Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ πιθανόν να έχει δημιουργηθεί νέο κρυφό partition.

Μπορείς να το κοιτάξεις με το disk management των windows 7.

 

pfffff...... οχι, ενα partition ειναι...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικα αν μπεις στο msconfig θα πρεπει στην καρτελα Boot να εχει 2 εγγραφες... Μια που ειναι τα windows που χρησιμοποιεις και αλλη μια που θα ειναι η δευτερη εγκατασταση που εκανες και δημιουργηθηκε εγγραφη στο boot manager... Σβησε την λανθασμενη και ολα θα ειναι οκ... Απο εκει μεσα φαινονται ολες οι επιλογες για το boot manager οποτε ψαξε το λιγο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν μπεις στο msconfig θα πρεπει στην καρτελα Boot να εχει 2 εγγραφες... Μια που ειναι τα windows που χρησιμοποιεις και αλλη μια που θα ειναι η δευτερη εγκατασταση που εκανες και δημιουργηθηκε εγγραφη στο boot manager... Σβησε την λανθασμενη και ολα θα ειναι οκ... Απο εκει μεσα φαινονται ολες οι επιλογες για το boot manager οποτε ψαξε το λιγο.

 

πολυ σωστος....! εγινε η δουλεια..! απλο ηταν τελικα..! :wacko:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω άμα μπορούμε να βάλουμε κωδικό σε ορισμένα αρχεία ή φακέλους ώστε να μην μπορούν να έχουν πρόσβαση άλλοι. Γίνετε κάτι τέτοιο;
Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω άμα μπορούμε να βάλουμε κωδικό σε ορισμένα αρχεία ή φακέλους ώστε να μην μπορούν να έχουν πρόσβαση άλλοι. Γίνετε κάτι τέτοιο;

 

Στο owner directory των windows δεν εχει κανείς πρόσβαση εκτός από εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εχω το εξης προβλημα.. Οταν κανω προβολη φωτογραφιων σε μικρογραφιες, δεν εμφανιζεται η ιδια η εικονα σε μικρογραφια.. Δειχνει μονο το κλασσικο εικονιδιο με τη θαλασσα και τους λοφους.. Εχει κανεις καμια λυση? Αν ξερει καποιος ας πει παρακαλω γιατι αρχιζω να εκνευριζομαι μ αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το license key των Windows 7 θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε Windows 7 άλλης γλώσσας;

Έχω τα Ελληνικά και θέλω να εγκαταστήσω τα Αγγλικά. Γίνεται κάτι τέτοιο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το license key των Windows 7 θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε Windows 7 άλλης γλώσσας;

Έχω τα Ελληνικά και θέλω να εγκαταστήσω τα Αγγλικά. Γίνεται κάτι τέτοιο;

Όχι. Το Licence key αφορά την γλώσσα για την οποία εκδόθηκε και δεν είναι συμβατό με άλλες.

Εκτός αν πρόκειται για έκδοση Ultimate ή Enterprise. Εδώ μπορείς να αλλάξεις γλώσσα κατεβάζοντάς την από το Windows Update.

Link to comment
Share on other sites

Απο δικο μου κακο χειρισμο, πειραχτηκαν οι ρυθμισεις στους λογαριασμους χρηστων των win7 με αποτελεσμα να μην εχω δυνατοτητα να εχω προσβαση πουθενα στο λογαριασμο μου c\users\username... Σε οτι κι αν επιχειρω να κανω βγαζει access denied η οτι ειναι κλειδωμενος.

Καμια ιδεα για να απιφυγω το format.?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι.

Εχει πολλά tutorials στο net, το θέμα είναι πιο απ' όλα δουλεύει, χωρίς να χρειαστεί μετά να κάνω format το σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλά tutorials στο net, το θέμα είναι πιο απ' όλα δουλεύει, χωρίς να χρειαστεί μετά να κάνω format το σύστημα...

Ναι το ξέρω, αυτό είναι το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το itunes και στη μεση του συχρονισμου βγαζει το γωνστο μυνημα "¨το προγραμμα σταματησε" και πρεπει να το κλεισω....Αυτο γινεται και με διαφορα αλλα προγραμματα.....εγινε προσφατα φορματ στο υπολογιστη...τι μπορει να φταιει ξερετε?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πως βρίσκουμε τρόπο ,να φαίνεται κάτω στην γραμμή εργαλείων, όταν θέλουμε να γράψουμε κεφαλαία ή μικρά στο ιντερνετ κλπ ? έχω το win7 starter & netbook turbo-x .
Link to comment
Share on other sites

Στη γραμμή εργαλειων λίγο δύσκολο...στη γραμμή εργασιών γίενται...αλλά θέλει προγραμματάκι του κατασκευαστή...

 

Σωστά στην γραμμή εργασιών ,ποιό προγραμματάκι είναι αυτό όμως , που θα μου λύσει το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Πως βρίσκουμε τρόπο ,να φαίνεται κάτω στην γραμμή εργαλείων, όταν θέλουμε να γράψουμε κεφαλαία ή μικρά στο ιντερνετ κλπ ? έχω το win7 starter & netbook turbo-x .

Αν κατάλαβα καλά θες να βλέπεις αν έχεις ενεργοποιμένο το caps lock; Δεν υπάρχει σχετική λυχνία στον υπολογιστή;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...