Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό είναι να αποφύγεις τέτοιους πειραματισμούς, γιατί αν χτυπήσει Alarm στο Fraud Control της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας, ίσως σου απενεργοποιήσουν τη SIM, και είναι κρίμα... :X

 

Αυτό που πρέπει να καταλάβουν όλοι είναι πως, οι κλωνοποιημένες κάρτες πρέπει να χρησιμοποιούνται σαν να ήταν η Original κάρτα SIM: μια κάρτα ενεργή στο δίκτυο με τον ίδιο αριθμό και σε καμία περίπτωση ο ίδιος αριθμός ενεργός σε δυο SIM ταυτόχρονα :!:

Δε γίνεται αυτό. Εχω έναν αριθμό που τον χρησιμοποιούμε και οι δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε γίνεται αυτό. Εχω έναν αριθμό που τον χρησιμοποιούμε και οι δύο.

Αν σου απενεργοποιήσουν την κάρτα κάποια στιγμή, και μετά αναγκαστείς να την αλλάξεις με USIM η οποία είναι μη κλωνοποιήσημη, μην κλαις μετά... :!:

 

Σε καμία περίπτωση δεν προσπαθώ να στη πω, ούτε σου κάνω επίθεση, να σε προστατέψω θέλω από τυχόν μελλοντικά ευτράπελα, πάντα φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ μία αφελή ερώτηση. Εάν σου στείλουν μήνυμα; Σε ποιο κινητό θα πάει; Και στα 2; Ή όταν σε καλούνε, ποιο κινητό χτυπάει; Και τα 2;
Link to comment
Share on other sites

παντως μια φορα που ειχα ορεξη για παιχνιδια, ειχα μια οριτζιναλ και την κλωνοποιημενη ταυτοχρονα ενεργες και καλουσα τον αριθμο.................. \

Με την κληση, το ενα απ τα 2 τηλεφωνα -αυτο που η σιμ ειχε ενεργοποιηθει δευτερη- εσβηνε τελειως!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως μια φορα που ειχα ορεξη για παιχνιδια, ειχα μια οριτζιναλ και την κλωνοποιημενη ταυτοχρονα ενεργες και καλουσα τον αριθμο.................. \

Με την κληση, το ενα απ τα 2 τηλεφωνα -αυτο που η σιμ ειχε ενεργοποιηθει δευτερη- εσβηνε τελειως!!!

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποιο (φθηνό) κινέζικο κινητό dual sim το οποίο να λειτουργεί καλά με την κάρτα sim max 12 σε 1 που έχω + μία Vodafone.

Έχει να μου προτείνει κάποιος ένα δοκιμασμένο;

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να βρω κάτι με 30-50€...

 

http://cgi.ebay.com/NEW-KA08-UNLOCK-MINI-DUAL-SIM-TOUCH-I68-I9-CELL-PHONE-B_W0QQitemZ130360538635QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item1e5a17f60b

 

τα cect ειναι γνωστα κινεζινα........

ειχα παρει 1 ..........εχουν εκοφαντικο ηχο αλλα oχι τοσο καλης ποιοτητας.

ειναι λιγο χοντροκομενα χωρις και τοσο καλη ποιοτητα κατασκευης

επισης εχουν πολλες λειτουργιες......... σε μια τιμια τιμη!

Λαβε υπ οψης οτι οι τιμες SAR μαλλον ειναι αγνωστες οποτε καλο ειναι να μιλας με hands free.

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/NEW-KA08-UNLOCK-MINI-DUAL-SIM-TOUCH-I68-I9-CELL-PHONE-B_W0QQitemZ130360538635QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item1e5a17f60b

 

τα cect ειναι γνωστα κινεζινα........

ειχα παρει 1 ..........εχουν εκοφαντικο ηχο αλλα oχι τοσο καλης ποιοτητας.

ειναι λιγο χοντροκομενα χωρις και τοσο καλη ποιοτητα κατασκευης

επισης εχουν πολλες λειτουργιες......... σε μια τιμια τιμη!

Λαβε υπ οψης οτι οι τιμες SAR μαλλον ειναι αγνωστες οποτε καλο ειναι να μιλας με hands free.

 

Σ' ευχαριστώ για την πρόταση!;)

Γνωρίζεις αν λειτουργεί καλά με κάρτα sim max 12 σε 1?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω SIM Cloning και να βάλω σε 1 κάρτα SIM, έναν αριθμό Vodafone κι έναν WIND;

Εννοείται ότι για να χρησιμοποιήσω τον έναν αριθμό πρέπει να κάνω εναλλαγή το οποίο σημαίνει ότι θα ο ένας αριθμός θα φαίνεται κλειστός.

Εκτός κι αν έχει βγει κάποιο άλλο σύστημα που να μπορώ να τους έχω και τους 2 ενεργοποιημένους εκτός της περίπτωσης συσκευής με υποδοχή για 2 SIM.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω SIM Cloning και να βάλω σε 1 κάρτα SIM, έναν αριθμό Vodafone κι έναν WIND;

Οχι γιατι οι καρτες της Vodafone δεν κλωνοποιουνται.

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι οι καρτες της Vodafone δεν κλωνοποιουνται.

Τότε θα κάνω κλωνοποίηση μια κάρτα SIM βάζοντας το Cosmote και το WIND.

Πείτε μου λιγάκι τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω. Δεν θέλω τους 12 και τους 16 αριθμους.

Και μετά απαντήστε μου αν θα δουλεύουν και οι 2 original-μανίσιες κάρτες SIM ταυτόχρονα με τις κλωνοποιημένες.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα κάνω κλωνοποίηση μια κάρτα SIM βάζοντας το Cosmote και το WIND.

Πείτε μου λιγάκι τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω. Δεν θέλω τους 12 και τους 16 αριθμους.

Και μετά απαντήστε μου αν θα δουλεύουν και οι 2 original-μανίσιες κάρτες SIM ταυτόχρονα με τις κλωνοποιημένες.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Η διαδικασία ποικίλλει ανάλογα την κάρτα που θα αγοράσεις. Διάβασε τα προηγούμενα posts.

Ταυτόχρονα δεν λειτουργούν οι κάρτες, θα δουλεύει όποια συνδεθεί τελευταία στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου προτείνει κάποιος έναν εξοπλισμό. Δεν θέλω κάτι το εξεζητημένο. Κάτι δοκιμασμένο εν τοιαύτη περιπτώσει.

Απλά να λειτουργεί σωστά και να μην μου παρουσιαστεί αργότερα κάποιο πρόβλημα π.χ. λόγω του ότι θα είναι κινέζικο ας πούμε.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ας μου προτείνει κάποιος έναν εξοπλισμό. Δεν θέλω κάτι το εξεζητημένο. Κάτι δοκιμασμένο εν τοιαύτη περιπτώσει.

Απλά να λειτουργεί σωστά και να μην μου παρουσιαστεί αργότερα κάποιο πρόβλημα π.χ. λόγω του ότι θα είναι κινέζικο ας πούμε.

 

καλε μου φιλε...δεν χρειαζεται να σου προτεινουμε τιποτα...μπες μεσα στο e-bay και ψωνησε...οι τιμες ειναι γελοιες....

 

...αν δεν πειραματιστεις δεν θα κανεις τιποτα...:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να παραγγείλω αυτό για να κάνω κλωνοποίηση μια cosmote και μια wind κάρτα SIM.

 

Πείτε μου αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς το συγκεκρίμενο προϊόν διότι διάβασα σε προηγούμενες σελίδες κάποιο πρόβλημα σχετικά με τους drivers(ότι αυτοί που περιλαμβάνονται στο cdάκι δεν λειτουργούν ή ότι είναι παλιοί).

 

Το νεότερο driver του συγκεκριμένου προϊόντος φαίνεται να είναι το SIM MAX 7.0 και λειτουργεί άψογα χωρίς πρόβλημα σε Windows XP;

 

Πρέπει να εγκαταστήσω απαραίτητα και το SIM MAX 4.8 και το SIM MAX 7.0; Αυτά τα προγράμματα περιλαμβάνονται μέσα στο cdάκι του εξοπλισμού;

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone αν βάλω κλωνοποιημένη SIM θα την δουλέψει;

 

Έχει δοκιμάσει κανένας κάτοχος iPhone;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε

θέλω να περάσω σε μια sim διάφορα νούμερα για να μην κουβαλάω πολλά κινητά

Διάβασα ότι δεν αντιγράφονται οι sim απο vodafone, έχει αλλάξει κάτι σε αυτό?

Έχω βρει διάφορα πακέτα usb reader/software/sim στο ebay και στο deal extream αλλά δεν ξέρω πιο είναι το συμβατό-σταθερό

Aν μπορείτε προτείνεται κάποιο που χρησιμοποιείτε και δουλεύει σταθερά και ποια να αποφύγουμε

Link to comment
Share on other sites

Επιδή δεν κατάλαβα καλά!! Περνάς τα νούμερα στη SIM και μετά διαλέγεις ποιό νούμερο θα είναι ενεργό η λειτουργολυν ταυτόχρονα?
Link to comment
Share on other sites

Επιδή δεν κατάλαβα καλά!! Περνάς τα νούμερα στη SIM και μετά διαλέγεις ποιό νούμερο θα είναι ενεργό η λειτουργολυν ταυτόχρονα?

 

Διαλέγεις ποιο νούμερο θα είναι ενεργό .

Το θέμα είναι ποιο πακέτο από αυτά που κυκλοφορούν είναι το ποιο σταθερό και με καλύτερο software γιατί διάβαζα παράπονα σε ξένα forum για ιούς κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...