Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3G watchdog, μετράει και δεδομένα και κάνει και πολλά περισσότερα. Must have app (σε συνδυασμό με ΑPN droid) για όσους δεν έχουν unlimited data.

 

 

 

Γίνεται ρυθμίσω να κοιτάω απο το watchdog, μόνο αυτά που χαλάω απο το mobile internet και όχι απο το wifi?

Μα αυτό ακριβώς κάνει.

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω το Htc desire αλλα κατεβασα το dialer και δυστυχως τα ελληνικα τα βγαζει κινεζικα, γνωριζετε καμια αλλη παρομοια εφαρμογη? ευχαριστω

 

Τι ακριβως θες να κανεις?ο δικος του dialer δεν σε καλυπτει?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως θες να κανεις?ο δικος του dialer δεν σε καλυπτει?

 

το δικο του δεν μπορει να σου ψαξει ονοματα για να καλεσει στα ελληνικα ενω το dialer μπορει

Link to comment
Share on other sites

http://cnbeta.com/articles/109295.htm Αντε να δουμε το αντιθετο ..??!?!!? :)

 

 

Αυτά είναι, η πλήρης απόδειξη του ανοιχτού κώδικα Ανδροιδ :D

Link to comment
Share on other sites

το δικο του δεν μπορει να σου ψαξει ονοματα για να καλεσει στα ελληνικα ενω το dialer μπορει

 

Ψαξου με τις ρυθμίσεις.το δικό του ψάχνει κανονικότατα από τον dialer τις επαφές σου,και καλείς κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,επειδη την πατησα χθες με το handcent sms,το γραφω για να το ελεγξουν οσοι το χρησιμοποιουν και να μην την πατησει κανενας αλλος.Καποια στιγμη χθες βρισκομουν σε χωρο χωρις σημα(υπογειο).Οταν εφυγα απο εκει και το κινητο μου ειχε παλι σημα μου τηλεφωνησε ενας φιλος μου που με ηθελε κατι επειγον και μου ειπε οτι με επαιρνε για αρκετη ωρα,ενω εγω δεν ειχα σημα.Απορησα γιατι δεν μου ειχε ερθει το γνωστο μηνυμα της εταιρειας κινητης που σε ενημερωνει ποιοι σε καλεσαν ενω το κινητο σου δεν ειχε σημα ή ηταν κλειστο.Μετα απο δοκιμες διαπιστωσα οτι το συγκεκριμενο μηνυμα ερχοταν μονο μεσω της native εφαρμογης μηνυματων αλλα εγω ειχα απενεργοποιησει τα notifications,κι ετσι δεν ενημερωνομουνα.Οταν καποια στιγμη εκανα restart στο κινητο μου ηρθαν απο το handcent μαζεμενες ολες οι ειδοποιησεις.

 

Εκανα αρκετες δοκιμες,και χθες και σημερα, οποτε δεν νομιζω να ηταν κατι τυχαιο,και επειδη στη δουλεια μου πολλες φορες αναγκαζομαι να κλεινω το κινητο μου φανταζομαι οτι πρεπει να εχω χασει μεχρι τωρα αρκετα notifications

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,επειδη την πατησα χθες με το handcent sms,το γραφω για να το ελεγξουν οσοι το χρησιμοποιουν και να μην την πατησει κανενας αλλος.Καποια στιγμη χθες βρισκομουν σε χωρο χωρις σημα(υπογειο).Οταν εφυγα απο εκει και το κινητο μου ειχε παλι σημα μου τηλεφωνησε ενας φιλος μου που με ηθελε κατι επειγον και μου ειπε οτι με επαιρνε για αρκετη ωρα,ενω εγω δεν ειχα σημα.Απορησα γιατι δεν μου ειχε ερθει το γνωστο μηνυμα της εταιρειας κινητης που σε ενημερωνει ποιοι σε καλεσαν ενω το κινητο σου δεν ειχε σημα ή ηταν κλειστο.Μετα απο δοκιμες διαπιστωσα οτι το συγκεκριμενο μηνυμα ερχοταν μονο μεσω της native εφαρμογης μηνυματων αλλα εγω ειχα απενεργοποιησει τα notifications,κι ετσι δεν ενημερωνομουνα.Οταν καποια στιγμη εκανα restart στο κινητο μου ηρθαν απο το handcent μαζεμενες ολες οι ειδοποιησεις.

 

Εκανα αρκετες δοκιμες,και χθες και σημερα, οποτε δεν νομιζω να ηταν κατι τυχαιο,και επειδη στη δουλεια μου πολλες φορες αναγκαζομαι να κλεινω το κινητο μου φανταζομαι οτι πρεπει να εχω χασει μεχρι τωρα αρκετα notifications

 

Ναι αλλα παροτι ειχες απενεργοποιησει την ειδοποιηση επρεπε να φαινεται στα εισερχομενα λογικα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ψαξου με τις ρυθμίσεις.το δικό του ψάχνει κανονικότατα από τον dialer τις επαφές σου,και καλείς κανονικά.

 

Δεν ψαχνει οσες ειναι στα ελληνικα, εκει ειναι το θεμα. Τουλαχιστον στο δικο μου αυτο το θεμα εχω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα παροτι ειχες απενεργοποιησει την ειδοποιηση επρεπε να φαινεται στα εισερχομενα λογικα.:confused:

 

ναι φιλε μου φαινοταν αλλα εγω αφου δεν ειχα notification δεν ανοιγα τα εισερχομενα.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου φαινοταν αλλα εγω αφου δεν ειχα notification δεν ανοιγα τα εισερχομενα.

 

Καταλαβα! κι εγω τις τελευταιες μερες εχω γυρισει στη native, κατι που δε μπορουσα να γραψω ελληνικα στο handcent, κατι που ξαφνικα σταματησε να αναβει το trackball οταν ερχοταν μηνυμα, τελικα το παρατησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,επειδη την πατησα χθες με το handcent sms,το γραφω για να το ελεγξουν οσοι το χρησιμοποιουν και να μην την πατησει κανενας αλλος.Καποια στιγμη χθες βρισκομουν σε χωρο χωρις σημα(υπογειο).Οταν εφυγα απο εκει και το κινητο μου ειχε παλι σημα μου τηλεφωνησε ενας φιλος μου που με ηθελε κατι επειγον και μου ειπε οτι με επαιρνε για αρκετη ωρα,ενω εγω δεν ειχα σημα.Απορησα γιατι δεν μου ειχε ερθει το γνωστο μηνυμα της εταιρειας κινητης που σε ενημερωνει ποιοι σε καλεσαν ενω το κινητο σου δεν ειχε σημα ή ηταν κλειστο.Μετα απο δοκιμες διαπιστωσα οτι το συγκεκριμενο μηνυμα ερχοταν μονο μεσω της native εφαρμογης μηνυματων αλλα εγω ειχα απενεργοποιησει τα notifications,κι ετσι δεν ενημερωνομουνα.Οταν καποια στιγμη εκανα restart στο κινητο μου ηρθαν απο το handcent μαζεμενες ολες οι ειδοποιησεις.

 

Εκανα αρκετες δοκιμες,και χθες και σημερα, οποτε δεν νομιζω να ηταν κατι τυχαιο,και επειδη στη δουλεια μου πολλες φορες αναγκαζομαι να κλεινω το κινητο μου φανταζομαι οτι πρεπει να εχω χασει μεχρι τωρα αρκετα notifications

 

Δεν σε διαψεύδω, αλλά όσο καιρό χρησιμοποιώ εγώ την εφαρμογή δεν έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο. Και κανονικά λαμβάνω τα μηνύματα υπηρεσίας χαμένων κλήσεων και δεν έχω κάτι νέο στην native εφαρμογή.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε διαψεύδω, αλλά όσο καιρό χρησιμοποιώ εγώ την εφαρμογή δεν έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο. Και κανονικά λαμβάνω τα μηνύματα υπηρεσίας χαμένων κλήσεων και δεν έχω κάτι νέο στην native εφαρμογή.

 

ωραια οποτε για λιγο καιρο θα συνεχισω να εχω και τις 2 εφαρμογες με ενεργοποιημενα τα notifications κι αν ξανασυμβει κατι τετοιο ξηλωνω το handcent.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,επειδη την πατησα χθες με το handcent sms,το γραφω για να το ελεγξουν οσοι το χρησιμοποιουν και να μην την πατησει κανενας αλλος.Καποια στιγμη χθες βρισκομουν σε χωρο χωρις σημα(υπογειο).Οταν εφυγα απο εκει και το κινητο μου ειχε παλι σημα μου τηλεφωνησε ενας φιλος μου που με ηθελε κατι επειγον και μου ειπε οτι με επαιρνε για αρκετη ωρα,ενω εγω δεν ειχα σημα.Απορησα γιατι δεν μου ειχε ερθει το γνωστο μηνυμα της εταιρειας κινητης που σε ενημερωνει ποιοι σε καλεσαν ενω το κινητο σου δεν ειχε σημα ή ηταν κλειστο.Μετα απο δοκιμες διαπιστωσα οτι το συγκεκριμενο μηνυμα ερχοταν μονο μεσω της native εφαρμογης μηνυματων αλλα εγω ειχα απενεργοποιησει τα notifications,κι ετσι δεν ενημερωνομουνα.Οταν καποια στιγμη εκανα restart στο κινητο μου ηρθαν απο το handcent μαζεμενες ολες οι ειδοποιησεις.

 

Εκανα αρκετες δοκιμες,και χθες και σημερα, οποτε δεν νομιζω να ηταν κατι τυχαιο,και επειδη στη δουλεια μου πολλες φορες αναγκαζομαι να κλεινω το κινητο μου φανταζομαι οτι πρεπει να εχω χασει μεχρι τωρα αρκετα notifications

Εμένα μου έρχονται κανονικότατα από τη Vodafone όταν χάνω μια κλήση ή όταν την απορρίπτω ο ίδιος. Χρησιμοποιώ το Handcent ανέκαθεν.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έρχονται κανονικότατα από τη Vodafone όταν χάνω μια κλήση ή όταν την απορρίπτω ο ίδιος. Χρησιμοποιώ το Handcent ανέκαθεν.

 

κι εμενα κανονικα δουλευει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψαχνει οσες ειναι στα ελληνικα, εκει ειναι το θεμα. Τουλαχιστον στο δικο μου αυτο το θεμα εχω.

 

Εμένα όλες μου οι επαφές είναι στα Ελληνικά,και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους... θα ήθελα την βοήθειά σας!Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα για να στέλνω και να λαμβάνω αρχεία μέσω bluetooth?? Ευχαριστώ προκαταβολικά
...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους... θα ήθελα την βοήθειά σας!Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα για να στέλνω και να λαμβάνω αρχεία μέσω bluetooth?? Ευχαριστώ προκαταβολικά

Bluetooth File Transfer από το Market.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site που μπορώ να βρω εφαρμογες για κατεβασμα; Δηλαδή, όχι μέσα απο το κινητό, αλλα για direct download;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα κανονικα δουλευει.

 

οταν εχεις απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις αποκλειεται να σου ερχονται ειδοοιησεις οταν εισαι κατειλημενος η το εχεις κλειστο

Link to comment
Share on other sites

βρήκα τυχαία μια εφαρμογή που λέγεται InstantRoot και υποτιθεται οτι κάνει root αλλα χωρίς να γίνει η απαραίτητη και συνηθισμένη διαδικασία. Το έχει χρησιμοποιήσει κανένας;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το MarketEnabler αλλά δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει!! διαλέγω διάφορους providers για να κάνει fake αλλά τπτ! καμιά ιδέα? έχω magic της cosmote....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...