Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει και για μάς οσοι έχουνε 1.6 !!! γραψτε σκετο launcher και θας σας βγαλει launcher for 1.6 στη λίστα στο μάρκετ. !! :D απλά τέλειο εχω 5 οθόνες τώρα και τις έχω γεμισει widgets και ουτε το παραμικρο κολλημα μεχρι 9 οθονες αν θες το πάς ! εχω το χ10 και παίζει μια χαρά το πρόγραμμα :) έχει επιλογή αν θες βάζει κεντρική οθόνη το timescape μαζί με εικονίδια και το μενού κανονικά.

 

Το μόνο που μου βγάζει είναι το Tag Home 1.6 (Launcher) ... αυτό εννοείς ή υπάρχει και κάτι άλλο?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guys είμαι subscribed στο newsletter της nDrive, και μου ήρθε εχτές email ότι κυκλοφόρησε έκδοση του nDrive 10 για Android. Γνωρίζουμε κάτι παραπάνω? Το έχει συναντήσει κανείς εδώ κι εκεί?

 

Edit: Επίσης, κάτι άλλο... Ξέρετε αν υπάρχει καμιά εφαρμογή που να μου επιτρέπει να κάνω customize τα εικονίδια των τηλεφώνων ανάλογα με το αν είναι κινητά ή σταθερά?

 

Έχω το Xperia X10, και έχω 6 τηλέφωνα στο "desktop" ως συντομεύσεις, από τα οποία τα 4 είναι σταθερά και τα 2 κινητά. Όπως είναι τώρα, και τα 6 εμφανίζονται με ένα πράσινο ακουστικό τηλεφώνου. Θα ήθελα μια εφαρμογή που να μπορώ στα κινητά να αλλάξω το εικονίδιο με ένα κινητό, και ακόμη καλύτερα στα σταθερά να υπάρχει ένα άλλο ομορφότερο εικονίδιο... :)

Edited by PrinceOfAbyss
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου βγάζει είναι το Tag Home 1.6 (Launcher) ... αυτό εννοείς ή υπάρχει και κάτι άλλο?:wacko:

 

ναι σνιφ αυτό ακριβώς !! δεν το δοκίμασες ? ειναι πολυ καλό σφαίρα πάει ακόμα και με 9 οθόνες το έχω λιωσει λεμε !!! :lol: βγήκε και update τώρα στο μάρκετ.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ψάχνω απεγνωσμένα το app ''retro camera''.

Δεν υπάρχει στο market (τουλάχιστον για το legend μου) και όσο κι αν έψαξα για να το κατεβάσω στο pc μου και να το περάσω μετά δεν έβγαλα άκρη!!!

Ας βοηθήσει κάποιος γιατί θα περάσω τη μισή μου ζωή ψάχνοντας!!!!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου(htc magic).Ενώ ρυθμίζω το ξυπνητήρι να χτυπήσει μια συγκεκριμένη ώρα δεν χτυπάει.Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο γίνετε αυτό.Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ προκαταβολικά:cry:

Εάν έχεις καποιον task killer, βγάλε την ρύθμιση auto killer κατά την διαδικασία sleep του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

έχει και για μάς οσοι έχουνε 1.6 !!! γραψτε σκετο launcher και θας σας βγαλει launcher for 1.6 στη λίστα στο μάρκετ. !! :D απλά τέλειο εχω 5 οθόνες τώρα και τις έχω γεμισει widgets και ουτε το παραμικρο κολλημα μεχρι 9 οθονες αν θες το πάς ! εχω το χ10 και παίζει μια χαρά το πρόγραμμα :) έχει επιλογή αν θες βάζει κεντρική οθόνη το timescape μαζί με εικονίδια και το μενού κανονικά.

 

Τελειο!! και γυριζει και καθετα!!!Ευχαριστω πολυ!!

 

Θελω να σε ρςτησω ομως πως γυριζουμε στο αλλο desktop???το κανονικο?

Link to comment
Share on other sites

Τελειο!! και γυριζει και καθετα!!!Ευχαριστω πολυ!!

 

Θελω να σε ρςτησω ομως πως γυριζουμε στο αλλο desktop???το κανονικο?

 

Για να γυρισεις σε default launcher πας στις Ρυθμισεις>εφαρμογες και βρισκεις τον launcher που εγκατεστησες.Το διαλεγεις και πατας εκκαθαριση προεπιλογων.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

http://www.gizmondoforums.com/articles/2008/images/0001%20android%20logo.gif

Ότι λέει ο τίτλος : Συζητηση σχετικά με εφαρμογές ,παιχνίδια που κυκλοφορούν,

,δοκίμασαμε και μας άρεσαν κλπ

Ρε παιδια καλημερα εχω htc hero κ ειμαι αρχαριος.....Θα ηθελα καμια καλη εφαρμογη να μου προτεινεται...Μετα μια ερωτηση ειναι αν καθε φορα που χρησιμοποιω μια εφαρμογη χρεωνομαι κ τελος εχω την εκδοση ανδροιδ 1.5...Εχει βγει καμια αναβαθμιση κ αν ναι απο που μπορω να την κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Τελειο!! και γυριζει και καθετα!!!Ευχαριστω πολυ!!

 

Θελω να σε ρςτησω ομως πως γυριζουμε στο αλλο desktop???το κανονικο?

 

Ναι γαμ@το !! γυρίζει και landscape !!! αν θες να γυρίσεις στην παλιά κεντρική πάτα το μεσαίο κουμπι τις οθονης και θα σου βγάλει επιλογη για πια οθονη θες να πας kai διαλέγεις την παλια απο τι θυμαμαι ειναι η μεσαια επιλογή.;)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλημερα εχω htc hero κ ειμαι αρχαριος.....Θα ηθελα καμια καλη εφαρμογη να μου προτεινεται...Μετα μια ερωτηση ειναι αν καθε φορα που χρησιμοποιω μια εφαρμογη χρεωνομαι κ τελος εχω την εκδοση ανδροιδ 1.5...Εχει βγει καμια αναβαθμιση κ αν ναι απο που μπορω να την κατεβασω?

 

Καλωσήρθες στο forum. Για θέματα που αφορούν το hero καλό είναι να απευθύνεσαι στο αντίστοιχο thread. Αναμένεται αναβάθμιση σε 2.1, αλλά δεν είναι σίγουρο πότε αυτή θα γίνει.

 

Όσες εφαρμογές υπάρχουν στο market είναι δωρεάν. Η Google δεν έχει ενεργοποιήσει για την Ελλάδα την πρόσβαση σε εφαρμογές επί πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στο forum. Για θέματα που αφορούν το hero καλό είναι να απευθύνεσαι στο αντίστοιχο thread. Αναμένεται αναβάθμιση σε 2.1, αλλά δεν είναι σίγουρο πότε αυτή θα γίνει.

 

Όσες εφαρμογές υπάρχουν στο market είναι δωρεάν. Η Google δεν έχει ενεργοποιήσει για την Ελλάδα την πρόσβαση σε εφαρμογές επί πληρωμή.

 

σε ευχαριστω να εισαι καλα αλλα κ στο φορουμ ειμαι νεος κ δεν ηξερα που να απευθυνθω...Να σαι καλα παντως

Link to comment
Share on other sites

Ναι γαμ@το !! γυρίζει και landscape !!! αν θες να γυρίσεις στην παλιά κεντρική πάτα το μεσαίο κουμπι τις οθονης και θα σου βγάλει επιλογη για πια οθονη θες να πας kai διαλέγεις την παλια απο τι θυμαμαι ειναι η μεσαια επιλογή.;)

 

Ακριβως!!. Βεβαια δεν ξερω αν απο μνημη "τραβαει"αρκετα...Αλλα ειναι πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω την εφαρμογη CarDock http://www.google.com/help/hc/images/android/168569.1.png απο το Nexus, αλλα να παιζει και σε αλλες συσκευες (πχ liquid)?

 

edit

OK το βρήκα!!

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Guys είμαι subscribed στο newsletter της nDrive, και μου ήρθε εχτές email ότι κυκλοφόρησε έκδοση του nDrive 10 για Android. Γνωρίζουμε κάτι παραπάνω? Το έχει συναντήσει κανείς εδώ κι εκεί?

 

Edit: Επίσης, κάτι άλλο... Ξέρετε αν υπάρχει καμιά εφαρμογή που να μου επιτρέπει να κάνω customize τα εικονίδια των τηλεφώνων ανάλογα με το αν είναι κινητά ή σταθερά?

 

Έχω το Xperia X10, και έχω 6 τηλέφωνα στο "desktop" ως συντομεύσεις, από τα οποία τα 4 είναι σταθερά και τα 2 κινητά. Όπως είναι τώρα, και τα 6 εμφανίζονται με ένα πράσινο ακουστικό τηλεφώνου. Θα ήθελα μια εφαρμογή που να μπορώ στα κινητά να αλλάξω το εικονίδιο με ένα κινητό, και ακόμη καλύτερα στα σταθερά να υπάρχει ένα άλλο ομορφότερο εικονίδιο... :)

Για το δεύτερο σκέλος έχετε τελικά να μου προτείνετε τίποτα? :)
Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο σκέλος έχετε τελικά να μου προτείνετε τίποτα? :)

 

μαλλον το better cut πρεπει να κανει τη δουλεια που θες,αλλα ειναι paid app οποτε βρες την απο οπου μπορεις

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω τα $2.99 που κοστίζει... Το θέμα είναι που το βρίσκουμε να το αγοράσουμε εφόσον στο Market υπάρχουν μόνο free εφαρμογές? Και επίσης, από ότι διάβασα σε ένα site είναι για rooted συσκευές (αν κατάλαβα καλά με μια βιαστική ματιά που έριξα στο κείμενο).
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω τα $2.99 που κοστίζει... Το θέμα είναι που το βρίσκουμε να το αγοράσουμε εφόσον στο Market υπάρχουν μόνο free εφαρμογές? Και επίσης, από ότι διάβασα σε ένα site είναι για rooted συσκευές (αν κατάλαβα καλά με μια βιαστική ματιά που έριξα στο κείμενο).

 

δεν το εχω δοκιμασει αλλα διαβασα οτι ακριβως ειναι για αυτους που δεν ειναι rooted

 

τσεκαρε και τα pm σου

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Guys μια ερώτηση... Ένα .apk που το βάζουμε για να το εγκαταστήσουμε? Σε ποιο φάκελο?

 

Επίσης, στο X10 υπάρχει και μνήμη τηλεφώνου πέρα από την microSD? Γιατί πχ έχω εγκατεστημένες ήδη καμιά 7-8 εφαρμογές, οι οποίες όμως δεν υπάρχουν κάπου σε κάποιον φάκελο. Βρίσκονται σε κρυφά system folders ή στη μνήμη του τηλεφώνου (αν υπάρχει)?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο τρόποι να εγκαταστήσεις ένα apk.

 

  • Βάζεις το apk στην κάρτα SD και με ένα πρόγραμμα, όπως το Astro explorer manager, το επιλέγεις. Η επόμενη ερώτηση θα είναι εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τον installer, για να το εγκαταστήσεις (μπορεί στο Χ10 να είναι κάπως διαφορετικά, αλλά αυτή είναι η φιλοσοφία).
     
  • Εάν έχεις το androidSDK στο PC σου, αποθήκευσε το apk στο φάκελο tools του AndroidSDK και δώσε την παρακάτω εντολή:
     
    adb install name.apk


    όπου name.apk το όνομα του αρχείου που θέλεις να εγκαταστήσεις.

 

Η εγκατάσταση των εφαρμογών στο Android γίνεται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην SD. Μετά την έκδοση froyo 2.2, θα υποστηρίζεται η εγκατάσταση στην κάρτα. Τώρα μπορείς να το κάνεις, μόνο αν εγκαταστήσεις κάποια custom ROM.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μπορει καποιος να μοθ πει για την εφαρμογη task killer manag τι ειναι ακριβως κ τι κανει? οπως κ καποια αλλη καλη προτεινομενη εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μπορει καποιος να μοθ πει για την εφαρμογη task killer manag τι ειναι ακριβως κ τι κανει? οπως κ καποια αλλη καλη προτεινομενη εφαρμογη

 

το task killer ειναι μια εφαρμογη με την οποια μπορεις να κλεινεις εφαρμογες που τρεχουν στο background,η οποια θα ηταν πολυ χρησιμη σε windows mobiles,αλλα σε android δεν συνισταται.

Το ''καποια αλλη καλη προτεινομενη εφαρμογη'' ειναι ασαφες.Τι ακριβως θες να κανει αυτη η εφαρμογη?Διαβασε καλυτερα το φορουμ στο οποιο υπαρχουν προτεινομενες εφαρμογες ανα κατηγορια και δοκιμασε οτι ψαχνεις

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα πρόγραμμα λεξικό(πχ Τ9) για android?

 

 

έξυπνο....

Edited by caveman21
Διόρθωση μετά από διαγραφή παρατιθεμένων off topic posts
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...