Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω βαλει τον X-plore και δειχνει ποσο τρεχει ο επεξεργαστης στα 192MHz :wacko:

600αρης δεν ειναι?

600άρης είναι, απλά ο X-Plore δεν το δείχνει σωστά. Συμβαίνει και σε άλλες συσκευές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

+1 αλλαγή

Πλεον όταν ανοίγεις το ράδιο σε ρωτάει αν θες ιντερνετικό ή κανοννικό

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μετα από 2 ημέρες με το νέο λογισμικό διαπίστωσα οτι οριστικά λύθηκε το πρόβλημα με το noise cancellation.

Το πιό σημαντικό θέμα που αντιμετώπιζα λύθηκε οριστικά, όπως επίσης παρατηρώ πολύ καλύτερη ποιότητα ακουστικής όταν μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις format μετα την αναβαθμιση?

Γιατι εχω την εντυπωση οτι εχει γινει πιο αργο το τηλεφωνο αλλα βαρεθηκα να κανω παλι φορματ!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω το Ε51. Εάν εξαιρέσουμε την καλύτερη κάμερα που έχει το Ε52 για ποιούς λόγους αξίζει κάποιος να αγοράσει το Ε52?

Στα συν η μεγαλύτερη οθόνη φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω το Ε51. Εάν εξαιρέσουμε την καλύτερη κάμερα που έχει το Ε52 για ποιούς λόγους αξίζει κάποιος να αγοράσει το Ε52?

Στα συν η μεγαλύτερη οθόνη φυσικά.

 

Ενσωματωμένο GPS, κάμερα (ποσώς με απασχολεί, αλλά είναι υπαρκτή αν και όχι μεγάλη η βελτίωση), οθόνη, ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Είναι κάμποσοι οι λόγοι. Την ποιότητα κατασκευής του 51 πάντως, ΔΕΝ την έχει.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ κάποιος κάτοχος να γράψει εδώ τα στοιχεία output του φορτιστή (αναγράφονται πάνω του, πχ. Output: 5.0V --- / 550mA) AC-10, που έχει μέσα η συσκευασία του κινητού.

 

Έκανα μαγική κίνηση, τον πέταξα στα σκουπίδια μαζί με αποφάγια (μη ρωτήσει κανείς πώς τα κατάφερα :ninja: ), και στο Πλαίσιο είχαν μόνο τον AC-6, τον οποίο και αγόρασα βιαστικά.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενσωματωμένο GPS, κάμερα (ποσώς με απασχολεί, αλλά είναι υπαρκτή αν και όχι μεγάλη η βελτίωση), οθόνη, ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Είναι κάμποσοι οι λόγοι. Την ποιότητα κατασκευής του 51 πάντως, ΔΕΝ την έχει.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ κάποιος κάτοχος να γράψει εδώ τα στοιχεία output του φορτιστή (αναγράφονται πάνω του, πχ. Output: 5.0V --- / 550mA) AC-10, που έχει μέσα η συσκευασία του κινητού.

 

Έκανα μαγική κίνηση, τον πέταξα στα σκουπίδια μαζί με αποφάγια (μη ρωτήσει κανείς πώς τα κατάφερα :ninja: ), και στο Πλαίσιο είχαν μόνο τον AC-6, τον οποίο και αγόρασα βιαστικά.

 

Έχω επιδότηση €300 και σκέφτομαι αγορά κινητού. Το GPS είναι δωρεάν? Δηλαδή μπορώ να βάλω το Destinator ή κάποιο άλλο χωρίς να χρεώνομαι? Το αλλο κιν που παίζει είναι κάποιο lg (μάλλον GM750). Ψάχνω κινητό επαγγελματικό, δηλ με ενδιαφέρει αρκετά το ημερολόγιο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Για συγκρίσεις συσκευών απευθυνόμαστε στο κατάλληλο θέμα Διαξιφισμοί

Για gps ρίξε μια ματιά στο επισημασμένο θέμα του faq της πρώτης σελίδας GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση

Επίσης υπάρχουν και τα αντίστοιχα θέματα για προγράμματα δορυφορικής πλοήγησης

Sygic GPS Navigator Mobile - S60 3rd Edition ,Garmin Maps Mobile™ XT ,Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go) ,NDrive for S60 3rd Edition

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Για συγκρίσεις συσκευών απευθυνόμαστε στο κατάλληλο θέμα Διαξιφισμοί

Για gps ρίξε μια ματιά στο επισημασμένο θέμα του faq της πρώτης σελίδας GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση

Επίσης υπάρχουν και τα αντίστοιχα θέματα για προγράμματα δορυφορικής πλοήγησης

Sygic GPS Navigator Mobile - S60 3rd Edition ,Garmin Maps Mobile™ XT ,Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go) ,NDrive for S60 3rd Edition

 

Δεν μου απαντάς όμως στην ερώτησή μου σχετικά με το GPS...

(εάν είχα χρόνο θα διάβαζα αυτά που μου έστειλες φίλε μου. Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου και τις τόσες πληροφορίες που μου δίνεις. Μας έφαγαν τον χρόνο όμως;) ). Αν θέλεις απάντησέ μου στην απορία μου σχετικά με gps:)

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής είναι ο AC-10E.

Input:AC 100-240V/50-60hz/160mA

Output: DC 5.0V/1200mA :D

 

γμτ... ο AC-6E που πήρα έχει output μόλις 550 mA. Πιθανότατα γι' αυτό έκανε 3 ώρες να το φορτίσει. Έπρεπε να την ψυλλιαστώ από το πάχος του καλωδίου :X

 

(το καλώδιο του AC-10E είναι διπλάσιο σε πάχος από αυτό του AC-6E)

 

Από την άλλη μεριά... θεωρητικά είναι "σωστότερη" η αργή φόρτιση, για τη μακροζωΐα της μπαταρίας, σωστά;

Edited by lemanis
http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

γμτ... ο AC-6E που πήρα έχει output μόλις 550 mA. Πιθανότατα γι' αυτό έκανε 3 ώρες να το φορτίσει. Έπρεπε να την ψυλλιαστώ από το πάχος του καλωδίου :X

 

(το καλώδιο του AC-10E είναι διπλάσιο σε πάχος από αυτό του AC-6E)

 

Από την άλλη μεριά... θεωρητικά είναι "σωστότερη" η αργή φόρτιση, για τη μακροζωΐα της μπαταρίας, σωστά;

 

Κοίτα φίλε η NOKIA έχει μέσα στο κουτί και ένα καλώδιο USB για να συνδέεις το κινητό στο pc και να το φορτίζεις παράλληλα. Δεν ξέρω αν πήγε κι αυτό με τα αποφάγια :D πάντως το output μιας θύρας USB είναι 5 Volt / 500 mA. Άρα υποθέτω ότι θα φορτίζει κανονικά με τον AC-6E...:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να αγορασεις εναν καινουριο φορτιστη σαν της συσκευασιας γιατι και αργει αλλα και θα σου κανει προβλημα στην μπαταρια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να αγορασεις εναν καινουριο φορτιστη σαν της συσκευασιας γιατι και αργει αλλα και θα σου κανει προβλημα στην μπαταρια.

Καλημέρα,

Νομίζω πως εχεις λάθος.

Οσο πιο αργή φόρτιση τοσο πιο καλά.

Τουλαχιστον σε μενα αυτό συμβαίνει το εχω τσεκαρει.

Σιγουρα δεν θα θα του "χαλασει" την μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!είμαι ενας νεος ακομα κάτοχος της συσκευης!με μεγαλη προσοχη το διαλεξα και μπορω να πω πως χαρηκα για την επιλογη!μετα απο τρεις μερες περιπου πασπάτεμα κατάφερω να φέρω την εργοστασιακή φόρτιση στο μινιμουμ ωστε να φοστίσω το κινιτο για πρώρη φορα!το κλείνω λοιπον το βράδυ και το βάζω να φορτίσει!ξυπνάω το πρωι σημερα και το κινιτο εχει κωλλησει στην μια γραμμή!!!

όταν το ανοιξα μου έργαψε οτι θέλει φόρτισει δηλαδη δεν φόρτισε καθόλου.ανοικτο φορτίζει με λιγα λόγια ενώ κλειστο κάνει να φορτίσει και σε λιγότερο απο μισο λεπτό κολλάει η φόρτιζει με έναν χαρακτηριστικό ήχο!να αρχήσω να ανυσηχω??????:cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση €300 και σκέφτομαι αγορά κινητού. Το GPS είναι δωρεάν? Δηλαδή μπορώ να βάλω το Destinator ή κάποιο άλλο χωρίς να χρεώνομαι? Το αλλο κιν που παίζει είναι κάποιο lg (μάλλον GM750). Ψάχνω κινητό επαγγελματικό, δηλ με ενδιαφέρει αρκετά το ημερολόγιο!

 

Η χρήση του GPS, η χρήση του προγράμματος OVI maps το οποίο είναι εγκατεστημένο στη συσκευή και η χρήση της πλοήγησης με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, είναι όλα δωρεάν. Ενδεχομένως να χρειαστεί να αναβαθμίσεις το OVI maps σε περίπτωση που η εγκατεστημένη έκδοση στο κινητό είναι η προηγούμενη και η οποία δεν είχε δωρεάν πλοήγηση. Η αναβάθμιση ασφαλώς και είναι δωρεάν και αυτή.

 

Όσο για το ημερολόγιο που αναφέρεις, θα σε μπερδέψω... Εμένα δεν με καλύπτει γιατί δεν έχει την ευελιξία που είχα συνηθίσει από συσκευές της Nokia S40 series. Αρκετά υποδεέστερο στο ημερολόγιο και κατά την άποψή μου buggy. Επίσης εμένα δεν μου συγχρονίστηκε σωστά με ένα 6230 που είχα. Δεν ξέρω τις απαιτήσεις σου. Σου συστήνω να το δεις σε κάποιο κατάστημα πρώτα live και να αποφασίσεις αν εσένα σε καλύπτουν οι λειτουργίες του, γιατί σε σχέση με κινητά άλλων εταιρειών είναι πολύ καλύτερο σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση του GPS, η χρήση του προγράμματος OVI maps το οποίο είναι εγκατεστημένο στη συσκευή και η χρήση της πλοήγησης με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, είναι όλα δωρεάν. Ενδεχομένως να χρειαστεί να αναβαθμίσεις το OVI maps σε περίπτωση που η εγκατεστημένη έκδοση στο κινητό είναι η προηγούμενη και η οποία δεν είχε δωρεάν πλοήγηση. Η αναβάθμιση ασφαλώς και είναι δωρεάν και αυτή.

 

Όσο για το ημερολόγιο που αναφέρεις, θα σε μπερδέψω... Εμένα δεν με καλύπτει γιατί δεν έχει την ευελιξία που είχα συνηθίσει από συσκευές της Nokia S40 series. Αρκετά υποδεέστερο στο ημερολόγιο και κατά την άποψή μου buggy. Επίσης εμένα δεν μου συγχρονίστηκε σωστά με ένα 6230 που είχα. Δεν ξέρω τις απαιτήσεις σου. Σου συστήνω να το δεις σε κάποιο κατάστημα πρώτα live και να αποφασίσεις αν εσένα σε καλύπτουν οι λειτουργίες του, γιατί σε σχέση με κινητά άλλων εταιρειών είναι πολύ καλύτερο σε αυτό το θέμα.

 

Μέχρι σήμερα έχω το Ε51 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (δεν ξέρω εάν το είχες ποτε). Άλλη συσκευή ΝΟΚΙΑ δεν είχα πιο παλιά.

Πες μου, υπάρχει δηλ εγκατεστημένο Destinator?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα έχω το Ε51 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (δεν ξέρω εάν το είχες ποτε). Άλλη συσκευή ΝΟΚΙΑ δεν είχα πιο παλιά.

Πες μου, υπάρχει δηλ εγκατεστημένο Destinator?

 

Αν είχες συνηθίσει το ημερολόγιο του E51 τότε θα σε καλύψει πλήρως αυτό του E52.

 

Destinator δεν έχει εγκατεστημένο.

Μόνο το OVI maps με το οποίο κάνεις τη πολύ καλα τη δουλειά σου. Να μην πω και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τιμή του είναι πολύ καλή (€294) για αυτά που προσφέρει. Το μοναδικό είναι ότι μπορεί να ειναι χαζομαρα κάποιος να αγοράσει την εξέλιξη του Ε51. Ενοοώ ότι δεν αλλάζει εμφανισιακα τηλέφωνο μιας και είναι σχεδόν ίδια .
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!είμαι ενας νεος ακομα κάτοχος της συσκευης!με μεγαλη προσοχη το διαλεξα και μπορω να πω πως χαρηκα για την επιλογη!μετα απο τρεις μερες περιπου πασπάτεμα κατάφερω να φέρω την εργοστασιακή φόρτιση στο μινιμουμ ωστε να φοστίσω το κινιτο για πρώρη φορα!το κλείνω λοιπον το βράδυ και το βάζω να φορτίσει!ξυπνάω το πρωι σημερα και το κινιτο εχει κωλλησει στην μια γραμμή!!!

όταν το ανοιξα μου έργαψε οτι θέλει φόρτισει δηλαδη δεν φόρτισε καθόλου.ανοικτο φορτίζει με λιγα λόγια ενώ κλειστο κάνει να φορτίσει και σε λιγότερο απο μισο λεπτό κολλάει η φόρτιζει με έναν χαρακτηριστικό ήχο!να αρχήσω να ανυσηχω??????:cry:

αν εισαι βεβαιος οτι ειχες βαλει το φορτιστι σωστα κ δεν φορτιζει να το πας πισω να παρεις καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!είμαι ενας νεος ακομα κάτοχος της συσκευης!με μεγαλη προσοχη το διαλεξα και μπορω να πω πως χαρηκα για την επιλογη!μετα απο τρεις μερες περιπου πασπάτεμα κατάφερω να φέρω την εργοστασιακή φόρτιση στο μινιμουμ ωστε να φοστίσω το κινιτο για πρώρη φορα!το κλείνω λοιπον το βράδυ και το βάζω να φορτίσει!ξυπνάω το πρωι σημερα και το κινιτο εχει κωλλησει στην μια γραμμή!!!

όταν το ανοιξα μου έργαψε οτι θέλει φόρτισει δηλαδη δεν φόρτισε καθόλου.ανοικτο φορτίζει με λιγα λόγια ενώ κλειστο κάνει να φορτίσει και σε λιγότερο απο μισο λεπτό κολλάει η φόρτιζει με έναν χαρακτηριστικό ήχο!να αρχήσω να ανυσηχω??????:cry:

 

Μήπως χρησιμοποίησες τον αντάπτορα microusb με κάποιον παλιό φορτιστή? Εγώ μόνο έτσι δν έχω καταφέρει να το φορτίσω. Το βάζω κ μετά απο 5sec μου λεει οτι δν φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης είναι απο το κουτι του!το περιεργο είναι οτι οταν είναι κλειστό δεν φορτιζει οταν ειναι ανοικτο φορτιζει αλλα κανει κανα τριωρο και βαλε για να φορτισει πληρως!

τι κολλημα ειναι αυτο τωρα δεν ξερω!

να μην φορτιζει κλειστο αλλα ανοιχτο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...