Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνέχεια λοιπόν με το πρόβλημα της οθόνης (με τις οριζόντιες γραμμές) .

Το πρόβλημα έγινε έντονο και πήγα στο NokiaShop στην Κατεχάκη.

Τα παιδιά εκεί είναι επαγγελματίες και ευγενέστατοι !!

Μου είπαν για την οθόνη ότι θέλει αλλαγή .

Μου εξήγησαν την ιστορία με την διαμάχη Nokia Hellas - Alpha copy και μου άλλαξαν την οθόνη,

παρόλα αυτά , επιτόπου!

Με λίγα λόγια κάνουν την επισκευή ,αν έχουν το ανταλλακτικό , και περιμένουν το πότε και από

που θα πληρωθούν.

Μπράβο τους !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συνέχεια λοιπόν με το πρόβλημα της οθόνης (με τις οριζόντιες γραμμές) .

Το πρόβλημα έγινε έντονο και πήγα στο NokiaShop στην Κατεχάκη.

Τα παιδιά εκεί είναι επαγγελματίες και ευγενέστατοι !!

Μου είπαν για την οθόνη ότι θέλει αλλαγή .

Μου εξήγησαν την ιστορία με την διαμάχη Nokia Hellas - Alpha copy και μου άλλαξαν την οθόνη,

παρόλα αυτά , επιτόπου!

Με λίγα λόγια κάνουν την επισκευή ,αν έχουν το ανταλλακτικό , και περιμένουν το πότε και από

που θα πληρωθούν.

Μπράβο τους !

 

Κάτι εκτός θέματος αλλά δε γίνεται να μη το πω.

Το συγκεκριμένο κατάστημα είναι το καλύτερο Νokia Shop με πολύ μεγάλη διαφορά από οποιοδήποτε άλλο έχω επισκεφτεί και μεταξύ σοβαρού και αστείου μήπως πρέπει να πάρουν και την αντιπροσωπία στην Ελλάδα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω καποια προβληματακια με το κινητο μου. καταρχασ μου κολαει και εμενα ωρες ωρες ειτε μου λεει το ιντερνετ no gateaway reply ενω αλλες φορες κλεινει ο browser απο μονος του. πολυ σπαστικα και τα δυο!!! ενω το δευτερο και επισης σπαστικουλη ειναι το καποιες φορες ακουω ραδιο, μου ερχετε μηνυμα, παω διαβαζω το μηνυμα και αφου γυρισω στο ραδιο κολαει εκει και δε μπορω να αλλαξω σταθμο... μπορω να παω αρχικη οθονη και να κανω οτι θελω...αλλα το ραδιο κολαει!! υπαρχει καποια λυση...???ξερουμε ποτε θα εχουμε καινουργια εκδοση??? ευχαριστω!!!
Yparxoun 10 eidi anthrwpwn panw sti gi...autoi pou katalavainoun to diadiko sistima kai....autoi pou den to katalavainoun....:D
Link to comment
Share on other sites

το "no gateaway reply" που εμφανίζει είναι απο την σύνδεση. το είχα ψάξει παλαιότερα και είδα οτι το 5800 είναι λίγο ιδιότροπο στις συνδέσεις. πρέπει να δημιουργήσετε δίκτυο με κλειδί κρυπτογράφησης WEP 40/64 ή WEP 64/128...

 

οτιδήποτε άλλο δεν θα δουλέψει ενώ άλλα κινιτά δεν έχουν αυτό το "πρόβλημα".

 

είναι δοκιμασμένο απο εμένα σε windows και linux με εσωτερικές κάρτες ασύρματου δικτύου αλλά και σε ασύρματο router ενός φίλου που το δοκίμασα κι εκεί.

 

το κακό είναι πως κανείς δεν μπορεί να σας πει βήμα βήμα πως θα το set-άρετε, ο λόγος είναι οτι το UI διαφέρει απο router σε router... μόνο όσοι έχουν εσωτερικές ή εξωτερικές κάρτες ασύρματου δικτύου μπορούν να ακολουθήσουν ακριβής οδηγούς.

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

@ntinos_ Αυτό που αναφέρεις σχετικά με το ασύρματο κλειδί κρυπτογράφησης δεν ισχύει γιατί εγώ σε δύο διαφορετικά router έχω WPA2. Πάντως είναι πολύ ιδιότροπο τηλέφωνο με τις ασύρματες συνδέσεις. Έχω δυσκολευτεί (έως και καθόλου) πολύ να το σετάρο σε διάφορους router.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Σκεφτομαι να εκμεταλευτω την προσφορα της wind για το δωρεαν free mobile κ να συνδεσω το 5800 με ενα notebook που εχω για να εχω ιντερνετ την περιοδο του πασχα που θα παω χωριο που εκει δεν εχω ουτε pstn συνδεση να φανταστειτε....

εχει κανεις ιδεα πως θα πραγματοποιησω την συνδεση για να εχω Internet μεσω του κινητου στο pc??

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα για να κάνω extract τα μηνύματα από το κινητό στον υπολογιστή σε μορφή word ή σε οποιαδήποτε άλλη μορφή?? Έχει την δυνατότητα αυτή το oxygen phone manager αλλά όχι στην free έκδοση..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@ntinos_ Αυτό που αναφέρεις σχετικά με το ασύρματο κλειδί κρυπτογράφησης δεν ισχύει γιατί εγώ σε δύο διαφορετικά router έχω WPA2. Πάντως είναι πολύ ιδιότροπο τηλέφωνο με τις ασύρματες συνδέσεις. Έχω δυσκολευτεί (έως και καθόλου) πολύ να το σετάρο σε διάφορους router.

 

όταν πείρα το κινητό (δεν θυμάμαι ημερομηνία) έψαχνα το θέμα σε κάθε φόρουμ και site. στο τέλος βρέθηκα στο επίσημο site της νόκια 5800 και έλεγαν αυτό που έγραψα ποιο πάνω. σε δοκιμές που έκανα σε διάφορα router είχα πρόβλημα στη σύνδεση...

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξης μετά απο αναβάθμηση μεσω nsu χάθηκαν τα ελληνικά. Αν αλλάξω το product code σε ελληνικό κάνω την αναβάθμηση ξανά μετά μπορω να ξαναπεράσω το παλαιό product code για να ισχυει η εγγύηση ή δεν γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξης μετά απο αναβάθμηση μεσω nsu χάθηκαν τα ελληνικά. Αν αλλάξω το product code σε ελληνικό κάνω την αναβάθμηση ξανά μετά μπορω να ξαναπεράσω το παλαιό product code για να ισχυει η εγγύηση ή δεν γίνεται

Άλλαξε το product code και άφησε το ως έχει, δεν χρειάζεται να το αλλάξεις ξανά. Δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση.

 

μεχρι ποια εκδοση flash games υποστηριζει?

Υποστηρίζει την έκδοση Flash 3.1 Lite. Αν θες να παίξεις παιχνίδια σε facebook ή κάποιο παρόμοιο site τότε δεν θα μπορείς να παίξεις τα συγκεκριμένα παιχνίδια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

:X

 

δειτε στο 39 δευτερολεπτο το nokia 5800 με symbian 3 wow λετε να το εχουμε συντομα κοντα μας και στο 5800 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το 5800 με την τελευταία έκδοση λογισμικού και ασκάλιστο (λόγω έλλειψης χρόνου)

 

Προχτές ενώ όλα δούλευαν κανονικά πάω να δημιουργήσω ένα νέο προφίλ (μενού > ρυθμίσεις > προφίλ) για να το βάλω να χτυπάει σε συγκεκριμένες ομάδες χρηστών.

 

Έχω ξανακάνει προφίλ και λειτουργεί μια χαρά.

 

Τώρα χάθηκε το παλιό προφίλ, και ενώ στο μενού το αρχικό των προφίλ(εκεί που εμφανίζονται όλα) ενώ φαίνεται το Δημιουργία Νέου, πατάω και δεν κάνει τίποτα.

 

Επίσης από το συγκεκριμένο μενού δεν ενεργοποιείται (ούτε προσωρινά ούτε μόνιμα) ούτε διαμορφώνεται κανένα από τα default προφίλ.

 

γενικά δεν έχω προσθέσει ούτε μουσική από όταν εμφανίστηκε το πρόβλημα.

 

ξαναέβαλα μέσω του ovi το λογισμικό 3 φορές (αφού είχα κάνει backup, μετά που χάλασε) αλλά δε γίνεται τίποτα.

΄

Any help γιατί μου είναι ΠΟΛΥ χρήσιμη η συγκεκριμένη λειτουργία, και ουσιαστικά χωρίς αυτή το κινητό μου είναι άχρηστο (δε το λέω για να ανεβάσω το ratio της ερώτησης).

Nokia 1020
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρόβλημα! Μόλις μου έπεσε σε νερό το 5800... Τι να κάνω? ΤΟ σκούπισα και το στέγνωσα λίγο με το πιστολάκι. Τίποτα άλλο? Βοηθείστε πλζ ελπίζω να μην έπαθε κάτι... :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην επιχειρήσεις να το θέσεις σε λειτουργία.Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να το πας όσο πιο γρήγορα γίνεται για καθαρισμό.Μπορεί στην αρχή να δουλέψει αλλά αργότερα δεν ξέρεις τι πρόβλημα μπορεί να εμφανίσει.Μια πρόχειρη λύση για να απορροφηθεί όσο περισσότερη υγρασία γίνεται είναι να το σκεπάσεις με ρύζι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα μέσα σε ρύζι και αύριο λογικά θα πάει Nokia store. Μόνο για καθαρισμό να τους πω ή να το ελέγξουν κιόλας?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλη καλη και δοκιμασμενη λυση ειναι να το βαφτισεις σε απιονισμενο νερο για κανα 4ωρο και μετα να το αφησεις να στεγνωσει απο μονο του(δεν βλαπτει και λιγο ηλιος).Το εφαρμοσα σε ενα 3κινητα(1 εκ των οποιων nokia)με ικανοποιητικα αποτελεσματα.Αυτο με το ρυζι πρωτη φορα το βλεπω αλλα ακουγεται εντυπωσιακο!!!Σαν συνταγη...καλη τυχη.
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800.ΠΡΙΝ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΟΛΛΑΕΙ,ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΕ.ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΘΕΙ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΟΛΛΑΓΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝΕ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ Κ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ.Μ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΙΟ :( Κ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΥΓΡΑΣΙΑ,ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ Ε?ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΑ ΝΑ Μ ΠΕΙ ΛΙΓΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ:cry::cry::cry:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...