Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει γιατι συνεχως ανοιγει GPRS connection και συνδεεται στο Internet ? Υπαρχει καποιο προγραμμα για να το απενεργοποιει ?

δυστηχως εκανα διαγραφη τις ρυθμισεις γιατι δεν εβρισκα αλλη λυση,ετσι ομως δεν μπορω να βλεπω και τα emails μου !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια λιγο την βοηθεια σας.

Εχω εδω και ενα μηνα περιπου το Ε52, το οποιο το πηρα απο γερμανο με επιδοτηση καθως αλλαξα παροχο και πηγα την Vodafone στην cosmote. Οσο ημουν στην vodafone ειχα και τηλεφωνα με windows λογισμικο, και δεν ειχα κανενα προβλημα με τις κλησεις που εκανα καθε μερα τοσα χρονια.

Τωρα στην cosmote και με το Ε52 ολοι μου λενε να πεταξω το τηλ μου. Γιατι;

Γιατι σχεδον στις μισες κλησεις που δεχομαι η κανω εχω διακοπες, λογω μη καλου σηματος (με 1 γραμμη σηματος), λογω του οτι κανει ξαφνικα επανεκκινηση το κινητο, λογω του οτι ενω μιλαω ξαφνικα κοβεται η κληση και ενω δειχνει οτι η κληση ειναι ενεργη ακομη και ο μετρητης τρεχει, δεν ακουω ουτε με ακουνε και μετα θελει επανεκκινηση για να δουλεψει το κινητο.

Αυτα ειναι τα βασικα που συνεχεια κοβονται οι κλησεις.

Τελικα τι φταιει; Το κινητο, η το δυκτιο της Cosmote;

Οσοι εχετε cosmote εχετε συχνα προβληματα διακοπης κλησης;

Ενας γνωστος μου εχει παρομοια προβληματα με το Ε52.

Εχω την αρχικη εκδοση οπως το αγορασα και δεν το πειραξα, γιατι το χακαρισα για να μην ακουω τα μπιπ στην ηχογραφιση κλησεων και γιατι ολο προβληματα διαβαζω με τις καινουργιες εκδοσεις, και εκτος αυτου δεν χακαρετε.

Τι να κανω, εκτος απο το να το πεταξω στον τοιχο;

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο την βοηθεια σας.

Εχω εδω και ενα μηνα περιπου το Ε52, το οποιο το πηρα απο γερμανο με επιδοτηση καθως αλλαξα παροχο και πηγα την Vodafone στην cosmote. Οσο ημουν στην vodafone ειχα και τηλεφωνα με windows λογισμικο, και δεν ειχα κανενα προβλημα με τις κλησεις που εκανα καθε μερα τοσα χρονια.

Τωρα στην cosmote και με το Ε52 ολοι μου λενε να πεταξω το τηλ μου. Γιατι;

Γιατι σχεδον στις μισες κλησεις που δεχομαι η κανω εχω διακοπες, λογω μη καλου σηματος (με 1 γραμμη σηματος), λογω του οτι κανει ξαφνικα επανεκκινηση το κινητο, λογω του οτι ενω μιλαω ξαφνικα κοβεται η κληση και ενω δειχνει οτι η κληση ειναι ενεργη ακομη και ο μετρητης τρεχει, δεν ακουω ουτε με ακουνε και μετα θελει επανεκκινηση για να δουλεψει το κινητο.

Αυτα ειναι τα βασικα που συνεχεια κοβονται οι κλησεις.

Τελικα τι φταιει; Το κινητο, η το δυκτιο της Cosmote;

Οσοι εχετε cosmote εχετε συχνα προβληματα διακοπης κλησης;

Ενας γνωστος μου εχει παρομοια προβληματα με το Ε52.

Εχω την αρχικη εκδοση οπως το αγορασα και δεν το πειραξα, γιατι το χακαρισα για να μην ακουω τα μπιπ στην ηχογραφιση κλησεων και γιατι ολο προβληματα διαβαζω με τις καινουργιες εκδοσεις, και εκτος αυτου δεν χακαρετε.

Τι να κανω, εκτος απο το να το πεταξω στον τοιχο;

αναβάθμιση σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο την βοηθεια σας.

Εχω εδω και ενα μηνα περιπου το Ε52, το οποιο το πηρα απο γερμανο με επιδοτηση καθως αλλαξα παροχο και πηγα την Vodafone στην cosmote. Οσο ημουν στην vodafone ειχα και τηλεφωνα με windows λογισμικο, και δεν ειχα κανενα προβλημα με τις κλησεις που εκανα καθε μερα τοσα χρονια.

Τωρα στην cosmote και με το Ε52 ολοι μου λενε να πεταξω το τηλ μου. Γιατι;

Γιατι σχεδον στις μισες κλησεις που δεχομαι η κανω εχω διακοπες, λογω μη καλου σηματος (με 1 γραμμη σηματος), λογω του οτι κανει ξαφνικα επανεκκινηση το κινητο, λογω του οτι ενω μιλαω ξαφνικα κοβεται η κληση και ενω δειχνει οτι η κληση ειναι ενεργη ακομη και ο μετρητης τρεχει, δεν ακουω ουτε με ακουνε και μετα θελει επανεκκινηση για να δουλεψει το κινητο.

Αυτα ειναι τα βασικα που συνεχεια κοβονται οι κλησεις.

Τελικα τι φταιει; Το κινητο, η το δυκτιο της Cosmote;

Οσοι εχετε cosmote εχετε συχνα προβληματα διακοπης κλησης;

Ενας γνωστος μου εχει παρομοια προβληματα με το Ε52.

Εχω την αρχικη εκδοση οπως το αγορασα και δεν το πειραξα, γιατι το χακαρισα για να μην ακουω τα μπιπ στην ηχογραφιση κλησεων και γιατι ολο προβληματα διαβαζω με τις καινουργιες εκδοσεις, και εκτος αυτου δεν χακαρετε.

Τι να κανω, εκτος απο το να το πεταξω στον τοιχο;

 

Με συγχωρείς πάρα πολύ αλλά με τόσα κινητά (WM e.t.c.), χακαρισμένο κινητό, σχετικός με το "επάγγελμα" και ρωτάς τι να κάνεις? Προφανώς όπως είπε και ο gvg μια αναβάθμιση θα σε σώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με τα mms?

Μου εχει στειλει η cosmote τις ρυθμισεις πολλες φορες αλλα mms δεν μπορω να στειλω.

Το ιδιο προβλημα εχει και ενας φιλος στη δουλεια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

παιδια, πηρα χ8εσ το Ε52, ολα οκ, φοβερο τηλεφωνο αλλα παρατηρησα οτ δεν εχει τοσο συνατο ηχειο οπως το 6220 classic που ειχα! λετε να εχει προβλημα το κινητο? η ετσι ειναι?
nokia 4ever :up: --------> 3310/3410i/3510i/3100/6101/6230i/6300/e65/6220 classic/3600/e66
Link to comment
Share on other sites

παιδια, πηρα χ8εσ το Ε52, ολα οκ, φοβερο τηλεφωνο αλλα παρατηρησα οτ δεν εχει τοσο συνατο ηχειο οπως το 6220 classic που ειχα! λετε να εχει προβλημα το κινητο? η ετσι ειναι?

Δυστυχώς έτσι είναι και δεν ξέρω αν μπορούν να κάνουν κάτι μέσω της αναβάθμισης software.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν αλλάζει με γρήγορο πλήκτρο η γλώσσα γιατί έχει Βασική γλώσσα γραφής και δευτερεύουσα; Πολύ ενοχλητικό. Με έχει χαλάσει πολύ. Μήπως θα περάσει με κάποιο update;
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν αλλάζει με γρήγορο πλήκτρο η γλώσσα γιατί έχει Βασική γλώσσα γραφής και δευτερεύουσα; Πολύ ενοχλητικό. Με έχει χαλάσει πολύ. Μήπως θα περάσει με κάποιο update;

Δεν ξέρω αν είναι και αυτό, αλλά όταν γράφεις sms με Τ9 μπορεί να σου βγάλει την λέξη στα αγγλικά που θέλεις. Για δοκιμασέ το! Είναι καλή φάση!

Link to comment
Share on other sites

Και πιθανόν απενεργοποίηση του 3G (UMTS).

 

Κανενας δεν λεει για οποια προβληματα της cosmote, αρα φταιει το τηλ και θελει αναβαθμιση. Για να λυθουν καποια και να δημιουργηθουν αλλα; Τι να πω. Ειχαν και εχουν και τα WM κινητα προβληματα, αλλα πρωτη φορα μου λενε ολοι πετα το!

Προς το παρον απενεργοποιησα το 3G UMTS και μολις βγει η καινουργια αναβαθμιση θα δω τι θα κανω.

Ευχαριστω!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν λεει για οποια προβληματα της cosmote, αρα φταιει το τηλ και θελει αναβαθμιση. Για να λυθουν καποια και να δημιουργηθουν αλλα; Τι να πω. Ειχαν και εχουν και τα WM κινητα προβληματα, αλλα πρωτη φορα μου λενε ολοι πετα το!

Προς το παρον απενεργοποιησα το 3G UMTS και μολις βγει η καινουργια αναβαθμιση θα δω τι θα κανω.

Ευχαριστω!

Μπορεί να φταίει και η Cosmote μπορεί να φταίει και το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Μπορείς να αλλάξεις προσωρινά συσκευή για να το διαπιστώσεις. Γενικά το E52 δεν έχει τα τραγικά προβλήματα που αναφέρεις, είναι πολύ καλή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν λεει για οποια προβληματα της cosmote, αρα φταιει το τηλ και θελει αναβαθμιση. Για να λυθουν καποια και να δημιουργηθουν αλλα; Τι να πω. Ειχαν και εχουν και τα WM κινητα προβληματα, αλλα πρωτη φορα μου λενε ολοι πετα το!

Προς το παρον απενεργοποιησα το 3G UMTS και μολις βγει η καινουργια αναβαθμιση θα δω τι θα κανω.

Ευχαριστω!

 

Για πάτησε *#0000# και δες ποιά έκδοση έχεις (η τελευταία είναι η 034.001). Οπότε κάνε την αναβάθμιση ανάλογα. Όχι όμως ρε φίλε και "για πέταμα στον τοίχο" το κινητό. Είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

.παίδες πρόβλημα:( Το πήρα από γερμανό κ η συσκευή έχει αποθηκευμένα στη μνήμη φωτογραφίες κ ρυθμίσεις της κοσμοτε. τα οποία τρώνε 5 μέγα από τη λίγη μνήμη που έχει.το πρόβλημα μου βασικά είναι ότι αυτά γίνονται εγκατασταση κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση. μήπως ξέρετε πως μπορώ να τα ξεφορτωθω από τη μνήμη εγκαταστασης?
Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

.παίδες πρόβλημα:( Το πήρα από γερμανό κ η συσκευή έχει αποθηκευμένα στη μνήμη φωτογραφίες κ ρυθμίσεις της κοσμοτε. τα οποία τρώνε 5 μέγα από τη λίγη μνήμη που έχει.το πρόβλημα μου βασικά είναι ότι αυτά γίνονται εγκατασταση κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση. μήπως ξέρετε πως μπορώ να τα ξεφορτωθω από τη μνήμη εγκαταστασης?

Θα πρέπει να το κάνεις debrand. Με λίγα λόγια θα πρέπει να αλλάξεις το Product Code σε αυτό του debranded Ε52 για Ελλάδα και κατόπιν να κάνεις κανονικά αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση.

Ψάξε στο google και θα βρεις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

παίδες όταν πάω να αναβαθμίσω μου λέει ότι η τελευταία έκδοση είναι η 021.013. (αυτή που εχω δηλαδή). Τί γίνεται και δεν μου βγάζει την τελευταία?
Link to comment
Share on other sites

παίδες όταν πάω να αναβαθμίσω μου λέει ότι η τελευταία έκδοση είναι η 021.013. (αυτή που εχω δηλαδή). Τί γίνεται και δεν μου βγάζει την τελευταία?

Μάλλον η τελευταία αναβάθμιση δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για το product code που έχεις. Έχεις το Ελληνικό product code 0578066? Αν όχι βάλε το product code που έχεις στην παρακάτω σελίδα http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update/can-i-update και δες ποια έκδοση θα σου βγάλει ως τελευταία διαθέσιμη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η τελευταία αναβάθμιση δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για το product code που έχεις. Έχεις το Ελληνικό product code 0578066? Αν όχι βάλε το product code που έχεις στην παρακάτω σελίδα http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update/can-i-update και δες ποια έκδοση θα σου βγάλει ως τελευταία διαθέσιμη.[/QUOT

 

Εχω product code 0593712 και με βγάζει την αναβάθμιση που προανάφερα. Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Εχω product code 0593712 και με βγάζει την αναβάθμιση που προανάφερα. Ευχαριστώ για την απάντηση

Το product code που έχεις αφορά έκδοση της Cosmote, 0593712: E52 RM-469 Cosmote GR Metal V1.

 

Αν όμως θες να περάσεις την τελευταία έκδοση λογισμικού τότε μπορείς να ακολουθήσεις την παρακάτω διαδικασία Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το product code που έχεις αφορά έκδοση της Cosmote, 0593712: E52 RM-469 Cosmote GR Metal V1.

 

Αν όμως θες να περάσεις την τελευταία έκδοση λογισμικού τότε μπορείς να ακολουθήσεις την παρακάτω διαδικασία Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

 

ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω. Μια ερώτηση μόνο, προγράμματα, συντομεύσεις κτλ, αν κρατήσω αντίγραφο ασφαλείας με το pc suite επανέρχονται ή το τηλέφωνο θέλει στήσιμο απο την αρχή? Συγνώμη εάν κούρασα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω. Μια ερώτηση μόνο, προγράμματα, συντομεύσεις κτλ, αν κρατήσω αντίγραφο ασφαλείας με το pc suite επανέρχονται ή το τηλέφωνο θέλει στήσιμο απο την αρχή? Συγνώμη εάν κούρασα

Αν κρατήσεις αντίγραφο ασφαλείας τότε οι ρυθμίσεις θα επανέλθουν. Τις εφαρμογές δυστυχώς θα πρέπει να τις περάσεις από την αρχή. Πάντως αν μπεις στην παραπάνω διαδικασία, καλό είναι να στήσεις από την αρχή την συσκευή έτσι ώστε να λειτουργεί καλύτερα. Το μόνο που θα χρειαστεί να κρατήσεις είναι οι επαφές κτλ. Διάβασε και το Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας (backup)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & από εμένα.

Μόλις πριν από λίγο καιρό αναβαθμίστηκα από το Ε51 στο Ε52.

Μεταφέροντας την κάρτα μνήμης από το παλιό στο καινούργιο & ανοίγοντας την μουσική, δεν μου βρίσκει τους ήχους που έχω αποθηκευμένους στην κάρτα μνήμης.

Για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να πάω στο μενού, γραφείο, διαχείρηση αρχείων, κάρτα μνήμης.

από εκει τα βρίσκω κανονικά.

Μου διαφεύγει κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Όταν έτρεξες την Μουσική έκανες ανανέωση μουσικής βιβλιοθήκης έτσι ώστε να ψάξει και να βρει τα αρχεία των τραγουδιών ή των ήχων που έχει μέσα η κάρτα μνήμης? Αν όχι, κάνε το και δες αν σου τα εμφάνισε μέσα στο μενού της Μουσικής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν έτρεξες την Μουσική έκανες ανανέωση μουσικής βιβλιοθήκης έτσι ώστε να ψάξει και να βρει τα αρχεία των τραγουδιών ή των ήχων που έχει μέσα η κάρτα μνήμης? Αν όχι, κάνε το και δες αν σου τα εμφάνισε μέσα στο μενού της Μουσικής.

 

Πως κάνω ανανέωση της μουσικής βιβλιοθήκης?

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω ανανέωση της μουσικής βιβλιοθήκης?

Μπαίνεις Μουσική και πατάς επιλογές και ανανέωση βιβλιοθήκης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...