Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ψάχνω για screen protectors, η ACE HELLAS δεν έχει φέρει ακόμη για το Touch2.Έχει κανεις καμιά πρόταση;

 

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=htc+touch2+screen&_sacat=See-All-Categories

 

Επίσης ψάχνω βάση στήριξης για το αυτοκίνητο.

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=htc+touch2+car&_sacat=0&_trksid=p3286.m270.l1313&_odkw=htc+touch2+screen&_osacat=0

 

Επίσης έχω πρόβλημα με το ActiveSync και δεν μπορώ να συνδεθώ στο Internet όταν είναι συνδεδεμένο το καλώδιο USB.

Ευχαριστώ.

 

Τι λειτουργικό έχεις στο PC σου; Για τα XP χρειάζεσαι το ActiveSync εγκατεστημένο. Ενώ για τα Vista ή 7, χρειάζεσαι το Windows Mobile Device Center.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν θέλω να βάλω screen protector γιατί κάπου διάβασα ότι τα περισσότερα εφαρμόζονται με κόλλα.. γι' αυτό πήγα στο πλαίσιο και ζήτησα καθαριστικά μαντηλάκια για το κινητό. Μου έδωσαν κάτι qconnect που λέγονται Mobile Phone Cleaning Wipes, τα οποία πρέπει να είναι ελαφρώς υγρά. Λέτε να μην κάνουν για το κινητό και να προκληθεί κάποιο πρόβλημα?
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ δεν θέλω να βάλω screen protector γιατί κάπου διάβασα ότι τα περισσότερα εφαρμόζονται με κόλλα..

 

Λάθος. Τα περισσότερα, σχεδόν όλα είναι χωρίς κόλλα. Ελάχιστα είναι με κόλλα (ανάμεσα τους της zagg).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προηγούμενες απαντήσεις.

Απο χτες μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα. Όταν συνδέω το καλώδιο USB δεν με ρωτάει αν θέλω σύνδεση ActiveSync, Μαζική αποθήκευση κλπ αλλά συνδέεται κατευθείαν ως Μαζική αποθήκευση. Ως εκ τούτου δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό, να κατεβάσω e-mail κλπ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το επαναφέρω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε στις ρυθμίσεις στις συνδέσεις και ψαξτο λίγο εκεί. Υπάρχει και η επιλογή που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις στις συνδέσεις και ψαξτο λίγο εκεί. Υπάρχει και η επιλογή που θέλεις.

 

Ευχαριστώ, το κατάφερα. Αυτό που δεν κατάφερα όμως είναι να έχω internet μέσω του ActiveSync, όταν είναι το Touch2 συνδεδεμένο με το καλώδιο USB με υπολογιστή που έχει internet.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Συνήθως δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα για αυτό. Η συσκευή είναι pre-set για να μπαίνει κατευθείαν στο internet σε μια τέτοια περίπτωση.

 

Μήπως έχεις εγκαταστήσει κανένα περίεργο internet security/firewall στο PC σου που σου το "κόβει" αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso77 είδα στο topic του hd2 που δίνεις ένα cab για να μπορείς να εναλλάσσεις το 3G με το GSM μέσω του comm manager. Υπάρχει κάτι ανάλογο για το touch2? Ποιες δυνατότητες χάνεις όταν απενεργοποιήσεις το 3G? Φίλε θέλω να σ' ευχαριστήσω (και νομίζω πως όλοι εδώ μέσα θέλουν να κάνουν το ίδιο) για τις άμεσες απαντήσεις σου και την βοηθειά σου.
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77 είδα στο topic του hd2 που δίνεις ένα cab για να μπορείς να εναλλάσσεις το 3G με το GSM μέσω του comm manager. Υπάρχει κάτι ανάλογο για το touch2?

 

Πιστεύω ότι ένα από τα δύο δουλεύει στη συσκευή σου...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=502980

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=567721

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις και να μας πεις. Πάρε ένα backup πρώτα με το Sprite backup ή το Spb Backup για να το επαναφέρεις σε περίπτωση προβλήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νεο update για την ενημερωση του καιρου.Ακομα δεν το εχω βαλει γιατι δεν ξερω ποια ρομ εχω.Πως το βλεπουμε αυτο;

:p

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν το εχω βαλει γιατι δεν ξερω ποια ρομ εχω.Πως το βλεπουμε αυτο;

:p

 

Θα πας Έναρξη->Ρυθμίσεις->Σύστημα->Πληροφορίες συσκευής. Εχθές πήγα να το βάλω και εγώ αλλά μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν είναι έγκυρη εφαρμογή win32. Τι να φταίει?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... εγω εγκατέστησα το update αλλα δεν ειδα καμιά διαφορά! Εκτός από τα εικονίδια που άλλαξαν...

 

Ενννοω δεν θα έπρεπε να σβηστούν όλα τα δεδομένα? όλα υπήρχαν κανονικότατα! :O

Link to comment
Share on other sites

τα προγραμματα που εχω βαλει μεχρι στιγμης ειναι το sktools,callstats (δινει συνολικες πληροφοριες για τις κλησεις και τα μηνυματα που εχουμε στειλει),skype, spb online(για να βλεπετε τηλεοραση να ακουτε ραδιοφωνο και να παιζεται online παιχνιδακια) και spb tv (πολυ καλο προγραμμα να βλεπεις τηλεοραση αλλα εχει μονο λιγα ελληνικα καναλια).Τα προγραμματα αυτα τρεχουν πολυ καλα στο κινητο

 

αυτο που παρατηρησα τωρα ειναι οτι στα μηνυματα δεν μπορω να γραψω με μικρα παρα μονο με κεφαλαια.Το εχει παθει κανεις αλλο αυτο;:confused:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που παρατηρησα τωρα ειναι οτι στα μηνυματα δεν μπορω να γραψω με μικρα παρα μονο με κεφαλαια.Το εχει παθει κανεις αλλο αυτο;:confused:

 

Οταν χρησιμοποιης το ελληνικο πληκτρολογειο για να στειλης sms ετσι ειναι λογο κωδικοποιησης unicode για να μη χρεωνεσαι διπλα sms!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οταν χρησιμοποιης το ελληνικο πληκτρολογειο για να στειλης sms ετσι ειναι λογο κωδικοποιησης unicode για να μη χρεωνεσαι διπλα sms!

 

και αμα δν το χρησημοποιησεις χρεωνεσαι διπλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο που παρατηρησα τωρα ειναι οτι στα μηνυματα δεν μπορω να γραψω με μικρα παρα μονο με κεφαλαια.Το εχει παθει κανεις αλλο αυτο;:confused:

 

Το πρωτόκολλο των ελληνικών sms ούτως ή άλλως μόνο κεφαλαία υποστηρίζει. Συνεπώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να στέλνεις 160 χαρακτήρες/sms.

 

και αμα δν το χρησημοποιησεις χρεωνεσαι διπλα?

 

Δεν χρεώνεσαι διπλά, απλά γράφεις 70 ελληνικούς χαρακτήρες/sms αντί για 160.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η κατανάλωση είναι άμεσα σχετιζόμενη με την χρήση που κάνει ο εκάστοτε χρήστης. Σε γενικές γραμμές εντούτοις κυμαίνεται στο μέσο όρο της αγοράς εννοώντας περίπου στις δύο μέρες αυτονομία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.Τελικά το παρεήγγειλα και εγώ και θα το έχω αύριο το μεσημέρι.Ελπίζω να εκανα καλή επιλογή.Ας αρχίσω και εγώ τις ερωτήσεις μου.Θα μπορώ να μεταφέρω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο με bluetooth από το παλιό μου Sony Ericsson C903?Θα αποθηκευτεί σωστά?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλύτερα να μεταφέρεις τις επαφές σου από τη συσκευή στο Outlook της σουίτας Microsoft Office μέσω του SE PC Suite, και μετά από εκεί μέσω του activesync στη νέα σου συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...