Jump to content

[Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την καινούρια αναβάθμιση τι ισχύει για το ovi mpas??Οτι κάναμε και στην προηγούμενη???Γιατί μέσα στη νοκια δνε υπάρχει κάτι για το κινητό μας.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Τις ρυθμίσεις που έχω δώσει τις έχω δοκιμάσει με παλιότερη έκδοση του fMMS (δεν έχω περάσει ακόμα τις τελευταίες αναβαθμίσεις του) και δουλεύουν μια χαρά. Οι ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις δουλεύουν και σε 5800, Ε66 και iPhone.

 

Πιθανότατα υπάρχει κάποιο θέμα με την τελευταία έκδοση του fMMS. Από ματιά που έριξα πριν λίγο στο maemo.org είδα ότι και άλλοι έχουν προβλήματα. Δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο για να διαβάσω ολόκληρα τα θέματα και να δω τι πρόβλημα υπάρχει. Όποιος μπορεί ας ρίξει μια ματιά στο θέμα fMMS - MMS on the N900. Στο πρώτο ποστ δίνονται οδηγίες για το πως λειτουργεί η εφαρμογή. Αν και πάλι δεν βγάλετε άκρη μπορείτε να περάσετε την προηγούμενη έκδοση του fMMS μέχρι να βρεθεί κάποια άλλη λύση ή υπάρξει νεότερη έκδοση του fMMS.

 

Και η σελίδα του fMMS στο Downloads του maemo.org http://maemo.org/downloads/product/Maemo5/fmms/

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειχα προβλημα....(wind εχω και εγω...)

αλλα mms τα επαιρνε κανονικοτατα....εκεινη την στιγμη που μου τα στελνανε και αλλα δεν τα ανοιγε...ποτε!!!!!

νομιζω οτι τελικα το συγκεκριμένο προγραμματι ειναι μεγαλο μπερδεμα...

 

 

Τελικά μου δούλεψε κανονικά-τουλάχιστον σε αποστολή MMS (με wind), χρησιμοποιώντας τις παραπάνω ρυθμίσεις-(Εξάλου αυτές αναφέρονται και στο site της wind)... :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

οταν παω να κανω skype video call στο pc ανοιγει η cam αλλα στο κιν οχι ξερει κανεις γιατι?

κ η κληση τερματιζετε απο video call απο μονη της μετα απο δευτερολεπτα

υπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο?

Link to comment
Share on other sites

Στην βιντεοκλήση και ειδικά όταν σε καλούνε παρατήρησα πως δεν ανοίγει αυτόματα η κάμερα.Αλλά έχει ένα πλήκτρο να την ανοίγεις μόνος σου.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις για WIND για fmms μπορει καποιος να μου τις στειλει.σας ευχαριστω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3191485#post3191485

 

Δουλεύουν κανονικά.. (Port βάζεις 9401..) :)

Link to comment
Share on other sites

ενω κανω τις ρυθμισεις οταν πατησω το save παγωνει κ δεν κανει τιποτα

 

Στο proxy τι βάζεις;;; 192.168.200.11:9401 ;;;;; Αν ναι, τοτε βάλε 192.168.200.11 ...- Και από κάτω βάζεις το port 9401..

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω.αλλα γιατι ενω δεχομαι mms δεν μπορω να στειλω;

 

Έχεις δημιουργήσει apn προφίλ με το fApn πρόγραμμα;;; (Βασικά δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζεται..) Εμένα όταν πήγα να στείλω, μου ζήτησε να του δώσω προφίλ apn, οπότε και του όρισα με το fApn και δούλεψε κανονικότατα !!! :D

Link to comment
Share on other sites

δηλ τι ακριβως πρεπει να κανω;

 

Κατέβασε την εφαρμογή fApn, και δημιούργησε ένα προφίλ ρύθμίσεων οπως και στο fmms... Αυτό το προφίλ λογικά θα σου εμφνίζεται μέσα στις διαθέσιμες συνδέσεις σου, όπου και θα το επιλέξεις όταν στο ζητήσει το fmms... Εμένα με αυτό τον τρόπο τουλάχιστον μου στέλνει κακονικά.... :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν ρωτήσεις κάτι πρέπει να ψάχνεις με την Αναζήτηση ή/και το Google.

Αν έψαχνες θα έβρισκες αυτά:

http://wiki.maemo.org/FMMS

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3051475#post3051475

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια μην βαζισετε 100% στο συγκεκριμένο προγραμμα...

εμενα αλλα mms τα "κατεβαζει" με την μια(την ωρα δηλαδη που μου τα στελνουν) και αλλα απλα δεν τα κατεβαζει ποτε...ουτε καν ερχεται ειδοποίηση...οτι ηρθαν....

με απλα λογια ανοιγεις το πρόγραμμα και βλεπεις οτι εχεις ενα mms απο τον "ταδε" χθες...το οποιο οσο και αν προσπαθείς δεν το κατεβαζει ποτε......

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.ξερει κανεις τι χρειαζεται για να παιζει η κινηταρα μας mp4 βιντεο;εχω το extra decoder support και σημερα το αναβαθμισα.παλι δεν τα παιζει.και να ξαναρωτησω αν ξερετε καμια εφαρμογη για να εχω αυτοματη απαντηση οταν συνδεω τ ακουστικα;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Μήπως ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που να έχει διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε άτομο που με καλεί? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Για να κατεβάσετε την εφαρμογή weatherbug από το ovi store κάντε ότι λέει αυτό το ποστ. Όσο κι αν δοκίμασα να την δω απευθείας στο ovi store δεν τα κατάφερα. Ο τρόπος που περιγράφει στο ποστ δουλεύει 100%(το δοκίμασα).
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Όντως δουλεύει, το δοκίμασα κι εγώ. Βέβαια δεν βλέπω να προσφέρει κάτι περισσότερο από το OMWeather ας πούμε. Ή τουλάχιστον δεν βλέπω κάτι τέτοιο για την περιοχή μας, στους χάρτες που έχει για παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Όντως δουλεύει, το δοκίμασα κι εγώ. Βέβαια δεν βλέπω να προσφέρει κάτι περισσότερο από το OMWeather ας πούμε. Ή τουλάχιστον δεν βλέπω κάτι τέτοιο για την περιοχή μας, στους χάρτες που έχει για παράδειγμα.

 

Στις ΗΠΑ έχει κι άλλες δυνατότητες όπως υπέρυθρους χάρτες κτλ. Καλή προσπάθεια πάντως.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις αν το κινητο μας μπορει να διαβασει flashakia? ειδα οτι το ν8 μπορει και λεω δεν ειναι δυνατον εμεις να μην μπορουμε.. αν ξερει κανεις...
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις αν το κινητο μας μπορει να διαβασει flashakia? ειδα οτι το ν8 μπορει και λεω δεν ειναι δυνατον εμεις να μην μπορουμε.. αν ξερει κανεις...

 

Είναι υπό-κατασκευή η συγκεκριμένη λειτουργία(από την κοινότητα) μιας και η νόκια την έβγαλε τελευταία στιγμή..

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Maemο 5] Εφαρμογές / Εργαλεία (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...