Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια υπαρχει καπιος τροπος που να μπορουμε να μπουμε σε κλειδωμενα δικτυα wifi?

 

ναι με την εφαρμογη hackwifiv4.2

Link to comment
Share on other sites

ναι με την εφαρμογη hackwifiv4.2

 

απο που μπορο να το βρω αυτο φιλε μου? εχεις καμια οδηγια για αυτο το προγραμα και πως δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορο να το βρω αυτο φιλε μου? εχεις καμια οδηγια για αυτο το προγραμα και πως δουλευει?

 

Και εγω ενα γρηγορο search εκανα δεν βρηκα κατι..

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπωση που δεν ξέρετε το launcherpro τρέξτε να το βάλετε.

 

Είναι ο ταχύτερος laucher που υπάρχει μέχρι στιγμής και έχει και το pinch-to-select-screen του desire.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Συμφωνώ, το έβαλα και είναι πολύ καλό.

 

Μου φαίνεται πιο όμορφο το default του Froyo!

:)

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορει πλεον δωρεαν στο μαρκετ ο ADWLauncher,για eclair και froyo.Προσωπικα πιστευω ειναι παρομοιων επιδοσεων με τον LauncherPro αλλα εχει 2 χαρακτηριστικα που υπερισχυουν.Πρωτον μοιαζει με το launcher του froyo και δευτερον το dock που εμφανιζεται αν τραβηχθει προς τα πανω το κεντρικο εικονιδιο του launcher ,οποτε εκει μπορει καποιος να βαλει μεχρι 6 εφαρμογες ή επαφες ή οτι συντομευση επιθυμει Edited by sardas

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Πήραν φόρα τα launcher βλέπω! Έτσι μπράβο, θέλω να βλέπω καινοτομίες. :)

 

Μπα! Και αυτό τίποτα συγκλονιστικό! Το froyo παραμένει νικητής! Άντε να δούμε το επόμενο!

:)

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορει πλεον δωρεαν στο μαρκετ ο ADWLauncher,για eclair και froyo.Προσωπικα πιστευω ειναι παρομοιων επιδοσεων με τον LauncherPro αλλα εχει 2 χαρακτηριστικα που υπερισχυουν.Πρωτον μοιαζει με το launcher του froyo και δευτερον το dock που εμφανιζεται αν τραβηχθει προς τα πανω το κεντρικο εικονιδιο του launcher ,οποτε εκει μπορει καποιος να βαλει μεχρι 6 εφαρμογες ή επαφες ή οτι συντομευση επιθυμει

Ναι, αλλά αυτό το πάνω κάτω που πρέπει να κάνεις στο κάτω μέρος της οθόνης (για να εμφανιστούν οι 6 συντομεύσεις) δεν είναι πολύ εύχρηστο.

 

EDIT: Μόλις είδα ότι υπάρχει ρύθμιση, μετά την επιλογή μιας εφαρμογής, να επιστρέφει αυτόματα πάνω η μπάρα.

Τελικά, πολύ καλός launcher και άκρως παραμετροποιήσιμος.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αυτό το πάνω κάτω που πρέπει να κάνεις στο κάτω μέρος της οθόνης (για να εμφανιστούν οι 6 συντομεύσεις) δεν είναι πολύ εύχρηστο.

 

ΣΥΜΦΩΝΩ και εγω. Προτιμώ τον LauncherPro.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αυτό το πάνω κάτω που πρέπει να κάνεις στο κάτω μέρος της οθόνης (για να εμφανιστούν οι 6 συντομεύσεις) δεν είναι πολύ εύχρηστο.

 

EDIT: Μόλις είδα ότι υπάρχει ρύθμιση, μετά την επιλογή μιας εφαρμογής, να επιστρέφει αυτόματα πάνω η μπάρα.

Τελικά, πολύ καλός launcher και άκρως παραμετροποιήσιμος.

 

Καποια στιγμη εγραψα στο developer αν θα ηταν ευκολο να κανει το dock πιο φαρδυ και αν θα μπορουσε να εχει και scrolling μεσα στο dock για να μπαινουν περισσοτερες συντομευσεις,και μου ειπε οτι ειναι μεσα στα σχεδια του.Για εμενα αυτη ειναι μια πολυ καλη λυση για τις αγαπημενες επαφες,αφου εκτος απο το contacts widget της htc sense δεν κυκλοφορει κανενα αλλο της προκοπης

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη εγραψα στο developer αν θα ηταν ευκολο να κανει το dock πιο φαρδυ και αν θα μπορουσε να εχει και scrolling μεσα στο dock για να μπαινουν περισσοτερες συντομευσεις,και μου ειπε οτι ειναι μεσα στα σχεδια του.Για εμενα αυτη ειναι μια πολυ καλη λυση για τις αγαπημενες επαφες,αφου εκτος απο το contacts widget της htc sense δεν κυκλοφορει κανενα αλλο της προκοπης

 

Καλή ιδέα αυτό για τις επαφές που λες, αν και εγώ πατάω κατευθείαν το κουμπί με τον μεγενθυτικό φακό και γράφω τα πρώτα γράμματα.

Αυτό που λες είναι έξυπνο και πιο γρήγορο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν eclair ή froyo και χρησιμοποιουν τα beautiful widgets, κυκλοφορησε δωρεαν στο μαρκετ ενα live wallpaper το beautiful live weather,το οποιο αλλαζει (βροχη,ηλιος ,συννεφια,κτλ) σε συναρτηση με τον καιρο.Φυσικα παιρνει τις πληροφοριες απο τον καιρο των beautiful widgets.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και ο launcher του Froyo είναι πάρα πολύ καλός και οι ADW & Pro. Ως τώρα είμαι στον Launcher Pro γιατί είναι απόλυτα ταχύς και smooth στην μετάβαση των οθονών.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν eclair ή froyo και χρησιμοποιουν τα beautiful widgets, κυκλοφορησε δωρεαν στο μαρκετ ενα live wallpaper το beautiful live weather,το οποιο αλλαζει (βροχη,ηλιος ,συννεφια,κτλ) σε συναρτηση με τον καιρο.Φυσικα παιρνει τις πληροφοριες απο τον καιρο των beautiful widgets.

Μάλλον άχρηστο, αφού για τους επόμενους 2-3 μήνες μόνο ήλιο θα δείχνει:grin::grin:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άχρηστο, αφού για τους επόμενους 2-3 μήνες μόνο ήλιο θα δείχνει:grin::grin:

 

Αυτο σκεφτηκα κι εγω λαθος εποχη το κυκλοφορησε ο τυπος :).Παντως εχει γουστο που ο ηλιος μετακινειται στην οθονη μεχρι να δυσει,και αφου στο G1 παιζει κανονικα εδω και τοσες ωρες,παει να πει οτι δε δεσμευει πολυ μνημη οπως κανουν τα κλασσικα live wallpapers που σταματανε να δουλευουνε με το που ανοιξω καποια εφαρμογη

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα πρόγραμμα λεξικό(πχ Τ9) για android?

 

 

έξυπνο....

 

 

 

αν βαλεις το htc_ime ναι εχει και ελληνικο t9

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

O launcher pro στο magic δημιουργεί προβλήματα σε άλλες εφαρμογές . Δεν μου έτρεχαν οι sygic , copilot και το έβγαλα .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο awd launcher εχει σμικρυνση με multitouch ?
Οχι, μονο με το πληκτρο home

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σορρυ για το οφτοπικ αλλα...πηρα σημερα το i5700 με 2.1 eclair οπως λεει στην κατασταση τηλεφωνου. αλλα ενω εχει ελληνικο μενου δεν εχει ελληνικα στο android keybord. μπορω να βρω απο καπου ελληνικα ή εχουν κανει κατι απο εκει που το πηρα(σφραγισμενο).
Link to comment
Share on other sites

Έψαξες στις ρυθμίσεις; Αν δε βρεις κάτι εκεί, το Greek Input Method από το market είναι ελληνικό πληκτρολόγιο. Μπορείς να δοκιμάσεις και το HTC_IME (πληκτρολόγιο της HTC), αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει στο Samsung.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω επειδη ειμαι ασχετος. απο τη μαμα του δεν εχει ελληνικο πληκτολογιο? εβαλα το προγραμματακι που μου λες αλλα δεν βλεπω πουθενα ελληνικος.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...