Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί υπάρχει ο Windows Live Messenger για το 5800 ???

 

Χρόνια τώρα (με τους τελευταίους μήνες να βρίσκεται και στο Ovi store)

 

http://europe.nokia.com/support/download-software/windows-live

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και σε παλιοτερα S60 3rd edition κινητα (Ν95 κλπ)

Φαντασου το εχω και στο 5800 και στο Ν93 και λειτουργει αψογα και στα δυο.

 

Αλλα νομιζω και σε ακομα πιο παλια κινητα (Ν80)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια τώρα (με τους τελευταίους μήνες να βρίσκεται και στο Ovi store)

 

http://europe.nokia.com/support/download-software/windows-live

 

 

Λέει πως δεν υποστηρίζει το 5800....:(

Τί γίνεται τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!! ειμαι νεος στο φορουμ..το βρηκα ψαχνοντας για λυση...:( ελπιζω να μου τη δωσετε....

αν και διαβασα αρκετες σελιδες...χωρις να βρω κατι γι αυτο που επαθα..

 

εκανα αναβαθμιση λογισμικου... 52.0.007...με αποτελεσμα... να μεινω χωρις ελληνικα!!! και ειμαι ψιλοασχετος με την αγγλικη...οποτε......ΒΟΗΘΕΙΑ!!:(

 

δωστε μου σαφης οδηγιες...γτ εκτος απο ασχετοσυνη αγγλικων...εχω και ασχετοσυνη τεχνολογιας!!!!.....

 

αν δεν υπαρχει κατι...δωστε μου εναν τροπο,να ξαναβαλω το παλιο μου με τα ελληνικα!

 

ευχαριστω!

Edited by stam1515
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!! ειμαι νεος στο φορουμ..το βρηκα ψαχνοντας για λυση...:( ελπιζω να μου τη δωσετε....

αν και διαβασα αρκετες σελιδες...χωρις να βρω κατι γι αυτο που επαθα..

 

εκανα αναβαθμιση λογισμικου... 52.0.007...με αποτελεσμα... να μεινω χωρις ελληνικα!!! και ειμαι ψιλοασχετος με την αγγλικη...οποτε......ΒΟΗΘΕΙΑ!!:(

 

δωστε μου σαφης οδηγιες...γτ εκτος απο ασχετοσυνη αγγλικων...εχω και ασχετοσυνη τεχνολογιας!!!!.....

 

αν δεν υπαρχει κατι...δωστε μου εναν τροπο,να ξαναβαλω το παλιο μου με τα ελληνικα!

 

ευχαριστω!

 

ακολουθα αυτον τον οδηγο (2ο τροπο ) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.προσπαθω εδω και καιρο να βαλω flash player upgrade στο 5800 αλλα μεχρι στιγμης το μονο που βρηκα ηταν ειναι το skyfire το οποιο δεν υποστηριζει πληκτρολογιο αφης..εχει κανεις καποια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα sms που βρισκονται,σε ποιον φακελο, και αν μπορω να τα αντιγραψω στο pc.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα sms που βρισκονται,σε ποιον φακελο, και αν μπορω να τα αντιγραψω στο pc.

Τα μηνύματα βρίσκονται στην διαδρομή C:\Private\1000484b\Mail2\, όταν είναι αποθηκευμένα στην μνήμης της συσκευής. Αν τα αποθηκεύεις στην κάρτα μνήμης τότε είναι στην διαδρομή F:\Private\1000484b\Mail2\.

Επίσης αν τα έχεις κρατήσει με αντίγραφο ασφαλείας δοκίμασε να τα κάνεις εξαγωγή με κάποιο από τα προγράμματα που αναφέρονται στο θέμα Εξαγωγή δεδομένων από αντίγραφα ασφαλείας.

 

Καλημερα.προσπαθω εδω και καιρο να βαλω flash player upgrade στο 5800 αλλα μεχρι στιγμης το μονο που βρηκα ηταν ειναι το skyfire το οποιο δεν υποστηριζει πληκτρολογιο αφης..εχει κανεις καποια ιδεα??

Δεν υπάρχει αναβάθμιση για το flash ούτε μπορείς να περάσεις κάποια έκδοση εσύ. Ψάξε για τον skyfire για symbian 5th edition αν και πλέον δεν υποστηρίζεται η χώρας μας από τον συγκεκριμένο browser.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια τώρα (με τους τελευταίους μήνες να βρίσκεται και στο Ovi store)

 

http://europe.nokia.com/support/download-software/windows-live

 

Για το κινητό μας όμως όχι

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό μας όμως όχι

 

Αν μου επιτρέπουν οι mods μπορώ να δώσω λινκ μέσω rapidshare γιατί freeware είναι το πρόγραμμα και δουλεύει κανονικά σε όλα τα S60 5th edition.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αν μου επιτρέπουν οι mods μπορώ να δώσω λινκ μέσω rapidshare γιατί freeware είναι το πρόγραμμα και δουλεύει κανονικά σε όλα τα S60 5th edition.

Αν όντως είναι δωρεάν και δεν είναι σπασμένο τότε μπορείς να το ανεβάσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ελεγξα ολο το μενου,δεν βρισκω τους φακελους

Για να βρεις τους καταλόγους θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση τον X-Plore.

 

Εάν έχεις επιλέξει να αποθηκεύονται τα sms στην μνήμη της συσκευής θα πρέπει πρώτα να χακάρεις την συσκευή σου, ακολούθησε τις οδηγίες που υπάρχουν στο S60 5th - Hacks & Patches. Ένας άλλος τρόπος είναι να επιλέξεις να αποθηκεύονται τα sms στην κάρτα - Θα τα μεταφέρεις εκεί για να μπορείς να τα πάρεις χωρίς να χρειαστεί να ακολουθήσεις την παραπάνω διαδικασία με την βοήθεια ενός card reader η εάν συνδέσεις την συσκευή σου με το pc κ.α.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!

Στο Μηνύματα > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη σε χρήση, μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία, που αποθηκεύονται τα μηνύματα. Επειδή τον τελευταίο καιρό έχω την εντύπωση, ότι η μνήμη τηλεφώνου "μπουκάρει" (δεν εμφανίζονται όλες οι αναφορές παράδοσεις, όλα τα σταλθέντα κλπ.), σκέφτομαι να αλλάξω στην Κάρτα μνήμης.

Όταν αλλάζω στην Κάρτα (αντί στην μνήμη τηλεφώνου), δεν μου μεταφέρει όλα τα ήδη υπάρχοντα μηνύματα στον νέο τόπο.

Ερώτηση:Πώς μπορώ να μεταφέρω ΟΛΑ τα μηνύματα στην Κάρτα μνήμης μετά την αλλαγή;

Έχω: α. Εισερχόμενα, β. Σταλθέντα, γ. Πρόχειρα (22 μηνύμ), δ. Εξερχόμενα, ε. Αναφ. παράδ., ζ. Οι φάκελοι μου (82 μηνύμ.)

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που θα επιλέξεις να κάνεις την μεταφορά θα σε ρωτήσει εάν θέλεις να μεταφέρεις και τα μηνύματα από την συσκευή στην κάρτα. Απλά επέλεξε Ναι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την κάρτα σου σε ένα card reader η σύνδεσε την συσκευή σου με το pc επέλεξε να φαίνονται τα κρυφά αρχεία και οι φάκελοι και διέγραψε τον κατάλογο Mail2 που θα βρεις στην διαδρομή Private\1000484b\ μετά θα σε ρωτήσει για την μεταφορά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για τους χαρτες.Τουυς κατεβαζεις δηλαδη τους περνας στο κινητο και οταν πιασει σημα εισαι ετοιμος?? η 8ελει και αλλη διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλά τα πράγματα.Ρίξε μια ματιά στο FAQ της πρώτης σελίδας GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση

Ότι άλλο χρειαστείς για τα προγράμματα gps που υπάρχουν μπορείς να απευθυνθείς στα αντίστοιχα θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χθες στα updates του τηλεφωνου η εφαρμογη "Ραδιοφωνο διαδυκτιου 2.2"

 

εκπληκτικο! χιλαδες σταθμοι απο ολο τον κοσμο (και απο Ελλαδα)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...