Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κατάλαβα καλά θες να βλέπεις αν έχεις ενεργοποιμένο το caps lock; Δεν υπάρχει σχετική λυχνία στον υπολογιστή;

Ακριβώς.. Όλα τα πληκτρολόγια έχουν..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς.. Όλα τα πληκτρολόγια έχουν..

Ε δεν έχουν όλα...Εχω ένα laptop και ένα netbook που το βλέπεις μόνο μέσω software. Οταν πατάς το Caps Lock, ανάβει για λίγο ένα μικρό παραθυρο πάνω από την ημερομηνία και λέει αν είναι ενεργό ή ανενεργό.

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το System Idle Process που γονατίζει τον επεξεργαστή μου;

Δεν ειναι τιποτα , αμα το βλεπες 90% ο υπολογιστης σου καθεται.

Idle σημαινει αδρανης.

 

Συγνωμη κιολας αλλα μαλλον δεν εχεις δει pc να γονατιζει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά θες να βλέπεις αν έχεις ενεργοποιμένο το caps lock; Δεν υπάρχει σχετική λυχνία στον υπολογιστή;

 

Ναι δεν υπάρχει η σχετική λυχνία ,ώστε να μπορώ να δω, είναι netbook turbox.

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν έχουν όλα...Εχω ένα laptop και ένα netbook που το βλέπεις μόνο μέσω software. Οταν πατάς το Caps Lock, ανάβει για λίγο ένα μικρό παραθυρο πάνω από την ημερομηνία και λέει αν είναι ενεργό ή ανενεργό.

Τι να σου πω.. Εγώ όσα pc έχω δουλέψει, όλα είχαν το φωτάκι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα , αμα το βλεπες 90% ο υπολογιστης σου καθεται.

Idle σημαινει αδρανης.

 

Συγνωμη κιολας αλλα μαλλον δεν εχεις δει pc να γονατιζει.

κι όμως :rolleyes:

 

 

το θέμα είναι ότι και το gadget που έχω στην desktop δείχνει την τιμή του system idle process. δε θα έπρεπε να δείχνει την ακριβώς "αντίθετη"?:blink:

 

πρώτη φορά παρατήρησα την system idle process. δε την είχα προσέξει ποτέ ξανά:!:

Link to comment
Share on other sites

κι όμως :rolleyes:

 

 

το θέμα είναι ότι και το gadget που έχω στην desktop δείχνει την τιμή του system idle process. δε θα έπρεπε να δείχνει την ακριβώς "αντίθετη"?:blink:

 

πρώτη φορά παρατήρησα την system idle process. δε την είχα προσέξει ποτέ ξανά:!:

 

[ame]http://en.wikipedia.org/wiki/System_Idle_Process[/ame]

 

Μη σε ανησυχεί. Όσο πιο πολύ ποσοστό έχει, τόσο περισσότερο ξεκουράζεται ο υπολογιστής σου.

Link to comment
Share on other sites

το οποιο ποσοστό φαίνεται και στο gadget(μικροεφαρμογή των windows);:confused:

Δεν χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη μικροεφαρμογή. Στο Task Manager όμως πρέπει να φαίνεται κανονικά και να έχει τιμές από 90% και πάνω όταν δεν χρησιμοποιείς τον υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχει η σχετική λυχνία ,ώστε να μπορώ να δω, είναι netbook turbox.

Όσο ζω μαθαίνω γιατί θα ορκιζόμουν ότι όλα τα μηχανάκια έχουν σχετική λύχνια. Όπως και να έχει όμως αυτό ψάχνεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παω απτον πινακα ελεγχο να κανω update τα windows αλλα ειναι απενεργοποιημενο...παταω επαναλυψη,μεσα απτις ρυθμισεις αλλα παλι τιποτα....Απο που αλλου μπορω να το ενεργοποιησω? (WindowsUpdate_80248008 ειναι το σφαλμα)
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παω απτον πινακα ελεγχο να κανω update τα windows αλλα ειναι απενεργοποιημενο...παταω επαναλυψη,μεσα απτις ρυθμισεις αλλα παλι τιποτα....Απο που αλλου μπορω να το ενεργοποιησω? (WindowsUpdate_80248008 ειναι το σφαλμα)

 

"Μαυρα" ειναι τα windows? Τσεκαρε αν εχει ξεκινησει το service.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

"Μαυρα" ειναι τα windows? Τσεκαρε αν εχει ξεκινησει το service.

 

Ναι ,δεν ειναι γνησια.....οσο για το αν εχει ξεκινησει το service :whistle::whistle: αν μπορεις να το εξηγησεις λιγο...:O

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,δεν ειναι γνησια.....οσο για το αν εχει ξεκινησει το service :whistle::whistle: αν μπορεις να το εξηγησεις λιγο...:O

 

Control Panel--> Administrative Tools--> Services ψαξε για το Windows Update καντου restart

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Control Panel--> Administrative Tools--> Services ψαξε για το Windows Update καντου restart

 

To εκανα φιλε αλλα παλι δεν κανει τιποτα...:wacko: Eγκατεστησα και το sp1 αλλα και παλι δεν γινονται οι ενημερωσεις...

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

To εκανα φιλε αλλα παλι δεν κανει τιποτα...:wacko: Eγκατεστησα και το sp1 αλλα και παλι δεν γινονται οι ενημερωσεις...

Συγγνώμη αλλά πως θα κάνεις τις επίσημες ενημερώσεις όταν δεν έχεις καν γνήσιο λογισμικό? Γίνεται αυτό? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά πως θα κάνεις τις επίσημες ενημερώσεις όταν δεν έχεις καν γνήσιο λογισμικό? Γίνεται αυτό? :confused:

 

Ναι προφανως και γινεται...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω cory paste το αρχείο rld.dll στα program files αλλά δε με αφήνει.

βγάζει το παρακάτω μνμ:

http://imageshack.us/photo/my-images/14/capturefpm.png/

 

 

τι να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω cory paste το αρχείο rld.dll στα program files αλλά δε με αφήνει.

βγάζει το παρακάτω μνμ:

http://imageshack.us/photo/my-images/14/capturefpm.png/

 

 

τι να κάνω;;;

Γίνε Administrator και απενεργοποίησε το User Account Control (UAC).

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα προβληματάκι με το gadget με το ημερολόγιο τοίχου. Φαινόταν κενό. Εκανα το λάθος και το απεγκατέστησα. :X

Στο site με τα gadget όμως, δεν το βρίσκω πουθενά. Ξέρει κανείς που θα το βρω να το εγκαταστήσω ξανά;

 

Update: Το βρήκα.

Update #2: Ορίστε και το πρόβλημα που είχα, μαζί με τη λύση του.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Σε Windows 7 Starter, πώς μπορώ να βάλω themes;

 

Έψαξα στην επίσημη σελίδα των windows. Στην συγκεκριμένη έκδοση των w7 δεν μπορείς να βάλεις θέματα

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στην επίσημη σελίδα των windows. Στην συγκεκριμένη έκδοση των w7 δεν μπορείς να βάλεις θέματα

Αυτό είναι γνωστό, το θέμα είναι μήπως ξέρει κάποιος κάποιο δοκιμασμένο mod. Οτι γίνεται, γίνεται, αλλά δεν θέλω να δοκιμάσω όλους τους τρόπους που θα βρω στο διαδίκτυο και μετά να πρέπει να κάνω format στο μηχάνημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...