Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη για να καταλαβω επειδη ειμαι ασχετος. απο τη μαμα του δεν εχει ελληνικο πληκτολογιο? εβαλα το προγραμματακι που μου λες αλλα δεν βλεπω πουθενα ελληνικος.

 

Δεν ξέρω τι έχει κάνει η Samsung. Εάν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο από τη Samsung, θα μπορείς να το βρεις στις ρυθμίσεις.

 

Για το Greek Input Method μπες εδώ, για να δεις πως να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως λέγεται η εφαρμογή με την οποία μπορείς να έχεις ενεργοποιημένα τα MMS αλλά όχι το 3G?

 

Το είχα διαβάσει παλαιότερα που το ανέφερε κάποιος αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ...

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως λέγεται η εφαρμογή με την οποία μπορείς να έχεις ενεργοποιημένα τα MMS αλλά όχι το 3G?

 

Το είχα διαβάσει παλαιότερα που το ανέφερε κάποιος αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ...

 

apndroid λεγεται

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

apndroid λεγεται

 

Να σαι καλά, ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

 

Περίεργο πάντως που δεν δίνει από μόνο του το κινητό αυτή την δυνατότητα...

Δηλαδή γιατί ντε και καλά να έχω On το 3G εάν δεν θέλω να κάνω βιντεοκλήση κτλ αλλά μπορεί αναπάσα στιγμή να θέλω να στείλω ή να λάβω MMS?!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση είχα βρει ένα widget για την κατάσταση της μπαταρίας που έδειχνε και την θερμοκρασία και σε % την φώρτησή της ακριβώς δίπλα της. Μίπως ξέρει κάποιος ποιό είναι γιατί δεν το θυμάμαι:O:X Ψάχνω και δοκιμάζω από το πρωί το market xixixi

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση είχα βρει ένα widget για την κατάσταση της μπαταρίας που έδειχνε και την θερμοκρασία και σε % την φώρτησή της ακριβώς δίπλα της. Μίπως ξέρει κάποιος ποιό είναι γιατί δεν το θυμάμαι:O:X Ψάχνω και δοκιμάζω από το πρωί το market xixixi

Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν λες αυτό στην μπάρα επάνω είναι το Battery Indicator.

Αν πάλι εννοείς για widget στην οθόνη γενικά είναι το Battery Widget.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά, ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

 

Περίεργο πάντως που δεν δίνει από μόνο του το κινητό αυτή την δυνατότητα...

Δηλαδή γιατί ντε και καλά να έχω On το 3G εάν δεν θέλω να κάνω βιντεοκλήση κτλ αλλά μπορεί αναπάσα στιγμή να θέλω να στείλω ή να λάβω MMS?!

 

Μπορεις να φτιαξεις κι ενα δευτερο ψευτικο προφιλ και να επιλεγεις αυτο οταν δε θες να συνδεεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό στην μπάρα επάνω είναι το Battery Indicator.

Αν πάλι εννοείς για widget στην οθόνη γενικά είναι το Battery Widget.

 

Τελικά είναι το: Battery life

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Done! ευχαριστω φιλε! βεβαια δεν υπαρχει στις επαφες αναζητηση στα ελληνικα αλλα μικρο το κακο .

 

κατέβασε το dialer one. εχει ελληνικη αναζήτηση στον τηλεφωνικό κατάλογο αν εννοείς αυτο

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Oποιος θελει ας δοκιμασει το switchPro widget.Ειναι πολυ καλο...!!

Το εβαλα και ουσιαστικα κατηργησα ολα τα υπολοιπα widgets μου.

Ολα σε ενα νοικοκυρεμενα...!

Απο toggles εχει:

wifi

bluetooth

apn data

gps

auto sync

airoplane mode

mute-vibration

brightness

2g-3g

 

Απο αλλα εχει:

φακο

battery indicator

reboot

 

Mπορει να ξεχασα και καποια...

 

Υ.Γ:Ουπς τωρα ειδα πως δεν υπαρχει στο Market οποτε απο αλλου μονο

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Oποιος θελει ας δοκιμασει το switchPro widget.Ειναι πολυ καλο...!!

Το εβαλα και ουσιαστικα κατηργησα ολα τα υπολοιπα widgets μου.

Ολα σε ενα νοικοκυρεμενα...!

Απο toggles εχει:

wifi

bluetooth

apn data

gps

auto sync

airoplane mode

mute-vibration

brightness

2g-3g

 

Απο αλλα εχει:

φακο

battery indicator

reboot

 

Mπορει να ξεχασα και καποια...

 

Υ.Γ:Ουπς τωρα ειδα πως δεν υπαρχει στο Market οποτε απο αλλου μονο

 

παρα πολυ καλο!

Μολις το εβαλα!!!

http://aplud.com/ik3rp.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, προτείνω το quick settings, γιατί είναι προσβάσιμο από την κουρτίνα των notifications και μπορώ ανα πάσα στιγμή να αλλάξω τις ρυθμίσεις μου.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Προσωπικά, προτείνω το quick settings, γιατί είναι προσβάσιμο από την κουρτίνα των notifications και μπορώ ανα πάσα στιγμή να αλλάξω τις ρυθμίσεις μου.:)

 

Πολύ καλό! thnx!

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.

έχω την rom του cyanogen. αλλά έχω καλομάθει με τα widget της HTC (sense) κυρίως για τα mail. αλλά και ρολόι

ξέρετε κάτι που να με καλύπτει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.

έχω την rom του cyanogen. αλλά έχω καλομάθει με τα widget της HTC (sense) κυρίως για τα mail. αλλά και ρολόι

ξέρετε κάτι που να με καλύπτει?

 

για το ρολοι μπορεις να δοκιμασεις το toggle&weather widget (paid) και να αλλαξεις θεμα για να το κανεις σαν του htc sense.Για το mail δοκιμασε το pure messenger widget (paid)

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

3G watchdog, μετράει και δεδομένα και κάνει και πολλά περισσότερα. Must have app (σε συνδυασμό με ΑPN droid) για όσους δεν έχουν unlimited data.

 

Υπάρχει κάτι σαν το 3g Watchdog, αλλά το οποίο επιπλέον σου δείχνει και ποιες εφαρμογές έχουν καταναλώσει πόσα KB ;; Κατά καιρούς, π.χ. όταν ενεργοποιώ το κινητό από το κλείδωμα, μεταδίδει δεδομένα, και δεν ξέρω αν είναι το widget του καιρού, το google latitude, κτλ.. Θέλουν παρακολούθηση αυτά πριν γίνουν ανεξέλεγκτα !!

 

Και αφού το ανέφερα, ποιο είναι το καλύτερο widget καιρού που έχετε βρει για Ελλάδα; Εγώ δεν έμεινα τελείως ευχαριστημένος από τα Weatherbug και Weather Channel.

 

Συγνώμη αν όλα αυτά έχουν αναφερθεί προηγουμένως.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι σαν το 3g Watchdog, αλλά το οποίο επιπλέον σου δείχνει και ποιες εφαρμογές έχουν καταναλώσει πόσα KB ;; Κατά καιρούς, π.χ. όταν ενεργοποιώ το κινητό από το κλείδωμα, μεταδίδει δεδομένα, και δεν ξέρω αν είναι το widget του καιρού, το google latitude, κτλ.. Θέλουν παρακολούθηση αυτά πριν γίνουν ανεξέλεγκτα !!

 

Και αφού το ανέφερα, ποιο είναι το καλύτερο widget καιρού που έχετε βρει για Ελλάδα; Εγώ δεν έμεινα τελείως ευχαριστημένος από τα Weatherbug και Weather Channel.

 

Συγνώμη αν όλα αυτά έχουν αναφερθεί προηγουμένως.

 

Κι εγώ κάτι τέτοιο έψαχνα πριν λίγο!!

Κάτι που να καταγράφει ποιες εφαρμογές λειτουργούν, διάρκεια, την ώρα εκκίνησης τερματισμού κτλ

Ακόμη αν έχει και αποθήκευση έτσι ώστε να μπορείς να δεις μετά από ένα restart ποια έφταιγε κτλ

 

Γύρισα από την δουλειά το απόγευμα και ενώ το είχα αφήσει από χθες με γύρω στο 70-80% το βρήκα κλειστό και δεν ξέρω αν έμεινε κάτι ανοιχτό και έφαγε την μπαταρία ή παίχτηκε κάτι άλλο...

 

Αν ξέρει κανείς για κανά τέτοιο πρόγραμμα ας κάνει ένα κόπο να το πει και σε μας!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

 

Και αφού το ανέφερα, ποιο είναι το καλύτερο widget καιρού που έχετε βρει για Ελλάδα; Εγώ δεν έμεινα τελείως ευχαριστημένος από τα Weatherbug και Weather Channel.

 

Δοκιμασε το Weather & Toggle Widget.

Δεν ειναι δωρεαν αλλα ειναι πολυ καλο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Για όσους γνωρίζουν την εφαρμογή ChompSMS, συνεργάστηκα με τους developers, έστειλα ελληνική μετάφραση και πλέον το interface είναι στα ελληνικά! :happy:

Μπορεί να υπάρχουν ακόμα κάποια αγγλικά strings, αλλά πλέον ένα 90% εμφανίζεται κανονικά στα ελληνικά!

 

Σημ.: Η γλώσσα του τηλεφώνου πρέπει να είναι στα ελληνικά!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για όσους γνωρίζουν την εφαρμογή ChompSMS, συνεργάστηκα με τους developers, έστειλα ελληνική μετάφραση και πλέον το interface είναι στα ελληνικά! :happy:

Μπορεί να υπάρχουν ακόμα κάποια αγγλικά strings, αλλά πλέον ένα 90% εμφανίζεται κανονικά στα ελληνικά!

 

Σημ.: Η γλώσσα του τηλεφώνου πρέπει να είναι στα ελληνικά!

 

ελληνικό Τ9 έχει? (160 χαρακτήρες)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

Επίσης, άλλες εφαρμογές μεταφρασμένες στα ελληνικά είναι το yxflash, το ES File explorer & ES Task manager.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικό Τ9 έχει? (160 χαρακτήρες)

 

Το Τ9 και η γλώσσα αυτού είναι θέμα της εφαρμογής πληκτρολογίου και όχι της εκάστοτε εφαρμογής που χρησιμοποιεί το πληκτρολόγιο. ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Τ9 και η γλώσσα αυτού είναι θέμα της εφαρμογής πληκτρολογίου και όχι της εκάστοτε εφαρμογής που χρησιμοποιεί το πληκτρολόγιο. ;)

 

βλέπω σε διάφορες σελίδες ότι έχουν screens από το "The coolest feature is the iPhone-like on-screen virtual keyboard".. όπως το αναφέρουν. προφανώς είναι της εφαρμογής.

 

και η ερώτηση είναι, έχει ελληνικούς χαρακτήρες αυτό το πληκτρολόγιο? έχει ελληνικό Τ9 160 χαρακτήρων? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

βλέπω σε διάφορες σελίδες ότι έχουν screens από το "The coolest feature is the iPhone-like on-screen virtual keyboard".. όπως το αναφέρουν. προφανώς είναι της εφαρμογής.

 

και η ερώτηση είναι, έχει ελληνικούς χαρακτήρες αυτό το πληκτρολόγιο? έχει ελληνικό Τ9 160 χαρακτήρων? :rolleyes:

 

Στην επίσημη σελίδα δεν βλέπω κάπου αυτό που λες.

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή γράφοντας με το Smart Keyboard PRO, το οποίο δεν έχει ελληνικό T9 και δεν έχω βρει κανένα keyboard με ελληνικό T9.

Συγγνώμη, αλλά μόνο τόσο μπορώ να σε βοηθήσω.

Κάποιος άλλος μπορεί να ξέρει καλύτερα! ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει υποστήριξη 160 χαρακτήρων. Μόνο η default εφαρμογή έχει αυτή τη δυνατότητα, και αυτό γιατί προφανώς έχει τη λειτουργία της μετατροπής των χαρακτήρων που εισάγονται απ' το πληκτρολόγιο.

Επίσης ελληνικά και ελληνικό Τ9 υποστηρίζει το πληκτρολόγιο της HTC, HTC_IME

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...