Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΜΕ ΤΗ NOKIA! Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ ΣΤΟ Ν70 ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΟΣΑ ΤΟ E52 ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!! ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Ε52 ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ SMARTPHONE ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΞΕΧΝΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ... ΣΩΣΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ!!! ΑΝ ΔΕ ΒΓΕΙ FIRMWARE UPDATE ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ ΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΟΙΚΩΣ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ

 

 

 

Θα σε παρακαλεσω να γραφεις με πεζους χαρακτηρες. Τα κεφαλαια στα forum ειναι σαν να φωναζεις και μπορει να δημιουργηθουν παρεξηγησεις. Τελος απαγορευονται και απο τους Ορους Προσβασης και Χρησης που συμφωνησες κατα την εγγραφη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε!!! Το πέρασα ''Εκδοση λογισμικού 022.009"

"ημερομηνία 14-okt-2009"

ακόμα δεν βρήκα κάποια βελτίωση βέβαια... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες φίλε μου? Γιατί εμένα δε βρίσκει τίποτα? Είναι σίγουρο? Please μη παίζεις με το πόνο μας!!

 

Παιδιά συγνώμη για τα κεφαλαία πριν

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΜΕ ΤΗ NOKIA! Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ ΣΤΟ Ν70 ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΟΣΑ ΤΟ E52 ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!! ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Ε52 ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ SMARTPHONE ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΞΕΧΝΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ... ΣΩΣΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ!!! ΑΝ ΔΕ ΒΓΕΙ FIRMWARE UPDATE ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ ΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΟΙΚΩΣ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ

 

 

 

Θα σε παρακαλεσω να γραφεις με πεζους χαρακτηρες. Τα κεφαλαια στα forum ειναι σαν να φωναζεις και μπορει να δημιουργηθουν παρεξηγησεις. Τελος απαγορευονται και απο τους Ορους Προσβασης και Χρησης που συμφωνησες κατα την εγγραφη σου.

 

Συμφωνώ απόλυτα με το φίλο. Είμαι ίδια περίπτωση. Περίμενα πολύ καιρό μέχρι να βγει ένα τηλέφωνο (γενικά, όχι Nokia) που να με ικανοποιεί τουλάχιστον σαν προδιαγραφές.

Και έμεινα απογοητευμένος. Τόσο από τα bugs που έχει όσο και από την απουσία βασικών λειτουργιών που είχα τουλάχιστον στο προηγούμενο μου μικρό αλλά τίμιο 6230.

(όσο έγραφα το κινητό έκλεισε μόνο του!!!)

 

Επίσης προσωπική άποψη ότι το πληκτρολόγιο θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο και με διαχωρισμένα πλήκτρα πράγμα που θα το έκανε ακόμα πιο σαφές και με μεγαλύτερη ακρίβεια αφού το μέγεθός του το επιτρέπει.

 

Και κάτι που το αντιμετώπισα και σε Windows Mobile συσκευή και έβριζα τη Mixrosoft αλλά συμβαίνει και αλλού. Ενώ έχω διαλέξει το Αθόρυβο προφίλ, κάποιοι ήχοι εξακολουθούν να ακούγονται. Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Τέλος, είχα πει να μην ξαναπάρω Nokia λόγο του χείριστου service. Τα τελευταία 5 χρόνια το είχα τηρήσει και για μένα και για φίλους και συγγενείς που τους προτείνω και τους αγοράζω συσκευές. Απ' ότι είδα όμως τελευταία και σε συγκεκριμένο Nokia club, η εξυπηρέτηση άλλαξε προς το καλύτερο και το αποφάσισα. ΟΜΩΣ, το κινητό ήθελε από την αρχή καινούριο πληκτρολόγιο και είμαι πάνω από ένα μήνα περιμένοντας να έρθουν πληκτρολόγια για αντικατάσταση.

 

Όσο για το αν πρέπει να το αγοράσει κανείς, εξαρτάται τι ζητάει από τη συσκευή του. Εμένα πάντως με απογοήτευσε γιατί θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο. Η αναβάθμιση θα βοηθούσε πάρα πολύ αν διορθωνόντουσαν όλα τα bugs.

Link to comment
Share on other sites

yanastas και pansid μπορείτε να γίνετε πιο συγκεκριμένοι γιατί πολλοί από εμάς περιμένουμε και ψαχνόμαστε για να αγοράσουμε το τηλ.?
Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες φίλε μου? Γιατί εμένα δε βρίσκει τίποτα? Είναι σίγουρο? Please μη παίζεις με το πόνο μας!!

 

Παιδιά συγνώμη για τα κεφαλαία πριν

 

Υπάρχει σε όλα τα ΝΟΚΙΑ stores εκεί το έκανα αναβάθμιση!

27 του μηνός ήρθε! :happy:

Link to comment
Share on other sites

yanastas και pansid μπορείτε να γίνετε πιο συγκεκριμένοι γιατί πολλοί από εμάς περιμένουμε και ψαχνόμαστε για να αγοράσουμε το τηλ.?

 

Έχω γράψει σε διάφορα posts στο συγκεκριμένο θέμα τι έχω αντιμετωπίσει. Θα προσπαθήσω να τα συγκεντρώσω σε ένα post, αλλά δεν υπόσχομαι τίποτα. Πρέπει να βρω χρόνο. Αν θες ψάξε τα μηνύματά μου στο συγκεκριμένο θέμα και θα έχεις μια εικόνα.

 

Ρε παιδιά πατώντας τη δίεση παρατεταμένα κατά την πληκτρολόγηση SMS τι σας κάνει;

Επίσης, κατά την εισαγωγή Τ9 κειμένου, κεφαλαία σας γράφει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διαπίστωσα πως το Fring Προκαλεί το κόλημα με τις επαφές. Το αντικατέστησα με το Nimbuzz και όλα καλά
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε!!! Το πέρασα ''Εκδοση λογισμικού 022.009"

"ημερομηνία 14-okt-2009"

ακόμα δεν βρήκα κάποια βελτίωση βέβαια... :rolleyes:

 

Βρήκα αυτό εδώ για την έκδοση που λες ... αλλά δεν κατάλαβα τι exe είναι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω το κινητο.με μια προχειρη εκτιμηση μου αρεσε πολυ αλλα θα το εχω υπο παρακολουθηση.θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα.αν βγαλω την εργοστασιακη καρτα μνημης θα χασω τιποτα απο το κινητο? και δευτερον θελω να βαλω μια καρτα μνημης στα 8gb ποια μου προτεινεται? ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό με καλώδιο και επέλεξε μαζική αποθήκευση. Από τον πίνακα ελέγχου όρισε να βλέπεις κρυφά αρχεία, επέλεξε όλους τους φακέλους της υπάρχουσας κάρτας και μετάφερέ τα στην νέα. Έτσι, δεν χάνεις απολύτως τίποτα.

 

Για καρτούλα, πάρε οποιαδήποτε της Sandisk. Δες εδώ και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις για την ποιότητα:

1) Το πίσω καπάκι επάνω και αριστερά όπως κοιτάμε το κινητό από πίσω αφήνει ένα απειροελάχιστο κενό.

2) Το πλήκτρο 4 όταν το πιέζω στη δεξιά και αριστερή μεριά του χωρίς να το πατάω, τρίζει.

3) Το φως της οθόνης τρεμοπαίζει ανεπαίσθητα.

 

Τις ίδιες παρατηρήσεις έχω κάνει και εγώ. Σε εμένα τρίζει κάποιο άλλο πλήκτρο βέβαια. Όταν το πατάω, μου δίνει την αίσθηση ότι από κάτω έχει πατατάκια που σπάνε, αν με πιάνετε. :O Αλλά και να το ήξερα από την αρχή ότι το κινητό μου θα είχε αυτά τα ελαττώματα, και πάλι θα το έπαιρνα. Ας μην είμαστε τόσο "ψείρες"! ;)

Το E52 είναι best value for money, για εμένα!

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Παρά το γεγονός ότι είμαι σχεδόν έτοιμος χρησιμοποιήσω την επιδότηση για το Ε52, δυστυχώς τα πόστ με τα προβλήματα του δεν με αφήνουν.....

Ελπιζω όσοι κάνουν αναβάθμιση του λογισμικού της συσκευής να πούνε τις εντυπώσεις τους!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την σελιδα του helloox2 το νεο firmware 022.009 ειναι UnHackable:

 

http://helloox2.com/?page=news

 

:rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως κάποιες φορές " διυλίζουμε τον κώνωπα και καταπίνουμε την κάμηλο"....:help:

 

Το τηλέφωνο είναι άψογο και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα....Δεν μπορώ δε, να καταλάβω γιατί η άποψή μου αυτή, αληθινή πέρα για πέρα, μπορεί να είναι "ισχνότερη" από αυτούς που ψάχνουν την δικιά τους αλήθεια στα απειροελάχιστα κενά της φαντασίας τους....:wacko:

 

Η άποψή μου είναι, πως αν δεν πάσχετε από την νόσο των κατά φαντασία "απειροελάχιστων", πάρτε το...Θα μείνετε πέρα για πέρα ικανοποιημένοι...Το τηλέφωνο είναι κλασικό δείγμα ποιότητας και φινέτσας της σειράς Ε....:D

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως κάποιες φορές " διυλίζουμε τον κώνωπα και καταπίνουμε την κάμηλο"....:help:

 

Το τηλέφωνο είναι άψογο και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα....Δεν μπορώ δε, να καταλάβω γιατί η άποψή μου αυτή, αληθινή πέρα για πέρα, μπορεί να είναι "ισχνότερη" από αυτούς που ψάχνουν την δικιά τους αλήθεια στα απειροελάχιστα κενά της φαντασίας τους....:wacko:

 

Η άποψή μου είναι, πως αν δεν πάσχετε από την νόσο των κατά φαντασία "απειροελάχιστων", πάρτε το...Θα μείνετε πέρα για πέρα ικανοποιημένοι...Το τηλέφωνο είναι κλασικό δείγμα ποιότητας και φινέτσας της σειράς Ε....:D

 

Συμφωνω απολυτα:rolleyes:Εκτος κ αν πριν το Ε52 ειχαμε καποια σουπερ αναντικαταστατη συσκευη κ δεν μπορουμε να συμβιβαστουμε με καμια πλεον..Εγω παντως δεν ειχα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω τους παραπάνω.

 

Το τηλεφωνάκι είναι μια χαρούλα και όσοι σκεφτόσαστε να το πάρετε μην διστάζετε. Άψογη μπαταρία, μια χαρά οθόνη, όμορφος και classic σχεδιασμός, άνετο πληκτρολόγιο, δεν τρίζει, είναι ταχύτατο, παίζει πολύ καλά μουσική, έχει και 3.5 θύρα και από δυνατότητες για έναν άνθρωπο που θέλει να κάνει την δουλειά του, είναι πραγματικά πολύ καλό.

 

Στο δικό μου ούτε η οθόνη τρεμοσβήνει, ούτε τα πλήκτρα τρίζουν, ούτε κενό υπάρχει στο καπάκι, ούτε πρόβλημα στο ακουστικό έχει και υπόψιν παίζει να είναι από τα ΠΟΛΥ πρώτα που ήρθαν Ελλάδα.

 

Το μόνο θέμα που με έχει απασχολήσει το έχω αναφέρει και είναι θέμα αναβάθμισης, κάτι με το οποίο θα ασχοληθώ μόλις βρω χρόνο, ίσως σήμερα ή αύριο αν έχει βγει η νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παρά το γεγονός ότι είμαι σχεδόν έτοιμος χρησιμοποιήσω την επιδότηση για το Ε52, δυστυχώς τα πόστ με τα προβλήματα του δεν με αφήνουν.....

Ελπιζω όσοι κάνουν αναβάθμιση του λογισμικού της συσκευής να πούνε τις εντυπώσεις τους!

 

Φίλε μου θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή να δούμε τι θα γίνει με το πολυπόθητο firmware update.

 

Όσο για εκείνους που έχουν μείνει πλήρως ικανοποιημένοι από το κινητό πρέπει να πούμε πως αυτό δε σημαίνει ότι τα προβλήματα που αναφέρονται σε δεκάδες forum παγκοσμίως δεν υφίστανται. Δεν είμαστε εμείς λοιπόν ψείρες και φαντασιόπληκτοι αλλά πολύ πιθανότερο οι εν λόγω κύριοι να είχαν κινητά μόνο στη φαντασία τους πριν αποκτήσουν το Ε52 που ναι μεν φτιάχνει και καφέ αλλά την ώρα που μιλάς φτάνουν στο συνομιλητή τα μισά απ όσα λες κι αυτά σαν να έχεις πέσει σε πηγάδι

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να περασω το νεο firmware και μεσω nokia software update και μεσω fota και δεν βρισκει καμια ενημερωση

 

πως μπορει καποιος να την βαλει αυτη την πολυποθητη ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να περασω το νεο firmware και μεσω nokia software update και μεσω fota και δεν βρισκει καμια ενημερωση

 

πως μπορει καποιος να την βαλει αυτη την πολυποθητη ενημερωση?

 

Με το καλώδιο τι πρόβλημα σου παρουσιάστηκε;

Link to comment
Share on other sites

τελικά για να καταλάβουμε...έχει βγει η αναβάθμιση..?? την έκανε κανείς..?? :worry:

στο 55 πάντως ακόμα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε!!! Το πέρασα ''Εκδοση λογισμικού 022.009"

"ημερομηνία 14-okt-2009"

ακόμα δεν βρήκα κάποια βελτίωση βέβαια... :rolleyes:

 

βγηκε... αλλα δεν ειδα κατι διαφορετικο... το προβλημα με τις κλησεις και το 3G μαλλον παραμενει...

Link to comment
Share on other sites

Με το καλώδιο τι πρόβλημα σου παρουσιάστηκε;

 

μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο ενω εχω την 21

 

δεν βρισκει καμια νεα ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

ε δε γίνεται....θα ξαναρωτήσω....εκτός από τον REFEREE1980 έχει δει-βρει-περάσει κανείς άλλος νέο λογισμικό στο Ε52..?? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ένας εδώ λέει πως με την αναβάθμιση το κινητό του "πάει" πιο γρήγορα και τα divx βίντεο παίζουν καλύτερα!!!

 

Πιστεύω ότι σύντομα θα μπει η αναβάθμιση στους servers της Nokia και θα είναι έτοιμη προς χρήση ... εκτός και αν η έκδοση αυτή είναι δοκιμαστική (beta) και απλά διέρρευσε κάπως!

Ίσως αν έπαιρνε κάποιος τηλέφωνο στα κεντρικά και ρώταγε, να λυνόταν η απορία! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...