Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον υπολογιστή. Το κινητο το μόνο που έχει να κάνει είναι ότι θα το συνδέσεις με usb όταν έρθει η ώρα να περάσεις το FW.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το δοκιμασα και απόεκεί

μου λέει ότι δεν υπάρχει καρτα σιμ. και όταν τη βάζω το τηλ δεν ανοίγει και δεν το βλέπει το pc

ίσως πρέπει να δοκιμάσω τη διαδικασία για τη νεκρή συσκευή με το φινικα

 

Δοκίμασε να αφαιρέσεις την sd card και να το ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή. Το κινητο το μόνο που έχει να κάνει είναι ότι θα το συνδέσεις με usb όταν έρθει η ώρα να περάσεις το FW.

 

το navifirm δεν συνδέεται με τους διακομιστές, τους έχει κλείσει από ότι είδα η νόκια για το κοινό, αλλά βρήκα λύση μέσω νοκια care.

το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω ποια έκδοση να κατεβάσω!

με το product code που βάζω, μου δίνει να κατεβάσω την έκδοση που έχω ήδη μέσα, δλδ vodafone!

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

δοκίμασα να το ανοίξω και χωρις την sd δεν ανοίγει

το τηλέφωνο κάνει το ίδιο όπως σε αυτό το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=NOSXIgmy4GE

 

επειδή το pheonix δε δούλευε σωστά κατέβασα το nemesis, από εκεί άλαξα το product code (0575581) και έβαλα ελληνικό.

με το που το σύνδεσα στο nokia suite βρήκε νέα ενημέρωση,την 60.0.003 νομίζω. την έκανα αλλά και πάλι κάνει το ίδιο ακριβώς. θα δοκιμάσω να ξαναεγκαταστήσω την ενημέρωση και αν δε γίνει τίποτα θα προσπαθήσω να κάνω downgrade αν και δεν έχω ιδέα πως θα το κάνω( οποιαδήποτε βοήθεια είναι φυσικά δεκτή)

 

η οθόνη πάντος δε νομίζω να έχει πρόβλημα μιας και όταν κάνω την ενημέρωση το τηλ κάποια στιγμή ανοίγει και η οθόνη είναι όλη οκ

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γενικά από άλλη συσκευή.

Μόνο από άλλη συσκευή Symbian S60.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό το καταπληκτικό πρόγραμμα που βρήκα και εγώ για την μεταφορά δεδομένων από Symbian σε Android : MobilEdit το οποίο όμως είναι με πληρωμή αλλά πολύ δυνατό!
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Έχει παρατηρήσει άλλος πρόβλημα με το ραδιόφωνο Διαδικτύου που ηταν προεγκατεστημενο στο τηλέφωνο ; Δεν παίζει πλέον σταθμούς που πριν μια βδομάδα έπαιζε
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει άλλος πρόβλημα με το ραδιόφωνο Διαδικτύου που ηταν προεγκατεστημενο στο τηλέφωνο ; Δεν παίζει πλέον σταθμούς που πριν μια βδομάδα έπαιζε

Ναι σταμάτησε να λειτουργεί εδώ και κάποιες μέρες. Αναφέρθηκε στο αντίστοιχο θέμα [symbian^3] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές, όπως επίσης βρέθηκε και αντικαταστάτης του nokia internet radio http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5441967#post5441967

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι σταμάτησε να λειτουργεί εδώ και κάποιες μέρες. Αναφέρθηκε στο αντίστοιχο θέμα [symbian^3] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές, όπως επίσης βρέθηκε και αντικαταστάτης του nokia internet radio http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5441967#post5441967

 

 

Νασαι καλα φίλε μου , θα το κοιτάξω γιατι αλλιώς ειναι εντελώς άχρηστο το τηλέφωνο :P

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...
παιδια η μπαταρια απο τις 6 γραμμες με παει κατευθιαν στις 3.... ειναι κλασσικη περιπτωση βλαβης??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ παιδια επειδη μου εσπασε το s5 επανηλθα στο νοκια5800 μεχρι να μου το αντικαταστησει η αφαλεια που εχω αλλα δεν εχω καθολου μνημη τηλεφωνου. εκανα hard reset αλλα τιποτα μονο 3.5mb εχω τα αλλα 82 δεν φαινεται που ειναι φαινονται σαν αλλα αρχεία. ΤΙ προτείνετε??
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινε το Hard reset. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να σβηστούν όλα από τη μνήμη c με το Hard reset.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το hard reset το έκανες με το συνδιασμό των κουμπιών, έτσι; Αν και έχουν περάσει χρόνια από τότε για να θυμάμαι ακριβώς, νομίζω θα έπρεπε να έχεις περίπου 100ΜΒ ελεύθερο χώρο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ παιδια επειδη μου εσπασε το s5 επανηλθα στο νοκια5800 μεχρι να μου το αντικαταστησει η αφαλεια που εχω αλλα δεν εχω καθολου μνημη τηλεφωνου. εκανα hard reset αλλα τιποτα μονο 3.5mb εχω τα αλλα 82 δεν φαινεται που ειναι φαινονται σαν αλλα αρχεία. ΤΙ προτείνετε??

Καλημέρα! Ακολούθησες τα βή,ατα που αναφέρονται εδώ;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μετά το κλείσιμο του OVI Store, δεν υπάρχουν πια πουθενά εφαρμογές για το αγαπημένο μας κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Μετά το κλείσιμο του OVI Store, δεν υπάρχουν πια πουθενά εφαρμογές για το αγαπημένο μας κινητό;

 

Αν δεν κάνω λάθος πλέον βρίσκεις τις εφαρμογές στο opera store. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Back from the dead

Καλησπέρα σε ολους

Εχει δοκιμασει κανένας καρτα μνήμης 64 η και 128; ( btw χρησιμοποιώ ΑΚΟΜΑ το τηλεφωνο απο τη πρώτη σχεδόν μερα που κυκλοφόρησε !!!

:)

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

είπα να ξεθάψω το κινητό και το θέμα!

ξέρει κανείς πως μπορώ να του κάνω μια καθαρή εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ποσα mbs καρτα μνήμης εχεις πανω ;

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Καλημέρα σε όλους! Υπάρχει μήπως κάποιος να έχει κρατήσει ελληνικό λογισμικό της συσκευής; Δεν υπάρχει κανένας τρόπος πια να βρούμε από κάπου λογισμικά πριν τα S^3...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...