Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τη γνώμη σας...

Ο πατέρας μου έχει ένα HP με επεξεργαστή Intel Core Duo T2300 1,66 GHz και 3 GB RAM. Να του βάλω τα Seven ή μπα;

 

Εγω παντως θα σου πρότεινα αν εχεις XP να μείνεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

XP έχει τώρα, αλλά έχει 3GB λόγω μια καταλάθος αναβάθμισης (την προόριζα για το netbook του και αυτός που του την έβαλε καταλάθος την έβαλε στο laptop).
Link to comment
Share on other sites

XP έχει τώρα, αλλά έχει 3GB λόγω μια καταλάθος αναβάθμισης (την προόριζα για το netbook του και αυτός που του την έβαλε καταλάθος την έβαλε στο laptop).

 

....εεε και πάλι XP τα 3g τα αναγνωρίζει, τα 7αρια δεν πρόκειται να παίξουν καλύτερα σε αυτον τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια να ρωτησω κατι στο notebook μου που εχω τα 7 καθε φορα που το λειτουργω σε μπαταρια και το κλεινω ενω λειτουργει στη μπαταρια μετα οταν το ανοιγω και το εχω στη πριζα η φωτεινοτητα της οθονης μενει χαμηλα οπως λειτουργει οταν στη μπαταρια και πρεπει καθε φορα να ξανα ρυθμιζω τη φωτεινοτητα.Ξερει κανεις αν αυτο ειναι γνωστο bug η υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση που μου διαφευγει?Να τονισω οτι αυτο συμβαινει μονο μετα απο απενεργοποιηση,αν την ωρα που λειτουργει στη μπαταρια το συνδεσω στο ρευμα η φωτεινοτητα της οθονης επανερχεται κανονικα στη ρυθμιση που το εχω βαλει.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι στο notebook μου που εχω τα 7 καθε φορα που το λειτουργω σε μπαταρια και το κλεινω ενω λειτουργει στη μπαταρια μετα οταν το ανοιγω και το εχω στη πριζα η φωτεινοτητα της οθονης μενει χαμηλα οπως λειτουργει οταν στη μπαταρια και πρεπει καθε φορα να ξανα ρυθμιζω τη φωτεινοτητα.Ξερει κανεις αν αυτο ειναι γνωστο bug η υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση που μου διαφευγει?Να τονισω οτι αυτο συμβαινει μονο μετα απο απενεργοποιηση,αν την ωρα που λειτουργει στη μπαταρια το συνδεσω στο ρευμα η φωτεινοτητα της οθονης επανερχεται κανονικα στη ρυθμιση που το εχω βαλει.

 

Φτιαξε την φωτηνοτητα οπως την βλεπεις στην εικονα (δηλαδη ίδια και με μπριζα και με μπαταρια) και θα εισαι οκ.

http://img17.imageshack.us/img17/8890/wineb.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι απεγκαταστησα τα word kai excel απο τα win7 σταρτερ. τιπρεπι να κανω και πως θα τα βρω ξανα;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι απεγκαταστησα τα word kai excel απο τα win7 σταρτερ. τιπρεπι να κανω και πως θα τα βρω ξανα;

 

Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

 

Εκτος βεβαια αν αγοράσεις το office ή εναλλακτικά βαλε το open office που ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι απεγκαταστησα τα word kai excel απο τα win7 σταρτερ. τιπρεπι να κανω και πως θα τα βρω ξανα;

Η έκδοση Starter παρέχεται μόνο με OEM υπολογιστές. Πρέπει να έχω σε image την αγγλική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε την φωτηνοτητα οπως την βλεπεις στην εικονα (δηλαδη ίδια και με μπριζα και με μπαταρια) και θα εισαι οκ.

http://img17.imageshack.us/img17/8890/wineb.png

μα το θεμα αυτο ειανι οτι δε θελω να εχουν ιδια φωτεινοτητα.Οταν ειναι στη μπαταρια το εχω περιπου εκει που το εχεις εσυ για οικονομια,ενω στην πριζα ειναι ανεβασμενη η φωτεινοτητα.Αλλος τροπος για να αποφυγω αυτο το πραγμα δεν υπαρχει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα αυτο ειανι οτι δε θελω να εχουν ιδια φωτεινοτητα.Οταν ειναι στη μπαταρια το εχω περιπου εκει που το εχεις εσυ για οικονομια,ενω στην πριζα ειναι ανεβασμενη η φωτεινοτητα.Αλλος τροπος για να αποφυγω αυτο το πραγμα δεν υπαρχει?

 

Ε αυτα που ζητας δεν υπαρχουν

Link to comment
Share on other sites

Γιατι συμβαινει ομως αυτο δε μπορω να καταλαβω.Οταν ειναι στη πριζα η φωτεινοτητα να ειναι εκει που την εχω επιλεξει οπως και στη μπαταρια το ιδιο,καποιο bug των windows πιστευω ειναι.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους θα ήθελα μια βοήθεια αν καποιος γνωριζει αν μπορώ να βγαλω τον κωδικό απο τα windows 7 διοτι ενας φιλος μου εκανε επαναφορά ρυθμίσεων και πριν κανει δεν είχε κωδικο. μετά την επαναφορά του ζητησε κωδικο αλλά δεν τον θυμάται. το θέμα ειναι οτι προσπαθησα να μπω σε safe mode, και δεν εχει σε safe mode αλλο χρηστη μονο αυτον και παλι ζητάει κωδικο!!! τι θα κανω??
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μεγαλωσω το χωρο ενος "χωρισμενου" δισκου?

 

Με διαφορα προγραμματα πχ Partition Magic

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στα 7 μπορεις χωρις καποιο extra προγραμμα.

Πρωτα κανεις συρικνωση του αλλου partition και μετα μεγαλωνεις το partition.

 

Μεσα απο τη διαχειριση δισκων.

(Δεξι κλικ στον Υπολογιστη μου, Διαχειριση, διαχειριση δισκων)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ta windows 7 μου δεν μπορουν να κανουν αναβαθμιση τελευταια , οποιαδηποτε ενημερωση..μου βγαζουν σφμαλμα 800ffff windows update

 

 

Εν τω μεταξυ μου βγαλε σημερα οτι τα windows δεν ειναι αυθεντικα , ενω ειναι ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΑΤΑ...μου ελεγε επιλυση ηλεκτρονικα το παταω , και δεν εβγαλα ακρη ..μου πεταει μια σελιδα στο ιντερνετ οτι ειναι τροποποιημενα τα αρχεια συστηματος..:rolleyes:

 

Τι να κανω; Δοκιμασα διαφορα tricks και απο ξενα φορουμς αλλα η μονη λυση φαινεται να ειναι repair /format....

 

(και καπου διαβασα οτι αμα κανω ρεπαιρ , τα προγραμματα που εχω σε δευτερο παρτισιον θα θελουν επανεγκατασταση ;; )

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι τελικα τα επανεγκατεστησα,αλλα δεν μου εμφανιζει τον κυριο δισκο.....καμια λυση?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι τελικα τα επανεγκατεστησα,αλλα δεν μου εμφανιζει τον κυριο δισκο.....καμια λυση?

Partition Magic ή άλλο παρεμφερές πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Partition Magic ή άλλο παρεμφερές πρόγραμμα.

 

Το partition magic το ειπε ο φιλος πανω οτι απλα μεγαλωνει τον ενα δισκο...Εγω απλα λεω οτι στον "Υπολογιστη μου" δειχνει μονο τον δισκο με τα windows και οχι τον "κανονικο" ...κανει και γιαυτο?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το partition magic το ειπε ο φιλος πανω οτι απλα μεγαλωνει τον ενα δισκο...Εγω απλα λεω οτι στον "Υπολογιστη μου" δειχνει μονο τον δισκο με τα windows και οχι τον "κανονικο" ...κανει και γιαυτο?

Δεν αλλάζει μόνο το μέγεθος των Partitions, κάνει πολλές άλλες λειτουργίες. Απλά κάνε ένα backup πριν το τρέξεις. Αλλιώς δοκίμασε το Partition Recovery της Disk Internals.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...