Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχήν δεν είναι χαζό! Νομίζω ότι οι περισσότερο εδώ μέσα τώρα μαθαίνουμε. Με κάθε επιφύλαξη νομίζω ότι είναι το κέλυφος της htc πάνω από τα windows.
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έτσι είναι. Manila είναι η κωδική ονομασία αυτού του finger friendly shell της HTC (γνωστό και ως HTC Sense πλέον) που κάθεται πάνω από το περιβάλλον των windows.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,

Καλη χρονιά σε όλους . Ειμαι κι εγω κάτοχος του touch2 και ήθελα να σας ρωτήσω το εξής : όταν πατατε στην πανώ αριστερή η στη πάνω δεξιά γωνία και πιο συγκεκριμενα στο μαυρο πλαστικό που υπάρχει που υπάρχει το λογότυπο της htc παρατηρείται κάποιο τρίξιμο που να σας δίνει την εντύπωση ότι κάτι έχει ξεκολήσει ??

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους,

μια ερώτηση σε όσους έχουν το τηλέφωνο μιας και είμαι υποψήφιος αγοραστής....λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ πολύ το ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ για πείτε αν έχει ράδιο το συγκεκριμένο γιατί στη Vodafone είπαν ότι δεν έχει ενώ κάπου διάβασα οτι με hands είναι οκ/......περιμένω απαντήσεις για να κάνω την παραγγελία...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά ραδιόφωνο η συσκευή και μπορείς να άκους και από το ηχείο αν θες όχι μόνο από τα ακουστικά, αλλά για να παίξει πρέπει να τα εχεις συνδεδεμένα.

 

 

και κάτι άλλο:

Μια βοηθεια θελω προσπαθω να περασω το destinator και δε μπορω, το βαζω στην καρτα αλλα τιποτα μετά. ένας μου λεει να το βάλω στην κάρτα και μετα να τρεξω το destinator.exe απο κει αλλά τίποτα, άλλος να βάλω στην κάρτα τον φάκελο destinator και μετά αντιγραφή ενος αρχείου στο programs κλπ, δε βγάζω άκρη.

μπορεί κάποιος να μου πει βημα-βήμα πως γίνεται η δουλειά;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μας πει λοιπόν περισσότερες λεπτομέρειες για αυτό που έχει για να τον βοηθήσουμε. Όχι εδώ όμως μιας και είμαστε εκτός θέματος, αλλά στο σχετικό thread... Destinator 7

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Το τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το touch2. Μερικές φορές δίχνει σε αυτόν που με καλεί ότι χτυπάει το τηλέφωνο και δεν το σηκώνω και μετά από 1 λεπτό λαμβάνω τη κλασική ειδοποίηση ότι έχασα μια κλήση και ενώ το είχα συνέχεια μπροστά μου δεν είχα την παραμικρή ειδοποίηση για κλήση. Μου έχει συμβεί 4-5 φορές. Το έχετε πάθει εσείς αυτό;

 

Τα προγράματα που έχω μέσα είναι : Destinator, SPB Shell-Time-Weather, Resco Explorer & photo manager, SKTools και πάροχο Cosmote.

 

Ευχαριστώ

:luck: FingerPrint:\>_

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι και καλή χρονιά σε όλους.

Είμαι νέος κάτοχος του HTC Touch2 T3333.

Τώρα μαθαίνω διαβάοντας εδώ.Πολύτιμη η βοήθεια σας.

Θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποια νέα έκδοση γιά τη ROM του τηλεφώνου και να μου πείτε τι είναι τα παρακάτω στοιχεία που βλέπω όταν ανοίγω το κινητό.

 

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/jxid/pc_capture1-16.png

 

R 3.49.25.05

G 61.42t.25.31H

D 1.30.68045

 

Ευχαριστώ,

Γιάννης.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κι από μένα.

 

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα φίλε για 2-3 μέρες όταν το πήρα το κινητό αλλά μετά δεν μου το ξανάκανε εδώ και 1 μήνα.

 

Έχω όμως ένα άλλο πρόβλημα.Δεν ανοίγει το bluetooth.Μου λέει πως δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση του.Ως προγράμματα έχω το sktools,nodata,opera mobile 10.

Όταν το πρωτοπήρα δούλευε μια χαρά.

 

Αν έχει κάποιος ιδέα τι μπορεί να φταίει ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

θέλω όταν γυρίζω την οθόνη οριζόντια να γυρίζουν οι φωτο, ο opera κλπ, υπαρχει ενσωματομενο στο τηλ;

ξέρει κανεις αν αυτο το πρόγραμμα κάνει για το touch2;

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-gsen.html

Link to comment
Share on other sites

θέλω όταν γυρίζω την οθόνη οριζόντια να γυρίζουν οι φωτο, ο opera κλπ, υπαρχει ενσωματομενο στο τηλ;

ξέρει κανεις αν αυτο το πρόγραμμα κάνει για το touch2;

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-gsen.html

 

To Touch 2 δεν έχει επιταχυνσιόμετρο (accelerometer) ώστε να μπορεί να υποστηρίξει αυτόματη περιστροφή.

Συνεπώς χρησιμοποίησε χειροκίνητη περιστροφή οθόνης.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω όμως ένα άλλο πρόβλημα.Δεν ανοίγει το bluetooth.Μου λέει πως δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση του.Ως προγράμματα έχω το sktools,nodata,opera mobile 10.

Όταν το πρωτοπήρα δούλευε μια χαρά.

 

Νομίζω ότι δεν το γλυτώνεις το hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν το γλυτώνεις το hard reset.

 

Δεν βαριέσαι υγεία να 'χουμε, εδώ παίζει Σάκης Ρουβάς στο mega.

(Σορρυ έχω πιεί ότι να ναι λέω)

Link to comment
Share on other sites

Δες μέσα από το SKTools μήπως πειράχτηκε κάτι από τα settings της registry και έχει απενεργοποιηθεί μόνιμα. Αλλά με τα WM το Hard Reset είναι μια διαδικασία πολύ συνήθες μιας και λύνει πολλά από τα προβλήματα!!! Αλλά να είναι πάντα η τελευταία επιλογή. Αν δεν συνέλθει και με αυτό τότε πάμε για hardware problem.

:luck: FingerPrint:\>_

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και απο μενα παιδια!

 

Το εχω το κινητακι εδω και καμια 3 βδομαδες, εχω μαθει τα περισσοτερα αλλα δεν μπορω να βρω κανα καλο site με free εφαρμογες για το φορτωσω..

 

Ξερετε κανα καλό?

 

Επισης πως γυρναει η οθονη στο οριζοντιο?.. δεν το εχω καταφερει..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης πως γυρναει η οθονη στο οριζοντιο?.. δεν το εχω καταφερει..

 

Για να εμφανίσεις στη θέση Start / Settings / System / Screen τη ρύθμιση για περιστροφή της οθόνης σε landscape/portrait.

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrientationUI

 

Αλλάζουμε την τιμή από 1 σε 0.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε αν υπαρχει κανα προγραμματακι που να λειτουργει σαν ξυπνητηρι;:O

αυτο τον windows mobile ειναι απαραδεκτο:mad:

Link to comment
Share on other sites

πως θα παω στο

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrientationUI :confused:

 

και πια βασικα προγραμματα μπορω να κατεβάσω τώρα για αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...