Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν το θες μονο για την καμερα υπαρχουν κατι ψφιακες 12mp που ειναι καλες και κοστιζουν καπου στα 80 ευρω

Σημ: Δεν το λεω κοροιδευτηκα .. απλως επισημανω οτι κανενα κινητο δεν θα νικησει σε ποιοτητα φωτογγραφιας ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη

Edited by angarato_surion
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει κανενας τροπος να αναβαθμισουμε αυτο το καταραμενο τηλ χωρις να το στειλουμε για service?

 

το δικο μου εχει v10a (απο γερμανο) και ενω εχουν βγει τοσα updates ο upgrader λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη εκδοση.

 

εχει βρει κανεις firmware κ flasher?...

και σε μενα κι οταν βρηκσ μια εφαρμογη και το rom image

κρασαρει η εφαρμογη στα win7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Ολα καλα με το wetravel. Μπαινω, βρισκει που ειμαι, γραφει τις οδους ολα κομπλε, αλλά οταν παω να βαλω στην πλοηγηση το ονομα της πολη δε μου βρισκει τπτ. Παω μενου και μετα πλοηγηση μου βγαζει κατι και μου λεει να γραψω πολη, γραφω οτι πολη θελω π.χ. αθηνα, ζωγραφου ή καλαματα αλλα δε μου βγαζει κατι, εχει επιλογες το καμια και τη νεα βρασνα. Τι παιζει?

τι κανω λαθος??? Ευχαριστω... Eχω το gt500

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο <<BIN-GT505AT-00-V10b-EUR-XXX-JUN-10-2009.rar>> στο http://rapidshare.com/files/394842769/BIN-GT505AT-00-V10b-EUR-XXX-JUN-10-2009.rar αλλα δεν ξερω αν κανει για αναβαθμιση firmware στην 10b εκδοση. Παντως εγω δεν κανω δοκιμη για αρχη για να μην τρεχω. Εχει κανεις υποψη τιποτα περι αυτου ?
Link to comment
Share on other sites

Το rar αρχειο ειναι το LG GT505 Mega Pack. Οταν το ανοιξεις και το ψαξεις λιγο λεει καπου GT500_Update_GDFS_App_20090521.gdf . Τι 505 λεει τοτε δεν μπορω να καταλαβω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει καμιά καλύτερη ατζέντα ?

αυτή έχει μόνο Συνάντηση. Επέτειο, και γενέθλια.

ένα ΝΟΚΙΑ καβούρι που είχα πριν είχε άλλες 6 επιλογές !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις πριν καλα καλα τελειωσει; Το κατεβασμα του αρχειου ή αν πας να κανεις εγκατασταση crashαρει αφου το εχεις κατεβασει. Εγω παντως το κατευασα το αρχειο αλλα δεν εχω δοκιμασει να το κανω εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις πριν καλα καλα τελειωσει; Το κατεβασμα του αρχειου ή αν πας να κανεις εγκατασταση crashαρει αφου το εχεις κατεβασει. Εγω παντως το κατευασα το αρχειο αλλα δεν εχω δοκιμασει να το κανω εγκατασταση.

 

οταν παει να φλασαρει.. για την ακριβεια βρηκα την εκδοση v10f

αλλα κρασαρει

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες και επειδή διάβασα μέχρι την 40 , θέλω να ρωτήσω για το 505 , γιατί στην αρχή μιλάτε για το 500 πιο πολύ.

1) η κάμερα στο σκοτάδι είναι καλή ?

2) μπορώ να φτιάξω φακέλους στις εικόνες και στην μουσική , δεν ξέρω τίποτα γιατί μέχρι τώρα είχα μόνο σονυ.

3) τώρα στα καινούργια έχει κανένας κάποιο πρόβλημα , σκέφτομαι να το πάρω με την επιδοτηση που έχω , ευχαριστώ

Υ.Γ αα κάτι που ξέχασα, στα αρχεία υπάρχει κάποια καθυστέρηση ?

Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες και επειδή διάβασα μέχρι την 40 , θέλω να ρωτήσω για το 505 , γιατί στην αρχή μιλάτε για το 500 πιο πολύ.

1) η κάμερα στο σκοτάδι είναι καλή ?

2) μπορώ να φτιάξω φακέλους στις εικόνες και στην μουσική , δεν ξέρω τίποτα γιατί μέχρι τώρα είχα μόνο σονυ.

3) τώρα στα καινούργια έχει κανένας κάποιο πρόβλημα , σκέφτομαι να το πάρω με την επιδοτηση που έχω , ευχαριστώ

Υ.Γ αα κάτι που ξέχασα, στα αρχεία υπάρχει κάποια καθυστέρηση ?

εννοειται οτι μπορεις να κανεις φακελους

Μπα εκτος απο το οτι η πατατα το wt δεν βρησκει δοριφορους και δεν ξερω καν αν ψαχνει τιπτοα αλλο.

φωτογραφικη για κινητο ειναι καλη

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι μπορεις να κανεις φακελους

Μπα εκτος απο το οτι η πατατα το wt δεν βρησκει δοριφορους και δεν ξερω καν αν ψαχνει τιπτοα αλλο.

φωτογραφικη για κινητο ειναι καλη

 

χμ , οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

media player του μου την σπαει εμενα εχω συνηθησει αλλοιως εγω (sonyericson για χρονια εννοιωθα οτι ημουν στα παλατια .... ) αλλα βρηκα εναλλακτικο τροπο να παιζω τα τραγουδια που θελω ... μεχρι να βρω η να φτοιαξω εφαρμογή media player:P

τελικα ειδε gps ας ελπισουμε οτι δεν θα κανει καθε φορα τοση ωρα διαφορετικα το gps ειναι αχρηστο !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...ειμαι καινουργιος σε αυτο το νημα και απλα ψαχνω μερικες πληροφοριες για το gt505.Το εχει 1ς φιλος και δεν ξερει να περναει εφαρμογες και τα συναφη...ετσι μου ζητησε την βοηθεια μου...και γω την δικη σας... :P

αν μπορει καποιος ας μου απαντησει ειτε εδω ειτε σε prive...

1ον πως περναω εφαρμογες....

2ον που θα μπορουσα να βρω μερικες απο αυτες...

και 3ον τι χρειαζεται για να κανει το κινητο του upgrade

ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπει στο κοπο να μου απαντησει εστω και σε 1 απο τα ερωτηματα!!!

thx 4 your time!

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές μπορεί να περάσει εύκολα και απλά με μια κάρτα μνήμης και έναν αντάπτορα sd. Τοποθετεί την κάρτα μνήμης στον αντάπτορα sd και την sd καρτα σε έναν reader. Βάζει τα αρχεία .jad/.jar στον κατάλογο other στην καρτούλα όλα τα αρχεία που θέλει επανατοποθετεί την μνήμη microsd στο τηλεφωνο και πηγαίνει από το μενού του τηλεφωνου στην καρτα μνημης, στον καταλογο other και τρέχει ή το jar αρχείο ή το .jad.

Ο άλλος τρόπος είναι συνδεόντας το τηλέφωνο με το καλώδιο στην usb θύρα. Αν αναγνωριστεί ως αποθηκευτικό μέσο ακολουθεις τις ως ανω οδηγίες (αντιγραφή των αρχείων σε κατάλογο other). Αν δεν αναγνωριστεί στις ρυθμισεις συνεδσιμότητας -> σύνδεση usb -> μαζική αποθήκευση (αν και δεν το έχω κάνει αυτή πρέπει να είναι η επιλογή).

 

2)Αν και έχουν αναφερθεί 2-3 sites μπορείς να κανεις μια αναζήτηση στο google με τις λεξεις κλειδια "gt505 java programs" ή κάτι παραπλήσιο. Προσοχή στις σελίδες να είναι γνωστές και οχι απλών χρηστών (μπορεί να είναι μη συμβατα για το κινητό).

 

3) Μα φυσικά το πρόγραμμα αναβάθμισης της lg που βρίσκετε στο μικρό σιντάκι που υπάρχει μαζί με το κινητό μέσα στο κουτί που είναι. Αν έχεις έκδοση διαφορετικη από την v10e θα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση ακολουθόντας βήμα βήμα τις οδηγίες που θα βρείς εδώ μέσα κάνοντας μια μικρή αναζήτηση και βγάζοντας την κάρτα μνήμης καθώς και αντιγράφωντας τα τηλέφωνα που έχεις στην μνήμη του τηλεφώνου διότι θα τα διαγραψει όλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.

ρε παιδια μερικες ερωτησης εχω κι εγω.....

εβαλα το We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505 οκ αλλα στης εικονες του τηλεφωνου γεμισε με της εικονες του προγραματος.......

ξερει κανεις να μου πει αν εκανα καποιο λαθος η ετσι πρεπει να γινει ???

δευτερο ο ηχος της φωτογραφικης μηχανης γινετε να αφερεθει ???

η φωτο μου βγαινουν κουνιμενες ..... κανω κατι λαθος....???

κατι τελευταιο

στο We-Travel μου βγαζει την γη πως θα κανω zoom στην ελλαδα ?

γραφω αθηνα στην επιλογη πολη αλλα τιποτα...

 

αυτα σορυ αν ρωταω πολλα ....:rolleyes:

ευχαριστω

 

παραθετο ξανα το ποστ μου γιατι δεν πηρα καμια απαντηση...

παρακαλω αν γνωριζει καποιοσ ας μου πει...?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Ολα καλα με το wetravel. Μπαινω, βρισκει που ειμαι, γραφει τις οδους ολα κομπλε, αλλά οταν παω να βαλω στην πλοηγηση το ονομα της πολη δε μου βρισκει τπτ. Παω μενου και μετα πλοηγηση μου βγαζει κατι και μου λεει να γραψω πολη, γραφω οτι πολη θελω π.χ. αθηνα, ζωγραφου ή καλαματα αλλα δε μου βγαζει κατι, εχει επιλογες το καμια και τη νεα βρασνα. Τι παιζει?

τι κανω λαθος??? Ευχαριστω... Eχω το gt500

 

το ιδιο κανει και σε εμενα αλλα εχω το gt505....

μηπος το εχουμε βαλει λαθος..?

Link to comment
Share on other sites

τις πολεις τις γραφεις κατα προτιμηση σε greekish

για κουνιμενες φωτο :

μην κουνας τα χερια σου , για τον ηχο αν δεν εχει επιλογη λιγο χλομω

γιατις φωτο εννοειται πως θα τις βγαλει εκει που λεει φωτο εμφανιζει ολα τα αρχεια εικονας ανεξαρτητως το πυο βρισκονται

Link to comment
Share on other sites

Για τις κουνημένες φωτογραφίες πάμε στις ρυθμίσεις -> επιλέγουμε την δεύτερη σελίδα -> Περισσότερα... -> κλικ στο "μείωση κουνήματος" και επιλογή "ενεργοποίηση".

Και.... είσαι Θεόοοοοος ήλιος καλοκαιρινόοοος και δεν πας να κουνιέσε σαν τρελόοοος!!!! χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Για τις κουνημένες φωτογραφίες πάμε στις ρυθμίσεις -> επιλέγουμε την δεύτερη σελίδα -> Περισσότερα... -> κλικ στο "μείωση κουνήματος" και επιλογή "ενεργοποίηση".

Και.... είσαι Θεόοοοοος ήλιος καλοκαιρινόοοος και δεν πας να κουνιέσε σαν τρελόοοος!!!! χεχεχε

 

τα εχω κανει φιλε αλλα τιποτα ασε που αργη μεχρι να κανει φοκους ... πεταξε το πουλι....

τεσπα ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

τις πολεις τις γραφεις κατα προτιμηση σε greekish

για κουνιμενες φωτο :

μην κουνας τα χερια σου , για τον ηχο αν δεν εχει επιλογη λιγο χλομω

γιατις φωτο εννοειται πως θα τις βγαλει εκει που λεει φωτο εμφανιζει ολα τα αρχεια εικονας ανεξαρτητως το πυο βρισκονται

 

το εχω στα ελληνικα γιατι να τις γραψω στα greekish ???

το εκανα κι αυτο αλλα τιποτα κολαει εκει....

καμια ιδεα μπας και θελει καποιες ρυθμισεις που δεν εχω κανει εγω...???

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει φιλε αλλα τιποτα ασε που αργη μεχρι να κανει φοκους ... πεταξε το πουλι....

τεσπα ευχαριστω παντως.

 

Όταν πατάω εγώ το κουμπί μου κάνει εστίαση στο δευτερόλεπτο.

Δεν καταλαβαίνω γιατί σε εσένα αργεί.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σταθεροποιειται γρηγορά μαλον καποιος απο εσας κουνιεται

3ον αν θες κατι καλυτερο παρε φωτογραφικη εμενα μου τις βγαζει τελεια !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...