Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια...

εχω ενα νοκια E55 που εμφανισιακα ειναι οντως E55 ομως το προβλημα ειναι οτι η πλακετα πισω και μεσα το λογισμικο γραφει E52!!!

το τηλεφωνο δουλευει κανονικα και το μονο που δεν δουλεευει ειναι τα πλαινα πληκτρα στο πληκτρολογιο μιας και το Ε55 εχει παραπανω πληκτρα.

και σας ρωταω μπορω να του περασω firmware για Ε55???

 

Όταν θα συνδέσεις το νόκια pc suite για να κάνεις αναβάθμιση ή ελενχο αναβάθμισης θα σου βγάλει το μοντέλο που θα αναγνωρίσει αυτόματα η συσκευή οπότε αυτο θα πρέπει να περάσεις

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα

Βρηκα σε αγγελιες, e52 με 140 ευρω, σε καινουρια κατασταση και με ολη την προικα του. Νομιζω οτι ειναι παρα πολλα για το συγκεκριμενο μοντελο.

Ερωτηση

Αξιζει τον κοπο να παρατησω το λειτουργικο android και να περασω στο συγκεκριμενο μονελο ( e52 ). Σαν συσκευη μου αρεσει παρα πολυ, απο εκει και μετα δεν ξερω τα (+) και (-) της συσκευης.

Βασικα αρχισε να με ενοχλει, που στο android δεν υπαρχει πληκτρολογιο, αλλά θα πρεπει να το " καλέσεις", οταν θελεις να γραψεις.

Ευχαριστω.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Βρηκα σε αγγελιες, e52 με 140 ευρω, σε καινουρια κατασταση και με ολη την προικα του. Νομιζω οτι ειναι παρα πολλα για το συγκεκριμενο μοντελο.

Ερωτηση

Αξιζει τον κοπο να παρατησω το λειτουργικο android και να περασω στο συγκεκριμενο μονελο ( e52 ). Σαν συσκευη μου αρεσει παρα πολυ, απο εκει και μετα δεν ξερω τα (+) και (-) της συσκευης.

Βασικα αρχισε να με ενοχλει, που στο android δεν υπαρχει πληκτρολογιο, αλλά θα πρεπει να το " καλέσεις", οταν θελεις να γραψεις.

Ευχαριστω.

 

γενικά την έχω την συσκευή και την χρησιμοποιώ καθημερινά μου αρέσει αρκετά διότι εχει κλασικά κουμπιά και wifi αλλά και την δυνατότητα όταν σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο να σου εκφώνεί το όνομά του ! Επίσης με εχει βολεψει απίστευτα με το ημερολόγιο και το λεξικο και στα μυνηματα και στο internet ! Αυτο που το έχω πρόβλημα στην δικιά μου συσκευή ε 52 είναι ότι δεν μου δουλευει το ράδιο και το bluetooth . Όταν πάω να τα βάλω κολλάει η συσκευή αυτο το πρόβλημα θα ήθελα να το επιλυσω με αναβάθμιση αλλά τελικά δεν έγινε τίποτα το πήγα στην νόκια και μου λέει ότι πρέπει να αλλάξω πλάκετα και ότι δεν με συμφέρει. Αλλά επειδή έχω συνηθίσει το κλασικό πληκτρολόγιο όταν κοιτάω αλλά κινητά με οθονη αφής μου σπανε τα νεύρα ! Για να γράψω ! Ένα άλλο μεγάλο πρόβλημα που μου τυχαινε κάποιες φορές και ήτανε για να σπασεισ το κινητό είναι ότι με έπαιρναν τηλέφωνο και δεν κτυπαγε καθολου λες και δεν με είχε πάρει κάνεις τηλέφωνο, το ίδιο το κινητο από μόνο του απλά δεν έδειχνε τίποτα. Και ήτανε σημαντικό αλλά εχει κάιρο να μου τύχει αυτο με επανεκκινηση στρώνει. Όσο για τις εφαρμογές το skype δουλευει κανονικά θα κλήσεις και chat αλλά είναι είναι πολύ μεγάλη σε όγκο εφαρμογή. Το viber λειτουργεί μόνο σε μυνηματα δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις ούτε να λαβεις μέσω viber !; επίσης υπάρχει και εφαρμογή για αλλαγή γλώσσας με ένα πλήκτρο. ένα άλλο πρόβλημα που μου τυχαίνει όταν χρησιμοποιώ το ιστό της συσκευής και το wifi είναι να σου βγάζει στην οθονη σφάλμα συστήματος και πρέπει να κάνεις επαναφορά στις εργοστάσιακες ρυθμίσεις για να επανέλθει ή αναβάθμιση για να μην στο βγάζει ! Αυτά ! Εγώ άμα μου πει κανένας θα του έλεγα να την πάρει διότι και από αναμονή είναι πολύ καλο !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@johnmegarythmos μπορείς να δωσεις κανένα λινκ για το viber??

για s60 v3 δεν το έχω βρει και έχω ψάξει αρκετα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

@johnmegarythmos μπορείς να δωσεις κανένα λινκ για το viber??

για s60 v3 δεν το έχω βρει και έχω ψάξει αρκετα

 

όπως είπα και σε προηγούμενο πόστ το viber δεν εχει την δυνατότητα κλήσεων αλλά μόνο μυνηματων εγώ το κατέβασα από το κατάστημα που εχει μέσα το κινητο για να κατεβάζεις εφαρμογές και όχι από κάπου άλλου

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

όπως είπα και σε προηγούμενο πόστ το viber δεν εχει την δυνατότητα κλήσεων αλλά μόνο μυνηματων εγώ το κατέβασα από το κατάστημα που εχει μέσα το κινητο για να κατεβάζεις εφαρμογές και όχι από κάπου άλλου

 

στο κατάστημα μου βγάζει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου, για αυτό σε ρωτάω

έχω το e5

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια, αγορασα σημερα μια καινουρια μπαταρια original στα 12€ και ηθελα να ρωτησω, ποση ωρα να την φορτισω την πρωτη φορα και αν θα πρεπει οση ωρα την φορτιζω, να μην χρησιμοποιω το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μου ηρθε το παρακατω μαιλ.. Skype apps for Symbian are permanently retiring

We've noticed that you are, or previously were, signed into Skype on a Symbian phone, and we're sorry to inform you that we are now permanently retiring all Skype apps for Symbian phones. As a result, within the next few weeks, you'll no longer be able to sign in and use Skype on any Symbian phone.

 

You can still stay in touch with friends and family using Skype on an Android device, Nokia Lumia phone or desktop computer. You can sign into them all using the same Skype account. The latest versions of Skype for all your devices are available at http://www.skype.com/download

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

σε ενα νοκια παλιο που ειχα 6131 δεν μπορουσα να περασω οπερα μινι μου εβγαζε μυνημα δεν το πιστοποιητικο δεν υπαρχει σε τηλεφωνο ή σημ. Παιρνω τηλεφωνο το καταστημα στην σολωνος και μου λεει οτι η microsoft σταματησε την υποστηριξη εφαρμογων στα παλια μοντελα νοκια και υποστηριζει μονο τα νεα τηλεφωνα..

τι να πω.. εφριξα.. :(

μια καλη εταιρεια κινητων καταστρεφεται με αυτο.. δεν μπορουσα να περασω την εκδοση οπερα μινι 4 και οπερα μινι 8 αλλα καταφερα να παρασω μια πολυ παλια την οπερα μινι 3.

Μου ειπε οτι αμα δεν θελω να κανω αναβαθμιση σε παλιο κινητο νοκια να μην το κανω διοτι δεν θα μπορεσω να το περασω..

Επισης μου ειπε να γυρισω την ημερομηνια του κινητου πισω .. εβαλα 1980 και δεν μπορεσα να την περασω παλι το ιδιο μυνημα μου εβγαζε .

Επισης μου ειπε οτι εκεινος στο νοκια ε52 δεν μπορουσε να περασει skype , λογω οτι εκανε αναβαθμιση και δεν υποστηριζεται τωρα! τι να πω...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω εδώ και αρκετά χρόνια ένα e52 και φαίνεται σαν να έχει μπει σκόνη πίσω από την οθόνη γιατί δεν μπορώ να την καθαρίσω. Ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί που να κάνει αντικατάσταση και γενικότερα να το "κοιτάξουν";

Παραμένω πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο τηλ. τον τελευταίο χρόνο έχει γίνει η βασική συσκευή μου και θέλω να το κρατήσω για χρόνια...

 

Ευχαριστώ

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω εδώ και αρκετά χρόνια ένα e52 και φαίνεται σαν να έχει μπει σκόνη πίσω από την οθόνη γιατί δεν μπορώ να την καθαρίσω. Ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί που να κάνει αντικατάσταση και γενικότερα να το "κοιτάξουν";

Παραμένω πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο τηλ. τον τελευταίο χρόνο έχει γίνει η βασική συσκευή μου και θέλω να το κρατήσω για χρόνια...

 

Ευχαριστώ

 

πάρε ενα κατσαβιδάκι και ξεβίδωσε το κινητο έχει μονο 2 βίδες και ξεσκόνισε εσύ την οθόνη και μην το πάς για σέρβις δεν αξίζει. Εάν όμως το πάς για σέρβις πήγαινε στο κατάστημα στην Σόλωνος στην αθήνα να το κοιτάξουνε...

Κάτι άλλο να σε ρωτήσω εφαρμογές στο κινητό μπορείς να κατεβάσεις ; εμένα με πολύ δυσκολία απο το καταστημα της νοκια , και συνέχεια γράφει οτι προξενεθηκε σφάλμα , ρωτησα και στην νοκια και μου είπανε οτι η νοκια έχει σταματησει την υποστηριξη εφαρμογων και δεν μπορουμε να εγκαταστησουμε εφαρμογες σε παλια νοκια , οπως πχ το οπερα μινι 4 και 7 , ενω που δοκιμασα τα κατεβασω απο τον ιστο του κινητου και μπορεσα κανονικα να τα περασω. Ενω σε ενα αλλο νοκια 3120 classic που δοκιμασα να περασω μινι οπερα 4 μου εβγαλε μυνημα δεν υπαρχει πιστοποιητικο στην σημ ή στο τηλεφωνο.

 

 

εχω και εγω το νοκια e52 και οπως εχω πει και σε προηγουμενα ποστ μου ειχανε πει στην νοκια οτι εχει προβλημα η πλακετα για αυτο και δεν μπορω να ενεργοποιησω το ραδιοφωνο και το bluetooth και κολλαει το κινητο. Οποτε είναι σαν να μην τα εχω για αυτο και δεν τα χρησιμοποιω. Ενταξει το bluetooth δεν το χρησιμοποιω αλλα το ραδιο ειναι σημαντικο και κουβαλαω και το mp3 μαζι μου.

Πριν κανενα 3 εβδομαδες μπορει και παραπανω ενω το ειχα στην τσεπη μου εβγαζε μυνημα οτι το κινητο θα επανεκκινηθηει και να πατησω ενταξει για επανεκκινηση και ητανε και εκτος δικτυου το κινητο. το παταω και τιποτα νεκρα επρεπε να βγαλω την μπαταρια για ξεκολλησει, μετα το ανοιγω ολα ενταξει μετα το βαζω στην τσεπη μου κανω κατι δουλειες.. δουλευε καλα δεν περναει μια ωρα το ξανα κοιταω εισαγετε την καρτα σημ.. βγαζω την μπαταρια κουναω την σημ τιποτα το ανοιγω και μπηκε κατευθειαν στο προφιλ εκτος συνδεσης οπως οταν δεν εχει καρτα σημ, αλλαζω προφιλ τιποτα εισαγεται την καρτα σημ. Βγαζω την καρτα σημ και την βαζω σε αλλο κινητο και δουλευει καλα.. το ιδιο το νοκια ε52 το χρησιμοποιω τωρα σαν ημερολογιο και για ιντερνετ μεσω wifi , ενταξει καποια κολληματα μου βγαζει αλλα δεν μου εχει βγαλει ξανα για την καρτα σημ εισαγεται την καρτα σημ και οτι το τηλεφωνο θα επανεκκινηθει ενω το εχω στην τσεπη μου μαζι με το αλλο κινητο .Γιατι αυτο;. Σκεφτομαι να αγορασω μια καινουργια πλακετα βρηκα στο ιντερνετ απο το εξωτερικο made in china στα 50 ευρω αλλα δυσταζω να το κανω.. αξιζει λετε; . Επισης βρήκα το ίδιο το κινητό εδω http://www.aliexpress.com/item/Unlocked-Original-Nokia-E52-Mobile-Phone-Bluetooth-WIFI-GPS-3G-Cell-Phone-Russian-Keyboard-Refurbished-in/925525205.html στα € 47,82 - 54,88 . Τι να κάνω ; . Έχω δοκιμάσει κινητό με οθόνη αφής και πλήκτρα τις νόκια και μου εσπασε τα νευρα και το εδωσα το ιδιο και με κινητο με αφη μονο.. εχω συνηθισει να γραφω με κλασικο πληκτρολογιο 12 ψηφιων και τ9 και μονο αυτο το κινητο εχει τοσο καλα χαρακτηριστικα.. πιστευω οτι αξιζει να το παρω.. εσεις τι λετε; ποια η γνωμη σας;. Επισης επειδη μου ειπε οτι η νοκια σταματησε την υποστηριξη εφαρμογων για αυτο και ξανα σκεφτομαι..

Επισης android κινητο με την ιδια μπαταρια που δοκιμασα τελειωσε πολυ πιο γρήγορα απο οτι το δικο μου νοκια e52 και επισης η ευαισθησια του wifi ειναι φοβερη δοκιμασα να βρω ενα δικτυο που εκπεμπει μια παυλα σημα wifi και δεν το εβρισκε το iphone και το android κινητο που δοκιμασα χαρο παλευε με πεταγε μια μεσα μια εξω. Ενω το νοκια ε52 σταθερο δεν αποσυνδεοτανε.. μιλαμε για φοβερη κεραια wifi και κεραια κινητου τηλεφωνου απιστευτα ευαισθητη κεραια.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
προσθηκη..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

...

Κάτι άλλο να σε ρωτήσω εφαρμογές στο κινητό μπορείς να κατεβάσεις ; εμένα με πολύ δυσκολία απο το καταστημα της νοκια , και συνέχεια γράφει οτι προξενεθηκε σφάλμα , ρωτησα και στην νοκια και μου είπανε οτι η νοκια έχει σταματησει την υποστηριξη εφαρμογων και δεν μπορουμε να εγκαταστησουμε εφαρμογες σε παλια νοκια , οπως πχ το οπερα μινι 4 και 7 , ενω που δοκιμασα τα κατεβασω απο τον ιστο του κινητου και μπορεσα κανονικα να τα περασω. Ενω σε ενα αλλο νοκια 3120 classic που δοκιμασα να περασω μινι οπερα 4 μου εβγαλε μυνημα δεν υπαρχει πιστοποιητικο στην σημ ή στο τηλεφωνο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, θα το δοκιμάσω μόνος μου με το κατσαβίδι αν και φοβάμαι λιγάκι μην κάνω καμιά ζημιά...

Για τις εφαρμογές που μου λες, έχω να κατεβάσω από τότε που το είχα πρωτοαγοράσει, αρκετά χρόνια πριν. Από τότε δεν έχω ασχοληθεί. Η μόνη χρήση εκτός του τηλεφώνου είναι για να συνδέω το λαπτοπ στο ιντερνετ όταν δεν έχω και να τσεκάρω τα email μου.

Δύο χρόνια περίπου μετά την αγορά κάτι είχε πάθει και μου άλλαξαν τότε την πλακέτα... Από τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το ραδιοφωνάκι το χρησιμοποιώ κάθε βράδυ (μόνο που δεν έχει να το ρυθμίσεις να κλείσει σε κάποια ώρα...)

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

γιατι δε κοιτας το νοκια ε6/ε7?

 

το ε6 εχει καλυτερο επεξεργαστη απο το ε52 και ειναι αφης και πληκτρα δεν με βολευει επειδη εχει querty πληκτρολογιο αλλιως θα το επαιρνα διοτι ειναι πιο καινουργιο απο το ε52 και εχει την ιδια μπαταρια με το ε52.

Το ε7 δεν το ξερω καθολου πρεπει να το ψαξω.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, θα το δοκιμάσω μόνος μου με το κατσαβίδι αν και φοβάμαι λιγάκι μην κάνω καμιά ζημιά...

Για τις εφαρμογές που μου λες, έχω να κατεβάσω από τότε που το είχα πρωτοαγοράσει, αρκετά χρόνια πριν. Από τότε δεν έχω ασχοληθεί. Η μόνη χρήση εκτός του τηλεφώνου είναι για να συνδέω το λαπτοπ στο ιντερνετ όταν δεν έχω και να τσεκάρω τα email μου.

Δύο χρόνια περίπου μετά την αγορά κάτι είχε πάθει και μου άλλαξαν τότε την πλακέτα... Από τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το ραδιοφωνάκι το χρησιμοποιώ κάθε βράδυ (μόνο που δεν έχει να το ρυθμίσεις να κλείσει σε κάποια ώρα...)

 

απο οτι καταλαβα χρησιμοποεις το κινητο σου ως ρουτερ για να μπαινεις στο ιντερνετ απο τον λαπτοπ με καλωδιο; . υπαρχει δυνατοτηα να το κανεις αυτο ασυρματα και χωρις καλωδιο το ξερεις οτι υπαρχει εφαρμογη; .

επισης μπορεις να ρυθμισεις να κατεβασει τα μαιλ σου καθε πχ. μια ωρα 3 ωρες ή αλλες ωρες που εχει και το τελειο ειναι οτι οριζεις εσυ σε ποιο δικτυο θα συνδεθει για να τα κατεβασει π.χ να συνδεεται να κατεβαζει τα μαιλ σου στο wifi του σπιτιου σου οποτε δεν θα σε χρεωσει ποτε data στο κινητο σου! . Εγω το ραδιο τησ συσκευης δεν το εχω χαρει ποτε απο τοτε που το πηρα μια φορα καταφερα να το δοκιμασω .. το bluetooth ουτε μια φορα.. αν και το πηρα μεταχειρισμενο.. για αυτο σκεφτομαι τι να κανω τωρα ! και αν αξιζει να το κανω ή οχι! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα χρησιμοποεις το κινητο σου ως ρουτερ για να μπαινεις στο ιντερνετ απο τον λαπτοπ με καλωδιο; . υπαρχει δυνατοτηα να το κανεις αυτο ασυρματα και χωρις καλωδιο το ξερεις οτι υπαρχει εφαρμογη;

 

Με το καλώδιο το χρησιμοποιώ ως ρούτερ, αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις (πρέπει να έχω και το καλώδιο μαζί!) Ασύρματα απ' ό,τι γνωρίζω δεν γίνεται με το συγκεκριμένο τηλέφωνο, αλλά ίσως να κάνω και λάθος.

 

Το email μου το έχω ρυθμίσει όπως το λες!

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Με το καλώδιο το χρησιμοποιώ ως ρούτερ, αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις (πρέπει να έχω και το καλώδιο μαζί!) Ασύρματα απ' ό,τι γνωρίζω δεν γίνεται με το συγκεκριμένο τηλέφωνο, αλλά ίσως να κάνω και λάθος.

 

Το email μου το έχω ρυθμίσει όπως το λες!

 

εγώ παρά πολύ παλιά το χρησιμοποιούσα με καλώδιο ως modem ! Μπορείς να κατεβάσεισ από το κατάστημα της νόκια την εφαρμογή joikuspot light κάνει το κινητό hotspot δηλαδή ασύρματο ρουτερ ειναι τέλειο ! Κάποιες φορές ενώ συνδέεται πολλές φορές με πετάει αλλά μετά στρώνει και δουλευει άψογα αλλά τελειώνει και η μπαταρία αρκετά γρήγορα και πάλι όμως βολεύει. Επίσης το κακο που έχει αυτή η εφαρμογή ειναι ότι ειναι light σημαίνει ότι δεν μπορείς να κλείδωσεις το hotspot δίκτυο που δημιουργείς . Ενώ άμα κατεβάσεις την ίδια εφαρμογή που κλειδώνει το wifi hotspot που φτιάχνεις κοστίζει δέκα ευρώ. Πάντως εγώ από τότε που έμαθα ότι υπάρχει την χρησιμοποιώ συχνά . Διότι με καλώδιο δεν με βολεύε πήγαινε πιο γρήγορα με wifi hotspot και ασ ήτανε ακλειδωτο το hotspot εξάλλου δεν το έχω μόνιμα ανοιχτό το hotspot μόνο της ωρες που το χρειάζομαι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το ε52 με προβλημα στην πλακετα και ψαχνω απο ευρωπη να παρω κανενα μεταχειρισμενο
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Το χρησιμοποιει κάνεις; εντυπώσεις;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ήτανε το προηγούμενο κινητό μου με ενθουσιάζει που είχε κουμπιά κανονικά και όχι querty και Wi-Fi! τώρα βέβαια με τις εφαρμογές πήγα στην Android!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ μου κινητό με μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Μπορεί να έφευγα από το σπίτι για μια εβδομάδα πχ, και του έκανα μια φόρτιση πριν φύγω και δε χρειαζόταν να πάρω μαζί μου φορτιστή.
john
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ μου κινητό με μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Μπορεί να έφευγα από το σπίτι για μια εβδομάδα πχ, και του έκανα μια φόρτιση πριν φύγω και δε χρειαζόταν να πάρω μαζί μου φορτιστή.

 

εγώ που το έχω τώρα χωρίς κάρτα σημ και το χρησιμοποιώ για τις υπενθυμίσεις για την αφύπνιση και για μπαίνω πολύ λίγο στο ίντερνετ μέσω Wi-Fi όταν δεν μπαταρία στο άλλο μου το κινητό μέσα σε 3 ημέρες τελειώνει η μπαταρία αλλά και πάλι είναι καθαρά θέμα χρήσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμενα εχει το εξης θεμα. Εδω και καμποσο καιρο, αναβοσβηνει ενα λαμπακι μεσα απο τα πληκτρα καθε 5 δευτερολεπτα, οπως κανει οταν εχεις καποια αναπαντητη, ή μηνυμα. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ουτε εναπαντητη, ουτε sms, ουτε email, ή κατι αλλο.

ΞΕρει καποιος τι να κανω?

Τρωει την μπαταρια πολυ γρηγορα και γι αυτο ειμαι σιγουρος μετα απο 5 χρονια που εχω το κινητο. Αγορασα πριν 2 μηνες καινουρια μπαταρια, αλλα και αυτη μου διαρκει το πολυ 3 μερες, οποτε κατι δεν παει καλα.

Να ενημερωσω, οτι wifi, 3g και τετοια ειναι μονμα απενεργοποιημενα, οπως και καποιες εφςρμογες που ζητουν να κανουν autoupdate.

Κανεις καμια αποψη? Γιατι δεν εχω σκοπο να αλλαξω κινητο εως οτο να τα παιξει εντελως και να μην βρσκω στο εμποριο ανταλλακτικα..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει το εξης θεμα. Εδω και καμποσο καιρο, αναβοσβηνει ενα λαμπακι μεσα απο τα πληκτρα καθε 5 δευτερολεπτα, οπως κανει οταν εχεις καποια αναπαντητη, ή μηνυμα. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ουτε εναπαντητη, ουτε sms, ουτε email, ή κατι αλλο.

ΞΕρει καποιος τι να κανω?

Τρωει την μπαταρια πολυ γρηγορα και γι αυτο ειμαι σιγουρος μετα απο 5 χρονια που εχω το κινητο. Αγορασα πριν 2 μηνες καινουρια μπαταρια, αλλα και αυτη μου διαρκει το πολυ 3 μερες, οποτε κατι δεν παει καλα.

Να ενημερωσω, οτι wifi, 3g και τετοια ειναι μονμα απενεργοποιημενα, οπως και καποιες εφςρμογες που ζητουν να κανουν autoupdate.

Κανεις καμια αποψη? Γιατι δεν εχω σκοπο να αλλαξω κινητο εως οτο να τα παιξει εντελως και να μην βρσκω στο εμποριο ανταλλακτικα..

 

Λογικά λες την «αναπνοή» που είχαν. Έβγαινε αυτό, απο τις ρυθμίσεις. Δυστυχώς δεν μπορω να βρω το που είναι η ρύθμιση, το δικό μου είναι μη λειτουργικό...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει το εξης θεμα. Εδω και καμποσο καιρο, αναβοσβηνει ενα λαμπακι μεσα απο τα πληκτρα καθε 5 δευτερολεπτα, οπως κανει οταν εχεις καποια αναπαντητη, ή μηνυμα. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ουτε εναπαντητη, ουτε sms, ουτε email, ή κατι αλλο.

ΞΕρει καποιος τι να κανω?

Τρωει την μπαταρια πολυ γρηγορα και γι αυτο ειμαι σιγουρος μετα απο 5 χρονια που εχω το κινητο. Αγορασα πριν 2 μηνες καινουρια μπαταρια, αλλα και αυτη μου διαρκει το πολυ 3 μερες, οποτε κατι δεν παει καλα.

Να ενημερωσω, οτι wifi, 3g και τετοια ειναι μονμα απενεργοποιημενα, οπως και καποιες εφςρμογες που ζητουν να κανουν autoupdate.

Κανεις καμια αποψη? Γιατι δεν εχω σκοπο να αλλαξω κινητο εως οτο να τα παιξει εντελως και να μην βρσκω στο εμποριο ανταλλακτικα..

 

 

Λογικά λες την «αναπνοή» που είχαν. Έβγαινε αυτό, απο τις ρυθμίσεις. Δυστυχώς δεν μπορω να βρω το που είναι η ρύθμιση, το δικό μου είναι μη λειτουργικό...

 

 

 

Google is your friend!

Δες εδω:

 

http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdnokian/nokia-e52-button-flashing/2c01245c-21d0-49d6-b915-e12288ecaf14

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ελπιζω να ειναι αυτο, αν και το ειχα κανει παλι.

Εγω θελω ΜΟΝΟ στα μην. και στις αναπαντητες να εχω φωτεινη ειδοποιηση και οχι σε κατασταση standby. Ελπιαω παντως αυτος να ειναι ο λογος που η μπαταρια σωνεται ταχυτατα και οχι καποιος αλλος κουλος...

Αν καποιος γνωριζει πιθανους λογους που τελειωνει η μπαταρια, θα χαρω να τον ακουσω.

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...