Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι είχα το Nokia Software Updater 2.6.6 . Με το που άνοιξα το πρόγραμμα αναγκαστικά έπρεπε να κάνει αναβάθμιση αλλιώς δεν λειτουργούσε. Πέρασε την 3.0.495 .

 

Απ ευθειας απο το κινητο με wifi προσπαθησες να κανεις αναβαθμηση; Εγω ετσι περασα την τελευταια version χωρις κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα τελικά κάτι άλλο ! Πιθανόν το nokia pc Suite το καινούργιο έχει θεματάκι με το e52. Οποτε σκέφτηκα να περάσω το ovi Suite μήπως καταφέρω από εκεί . Τελικά μια χαρά δούλεψε . Eκανε αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα . Τώρα τι παίζει με το καινούργιο nokia pc Suite δεν ξέρω . Μάλλον κανένα bug θα είναι.
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιους μήνες με το Ε52 σκέφτομαι να το πουλήσω (το βαρέθηκα-πάντως είμαι κατευχαριστημένος με το κινητό). Πώς μπορώ να διαγράψω τα πάντα από το κινητό (επαφές-μηνύματα κλπ); Κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά δεν σβήνει ούτε επαφές , ούτε άλλα αρχεία;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιους μήνες με το Ε52 σκέφτομαι να το πουλήσω (το βαρέθηκα-πάντως είμαι κατευχαριστημένος με το κινητό). Πώς μπορώ να διαγράψω τα πάντα από το κινητό (επαφές-μηνύματα κλπ); Κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά δεν σβήνει ούτε επαφές , ούτε άλλα αρχεία;

 

Επανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή

Μορφοποίηση (format) της μαζικής μνήμης και της κάρτας μνήμης

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν το παρακάτω είναι γνωστό πρόβλημα/bug ή αν έχει απαντηθεί σε παλαιότερα post αλλά δεν έχω και πολύ χρόνο να ψάξω σε όλες τις προηγούμενες σελίδες, οπότε το παραθέτω: Όταν έχω συνδεδεμένο το E52 με το miniusb cable για φόρτιση ή συγχρονισμό με το pc και μου σταλεί μήνυμα, αυτό δεν μπορεί να αποθηκευθεί στην κάρτα μνήμης (εμφανίζει σχετικό μήνυμα), αλλά μόνο στη μνήμη του τηλεφώνου. Όταν αποσυνδέσω το καλώδιο και δω το μήνυμα, δεν έχω βρει τρόπο για να το μεταφέρω στην κάρτα μνήμης αφού πρώτα γυρίζω από το μενού των ρυθμίσεων στην επιλογή χρήσης της κάρτας μνήμης για την αποθήκευση των μηνυμάτων.

 

Αν κάποιος μπορεί να μου απαντήσει, θα το εκτιμούσα... Ευχαριστώ προκαταβολικά.

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις την επιλογη PC Suite και οχι μαζικη αποθηκευση δεν υπαρχει αυτο το προβλημα.

 

Τωρα για την μεταφορα του σμς νομιζω γινετε ευκολα με μια εναλλαγη απο καρτα μνημης σε μνημη τηλεφωνου κ τουμπα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις την επιλογη PC Suite και οχι μαζικη αποθηκευση δεν υπαρχει αυτο το προβλημα.

Τωρα για την μεταφορα του σμς νομιζω γινετε ευκολα με μια εναλλαγη απο καρτα μνημης σε μνημη τηλεφωνου κ τουμπα.

 

Στο PC Suite είναι ρυθμισμένο! Για τη μεταφορά των μηνυμάτων δεν βλέπω κάποια επιλογή από το μενού των μηνυμάτων... :( Κάποιος άλλος γνωρίζει να βοηθήσει...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Παλια οταν αλλαζες μνημη σε ρωτουσε τι θα κανεις με τα υπαρχοντα σμς τωρα πια οχι. Δυστυχως.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Όταν πρώτο επιλέγεις να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης σε ρωτάει αν θες να μεταφερθούν τα μηνύματα γιατί δεν υπάρχει ο φάκελος mail2 στην κάρτα μνήμης. Αν τώρα ξανά κάνεις την αλλαγή τότε δεν θα σε ρωτήσει γιατί ο φάκελος mail2 ήδη υπάρχει. Για να σε ρωτήσει ξανά θα πρέπει να διαγραφεί ο φάκελος mail2 έτσι ώστε να δημιουργηθεί ξανά. Βέβαια με την διαγραφή του φακέλου mail2 διαγράφονται και όλα τα μηνύματα από την κάρτα μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο @stendor. Εάν θέλεις οπωσδήποτε να έχεις και αυτά τα sms π.χ. στην κάρτα μπορείς να τα στέλνεις στον υπολογιστή με ένα πρόγραμμα της επιλογής σου και ξανά πίσω στην μνήμη που θέλεις.. Δεν κρατώ τα sms για να σου προτείνω κάποιο πρόγραμμα.. :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω κι εγώ το Ε52 και ακόμα λειτουργεί με την έκδοση 034.001

 

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω εδώ και λίγο καιρό είναι α) ότι δεν λειτουργεί το Bluetooth, β) ότι κολλάει και δεν λειτουργεί το ραδιόφωνο και γ) κολλάει μερικές φορές και το ίδιο το τηλέφωνο βγάζοντας μήνυμα «Η εγγραφή της κάρτας SIM απέτυχε».

Στην τελευταία περίπτωση το πρόβλημα απαιτεί restart.

 

Κατά την άποψή σας, με μια αναβάθμιση θα λυθούν αυτά τα προβλήματα;

 

Δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα τη συσκευή μέχρι σήμερα γιατί έχω διαβάσει αρκετές αντικρουόμενες απόψεις στο forum.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς ήρθες.. :)

 

Εάν δεν θέλεις να το κάνεις αναβάθμιση μπορείς να το κάνεις hard format λογικά θα στρώσει..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305313

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Θα με συμβουλεύατε, μετά το hard format, να παραμείνω στην 034.001 ή να κάνω και update?

 

Σήμερα, συνδέοντας το τηλέφωνο στον υπολογιστή μου ζήτησε να κατεβάσω το seconupdater, για το οποίο έχω επίσης διαβάσει αντικρουόμενες απόψεις στα forum της ΝΟΚΙΑ. Καμιά συμβουλή για εμάς τους αδαείς;

 

Και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι προσωπική επιλογή .

Εγω το εχω κανει στην τελευταία 71. κάτι αν θυμάμαι καλα και παει σούπερ.

Αν το σκέφτεσαι κανε ενα φορματ που σου είπαν πιο πριν και βλέπεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard format, αλλά παραμένουν τα προβλήματα με το Bluetooth (αδυναμία εκτέλεσης ενέργειας Bluetooth) και το ραδιόφωνο το οποίο συνεχίζει να κολλάει. Η αναβάθμιση θα βελτιώσει την κατάσταση, ή νομίζετε ότι πρέπει να πάει για service;

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση,δεν χάνεις τίποτα.Θα πρότεινα επίσης να δοκιμάσεις πως συμπεριφέρεται η συσκευή χωρίς κάρτα μνήμης- κάρτα sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια...

εχω το κινητο 10 μηνες περιπου...

στα καλα του κινητου δεν στεκομαι ειναι γνωστα...

τα δικα μου προβληματα ειναι τα εξης :

1)μονο οταν ακουω ραδιο αναλογα με τα κεφια του μπορει να αρχισει τις επανεκκινησεις...μπορει να μην το κανει καθολου μεσα σε μια ωρα μπορει να το κανει και 3-4 φορες...μονο με το ραδιο...

2)αναζητηση ενημερωσης... απο τοτε που το πηρα καταφερα και εκανα μονο μια φορα ενημερωση νεας εκδοσης...απο εκει και περα ολο μου λεγε οτι δεν υπαρχει νεα ενημερωση ενω υπαρχουν...για να καταλαβετε εχω την 052.003 ακομα...

3)χρειαζομαι το tapatalk ...το κατεβασα το εγκατεστησα αλλα οταν παω να κανω browse forums μου βγαζει service not available

 

καθε σχολιο για τα θεματακια μου οποιος ξερει ευπροσδεκτο

ευχαριστω για τον χρονο σας

καλο βραδυ

 

ΥΣ ειναι αγορασμενο απο γερμανο

Link to comment
Share on other sites

@bill91

Για να μην σου βγάζει την 054.003 πάει να πει ότι δεν είναι διαθέσιμη η έκδοση για το product code της συσκευής σου. Για να δεις ποια είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση για το product code της συσκευής πήγαινε στην σελίδα http://www.nokia.gr/support/support/software-update/can-i-update, γράψε το prodct code της συσκευής σου και δες τι θα σου εμφανίσει.

 

Με την αναβάθμιση ίσως να λυθεί και το θέμα με το ράδιο. Αν δεις ότι δεν λύνεται τότε μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις hard reset.

 

Για την εφαρμογή tapatalk δεν μπορώ να βοηθήσω, γιατί δεν την έχω σε symbian συσκευή. Έχεις δοκιμάσει να την κάνεις εγκατάσταση/απεγκατάσταση?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@bill91

Για την εφαρμογή tapatalk δεν μπορώ να βοηθήσω, γιατί δεν την έχω σε symbian συσκευή. Έχεις δοκιμάσει να την κάνεις εγκατάσταση/απεγκατάσταση?

 

απο αυτα που μου εγραψες ξεκινησα να ασχολουμαι με το tapatalk...

το εκανα απο την εγκατασταση...

συνεχιζει το browse forums να μου λεει service not available

το search γραφω το φορουμ που θελω και μου βγαζει σε μαυρο φοντο πανω να λεει 1 forum found και κατω αριστερα το 'επιλογες' το οποιο δεν εχει κατι χρησιμο να κανω μηπως και ανοιξει η αποθηκευσει το φορουμ και δεξια το 'back'

και οτι κουμπι και να πατησω δεν νιωθει κατι...

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα που μου εγραψες ξεκινησα να ασχολουμαι με το tapatalk...

το εκανα απο την εγκατασταση...

συνεχιζει το browse forums να μου λεει service not available

το search γραφω το φορουμ που θελω και μου βγαζει σε μαυρο φοντο πανω να λεει 1 forum found και κατω αριστερα το 'επιλογες' το οποιο δεν εχει κατι χρησιμο να κανω μηπως και ανοιξει η αποθηκευσει το φορουμ και δεξια το 'back'

και οτι κουμπι και να πατησω δεν νιωθει κατι...

 

To tapatalk δεν δουλεύει πλέον με nokia. Αν μπείτε και στο site της tapatalk θα δειτε ότι έχει για όλες τις πλατφόρμες εκτός από symbian... Παλαιότερα είχε. Τώρα όχι. Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως μπορω να κανω εγκατασταση το FLASH PLAYER ,και που θα το βρω....ευχαριστω!

Δεν μπορείς να περάσεις εσύ κάποια έκδοση flash player, το κινητό υποστηρίζει flash lite το οποίο είναι ήδη εγκατεστημένο στην συσκευή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκέφτομαι να κάνω ανταλλαγή του c3-01 touch and type με το νοκια ε 52. Διότι έχει πολλές ελλείψεις το c3-01. Τι θα με συμβουλεύατε ; από όσο εχω διαβάσει το ε52 έχει της καλύτερες γνώμες και η μπαταρία έχει την καλύτερη αυτονομία σε κινητό νοκια. Θέλω την γνώμη σας για το εάν αξίζει η αλλαγή;. Πότε δεν είχα symbian series 60 διότι το θεωρούσα πολύ αργό το μενού του. αλλά θέλω να ανοίγω αρχεία Υπολογιστή για αυτό το σκέφτομαι, και επειδή έχει πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας. Θέλω να μάθω τι ασυμβατότητες υπάρχουν με εφαρμογές ; με ενδιαφέρει το μίνι όπερα που χρησιμοποιώ περισσότερο. Κάπου διάβασα ότι δεν το υποστηρίζει. Όσο για της επαφές στο τηλεφωνικό κατάλογο μου είπανε ότι μπορώ να επιλέξω να φαίνονται από την μνήμη της κάρτας σημ ; και όχι από το τηλέφωνο. Εγώ ξέρω ότι στα περισσότερα series 60 ότι μπορείς να τα έχεις μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου ισχύει;. Όσο για το τηλέφωνο εκτός σύνδεσης , μου είπανε ότι δεν έχει προφίλ πτήσης;. Επίσης το ράδιο στα περισσότερα κινητά series 60 δεν λειτουργεί χωρίς κάρτα σημ, ισχύει ;. Γενικότερα ποια είναι τα υπέρ και τα κατά της συσκευής. Ξέρω ότι προφανώς θα έχουνε αναφερθεί πριν αλλά μου αδύνατον να διαβάσω τόσα πολλά ποστ!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκέφτομαι να κάνω ανταλλαγή του c3-01 touch and type με το νοκια ε 52. Διότι έχει πολλές ελλείψεις το c3-01. Τι θα με συμβουλεύατε ; από όσο εχω διαβάσει το ε52 έχει της καλύτερες γνώμες και η μπαταρία έχει την καλύτερη αυτονομία σε κινητό νοκια. Θέλω την γνώμη σας για το εάν αξίζει η αλλαγή;. Πότε δεν είχα symbian series 60 διότι το θεωρούσα πολύ αργό το μενού του. αλλά θέλω να ανοίγω αρχεία Υπολογιστή για αυτό το σκέφτομαι, και επειδή έχει πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας. Θέλω να μάθω τι ασυμβατότητες υπάρχουν με εφαρμογές ; με ενδιαφέρει το μίνι όπερα που χρησιμοποιώ περισσότερο. Κάπου διάβασα ότι δεν το υποστηρίζει. Όσο για της επαφές στο τηλεφωνικό κατάλογο μου είπανε ότι μπορώ να επιλέξω να φαίνονται από την μνήμη της κάρτας σημ ; και όχι από το τηλέφωνο. Εγώ ξέρω ότι στα περισσότερα series 60 ότι μπορείς να τα έχεις μόνο στην μνήμη του τηλεφώνου ισχύει;. Όσο για το τηλέφωνο εκτός σύνδεσης , μου είπανε ότι δεν έχει προφίλ πτήσης;. Επίσης το ράδιο στα περισσότερα κινητά series 60 δεν λειτουργεί χωρίς κάρτα σημ, ισχύει ;. Γενικότερα ποια είναι τα υπέρ και τα κατά της συσκευής. Ξέρω ότι προφανώς θα έχουνε αναφερθεί πριν αλλά μου αδύνατον να διαβάσω τόσα πολλά ποστ!

 

Το κινητό οχι αργό δεν ειναι,απλα πετάει.

Καμία σχέση με αυτο που έχεις τώρα.

Περνάς άπειρες εφαρμογές που θα σου λύσουν τα χέρια,και φυσικά αξίζει η αλλαγή , αν θες δες και το ε6 που ειναι ακόμη πιο καλο.

Τις επαφές διαλέγεις οποίες θέλεις αλλα της συσκευής εχουν πολλές επιλογές έναντι της κάρτας.

Φυσικά και υπάρχει προφίλ εκτός σύνδεσης ή πτήσης όπως θες το λες.

Μίνι όπερα υπάρχει φυσικά για το 52 και για πολλά Νοκια.

Για το ράδιο δεν θυμάμαι και το κινητο δεν το εχω στα χέρια μου τώρα να σε απαντήσω αλλα νομίζω ότι λειτουργεί χωρις σύνδεση,ας με διορθώσει κάποιος αν κανω λάθος.

το κινητο ειναι πολυ καλο και πολυ λεπτό.

Αν θες πληκτρολόγιο qwerty κοιτά το ε6 πάντως, σίγουρα ειναι κάποια κλικ πιο πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...