Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To δοκιμασα μολις τωρα και στην default, αλλα παλι δε γινεται τιποτα. Στο magic η default εφαρμογη εχει ενα bubble και απο κατω λεει messaging.

 

Δε φταίει η εφαρμογή. Σε άλλα Magic δουλεύει κανονικά. Σε ορισμένα Magic ακόμα και με την τελευταία ελληνική αναβάθμιση δε δουλεύουν οι 160 χαρακτήρες, ενώ στην πλειοψηφία το θέμα των 160 χαρακτήρων έχει λυθεί. Δυστυχώς, δεν υπάρχει software λύση. Για περισσότερα απευθύνσου στο thread του Magic.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του HTC Mαgic και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφορμογή (π.χ. μητρώο κλήσεων) στη οποία να φαίνεται η ημερομηνία και η ώρα που με κάλεσαν ή κάλεσα εγώ κάποιον.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Παιδιά να θεωρώ δεδομένο ότι ενα κινητό με Android υποστηρίζει Java. Σωστά? Αφου το Android ειναι γραμμενο σε Jaca...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει γιατί δε γίνεται. Η μόνη λύση είναι να ενεργοποιήσεις απ τις ρυθμίσεις της εφαρμογής Ελληνικό Πληκτρολόγιο την επιλογή Λειτουργεία 7bit SMS/IM αλλά θα μπορείς να γράφεις μόνο κεφαλαία ελληνικά.

Μισο γιατι με μπερδεψες! Στο προηγουμενο μηνυμα αρχικα ειχες γραψει για απενεργοποιηση του 7bit και μετα το διορθωσες και εγραψες ενεργοποιηση! Εγω εκανα την δοκιμη πριν το edit!:) Γι αυτο δε μου γινοταν, ενω τωρα οκ. Παντως το κακο με τη default εφαρμογη ειναι οτι δε σου δειχνει τους χαρακτηρες που σου απομενουν, παρα μονο λιγο προτου αρχισει το 2ο μηνυμα...:(

 

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του HTC Mαgic και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφορμογή (π.χ. μητρώο κλήσεων) στη οποία να φαίνεται η ημερομηνία και η ώρα που με κάλεσαν ή κάλεσα εγώ κάποιον.

Δε χρειαζεσαι καποια αλλη εφαρμογη. Αυτα αναφερονται στο call log, εκτος αν εννοεις κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Παιδιά να θεωρώ δεδομένο ότι ενα κινητό με Android υποστηρίζει Java. Σωστά? Αφου το Android ειναι γραμμενο σε Jaca...

ΕΕΕΕΕμμμμ, ξέρω γω? Δεν είμαι σίγουρος

Δεν το νομίζω όμως.:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕΕΕμμμμ, ξέρω γω? Δεν είμαι σίγουρος

Δεν το νομίζω όμως.:worry:

 

OXI από τα συμφραζόμενα ....:ninja:

h**p://www.pocketgamer.co.uk/r/Android/Android/feature.asp?c=18580

h**p://www.osnews.com/stor/2304/Myriad_Tool_Converts_Java_Apps_for_Android_Phones

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεσαι καποια αλλη εφαρμογη. Αυτα αναφερονται στο call log, εκτος αν εννοεις κατι αλλο.

 

Εκει σου λέει μόνο την διάρκεια της κλήσης και πότε σε πήραν-πήρες (πριν από 2 ημέρες π.χ.). Έχω την 1.5 έκδοση. Στο market άμα υπάρχει τίποτα γιατί δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εκει σου λέει μόνο την διάρκεια της κλήσης και πότε σε πήραν-πήρες (πριν από 2 ημέρες π.χ.). Έχω την 1.5 έκδοση. Στο market άμα υπάρχει τίποτα γιατί δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

 

Εχεις πατημενη την κληση που σε ενδιαφερει και μετα call log details,

Αν καταλαβα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Εκει σου λέει μόνο την διάρκεια της κλήσης και πότε σε πήραν-πήρες (πριν από 2 ημέρες π.χ.). Έχω την 1.5 έκδοση. Στο market άμα υπάρχει τίποτα γιατί δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

 

Κι εγω την 1.5 (βονταφον) εχω. Αριστερα σου λεει με ενα συμβολο το ειδος της κλησης (αναπαντητη κτλ) και δεξια λεει τη διαρκεια της κλησης και τι ωρα εγινε (αν εγινε την ιδια μερα). Διαφορετικα υπαρχει και αυτο που ειπε ο προγουμενος φιλος. Τι αλλο χρειαζεσαι?

Edited by contime
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Παιδιά να θεωρώ δεδομένο ότι ενα κινητό με Android υποστηρίζει Java. Σωστά? Αφου το Android ειναι γραμμενο σε Jaca...

 

Δεν υποστηρίζει java με τη μορφή που βρίσκεις για παράδειγμα παιχνίδια ή εφαρμογές για άλλα κινητά. Ωστόσο, η HTC δίνει στα κινητά της (όχι σε όλα, αλλά μπορείς να το βρεις στο internet) μια εφαρμογή την jbed που κάνει emulation και μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές jar.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ενα καλό music και video player?Ας είναι και ξεχωριστά προγράμματα

Και ενα app για δημιουργία πολλών προφιλ. Κατέβασα ένα profile manager αλλα δεν ήταν τόσο καλό

 

Καμιά ιδεα ειδικά για το προφίλ;;; Με είχαν βολέψει τα πολλά προφιλ των ΝΟΚΙΑ

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδεα ειδικά για το προφίλ;;; Με είχαν βολέψει τα πολλά προφιλ των ΝΟΚΙΑ

 

To locale είναι αρκετά καλό και με πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης. Βέβαια, είναι θέμα και των απαιτήσεων που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή θεωρείται η καλύτερη για block κλήσεων και μηνυμάτων; Χρησιμοποιώ το aFirewall προς το παρόν.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

To locale είναι αρκετά καλό και με πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης. Βέβαια, είναι θέμα και των απαιτήσεων που έχεις.

 

Σε ευχαριστώ φίλε αλλά μην το βάλετε σε desire. Μου έκανε σοβαρό πρόβλημα και δεν ανοιγαν καν οι ρυθμίσεις. Και εκτός απο εμένα, υπάρχουν και άλλοι που το έχουν το προβλημα

http://www.google.com/support/forum/p/Google+Mobile/thread?tid=0b49d6a37b9752ab&hl=en

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την 1.5 (βονταφον) εχω. Αριστερα σου λεει με ενα συμβολο το ειδος της κλησης (αναπαντητη κτλ) και δεξια λεει τη διαρκεια της κλησης και τι ωρα εγινε (αν εγινε την ιδια μερα). Διαφορετικα υπαρχει και αυτο που ειπε ο προγουμενος φιλος. Τι αλλο χρειαζεσαι?

 

Εμένα μου βγάζει δεξιά την διάρκεια της κλήσης και από κάτω ακριβώς ω:λλ ΠΜ ή ΜΜ για σημερινές κλήσεις. Μήπως υπάρχει κάπου ρυθμίσεις στο μενού για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδεα ειδικά για το προφίλ;;; Με είχαν βολέψει τα πολλά προφιλ των ΝΟΚΙΑ

 

Χρησιμοποιώ το απλό και λιτό ring toggle.

Με έχει βολέψει πολύ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει δεξιά την διάρκεια της κλήσης και από κάτω ακριβώς ω:λλ ΠΜ ή ΜΜ για σημερινές κλήσεις. Μήπως υπάρχει κάπου ρυθμίσεις στο μενού για αυτό?

αυτο που λες εσυ το βγαζει στο γενικο μητρωο κλησεων, αν πατησεις παρατεταμενα πανω σε μια κληση ανοιγει ενα μενου που εχει επιλογη για αναλυτικο ιστορικο της συγκεκριμενης επαφης και εκει βγαζει και τη διαρκεια.

 

αν αυτο εννοειτε...

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες εσυ το βγαζει στο γενικο μητρωο κλησεων, αν πατησεις παρατεταμενα πανω σε μια κληση ανοιγει ενα μενου που εχει επιλογη για αναλυτικο ιστορικο της συγκεκριμενης επαφης και εκει βγαζει και τη διαρκεια.

 

αν αυτο εννοειτε...

 

Το δοκίμασα αυτό πάνω σε μια κλήση και διαλέγω "λεπτομέρειες ημερολογίου κλήσεων" και μου βγάζει πληροφορίες για το πότε έγινε-δέχθηκα κλήση (ημέρα μόνο) και την διάρκεια αυτής. Δεξιά μου βγάζει ω:λλ ίσως εκεί έπρεπε να λέει την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος μετρητή δεδομένων

 

3G watchdog, μετράει και δεδομένα και κάνει και πολλά περισσότερα. Must have app (σε συνδυασμό με ΑPN droid) για όσους δεν έχουν unlimited data.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

3G watchdog, μετράει και δεδομένα και κάνει και πολλά περισσότερα. Must have app (σε συνδυασμό με ΑPN droid) για όσους δεν έχουν unlimited data.

 

Γίνεται ρυθμίσω να κοιτάω απο το watchdog, μόνο αυτά που χαλάω απο το mobile internet και όχι απο το wifi?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Htc desire αλλα κατεβασα το dialer και δυστυχως τα ελληνικα τα βγαζει κινεζικα, γνωριζετε καμια αλλη παρομοια εφαρμογη? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...