Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τις τελευταιες μερες το κινητο ειναι λιγο ζεστο χωρις να το χρησημοποιω,και η μπαταρια κραταει εμφανως λιγοτερες μερες..Α και ολοες οι εφαρμογες ειναι κλειστες...ξερει κανεις τι μπορει να γινεται?λετε να με υποκλεβουν :P :P ?

 

και εγω το ιδιο παθαινω.μιλαμε το κινητο ειναι λες και το εχω αφησει 10 ωρες στην φορτιση...και απο αυτονομια τπτ...αντε να ερθει η 60...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια σήμερα το πρωί απενεργοποίησα το κινητό και έβγαλα την μπαταρία του. Μετά απο 4 ώρες περίπου ξαναέβαλα την μπαταρία και το κινητό δεν άνοιγε. Είπα μηπως είναι απο την φόρτηση......αλλα τιποτα .....τζίφος!!!! Το εχω εδώ και 2 ώρες περίπου στο ρεύμα αλλα δεν δείχνει τιποτα. Ούτε καν το σηματακι της ΝΟΚΙΑ!!!!!! κ δεν ξέρω τι να κάνω......βοηθήστε μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σήμερα το πρωί απενεργοποίησα το κινητό και έβγαλα την μπαταρία του. Μετά απο 4 ώρες περίπου ξαναέβαλα την μπαταρία και το κινητό δεν άνοιγε. Είπα μηπως είναι απο την φόρτηση......αλλα τιποτα .....τζίφος!!!! Το εχω εδώ και 2 ώρες περίπου στο ρεύμα αλλα δεν δείχνει τιποτα. Ούτε καν το σηματακι της ΝΟΚΙΑ!!!!!! κ δεν ξέρω τι να κάνω......βοηθήστε μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

 

για αρχη δοκιμασε ενα χαρντ φορματ. Κατα πασα πιθανοτητα θα ανοιξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για αρχη δοκιμασε ενα χαρντ φορματ. Κατα πασα πιθανοτητα θα ανοιξει.

 

τιποτα δεν γίνεται ουτε καν αυτή η χαρακτηριστική δόνηση που κάνει όταν ανοίγει.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια σήμερα το πρωί απενεργοποίησα το κινητό και έβγαλα την μπαταρία του. Μετά απο 4 ώρες περίπου ξαναέβαλα την μπαταρία και το κινητό δεν άνοιγε. Είπα μηπως είναι απο την φόρτηση......αλλα τιποτα .....τζίφος!!!! Το εχω εδώ και 2 ώρες περίπου στο ρεύμα αλλα δεν δείχνει τιποτα. Ούτε καν το σηματακι της ΝΟΚΙΑ!!!!!! κ δεν ξέρω τι να κάνω......βοηθήστε μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

 

και μενα μου το κανε αυτο σημερα...

εκλεισε ξαφνικα και δεν ανοιγε με τιποτα.....

εβγαλα την μπαταρια και μετα απο 2 λεπτα πηρε μπρος....

φιλε μου αν δεν ανοιγει ουτε με hard format το παιρνεις το πας στην νοκια ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν το πας για επισκευη δοκιμασε ακομη 2-3 φορες να το ανοιξεις με hard format δεν πετυχαινει παντα με την πρωτη. Εαν εχεις καρτα μνημης πριν δοκιμασεις να κανεις hard format καλο ειναι να την βγαλεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα δεν προκειται να ξαναπαρω σymbian με τετοια χαλια...και στα αλλα λογισμικα χρειαζεται format συνεχεια?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μη το λες αυτο! Eγω (φανταζομαι και αρκετοι αλλοι) εχω να κανω format κατι μηνες και η συσκευη λειτουργει κανονικα. Εχω κανει εγκατασταση - απεγκατασταση εκατονταδες εφαρμογες και ολα καλα. Προσεχουμε παντα τι κανουμε εγκατασταση και γενικα πρεπει να γνωριζουμε τι διαγραφουμε απο την συσκευη. Αν αρχισει καποιος να κανει οτι του ερθει π.χ. διαγραφει αρχεια με τον x-plore που νομιζει οτι δεν χρειαζονται τοτε αρχιζουν τα προβληματα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μη το λες αυτο! Eγω (φανταζομαι και αρκετοι αλλοι) εχω να κανω format κατι μηνες και η συσκευη λειτουργει κανονικα. Εχω κανει εγκατασταση - απεγκατασταση εκατονταδες εφαρμογες και ολα καλα. Προσεχουμε παντα τι κανουμε εγκατασταση και γενικα πρεπει να γνωριζουμε τι διαγραφουμε απο την συσκευη. Αν αρχισει καποιος να κανει οτι του ερθει π.χ. διαγραφει αρχεια με τον x-plore που νομιζει οτι δεν χρειαζονται τοτε αρχιζουν τα προβληματα. :)

 

Εχεις απολυτο δικιο σαυτο...απλα το δικο μου κινητο που το εχω 1 χρονο κολλαει συνεχεια,εξαφανιζονται οι συντομευσεις και πολλα αλλα τετοια γνωστα..ουτε το ν80 δεν ειχε τετοια κολληματα και ευτυχως που το 5800 ειναι μια σχετικα φτηνη συσκευη και δεν ειναι σαν το ν97 ακριβη γιατι θαχα μετανοιωσει απτην αρχη τα λεφτα που θαχα δωσει...θελω να πιστευω οτι στο android που θελω να παρω δεν θα υπαρχουν τοσα σοβαρα προβληματα..(offtopic λιγο)

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τέλους της βδομάδα, έρχεται το 2ο 5800 που αγόρασα από ΕΒΑΥ.

Σκέφτομαι τώρα αν είναι καλή ευκαιρία να βάλω την έκδοση 50 και γενικά αν αξίζει γιατί ακούω πολλά προβλήματα, ενώ γενικά από την 40 δεν είχα κανένα μέχρι να γίνει η στραβή και να μου φύγει στο δρόμο.

 

Τι λέτε?Αξίζει να περάσω στην 50?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο σαυτο...απλα το δικο μου κινητο που το εχω 1 χρονο κολλαει συνεχεια,εξαφανιζονται οι συντομευσεις και πολλα αλλα τετοια γνωστα..ουτε το ν80 δεν ειχε τετοια κολληματα και ευτυχως που το 5800 ειναι μια σχετικα φτηνη συσκευη και δεν ειναι σαν το ν97 ακριβη γιατι θαχα μετανοιωσει απτην αρχη τα λεφτα που θαχα δωσει...θελω να πιστευω οτι στο android που θελω να παρω δεν θα υπαρχουν τοσα σοβαρα προβληματα..(offtopic λιγο)

 

σε ολα τα λειτουργικα θα εχουμε παντα και απο καποιο προβλημα...τα προβληματα εμφανιζονται ειτε απο την δικη μας διαχειρηση η απο bug του ιδιου του λειτουργικου... ως συνηθως παντα , ετσι? δε μπορουμε να κατηγορουμε μια συσκευη η ενα λειτουργικο για μεμονομενα συμβαντα...

Παντα φιλικα, γιατι κ γω κραζω τις εταιριες κινητης αλλα πρεπει να τα βλεπουμε λιγο πιο σωστα..

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα λειτουργικα θα εχουμε παντα και απο καποιο προβλημα...τα προβληματα εμφανιζονται ειτε απο την δικη μας διαχειρηση η απο bug του ιδιου του λειτουργικου... ως συνηθως παντα , ετσι? δε μπορουμε να κατηγορουμε μια συσκευη η ενα λειτουργικο για μεμονομενα συμβαντα...

Παντα φιλικα, γιατι κ γω κραζω τις εταιριες κινητης αλλα πρεπει να τα βλεπουμε λιγο πιο σωστα..

 

Φιλε μου απολυτως σωστα...αλλα απο τοτε που ειχε φαει το πρωτο κολλημα και του εκανα format δεν ξανα ασχολιθηκα με εγκατασταση εφαρμογων κλπ...μονο απτο ovi store κανενα...α και γι τη συσκευη δεν κατηγορισα καμια συσκευη ισα ισα που απο την πρωτη φορα που το ειχα στα χερια μου ελεγα σε ολους και οντως εχει 1 απτα καλυτερα ηχεια πιστευω και γενικα σαν συσκευη ειναι αψογη,μονο το λογισμικο κατα τη γνωμη μου το χαλαει....

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απολυτως σωστα...αλλα απο τοτε που ειχε φαει το πρωτο κολλημα και του εκανα format δεν ξανα ασχολιθηκα με εγκατασταση εφαρμογων κλπ...μονο απτο ovi store κανενα...α και γι τη συσκευη δεν κατηγορισα καμια συσκευη ισα ισα που απο την πρωτη φορα που το ειχα στα χερια μου ελεγα σε ολους και οντως εχει 1 απτα καλυτερα ηχεια πιστευω και γενικα σαν συσκευη ειναι αψογη,μονο το λογισμικο κατα τη γνωμη μου το χαλαει....

 

παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι παραμενει ενα απο τα πιο αμφιλεγομενα κινητα. Με φανατικους λατρεις της συσκευης και πολλους που μετανιωσαν την αγορα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καθε ενας εχει την δικια του αποψη και συγχρονως απαιτηση απο την συσκευη που θα αγορασει βαση των χαρακτηριστικων της...Τεσπα για μενα η σειρα 5- touch ειναι πολυ επιτυχημενη αλλα και λιγο ανωμαλη γιατι αυτη η νοκια εβγαλε 5 μοντελα και απο το καθε ενα λειπει κατι που το συμπληρωωνει το αλλο...τι να πεις...αψυχολογητο...

 

Καλο βραδυ παιδια!

Link to comment
Share on other sites

http://discussions.mea.nokia.com/t5/Software-Updates/What-will-in-nokia-5800-v60/td-p/687736/page/2

διαβάστε το τέταρτο post.λέτε να βγει v60 και με τέτοιες αλλαγές?

Link to comment
Share on other sites

http://discussions.mea.nokia.com/t5/Software-Updates/What-will-in-nokia-5800-v60/td-p/687736/page/2

διαβάστε το τέταρτο post.λέτε να βγει v60 και με τέτοιες αλλαγές?

 

Απ' το στόμα τους και στης Nokia το αυτί...;)

Link to comment
Share on other sites

http://discussions.mea.nokia.com/t5/Software-Updates/What-will-in-nokia-5800-v60/td-p/687736/page/2

διαβάστε το τέταρτο post.λέτε να βγει v60 και με τέτοιες αλλαγές?

 

Σιγά μην κάνουν αυτά. Εδώ ένα ραδιόφωνο δεν μπορούν να διορθώσουν...

Link to comment
Share on other sites

σε μένα απο τότε που έβαλα την 50ρα έκδοση, απόκτησα 2 προβλήματα...το ένα είναι αυτό με την διάρκεια της μπαταρίας η οποία έχει μειωθεί αρκετά και το δευτερο ότι μου κλείνει χωρίς λόγο πολλές φορές την ημέρα...δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα στο κινητό εδω και κανα χρόνο, το μόνο που έκανα ήταν οι αναβαθμίσεις...

hard reset δεν έχω κάνει ποτέ και δεν το έχω ψάξει να φανταστείτε ούτε πως γίνεται και τι πρέπει να προσέξω όταν το κάνω...:p ...ίσως να ήρθε η ώρα??:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!εχω το nokia 5800 v50 και για οσους εχουνε προβλημα με το rds δοκιμαστε να εχετε ανοιχτο το bluetooth και μετα δοκιμαστε το ραδιο.εμενα δεν επαιζε to rds μεχρι που ενεργοποιησα το bluetooth!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να γυρίσεις με κάποιον τρόπο σε προηγούμενο firmware?Πχ από το 50 να πας στο 40?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!εχω το nokia 5800 v50 και για οσους εχουνε προβλημα με το rds δοκιμαστε να εχετε ανοιχτο το bluetooth και μετα δοκιμαστε το ραδιο.εμενα δεν επαιζε to rds μεχρι που ενεργοποιησα το bluetooth!!!:)

 

εμενα εξακολουθει να μην παιζει τιποτα...αντε να βγει η ν60 να βρουμε την υγεια μας..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να γυρίσεις με κάποιον τρόπο σε προηγούμενο firmware?Πχ από το 50 να πας στο 40?

 

δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα. Δυστυχως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kατι ασχετο με αυτο που συζητατε τωρα....

 

 

Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ αυτον τον 2 κινητων(nokia 5800XM-nokia 5800 navigation edition)?

Εγω το μονο που παρατηρησα ειναι οτι το 5800 navigation edition εχει καλυτερη κατασκευη...

Μηπως διαφερουν και σε κατι αλλο?

Ειναι καλυτερο απο το ΧΜ ή απλα μονο στην κατασκευη?

 

Γιατι θελω να παρω ενα απο αυτα τα 2 και αφου μπορω να τα βρω στο ιντερνετ με 10 ευρω διαφορα θελω να μαθω αν αξιζει να τα δωσω(οχι οτι ειναι πολλα).......Και τα 2 το ιδιο update firm δεν εχουν?

 

Υ.Γ.: Σορρυ για το ασχετο......

Edited by Andreas_thess
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν έχουν διαφορές τα 5800XM και 5800 Navigation Edition. Η διαφορά τους υπήρχε πριν γίνει το ovi maps δωρεάν (για τις πιο πολλές συσκευές της Nokia). Δηλαδή όταν ανακοινώθηκε το 5800 Navigation edition ερχόταν με δωρεάν πλοήγηση για πάντα. Αυτό πλέον το έχει και το 5800ΧΜ, γιατί διαθέτει πια την τελευταία διαθέσιμη έκδοση του ovi maps η οποία είναι δωρεάν.

 

Εν ολίγοις μόνο στο χρώμα διαφέρουν. Για κατασκευή δεν ξέρω, γιατί δεν το έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου για να δω διαφορές με το 5800ΧΜ αλλά δεν νομίζω να έχουν και πάρα πολύ μεγάλη διαφορά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανασυζητηθεί λίγα πόστς πιο πάνω, αλλά αξίζει να το αναφέρω γιατί το θεωρώ σημαντικό για να αποφασίσει κανείς να πάρει το 5800 navi edition. Από ότι ανέφεραν άλλα μέλη σημαντική διαφορά είναι ότι στη συσκευασία του περιλαμβάνει και βάση στήριξης για το αυτοκίνητο. Αξίζει να το σκεφτεί κανείς, αν το θέλει για αυτή τη δουλειά, ώστε να μην την ψάχνει σαν έξτρα μετά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...