Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο είναι το digitizer και άλλο είναι η οθόνη αφής. Είναι ξεχωριστά εξαρτήματα. Το digitizer είναι αυτό που πιέζουμε με το δάχτυλο και η οθόνη που δέχεται τις εντολές είναι ακριβώς κάτω από το digitizer.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι..Τους χαρτες που εχει το κινητο πανω κατο εχω βρει μια ακρη αν και οχι αυτην που 8α η8ελα...Αλλα τελοςπαντων δεν χρησιμοποιω και πολυ τους χαρτες..Γνωστος μου εχει το 5800 και αυτος και 8α παει γερμανια σε λιγες μερες και ηθελε να μαθει αν και εκει θα μπορεσει να χρησιμοποιησει τους χαρτες...Δηλαδη να του βγαζει τους γερμανικους δρομους...Η μονο της ελλαδας εχουμε και οχι και απο αλλες χωρες αναλογα που βρισκομαστε σε ποια χωρα??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..Τους χαρτες που εχει το κινητο πανω κατο εχω βρει μια ακρη αν και οχι αυτην που 8α η8ελα...Αλλα τελοςπαντων δεν χρησιμοποιω και πολυ τους χαρτες..Γνωστος μου εχει το 5800 και αυτος και 8α παει γερμανια σε λιγες μερες και ηθελε να μαθει αν και εκει θα μπορεσει να χρησιμοποιησει τους χαρτες...Δηλαδη να του βγαζει τους γερμανικους δρομους...Η μονο της ελλαδας εχουμε και οχι και απο αλλες χωρες αναλογα που βρισκομαστε σε ποια χωρα??

 

Μπορείς να έχεις τους χάρτες όποιας χώρας θες.

Πας στο Ovi suite, κατεβάζεις και περνάς στη συσκευή τους χάρτες που θες και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..Τους χαρτες που εχει το κινητο πανω κατο εχω βρει μια ακρη αν και οχι αυτην που 8α η8ελα...Αλλα τελοςπαντων δεν χρησιμοποιω και πολυ τους χαρτες..Γνωστος μου εχει το 5800 και αυτος και 8α παει γερμανια σε λιγες μερες και ηθελε να μαθει αν και εκει θα μπορεσει να χρησιμοποιησει τους χαρτες...Δηλαδη να του βγαζει τους γερμανικους δρομους...Η μονο της ελλαδας εχουμε και οχι και απο αλλες χωρες αναλογα που βρισκομαστε σε ποια χωρα??

Τα βήματα είναι απλά.

Θες 1 pc και μετά κατεβάζεις το πρόγραμμα Ovi suite.Αυτό πριν πάει Γερμανία.

Μετά τρέχεις το πρόγραμμα, συνδέεις με το καλώδιο το 5800, πας στην ενότητα Maps, εγκαθιστά ότι τελευταίο πρόγραμμα υπάρχει του Ovi Maps και μετά διαλέγει την Γερμανία ως χώρα που τον ενδιαφέρει για εγκατάσταση του χάρτη και φυσικά την γλώσσα για τις οδηγίες που θέλει.

Τα περνάει όλα και τέλος.

Όταν πάει στην Γερμανία, ανοίγει το πρόγραμμα και μόλις πιάσει σήμα θα μπορεί να κάνει πλοήγηση κανονικά. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα βήματα είναι απλά.

Θες 1 pc και μετά κατεβάζεις το πρόγραμμα Ovi suite.Αυτό πριν πάει Γερμανία.

Μετά τρέχεις το πρόγραμμα, συνδέεις με το καλώδιο το 5800, πας στην ενότητα Maps, εγκαθιστά ότι τελευταίο πρόγραμμα υπάρχει του Ovi Maps και μετά διαλέγει την Γερμανία ως χώρα που τον ενδιαφέρει για εγκατάσταση του χάρτη και φυσικά την γλώσσα για τις οδηγίες που θέλει.

Τα περνάει όλα και τέλος.

Όταν πάει στην Γερμανία, ανοίγει το πρόγραμμα και μόλις πιάσει σήμα θα μπορεί να κάνει πλοήγηση κανονικά. :)

 

Ευχαριστω και στους δυο σας για την απαντηση...Ευκολο φαινετε να ειναι να του πω να το κανει...:)

 

α και κατι αλλο το WhatsApp μονο με συνδεση ιντερνετ μεσω κινητου δουλευει??Γιατι το εβαλα στο κινητο και εψαχνε wlan...

Edited by gogos_90
Link to comment
Share on other sites

Γνωστος μου εχει το 5800 και αυτος και 8α παει γερμανια σε λιγες μερες και ηθελε να μαθει αν και εκει θα μπορεσει να χρησιμοποιησει τους χαρτες...Δηλαδη να του βγαζει τους γερμανικους δρομους...

Γύρισα από Γερμανία Αυστρία πριν 3 μέρες.Η πλοήγηση του 5800 ήταν υποδειγματική.

Να πεις στο φίλο σου να έχει μαζί του φορτιστή αυτοκινήτου οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από Γερμανία Αυστρία πριν 3 μέρες.Η πλοήγηση του 5800 ήταν υποδειγματική.

Να πεις στο φίλο σου να έχει μαζί του φορτιστή αυτοκινήτου οπωσδήποτε.

 

 

Φυσικα φορτιστη φιλε γιατι τραβαει πολυ μπαταρια...Δηλαδη δεν ειχες προβληματα καθολου??μπραβο τετοια να ακουω :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Φυσικα φορτιστη φιλε γιατι τραβαει πολυ μπαταρια...Δηλαδη δεν ειχες προβληματα καθολου??μπραβο τετοια να ακουω :)

Μα γιατί να έχει κάποιο πρόβλημα;

Όσο υπάρχει επαφή με ουρανό, παντού το ίδιο λειτουργεί το gps.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να έχει κάποιο πρόβλημα;

Όσο υπάρχει επαφή με ουρανό, παντού το ίδιο λειτουργεί το gps.

 

Ενταξει απλα ρωτησα ρε φιλε...Τον ειπα οτι δουλευει μια χαρα οπως ειπε και ο φιλος και ποιο πριν και ετοιμασε τον χαρτη της γερμανιας για να κανει την δουλεια του...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει απλα ρωτησα ρε φιλε...Τον ειπα οτι δουλευει μια χαρα οπως ειπε και ο φιλος και ποιο πριν και ετοιμασε τον χαρτη της γερμανιας για να κανει την δουλεια του...ευχαριστω

Μην αρπάζεσαι, δεν σου την είπα, ενημερωτικά ανέφερα ότι το gps λειτουργεί παντού το ίδιο, ανεξάρτητα απ' το σε ποια χώρα βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα φορτιστη φιλε γιατι τραβαει πολυ μπαταρια...Δηλαδη δεν ειχες προβληματα καθολου??μπραβο τετοια να ακουω :)

Αν θα θεωρηθεί πρόβλημα μόνο το οτι η κοπελίτσα που έλεγε π.χ. "ακολουθήστε τον αυτοκινητόδρομο" δεν έλεγε ας πούμε για τόσα χλμ.

Έτσι οδηγούσες για αρκετά χιλιόμετρα χωρίς να ακούς κάποια φωνητική οδηγία και νόμιζες οτι το σήμα του gps χάθηκε.

Να τονίσω οτι όποτε ξεπερνούσα το όριο ταχύτητας το nokia φρόντιζε να μου το υπενθυμίζει.

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα Nokia 5800 και θέλω με κάποιο τρόπο να περάσω τον Flash Player 10, έτσι ώστε να μπορώ να βλέπω TV Online, πώς μπορώ να τον περάσω? Σας υπενθυμίζω ότι ο Skyfire browser σου έδινε αυτήν την δυνατότητα, δυστυχώς όμως σταμάτησε να το υποστηρίζει για Nokia Sibian λογισμικό.

Υπάρχει μήπως άλλος τρόπος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1) To λειτουργικο λέγεται symbian ;)

2)Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να βάλεις flash player (απ' όσο ξέρω τουλάχιστον).

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Εχει εδω και δυο μερες που και που μου βγαζει ενα μυνημα οταν ξεκλειδωνω το κινητο για να μπω μενου *οτι αν βγαλεις την καρτα μνημης χωρις να πατησεις αφαιρεση της καρτας μνημης 8α χα8ουν δεδομενα η κατι τετοι παρομοιο λεει* πιστευω να καταλαβατε..Εκανα φορματ την καρτα μνημης ξαναπερασα οσα ειχα παλι στην καρτα και ξαναβγαζει το ιδιο μυνημα που και που κ πρεπει να την βγαζω και να την ξαναβαλω την καρτα...

 

Η καρτα ειναι αυτη π ειχε το κινητο...Τι μπορει να φτεει?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το αγαπημένο μου section για το 5800... από αύριο θα είμαι ένας κάτοχος C6-00 επομένως θα εισχωρήσω σε άλλα μέρη... Μετά από 1 1/2 χρόνο ενημερώσεων, κοντρών, συμβουλών, απόψεων κλπ, αποχαιρετίζω την όμορφη παρέα...!
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το αγαπημένο μου section για το 5800... από αύριο θα είμαι ένας κάτοχος C6-00 επομένως θα εισχωρήσω σε άλλα μέρη... Μετά από 1 1/2 χρόνο ενημερώσεων, κοντρών, συμβουλών, απόψεων κλπ, αποχαιρετίζω την όμορφη παρέα...!

 

Δεν έχει και τοοοοσο μεγάλη διαφορά το ένα απο το άλλο οπότε μπορείς να πετάγεσαι... :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το αγαπημένο μου section για το 5800... από αύριο θα είμαι ένας κάτοχος C6-00 επομένως θα εισχωρήσω σε άλλα μέρη... Μετά από 1 1/2 χρόνο ενημερώσεων, κοντρών, συμβουλών, απόψεων κλπ, αποχαιρετίζω την όμορφη παρέα...!

 

Αν κι εγώ σήμερα αποχωρίστηκα το δικό μου 5800, θα δίνω το παρών σε όποιον χρειαστεί καμιά βοήθεια, αφού οι εμπειρίες μου από το συγκεκριμένο τηλέφωνο, μάλλον δάσκαλο μ' έχουν καταντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν κι εγώ σήμερα αποχωρίστηκα το δικό μου 5800, θα δίνω το παρών σε όποιον χρειαστεί καμιά βοήθεια, αφού οι εμπειρίες μου από το συγκεκριμένο τηλέφωνο, μάλλον δάσκαλο μ' έχουν καταντήσει.

 

Ρε συ othon τι λεει το Χ6?Προσφερει τπτ παραπανω απο το 5800 εκτος απο την 5αρα καμερα και την capacitive οθονη?Γιατι με κωλοψηνει η αληθεια ειναι :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ othon τι λεει το Χ6?Προσφερει τπτ παραπανω απο το 5800 εκτος απο την 5αρα καμερα και την capacitive οθονη?Γιατι με κωλοψηνει η αληθεια ειναι :grin:

 

Οπως ειπες φιλε γενικα δεν προσφερει τιποτα παραπανο το Χ6 απο το 5800 εκτος την 5αρα καμερα και την οθονη...Το εχω στο σπιτι το κινητο το Χ6 και δεν εχω δει ουσιαστικη διαφορα απο το 5800 που χρησιμοποιω

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπες φιλε γενικα δεν προσφερει τιποτα παραπανο το Χ6 απο το 5800 εκτος την 5αρα καμερα και την οθονη...Το εχω στο σπιτι το κινητο το Χ6 και δεν εχω δει ουσιαστικη διαφορα απο το 5800 που χρησιμοποιω

 

στη μουσικη πως το βλεπεις? σε σχεση παντα με το 5800?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To 5800 για μενα παιζει καλυτερα μουσικη απ οτι το χ6...ισως να μου φαινετε ετσι γιατι εχω συνη8ισει δυο χρονια με το 5800 αλλα και παλι δεν το νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Eν τω μεταξυ , το 5800ΧΜ ειναι το κινητο με τα πιο πολλα hits στο gsmarena.

Mακραν του δευτερου.

 

Εντυπωσιακο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι?

Γίνεται να συγχρονίσουμε ένα hotmail account με το nokia 5800ΧΜ?

Θέλω να το φτιάξω σε αυτό της κοπελιάς μου,προσπάθησα να προσθέσω τον λογαριασμό στο "Γραμματοκιβώτιο" (αν θυμάμαι καλά να το λένε έτσι),βάζω κωδικούς και mail αλλά λέει συνέχεια επικοινωνία με τον διακομιστή και δεν κάνει τίποτα...

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

 

Αν εγκαταστήσεις τον windows live messenger, αυτομάτως δημιουργείται και ο λογαριασμός e-mail στα " Μυνήματα".

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...