Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Σύντομα θα αγοράσω το nokia e52. Το προβλημά μου είναι το εξής:

Πώς γίνεται όταν συνδέεται με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου (μέσω bluethooth) να συνδέεται μόνο όταν θέλω να λάβω ή να κάνω μια κλήση, κ όχι όταν χρεισημοποιώ το τηλέφωνο (μηνύματα κλπ)? Είναι πολύ σπαστικό να διακόπτεται συνέχεια ό,τι ακούω στο αμαξι επειδή έχω ένα μύνημα ή θέλω να δώ κάτι σε αυτό. Δεν με ενδιαφέρει να μπορώ να άκουσω ένα αρχειο μουσικής απο το τηλέφωνο στο αμαξι.

Ευχαριστώ.

 

Μάλιστα! Το είδαμε και αυτό!

Γενικά οι συνδέσεις bluetooth έχουν διάφορα θέματα, όχι μόνο στο Ε52 αλλά σε όλες τις συσκευές. Για να γίνει μία σύνδεση bluetooth μεταξύ δύο συσκευών σωστά πρέπει και οι δύο να υποστηρίζουν το ίδιο σετ bluetooth υπηρεσιών και με τον ίδιο τρόπο.

Εμένα για παράδειγμα, δεν έχει τη συμπεριφορά που περιγράφεις στο αυτοκίνητό μου. Όταν δέχομαι μήνυμα ακούω τον ήχο από το τηλέφωνο. Όταν πατάω τα πλήκτρα δεν ακούω ήχο από πουθενά! Σε καμία από τις προηγούμενες περιπτώσεις δεν διακόπτεται ο ήχος του ραδιοφώνου ή του CD του αυτοκινήτου.

 

Προσωπικά έχω άλλα προβλήματα με το bluetooth τα οποία έχω ήδη αναφέρει σε άλλα post και τα οποία είναι άλυτα.

Δεν γνωρίζω αν στην περίπτωσή σου υπάρχει λύση. Πάντως αμφιβάλλω.

Δοκίμασε ίσως να απευθυνθείς στην αντιπροσωπεία του αυτοκινήτου σου μήπως έχουν να σου προτείνουν κάτι αυτοί. Μια αναβάθμιση ίσως.

Σε εμένα έχει παίξει αυτό το σενάριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθάρισε τη cache του Ιστού.

Αυτό γίνεται πατώντας Options > Clear privacy data > Cache ή All.

 

Για το δεύτερο, έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές.

Κάνε το κόπο να το ψάξεις και μόνος σου.

 

Το εχω κανει αυτο, αλλα και παλι μετα μου εβγαζε το ιδιο μυνημα. Υπαρχει επιλογη να βαλω τον browser να αποθηκευει στην εξτρα μνημη και οχι του τηλεφωνου που ειναι μικρη πολυ?

 

Εψαξα αλλα δεν βρισκω το adobe flassh player για Ε52. διαβασα και τισ 79 σελιδες αυτου του thread μολις το αγορασα, οποτε αν δεν σε πειραζει και ξερεις πες μου που μπορω να το βρω

 

thx

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι, δεν υπάρχει σχετική επιλογή.

Πάντως για το street view μπορείς να κατεβάσεις τη σχετική εφαρμογή από τη google.

Κάνε μια αναζήτηση, θα τη βρεις αμέσως.

 

 

2) Το κινητό ΔΕΝ υποστηρίζει πλήρως το Flash!

Αυτό που έχει ενσωματωμένο είναι το Flash Lite 3.0 το οποίο είναι σε θέση να εμφανίζει μόνο μερικά από τα flash animations των ιστοσελίδων.

Δεν μπορείς να εγκαταστήσεις το Adobe Flash Player διότι δεν είναι διαθέσιμο για τα κινητά αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Το είδαμε και αυτό!

Γενικά οι συνδέσεις bluetooth έχουν διάφορα θέματα, όχι μόνο στο Ε52 αλλά σε όλες τις συσκευές. Για να γίνει μία σύνδεση bluetooth μεταξύ δύο συσκευών σωστά πρέπει και οι δύο να υποστηρίζουν το ίδιο σετ bluetooth υπηρεσιών και με τον ίδιο τρόπο.

Εμένα για παράδειγμα, δεν έχει τη συμπεριφορά που περιγράφεις στο αυτοκίνητό μου. Όταν δέχομαι μήνυμα ακούω τον ήχο από το τηλέφωνο. Όταν πατάω τα πλήκτρα δεν ακούω ήχο από πουθενά! Σε καμία από τις προηγούμενες περιπτώσεις δεν διακόπτεται ο ήχος του ραδιοφώνου ή του CD του αυτοκινήτου.

 

Προσωπικά έχω άλλα προβλήματα με το bluetooth τα οποία έχω ήδη αναφέρει σε άλλα post και τα οποία είναι άλυτα.

Δεν γνωρίζω αν στην περίπτωσή σου υπάρχει λύση. Πάντως αμφιβάλλω.

Δοκίμασε ίσως να απευθυνθείς στην αντιπροσωπεία του αυτοκινήτου σου μήπως έχουν να σου προτείνουν κάτι αυτοί. Μια αναβάθμιση ίσως.

Σε εμένα έχει παίξει αυτό το σενάριο.

Το πήρα το κινητό κ το δοκίμασα. Δυστυχώς δεν μεταφέρει μόνο την ομιλία. Δοκίμασα κ bluetooth ακουστικό κ συμβαίνει το ίδιο. Αυτό που θέλω να κάνει είναι να απενεργοποιήται αυτόματα το A2DP? ή είναι κάποια άλλη λειτουργία?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό κ το δοκίμασα. Δυστυχώς δεν μεταφέρει μόνο την ομιλία. Δοκίμασα κ bluetooth ακουστικό κ συμβαίνει το ίδιο. Αυτό που θέλω να κάνει είναι να απενεργοποιήται αυτόματα το A2DP? ή είναι κάποια άλλη λειτουργία?

Καλημέρα.

Δυστυχώς το A2DP δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί. Ή θα το συνηθίσεις ή θα αγοράσεις ΒΤ ακουστικό για να το έχεις όταν θες να μιλήσεις. Πολλοί θα ήθελαν να μπορούν να απενεργοποιήσουν το A2DP αλλά ακόμα δεν έχουμε αυτή την επιλογή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με hard format γίνεται και επαναφορά του κωδικού ασφαλείας??

Αν ναι,πωε γίνεται?

 

Ναι γίνεται εφόσον το κάνεις όμως έχοντας όμως κλειστό το κινητό.

Στο FAQ υπάρχει άρθρο που αναλύει το πώς γίνεται.

 

Έκανα hard format με κλειστό το κινητό αλλά τπτ.Ο κωδικός ασφαλείας παραμένει άγνωστος.Και με τους υπόλοιπους τρόπους που διάβασα στο forum δε μπορεσα να κάνω τπτ.Με την αναβάθμιση γίνεται ή να πάω στη nokia και να τελειώνω?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard format με κλειστό το κινητό αλλά τπτ.Ο κωδικός ασφαλείας παραμένει άγνωστος.Και με τους υπόλοιπους τρόπους που διάβασα στο forum δε μπορεσα να κάνω τπτ.Με την αναβάθμιση γίνεται ή να πάω στη nokia και να τελειώνω?

 

Τελικά η λύση βρέθηκε με συνδυασμό των παρακάτω οδηγών:

Τρόπος 2

 

Τρόπος 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα κι απο μένα

Την βοήθεια σας.

Κάτι έκανα και δεν "μπαίνει" στο ιντερνετ με τίποτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος τρόπος αλλαγής της γλώσσας γραφής (Ελληνικά - Αγγλικά) μέσω κάποιας συντόμευσης πλήκτρων; Πρέπει μόνιμα να πηγαίνω στο "επιλογές"κτλ;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος τρόπος αλλαγής της γλώσσας γραφής (Ελληνικά - Αγγλικά) μέσω κάποιας συντόμευσης πλήκτρων; Πρέπει μόνιμα να πηγαίνω στο "επιλογές"κτλ;

 

Απ' όσο γνωρίζω, ή αυτό που αναφέρεις, ή Κεντρικό κουμπί --> Επιλογές εισαγωγής κτλ., ή * --> Επιλογές εισαγωγής.

Όλα δυστυχώς είναι περίπου εξίσου άβολα.

Η αλλαγή γλώσσας κατά την εισαγωγή κειμένου στα Nokia θυμίζει λίγο την κατάσταση με το τελικό ς στα Sony Ericsson, που για χρόνια έλειπε από όλα τους τα κινητά.

Το καλό είναι ότι προσέθεσαν και Δεύτερη γλώσσα γραφής για το Τ9, πράγμα που δεν είναι το ίδιο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Tον τελευταίο καιρό,

στα καλά καθούμενα μου βγάζει το μήνυμα...

"Επιλέξτε σύνδεση

Διαδίκτυο

---------

Υπηρεσίες WAP

-------- "

 

Επαναλαμβάνω στα καλά καθούμενα, είτε δουλευώ το κινητό,

είτε το έχω να ... κάθεται...

Είναι bug αυτό? Έχει συμβεί και σε κάποιον αλλό?

Του έκανα ένα hard format αλλά τίποτα δεν άλλαξε.

Καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει να κάνει κάποια ενημέρωση(update)?

Αλλά και να είχες με hard format θα έπρεπε να στρώσει..

 

Κοίτα τις ρυθμίσεις σου στα mail,παγκόμια ώρα κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισε τη cache του Ιστού.

Αυτό γίνεται πατώντας Options > Clear privacy data > Cache ή All.

 

Για το δεύτερο, έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές.

Κάνε το κόπο να το ψάξεις και μόνος σου.

 

Μου έκανε κι εμένα το ίδιο όταν εγκατέστησα τον Opera. Μόλις τον απεγκατέστησα όλα έφτιαξαν. Είναι μάλλον bug του προγράμματος.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

update σκέφτομαι να του κάνω πλέον,

αλλά απ ότι έχω διαβάσει, κάνει το κινητό πιο άργο.

:( έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

update σκέφτομαι να του κάνω πλέον,

αλλά απ ότι έχω διαβάσει, κάνει το κινητό πιο άργο.

:( έχω μπερδευτεί.

Τρίχες κατσαρές, με το συμπάθιο!!! Αν και η αναβάθμιση αυτή δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό, εν τούτοις η καθυστέρηση αυτή είναι τραβηγμένη από τα μαλλιά και δεν υφίσταται, τουλάχιστον σε συνειδητό επίπεδο...;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Τρίχες κατσαρές, με το συμπάθιο!!! Αν και η αναβάθμιση αυτή δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό, εν τούτοις η καθυστέρηση αυτή είναι τραβηγμένη από τα μαλλιά και δεν υφίσταται, τουλάχιστον σε συνειδητό επίπεδο...;)

 

εμένα η νέα έκδοση μου φαίνεται ταχύτερη! μόνο στην αναζήτηση επαφών έχει μια ελάχιστη καθυστέρηση

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Tον τελευταίο καιρό,

στα καλά καθούμενα μου βγάζει το μήνυμα...

"Επιλέξτε σύνδεση

Διαδίκτυο

---------

Υπηρεσίες WAP

-------- "

 

Επαναλαμβάνω στα καλά καθούμενα, είτε δουλευώ το κινητό,

είτε το έχω να ... κάθεται...

Είναι bug αυτό? Έχει συμβεί και σε κάποιον αλλό?

Του έκανα ένα hard format αλλά τίποτα δεν άλλαξε.

Καμία λύση?

Kαλησπέρα,

 

Ψάχνει δικτυο για να ενημερωσει τα email σου.

Λογικά εχεις βάλει ρυθμίσεις για email.

 

Μου το κανει και εμενα, δεν ξερω πως απενεργοποιείται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν υπάρχει καμιά ρύθμιση για αυτό.

Το απενεργοποίησα και ηρέμησα. :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Μολις μου ηρθε και σε μενα το Ε52. Ομορφο!!!Αλλα δεν μπορω να περασω τισ επαφες απο το outlook μεσω Pc Suite.Το μηνυμα που μου εμφανιζει ειναι:

 

-Πληροφορίες PC Sync.

 

Το κινητό τηλέφωνο δεν ήταν δυνατό να παρέχει το σωστό όνομα χρήστη ή κωδικό πρόσβασης για το PC Sync.

Το PC Sync έχει τερματίσει το συγχρονισμό.

 

Πιθανή λύση

 

Ελέγξτε ότι το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασης είναι ίδιοι στο PC Sync και στο κινητό τηλέφωνο και επανεκκινήστε το συγχρονισμό.

 

Καμια ιδεα?

Ευχαριστω

 

.. ....

 

ακυρο το βρηκα

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχω ψιλοχαθεί, ας μου δώσει κάποιος ένα link με οδηγίες εγκατάστασης του ndrive. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή πολλοί ρωτάνε, παραθέτω παρακάτω τα improvements της νέας έκδοσης όπως τα βρήκα από ένα σύντονο search στο google:

 

UPDATED KEY BASELINES

-Browser

-FS Email

-Music Store

-Maps

-Settings Wizard 6

 

SEVERAL CORRECTIONS IN THE FOLLOWING AREAS

-Audio quality: uplink noise cancellation parameters updated

-FS calendar, Contacts, Home Screen and Meeting request

-Hands Free Voice UI

-Predictive text input

-Ovi Contacts

-Localisation

-WLAN

-VPN

-Gallery

-VoIP

-BT

 

Δεν βρίσκω κάτι το ουσιαστικό εκτός αν διορθώθηκε το πρόβλημα που έχουν μερικοί με το noise cancelation που πείραξαν!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή πολλοί ρωτάνε, παραθέτω παρακάτω τα improvements της νέας έκδοσης όπως τα βρήκα από ένα σύντονο search στο google:

 

UPDATED KEY BASELINES

-Browser

-FS Email

-Music Store

-Maps

-Settings Wizard 6

 

SEVERAL CORRECTIONS IN THE FOLLOWING AREAS

-Audio quality: uplink noise cancellation parameters updated

-FS calendar, Contacts, Home Screen and Meeting request

-Hands Free Voice UI

-Predictive text input

-Ovi Contacts

-Localisation

-WLAN

-VPN

-Gallery

-VoIP

-BT

 

Δεν βρίσκω κάτι το ουσιαστικό εκτός αν διορθώθηκε το πρόβλημα που έχουν μερικοί με το noise cancelation που πείραξαν!!

 

Για ποιά έκδοση μιλάμε? Την 031.012?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...