Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα εχει ερωτηθει ξανα αλλα αν μπορει κανει να μου πει γιατι δεν μπορω να κανω εγκατασταση τους χαρτες OVI ?

Μου βγαζει συνεχεια "η ενημερωση απετυχε"!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια και χαρά σε όλους!

 

Μετα την αναβάθμιση στην έκδοση 40 του λογισμικού αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα (σποραδικά):

 

κολλάει η οθόνη στις εισερχόμενες κλήσεις!:blink: Ενώ δηλαδή απαντάω την κλήση, είτε από την μπάρα σάρωσης είτε από το κουμπί,και μιλάω κανονικά, η οθόνη δείχνει ότι με καλούν ακόμα!Η συχνότητα ειναι περίπου 1 στις 10-15κλησεις και η οθόνη επανέρχεται μόνο με επανεκκίνηση.

 

Επίσης, αν κατά τη διάρκεια που είναι κολλημένη η οθόνη με καλέσει κάποιος του δείχνει ότι είναι κλειστό!

 

Να ξεκινήσω με φορματ κάρτας και βλέπουμε?:lol:

 

Θα πρότεινα να ξεκινήσεις με φορμάτ του κινητού και αν συνεχίσει, τότε πας και στην κάρτα.

 

Σιγουρα εχει ερωτηθει ξανα αλλα αν μπορει κανει να μου πει γιατι δεν μπορω να κανω εγκατασταση τους χαρτες OVI ?

Μου βγαζει συνεχεια "η ενημερωση απετυχε"!

Δοκίμασε να κατεβάσεις το sis από το επίσημο site και κάντο εγκατάσταση με pc suite ή ovi suite.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους!

κολλάει η οθόνη στις εισερχόμενες κλήσεις!:blink: Ενώ δηλαδή απαντάω την κλήση, είτε από την μπάρα σάρωσης είτε από το κουμπί,και μιλάω κανονικά, η οθόνη δείχνει ότι με καλούν ακόμα!Η συχνότητα ειναι περίπου 1 στις 10-15κλησεις και η οθόνη επανέρχεται μόνο με επανεκκίνηση.

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση μητρώου κλήσεων αρχικά και να αλλάξεις το μητρώο να αποθηκεύει τις ενέργειες για τις τελευταίες 10 ημέρες.

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το 5800. Παω εφαρμογες --->ενημερωση λογισμικου μου βρισκει τις εξης ενημερωσεις (mail for exchange 2.9 , nokia messaging 10.2 , ovi contacts 1.20 , python gia s60 2.0 ,scribble 0.2) παω να τις εγκαταστησω και μου λεει 5 ενημερωσεις απετυχαν ...ΓΙΑΤΙ ?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να τις κανεις εγκατασταση μια μια για να δεις απο που ξεκιναει το προβλημα. Εαν εχεις τα ιδια προβληματα γραψε μας στο επισημο θεμα των εφαρμογων το ακριβες μηνυμα σφαλματος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να τις κανεις εγκατασταση μια μια για να δεις απο που ξεκιναει το προβλημα. Εαν εχεις τα ιδια προβληματα γραψε μας στο επισημο θεμα των εφαρμογων το ακριβες μηνυμα σφαλματος.

Το ελυσα το προβλημα αφαιρώντας την καρτα μνημης. Μετα την ξαναεβαλα και ολα οκ !

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι νέος στο φόρουμ και πήρα εχθές το τηλέφωνο αλλά υπάρχει το εξής πρόβλημα.Καθώς κάνω περιήγηση στο μενού ή είμαι σε κάποια εφαρμογή του τηλεφώνου κάνει επανεκίνηση απο μόνο του.Μου βγάζει συγκεκριμένα το σήμα της νόκια και μετά με βγάζει στην αρχική οθόνη. Του έχω κάνει hard format 2-3 φορές αλλά τίποτα. Καμία λύση υπάρχει; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας :)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι νέος στο φόρουμ και πήρα εχθές το τηλέφωνο αλλά υπάρχει το εξής πρόβλημα.Καθώς κάνω περιήγηση στο μενού ή είμαι σε κάποια εφαρμογή του τηλεφώνου κάνει επανεκίνηση απο μόνο του.Μου βγάζει συγκεκριμένα το σήμα της νόκια και μετά με βγάζει στην αρχική οθόνη. Του έχω κάνει hard format 2-3 φορές αλλά τίποτα. Καμία λύση υπάρχει; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας :)

 

Λειτουργησε το κινητο σου χωρις την καρτα μνημης να δεις μηπως ειναι αυτη η αιτια.. και οπωσδηποτε κανε αναβαθμιση του firmware στο v40

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Είχα το καινούριο firmware έβγαλα και την κάρτα μνήμης αλλά τίποτα. Τελικά το πήγα για αντικατάσταση :-) Θα δω και το καινούριο και θα σας πω

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

*#92702689#: Εμφανίζει το life timer ....το πληκτρολογησα και μου εβγαλε εναν αριθμο αλλα τι σημαινει ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έχω το 5800 και έχω προσέξει ότι σταδιακά μειώνεται ο ελεύθερος χώρος της εσωτερικής μνήμης του κινητού, ακόμα και χωρίς να κάνω κάποια εγκατάσταση. Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται και αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει εκκαθάριση άχρηστων αρχείων που βρίσκονται στο C; Τώρα είμαι στα 34mb, αλλά αν συνεχίσω έτσι με βλέπω σε μερικούς μήνες να αναγκάζομαι να κάνω format.
Link to comment
Share on other sites

...το gps (χωρις a-gps) κλειδώνει ποτέ σήμα?

Πήρα χτες το 5800, το έκανα αναβάθμιση στην ν40, hack και όλα οκ.

Πάω όμως να δω απο την εφαρμογή "τοποθεσία" τι λέει το gps και μετά απο κανα 15λεπτο έχει 0-4 δορυφόρους χωρίς να έχει λοκαρει!

Παράλογο δεν είναι?

 

ΥΓ Θέλω να χρησιμοποιώ μόνο το ενσωματωμένο gps (όχι a-gps) όπως έκανα χωρίς προβλήματα με το Ν82...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έχω το 5800 και έχω προσέξει ότι σταδιακά μειώνεται ο ελεύθερος χώρος της εσωτερικής μνήμης του κινητού, ακόμα και χωρίς να κάνω κάποια εγκατάσταση. Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται και αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει εκκαθάριση άχρηστων αρχείων που βρίσκονται στο C; Τώρα είμαι στα 34mb, αλλά αν συνεχίσω έτσι με βλέπω σε μερικούς μήνες να αναγκάζομαι να κάνω format.

Μετέφερε τα μηνύματά σου στην κάρτα μνήμης και σβήσε την cache του browser (Σβήσ. δεδομ. εμπιστευτ/Προσωρινή μνήμη).

Link to comment
Share on other sites

*#92702689#: Εμφανίζει το life timer ....το πληκτρολογησα και μου εβγαλε εναν αριθμο αλλα τι σημαινει ?

Με παράδειγμα αυτό: 000014.46

Η απάντηση είναι αυτή: 14 ώρες και 46 λεπτά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μετέφερε τα μηνύματά σου στην κάρτα μνήμης και σβήσε την cache του browser (Σβήσ. δεδομ. εμπιστευτ/Προσωρινή μνήμη).

Μόλις την άδειασα και γω που είχα καιρό και γλύτωσα 7mb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με την v. 40, έχει χαθεί απο το κεντρικό μενού ένα εικονίδιο..τι μπορούμε να κάνουμε γι αυτό;..Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κάπου ασφαλή θέματα για το κινητό χωρίς να δημιουργούν προβλήματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Όταν λες ότι έχει χαθεί ένα εικονίδιο τι ακριβώς εννοείς;

Για θέματα καλύτερα να απευθυνθείς στο ανάλογο θέμα

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.4 & v9.5

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Όταν λες ότι έχει χαθεί ένα εικονίδιο τι ακριβώς εννοείς;

Για θέματα καλύτερα να απευθυνθείς στο ανάλογο θέμα

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.4 & v9.5

Εννοώ ότι όταν βρίσκομαι στο κεντρικό μενού, έχω έντεκα εικονίδια και όχι δώδεκα όπως είχα πριν..το τελευταίο είναι το Εφαρμογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να βαλουμε ελληνικα σε κινητα με product code απο British Isles ?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στο faq της πρώτης σελίδας

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στο faq της πρώτης σελίδας

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

Ok

Αλλα παω να κανω την διαδικασια με τον πρωτο τροπο αλλα μου βγαζει error! κατω αριστερα μου βγαζει reading values...error!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ok

Αλλα παω να κανω την διαδικασια με τον πρωτο τροπο αλλα μου βγαζει error! κατω αριστερα μου βγαζει reading values...error!

 

Δοκίμασε και με τον δεύτερο τρόπο να δεις τι γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με τον δεύτερο τρόπο να δεις τι γίνεται.

Δοκιμασα και τον δευτερο τροπο αλλα παλι με το που θα πατησω Read Values τα πεδια παραμενουν κενα.

Any idea?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος τρόπος λήψης νέων πληροφοριών για του δορυφόρους, όπως για παράδειγμα το GPS+ που έχει το OMNIA HD....

 

Έχω το Nokia 5800 και το βάζω δίπλα στο OMNIA και είναι η μέρα με την νύχτα....το Omnia πιάνει σε δευτερόλεπτα ενώ το 5800 με τπτ ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...