Jump to content

[GPS Navigation] iGO My Way για iPhone 3G και iPhone 3GS


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιόν φορτιστή χρησιμοποιήτε στο αυτοκίνητο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν διαβάσετε στο Navimania, υπάρχει μικροκαθυστεριση και στο 3gs.

Δεν ξερουμε βεβαια το μεγεθος της καθυστερισης αν είναι το ίδιο η μικρότερο.

Εδω που ειμαι δεν εχω δυνατοτητα να το χρησιμοποιησω αλλα ούτε και μ ενδιαφερει αφου εχω 2 gps για πλοήγιση που κανουν την δουλεια τους καλύτερα απο καθε κινητό. Με το iphone θα πλοηγηθω μόνο σε περιπτωση αναγκης αν π.χ. ειμαι σε αλλο αυτοκινητο.

 

Για το θεμα της υπερθερμανσης και της μπαταριας, θα πρεπει να γνωρίζουν οι νεοι στο αθλημα της πλοήγισης ότι ειναι κάτι που παρατηρειται σε ολα τα κινητά που διαθετουν και gps.

H υπερθερμανση οφείλεται στο οτι ο επεξεργαστης δουλευει σε τρελούς ρυθμούς για να ανταπεξέλθει στις αναγκες του προγραμματος. Στα γνησια GPS PNA το προβλημα ειναι μικρότερο γιατι ειναι πολυ μεγαλυτερες συσκευες σε ογκο και η θερμοτητα αποβαλεται ευκολοτερα.

Το προβλημα στα κινητα επιδεινωνεται γιατι στην πλοηγιση ειναι απαραιτητη και η ταυτοχρονη φορτιση, που κι αυτη ανεβαζει την θερμοκρασια.

Σαν λύση εχω προτεινει την τοποθετηση της συσκευης σε βαση στον αεραγωγο και οχι στο μπαμπριζ με βεντουζα.

Μειωνετε την ροη του αερα για να μην τρωει στην πλατη ολο αυτο το πραγμα που βγαινει γιατι ο αερας του αιρκοτισιον εχει υγρασια. Αφηνετε ενα μικρο ανοιγμα απο τον ρυθμιστη ισα να ψυχεται η συσκευη.

Μην ανησυχειτε το αυτοκινητο κλιματιζεται ανετα απο τους υπολοιπους αεραγωγους αφου με το που θα κλεισετε τον κεντρικό αυξάνεται αυτόματα η παροχη στου πλαϊνους.

Μια αλλη λυση είναι να το τοποθετησετε με βεντουζα χαμηλα στο μπαμπριζ αλλα να ρυθμίσετε να βγαινει αερας απο τις θυρίδες του ταμπλο.

Το καλοκαιρι θα υπάρχει αυτο το προβλημα και πρεπει να το προσεξετε γιατι η συχνη χρηση σε τοσο υψηλές θερμοκρασιες πιθανως να δημιουργισει προβλήματα.

 

Κατι αλλο αναφερθηκε οτι για να δουλέψει το igo θα πρεπει να κανουμε Fix User Dir Permissions απο το SBSettings.

Διαβασα ομως οτι ο δημιουργος του SBS προτεινει να το αποφευγουμε γιατι δημιουργει προβληματα σε διαφορες apps και στο στο iTunes backup sync

Εχει κανεις δει παρομοιο προβλημα μετα απο Fix Dir?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αθόρυβο το κινητό? Ψήλωσε την ένταση. Αν είναι από Appulo κατέβασε το από άλλον cR@C|<er

 

edit: Κάνε και κάνα Restart!

 

το κατεβασα και απο αλλου αλλα παλι δεν μιλαει!!καμια αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

σε 3gs στα sbsettings στα mobile substrate addons εβαλα στο off το mobilelog και το bitesms και δουλεύει κανονικά.
iphone 5, new iPad 3G, MacBook Air mid2011.
Link to comment
Share on other sites

παιζει καπου που μπορουμε να το κατεβασουμε? χωρισ χρεωση για δοκιμη?
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Appulo (ψάξε στο google). Πρέπει να έχεις Jailbroken συσκευή, με το AppSync περασμένο από το Cydia ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Appulo (ψάξε στο google). Πρέπει να έχεις Jailbroken συσκευή, με το AppSync περασμένο από το Cydia ;)

 

appsync ? εφαρμογη? που την βρισκω?

 

Την βρηκα την i go my way αλλα πως την περναω στο iPhone 3Gs ?

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράκληση να παραμείνουμε οn-topic. Για απορίες σχετικές με το πέρασμα εφαρμογών χρησιμοποιείστε το σχετικό faq thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222440

 

Ευχαριστώ. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει αψογα, 2 ερωτησεις - παρακλησεις καθυστερει λιγο. Διαβασα πιο πανω οτι υπαρχει τροπος να αλλαξουμε ρυθμισεις sbsettings αλλα δεν ξερω που και ποιες ρυθμισεις να κανω.
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Αν καθυστερεί την ώρα την πλοήγησης? Αν έχεις το 3G έτσι είναι καθυστερεί λίγο.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σε μη jailbroken iphone δεν μπορει να μπει η εφαρμογή??? μόνο η κανονική που κάνει 79 ευρώ????

 

ούτε υπάρχει τίποτα άλλο free έστω μόνο χάρτες για μη σπασμένο iphone???

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Σε μη jailbroken κινητό δεν μπορείς να βάλεις ΚΛΕΜΜΕΝΕΣ εφαρμογές.

Λογικό μου ακούγεται. Όποια εφαρμογή θες να βάλεις την αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σε μη jailbroken iphone δεν μπορει να μπει η εφαρμογή??? μόνο η κανονική που κάνει 79 ευρώ????

 

ούτε υπάρχει τίποτα άλλο free έστω μόνο χάρτες για μη σπασμένο iphone???

 

Google Maps!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ναι προφανώς και είναι λογικό...

 

αυτό που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι γιατί εφόσον κάποιος σπαέι την εφαρμογή αυτη καθ'αυτή ( που είναι επίσημη της apple και όχι αλλου κατασκευαστή ) που κάνει 79 ευρώ τότε αυτή γιατί δεν μπορεί να μπει...

 

δηλαδή και τα office δεν μπορείς να τα βάλεις στον υπολογιστή ''επίσημα'' αν δεν τα αγοράσεις αλλά μόλις τα σπάσουν τα βάζεις κανονικότατα... ( χοντροκομμένο παράδειγμα απλά για να δείξω γιατί εμένα δεν μου φαίνεται και τοσο λογικό... )

 

google maps εννοείς μέσω ιντερνετ ε??? εξακολουθώ να μην μπορώ να συνδεθώ μέσω wifi....

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω internet, εκτός και αν βρεις τρόπο να κατεβάσεις του χάρτες.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αν καθυστερεί την ώρα την πλοήγησης? Αν έχεις το 3G έτσι είναι καθυστερεί λίγο.

 

Ειναι 3Gs για αυτο και ρωταω επειδη διαβασα οτι το 3G καθυστερει ενω οχι το s..

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως που ακριβώς καθυστερεί δεν κατάλαβα. Το κάνει και σε άλλο πρόγραμμα ή μόνο στο iGO
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως που ακριβώς καθυστερεί δεν κατάλαβα. Το κάνει και σε άλλο πρόγραμμα ή μόνο στο iGO

 

Στο i go. Του βαζω να μου κανει μια πλοηγηση και ειναι να στριψω στα 200 μ και εγω εχω στριψει και τοτε μου το λεει.

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Στο i go. Του βαζω να μου κανει μια πλοηγηση και ειναι να στριψω στα 200 μ και εγω εχω στριψει και τοτε μου το λεει.

 

και σε μένα αργεί λίγο,αλλά όχι σε τέτοιο σημείο..

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις data plan για να δουλεψει το igo?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις data plan για να δουλεψει το igo?

 

...Οχι....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια θελω να μου πει καποιος εαν ξερει πως μπορεις να εχεις ταυτοχρονα χαρτες για Ελλαδα και Ελβετια για παραδειγμα μεσα στο iGo?
Soul_giannis!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς είναι δύσκολο. Είτε θα κατεβάσεις 2 προγράμματα, ένα με τον ελληνικό και ένα με τον Ελβετικό είτε θα το κατεβάσεις όλο με όλους τους χάρτες ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγω μια ερωτηση με τη σειρα μου...

θα πρεπει να εχω το 3G ανοιχτο για να δουλευει το igo?

ή απλα ανοιγω το προγραμμα και τρεχει απο μονο του το GPS?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι σύνδεση εκτός και αν θες να χρησιμοποιήσει το A-GPS για να βρεις ευκολότερα και γρηγορότερα δορυφόρους
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...