Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ απο μενα...,μια ερωτηση,η καλυτερη εκδοση μεχρι τωρα ειναι η 10F_00 ή German V10P_00..?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος κ δν 3ερω πολλα μπορει καποιος σας παρακαλω ν με βοηθησει??ειμαι ποντιος και τα βηματα τ κανω αλλα δν γινεται τπτα!!!!

 

Σας παρακαλω ν μ βοηθησετε μ τ φλασαρισμα κ τ s-class...εδω και 2 μερες προσπαθω αλλα δν γινετα...μπορει καποιος ν μ γραψει τ βηματα και αυτα που πρεπει ν κατεβασω για τ φλασαρισμα κ τ s-class????

 

Σας παρακαλς βοηθεια!!!!

 

εχω τ κινητο 2 βδομαδες και με ειχε απογοητευση οσπου ειδα τ σαιτ κ εχω ξετρελαθει μ τ s-class!!!σας παρακαλω βοηθεια!!!

Edited by avram
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουριος κ δν 3ερω πολλα μπορει καποιος σας παρακαλω ν με βοηθησει??ειμαι ποντιος και τα βηματα τ κανω αλλα δν γινεται τπτα!!!!

 

Σας παρακαλω ν μ βοηθησετε μ τ φλασαρισμα κ τ s-class...εδω και 2 μερες προσπαθω αλλα δν γινετα...μπορει καποιος ν μ γραψει τ βηματα και αυτα που πρεπει ν κατεβασω για τ φλασαρισμα κ τ s-class????

 

Σας παρακαλς βοηθεια!!!!

 

εχω τ κινητο 2 βδομαδες και με ειχε απογοητευση οσπου ειδα τ σαιτ κ εχω ξετρελαθει μ τ s-class!!!σας παρακαλω βοηθεια!!!

Καταρχήν καλώς ήρθες.Θα σε παρακαλέσω να γράφεις όλες τις λέξεις και όχι μισές :)

Πάμε στο άλλο τώρα.Πες μας αν έχεις XP ή vista ;

Επίσης, αν δεν το έχεις κάνει, συνδεσε το κινητό με τον υπολογιστη κλειστό ΧΩΡΙΣ την μπαταρία, θα περάσει έναν driver.Μόλις γίνει αυτό , βάλε την μπαταρία και άνοιξε το κινητό και ξαναδοκίμασε.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά όλα καλά!!! Το έκανα σε άλλο υπολογιστή και με τον τρόπο της σελίδας 37 πέρασα την γερμανική v10p_00. Επιτέλους εμφανίστηκε και το fmt!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά όλα καλά!!! Το έκανα σε άλλο υπολογιστή και με τον τρόπο της σελίδας 37 πέρασα την γερμανική v10p_00. Επιτέλους εμφανίστηκε και το fmt!!!!

 

Told ya!

Ειναι λιγο περιεργοι οι drivers, και καμια φορα δεν καθονται καλα...

Και εγω το ιδιο εκανα.

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς ήρθες.Θα σε παρακαλέσω να γράφεις όλες τις λέξεις και όχι μισές :)

Πάμε στο άλλο τώρα.Πες μας αν έχεις XP ή vista ;

Επίσης, αν δεν το έχεις κάνει, συνδεσε το κινητό με τον υπολογιστη κλειστό ΧΩΡΙΣ την μπαταρία, θα περάσει έναν driver.Μόλις γίνει αυτό , βάλε την μπαταρία και άνοιξε το κινητό και ξαναδοκίμασε.

 

Φιλε spidey γεια σου...σ'ευχαριστω που μου απαντησες...εχω vista...εκανα αυτο που μου ειπες και δεν γινεται...κανω ολα τα βηματα φτανω εκει μ λεει:

 

35. Once you press Enter, the Phone Upgrade window should appear, and "Analysis" will start. 36. Next it will go to "Download" and extract the firmware file. (Notice it says "Extract kdz file Success").

 

ομως δεν βγαινει τιποτα απο αυτα που μου λεει και επισης η εικονα που λεει πως βγαινει μετα εμενα δν εμφανιζεται...και γενικα απο το 34 και μετα δν γινεται τπτα...

 

τι να κανω???

 

σ'ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε spidey γεια σου...σ'ευχαριστω που μου απαντησες...εχω vista...εκανα αυτο που μου ειπες και δεν γινεται...κανω ολα τα βηματα φτανω εκει μ λεει:

 

35. Once you press Enter, the Phone Upgrade window should appear, and "Analysis" will start. 36. Next it will go to "Download" and extract the firmware file. (Notice it says "Extract kdz file Success").

 

ομως δεν βγαινει τιποτα απο αυτα που μου λεει και επισης η εικονα που λεει πως βγαινει μετα εμενα δν εμφανιζεται...και γενικα απο το 34 και μετα δν γινεται τπτα...

 

τι να κανω???

 

σ'ευχαριστω!!!!

Το αρχείο που πας να φλασάρεις είναι με κατάληξη kdz; Mε αρχείο cab δοκίμασες;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Επισης τωρα μολις προσπαθησα να το κανω με τον οδηγο της σελιδας 37 αλλα σε αυτον ανοιγω το UpTestEX και δεν μπορω να βαλω τιποτα εινα σαν ν ειναι μια εικονα...μηπως ολα αυτα γινονται επειδη εχω vista????

 

Το αρχείο που πας να φλασάρεις είναι με κατάληξη kdz; Mε αρχείο cab δοκίμασες;

 

ειναι .kdz...

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση όταν θες να προσθέσεις κάτι σε υπάρχον μήνυμά σου.
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που πας να φλασάρεις είναι με κατάληξη kdz; Mε αρχείο cab δοκίμασες;

 

oxi δν δοκιμασα μ .cab...που μπορω ν βρω cab και ποια μ συστινεις ν βαλω??εγω εχω τν V10v...

Link to comment
Share on other sites

oxi δν δοκιμασα μ .cab...που μπορω ν βρω cab και ποια μ συστινεις ν βαλω??εγω εχω τν V10v...

Tα vista είναι δυστροπα στα kdz αρχεια.Θα μετατρέψεις το kdz σε cab.

1.Πας στο πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822

2.Κατεβάζεις τα k500 utls και τη νέα έκδοση 0.42 lg utls

3.Κατεβάζεις τα 2 dll, lgmmobile , lgmuprgrade

4.Kατεβάζεις τους drivers, usbmodem v.2 και τα κανεις εγκατάσταση.

4.Kατεβάζεις τη γερμανική v10p (την f δεν την έχω δουλέψει) η οποία ειναι σε μορφή kdz.

To lgutls 0.42 μετατρέπει το kdz σε cab και θα εχεις το kdz που κατέβασες σε cab μορφή.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Tα vista είναι δυστροπα στα kdz αρχεια.Θα μετατρέψεις το kdz σε cab.

1.Πας στο πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822

2.Κατεβάζεις τα k500 utls και τη νέα έκδοση 0.42 lg utls

3.Κατεβάζεις τα 2 dll, lgmmobile , lgmuprgrade

4.Kατεβάζεις τους drivers, usbmodem v.2 και τα κανεις εγκατάσταση.

4.Kατεβάζεις τη γερμανική v10p (την f δεν την έχω δουλέψει) η οποία ειναι σε μορφή kdz.

To lgutls 0.42 μετατρέπει το kdz σε cab και θα εχεις το kdz που κατέβασες σε cab μορφή.

 

 

Φιλε spidey τ ξαναεκανα και φτανω στο σημειο που πρεπει να εμφανιστει το παραθυρο απο το lgmobile support tool δηλαδη μετα το βημα 35...

 

και ετσι αφου δεν ανοιγει μονο του το update (το παραθυρο δηλαδη μετα το βημα 35) το ανοιγω εγω και φτανει στο 40% ομως οχι στο download οπως λεει ο οδηγος αλλα στο analisys και μετα λεει οτι τ κινητο μου εχει την τελευταια εκδοση και δεν χρειαζεται...

 

κατι κανω λαθος ετσι δεν ειναι???μηπως εχω την εκδοση V10F επειδη ειναι καινουριο και δεν το ξερω??παντως η εκδοση λογισμικου μου ειναι

KM900AT_V10v που ειναι τς vodafone...

 

oλη μερα προσπαθω αλλα μπ@@ και αλλες δυο μερες επισης...βλεπω παντου και ψαχνω αλλα παλι μπ@@!!!

 

τ ν κανω???ειδα τ βιντεο σας πως τ κανατε τ κινητο και ξετρελαθηκα απο τοτε ολο προσπαθω!!!!εσυ πως τ εχεις ετσι οπως ο mythos που δειχνει στο βιντεο του s-class??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε spidey τ ξαναεκανα και φτανω στο σημειο που πρεπει να εμφανιστει το παραθυρο απο το lgmobile support tool δηλαδη μετα το βημα 35...

 

και ετσι αφου δεν ανοιγει μονο του το update (το παραθυρο δηλαδη μετα το βημα 35) το ανοιγω εγω και φτανει στο 40% ομως οχι στο download οπως λεει ο οδηγος αλλα στο analisys και μετα λεει οτι τ κινητο μου εχει την τελευταια εκδοση και δεν χρειαζεται...

 

κατι κανω λαθος ετσι δεν ειναι???μηπως εχω την εκδοση V10F επειδη ειναι καινουριο και δεν το ξερω??παντως η εκδοση λογισμικου μου ειναι

KM900AT_V10v που ειναι τς vodafone...

 

oλη μερα προσπαθω αλλα μπ@@ και αλλες δυο μερες επισης...βλεπω παντου και ψαχνω αλλα παλι μπ@@!!!

 

τ ν κανω???ειδα τ βιντεο σας πως τ κανατε τ κινητο και ξετρελαθηκα απο τοτε ολο προσπαθω!!!!εσυ πως τ εχεις ετσι οπως ο mythos που δειχνει στο βιντεο του s-class??

 

Οπως ειπα και λιγα posts πιο πανω, δοκιμασε σε εναν αλλο υπολογιστη...Οι drivers της LG πολλες φορες δεν καθονται καλα...Εγω σε οχι πολυ βεβαρημενο υπολογιστη, τα καταφερα μια χαρα, ενω στον δικο μου, προσπαθουσα 2 μερες!

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα πριν μια εβδομάδα το Arena, απο το e-click. Η κατά 40 ευρώ χαμηλότερη τιμή σε σχέση με άλλα (e-shop, germanos) με παραξένεψε που ειχε. Τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν απο Ιταλία και μάλιστα με version wind. Μια απο τις ελλείψεις είναι και ο πομπός FM. Δε ξέρω ουσιαστικά εάν έχει και άλλες διαφορές απο τα ελεύθερα λογισμικά. Αποφάσισα λοιπόν να το φλασάρω! Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

 

Ποια version προτείνετε να βάλω; Αυτή τη στιγμή που γράφω κατεβάζω την "Νέα 10F_00 έκδοση" που είδα στον 1ο μήνυμα του θρεντ. Είναι "καλή"; Τι διαφορές έχει απο τις άλλες εκδόσεις (πχ Γερμανικές);

 

Οι υπόλοιποι που φλασάρατε ακολουθήσατε τον οδηγό του jimdem582;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και περχαπς θα επανελθω με νεα ερωτηματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η γερμανικη Ο εκδοση(φλασαρισμα),ποσα θεματα εχει για το αρενα και που μπορω να βρω το ξεκλειδωμα οπως του i phone,υπαρχει μεσα σε αυτη την εκδοση???Επισης ποια εκδοση μου προτεινετε εσεις???Θελω να εχει φμ τρανσμ.-θεματα-youtube via wifi-playlists+gps(αν υπαρχει δηλ. μεσα στην εκδοση κατι σαν το wetravel? )
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει;;;;;;Θελω να φλασαρω το κινητο μου με το uptestex αλλα δεν με αφηνει να αλλαξω κατι,ολα ειναι γκριζα!Ενεργοποιησα το windows enabler(on) ετρεξα και το προγραμα σαν διαχειριστης αλλα τιποτα...

Please HELP!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Εχω την V10_f αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος σε ενα πολυ σημαντικο θεμα... Το ξυπνητηρι δεν χτυπαει στο 40% περιπου απο τις φορες που το ρυθμιζω.. Κ πολλες φορες πρεπει να ξυπνησω, κ την παταω...

 

Πλεον, δεν με ενδιαφερει να βλεπω βιντεακια στο youtube, η να εχω καλο browser, η να δεχεται λιστες αναπαραγωγης... Θελω να δουλευει σε γενικες γραμμες καλα το τηλεφωνο, κ αυτο το διαολεμενο το ξυπνητηρι ΟΠΟΤΕ το ρυθμισω...

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει ποια εκδοση να βαλω ωστε να μην εχω τετοιο προβλημα;

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, που μπορει να το εχετε ξαναπει. μπορει να γινει φλασ και για το gc900??

 

Εννοειται πως γινεται.Για οτι χρειαστεις μπορεις να γραψεις στο επισημασμενο θεμα για το viewty smart.Επισης αν κολλας καπου στειλε μου προσωπικο μηνυμα και θα σε βοηθησω.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με βοηθησει και εμενα:S :S???Θα του ημουν ευγνωμον,πραγματικα...

Η γερμανικη Ο εκδοση(φλασαρισμα),ποσα θεματα εχει για το αρενα και που μπορω να βρω το ξεκλειδωμα οπως του i phone,υπαρχει μεσα σε αυτη την εκδοση???Επισης ποια εκδοση μου προτεινετε εσεις???Θελω να εχει φμ τρανσμ.-θεματα-youtube via wifi-playlists+gps(αν υπαρχει δηλ. μεσα στην εκδοση κατι σαν το wetravel? )

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη μπορει να ειναι ασχετο εδω που το γραφω αλλα μαγκες μηπως ξερετε τι μπορω να κανω ρυθμισεις δλδ στο ΑΡΕΝΑ μου για να μπαινω μεσω WIFI στο νετ στο φασεμπουκ κτλ αν καποιος ξερει ασ με βοηθησει σας παρακαλω... και ευχαριστω προκαταβολικα :O:O:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω μπερδευτει με τις εκδοσεις και θελω τη βοηθεια σας

εχω την εκδοση v10c η οποια ειναι open_greek, παω να δω αν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση και μου λεει οτι ειναι η τελευταια εκδοση.

Αντιθετα ο JimDem στη σελιδα του λεει οτι η τελευταια open_greek ειναι η v10e

τι ισχυει τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω μπερδευτει με τις εκδοσεις και θελω τη βοηθεια σας

εχω την εκδοση v10c η οποια ειναι open_greek, παω να δω αν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση και μου λεει οτι ειναι η τελευταια εκδοση.

Αντιθετα ο JimDem στη σελιδα του λεει οτι η τελευταια open_greek ειναι η v10e

τι ισχυει τελικα;

οντως και εγω τωρα το πρατηρισα...ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω μπερδευτει με τις εκδοσεις και θελω τη βοηθεια σας

εχω την εκδοση v10c η οποια ειναι open_greek, παω να δω αν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση και μου λεει οτι ειναι η τελευταια εκδοση.

Αντιθετα ο JimDem στη σελιδα του λεει οτι η τελευταια open_greek ειναι η v10e

τι ισχυει τελικα;

 

Αν δεν κανω λαθος η v10c ειναι της κοσμοτε και οχι open greek η v10e ειναι η ελληνικη αλλα δεν πρεπει να εχει fmtransmiter και η v10f ειναι η τελευταια open europe που χρησημοποιουν οι περισσοτεροι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...