Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
πρότεινε μας αν θέλεις μερικές ακόμη καλές εφαρμογές!

 

Κάποιες βασικές... Core Player, SKTools, Spb Backup, PIM Backup

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδια το κινητο δεν διαθετει 3g ετσι??:worry:

 

Διαθέτει, απλά δεν έχεις δεύτερη κάμερα για βιντεοκλήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτει, απλά δεν έχεις δεύτερη κάμερα για βιντεοκλήση.

Πολυ παραξενο....μου θυμιζει το παλιο μου sony w595:p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολυ παραξενο....μου θυμιζει το παλιο μου sony w595:p

 

Το συνηθίζει αυτό η HTC στις σύγχρονες συσκευές της (βλέπε HD2).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα παιδια.ειμαι καινουργιος εδω και λιγο ασχετος απο κινητα τετοιας τεχνολογιας. πηρα κι εγω το touch 2 αλλα εχω ενα προβλημα αν μπορειτε να με βοηθησετε.μπαινει συνεχεια στο ιντερνετ της cosmote και χρεωνομαι. πως μπορω να το κανω ωστε να μην μπαινει ποτε;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας κι απο μενα παιδια.ειμαι καινουργιος εδω και λιγο ασχετος απο κινητα τετοιας τεχνολογιας. πηρα κι εγω το touch 2 αλλα εχω ενα προβλημα αν μπορειτε να με βοηθησετε.μπαινει συνεχεια στο ιντερνετ της cosmote και χρεωνομαι. πως μπορω να το κανω ωστε να μην μπαινει ποτε;

 

MoDaCo_NoData.cab

 

http://www.1800pocketpc.com/blog/wp-content/uploads/2008/11/nodata.png

 

Κάνεις Disable όλα εκτός του Cosmote MMS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιήθηκε το νούμερο μου στο δίκτυο της cosmote (ναι, δυστηχώς και γω θα σπονσοράρω το βάζελο) και στην ο8όνη της συσκευής εμφανίστηκε και το εικονίδιο 3g..

Ericsson GH788, Nokia 6110, Siemens SX1, Samsung SGH-Z100, Sony Ericsson G705,

Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson W610i, Sony Ericsson W800i, HTC Touch 2, Nokia C1, Apple iPhone4, Nexus4.

Link to comment
Share on other sites

panagis7 το εικονίδιο 3g νομίζω πως σημαίνει οτι είναι διαθέσιμη αυτή η υπηρεσία εκείνη την στιγμή. Εμένα πότε μου το εμφανίζει και πότε όχι.
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
panagis7 το εικονίδιο 3g νομίζω πως σημαίνει οτι είναι διαθέσιμη αυτή η υπηρεσία εκείνη την στιγμή.

 

Αυτό ακριβώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.Αν και δεν εχω και καμμια τρομερη σχεση με το κοσμο των κινητων, ειμαι εδω και λιγο καιρο πεπεισμενος οτι μου χρειαζεται ενα καινουριο, μιας και υπαρχουν καποιες λειτουργιες (gps, wifi) που χρειαζομαι...το παρον δημιουργημα της htc μου εχει κινησει το ενδιαφερον, μιας και αποτελει μια σχετικα φθηνη λυση...θα ηθελα λοιπον να ρωτησω καποια πραγματακια γενικοτερα αλλα και ειδικοτερα για τη συκεκριμενη συσκευη...:-εχει φορτωμενο καποιο navigation ή θα πρεπει να βαλω εγω καποιο("σπασμενο" ισως):shifty:;

-μπορω ευκολα να βρω εφαρμογες free ή σπασμενες(πιστευω πως υπαρχουν πολλες τετοιες στο net);

ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Για σας και πάλι,

Ποια Accessories και από που, προτείνετε για το Touch2; (Screen protector, βάση για το αυτοκίνητο, θήκη κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
-εχει φορτωμενο καποιο navigation ή θα πρεπει να βαλω εγω καποιο("σπασμενο" ισως):shifty:;

-μπορω ευκολα να βρω εφαρμογες free ή σπασμενες(πιστευω πως υπαρχουν πολλες τετοιες στο net);

ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Ούτως ή άλλως θα βάλεις ένα πρόγραμμα πλοήγησης της αρεσκείας σου από την μεγάλη ποικιλία που κυκλοφορεί. Από προγράμματα, υπάρχουν τα πάντα στο internet.

 

Για σας και πάλι,

Ποια Accessories και από που, προτείνετε για το Touch2; (Screen protector, βάση για το αυτοκίνητο, θήκη κλπ)

 

Στο ebay θα βρεις τα πάντα και στις καλύτερες τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σας και πάλι,

Ποια Accessories και από που, προτείνετε για το Touch2; (Screen protector, βάση για το αυτοκίνητο, θήκη κλπ)

 

Εγώ πήρα αυτή την θήκη : http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006261 Αρκετά ποιοτική και πολύ φθηνή. Και οι διαστάσεις ταιριάζουν σχεδόν τέλεια (για την ακρίβεια η μόνη διαφορά είναι οτί το touch2 ειναι 1mm πιο χοντρό).

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πήρα αυτή την θήκη : http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006261 Αρκετά ποιοτική και πολύ φθηνή. Και οι διαστάσεις ταιριάζουν σχεδόν τέλεια (για την ακρίβεια η μόνη διαφορά είναι οτί το touch2 ειναι 1mm πιο χοντρό).

 

Εξαντλημένο. Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο για αγορά

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την παρέλαβα πριν 2-3 εβδομάδες. Αλλά μου φαίνεται περίεργο αυτό που γράφεις athanaso77 γιατί τώρα που το κοιτάω, την βλέπω διαθέσιμη σε πολλά καταστήματα στην αθήνα, και για θεσνικη πχ γράφει "Θεσσαλονίκη - Σιδηροδ/κός σταθμός Κατόπιν παραγγελίας σε 1-2 εργάσιμες ημέρες"
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που αγορασε το κινητο προσφατα αν δινει παρελκομενα μεσα???Δηλαδη καρτα μνημης,ακουστικα,καλωδιο για υπολογιστη?Φανταζομαι ναι απλα ρωταω γιατι σε 2 προσπεκτους που κοιταξα ελεγαν οτι δεν εχει καρτα μνημης και ακουστικα μεσα στο κουτι:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορει να μου πει καποιος που αγορασε το κινητο προσφατα αν δινει παρελκομενα μεσα???Δηλαδη καρτα μνημης,ακουστικα,καλωδιο για υπολογιστη?Φανταζομαι ναι απλα ρωταω γιατι σε 2 προσπεκτους που κοιταξα ελεγαν οτι δεν εχει καρτα μνημης και ακουστικα μεσα στο κουτι:wacko:

 

Box content:

Battery, AC adapter, Stereo Headset, USB Sync. Cable, User manual

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187293

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Box content:

Battery, AC adapter, Stereo Headset, USB Sync. Cable, User manual

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=187293

Ωραια ευχαριστω.....απλα επειδη εχω επιδοτηση και σκεφτομαι να το αγορασω μου φανηκε παραξενο να μην ειχε μεσα καλωδιο και ακουστικα,απλα καρτας μνημης δεν δινει:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 20 μέρες βγήκε στο site της htc και ένα update για το touch2. Θέμα του από ότι κατάλαβα είναι να κάνει πιο εύκολο το ξεκλείδωμα "(unlock your device with a convenient way)". Σήμερα το πέρασα και εγώ και από ότι μου φάνηκε την κάνει την δουλειά του. http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=291&act=sd&cat=all
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό είναι να παρακολουθείτε το επίσημο site της HTC. Συχνά πυκνά βγαίνουν διαφόρων ειδών updates.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To update ειναι καλό να το εγκαταστήσουν όλοι αμέσως! Προχθές κόλλησε και δεν ξεκλίδωνε με τίποτα ! και μάλιστα δεν έστρωσε ούτε με soft reset (μετα από λίγο εκανε πάλι τα ίδια).

 

Ρε παιδια υπάρχει κάποια εφαρμογή ή ρύμιση που να το γυρναει στο αθόρυβο ανάλογα με το ημερολόγιο ή αν το ρυθμίσεις κάποιες ώρες?

 

Το βάζω στο αθορυβο και μετά το ξεχνάω!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για screen protectors, η ACE HELLAS δεν έχει φέρει ακόμη για το Touch2. Έχει κανεις καμιά πρόταση; Επίσης ψάχνω βάση στήριξης για το αυτοκίνητο.

Επίσης έχω πρόβλημα με το ActiveSync και δεν μπορώ να συνδεθώ στο Internet όταν είναι συνδεδεμένο το καλώδιο USB.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...