Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μετα το περασμα του νεου φιρμ 40. ξεκλειδωνοντας τη συσκευη παταω το μεσαιο πληκτρο να μπω στο μενου (οχι στο φακελο εφαρμογες!)κ ενω επρεπε να εμφανοζονται 12 εικονιδια ,ημερολογιο,επαφες,μητρωο,διαδυκτιο κτλπ,ως συνηθως υπαρχουν 11 κ μου λειπει ο φακελο νταουνλοαντς,τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μετα το περασμα του νεου φιρμ 40. ξεκλειδωνοντας τη συσκευη παταω το μεσαιο πληκτρο να μπω στο μενου (οχι στο φακελο εφαρμογες!)κ ενω επρεπε να εμφανοζονται 12 εικονιδια ,ημερολογιο,επαφες,μητρωο,διαδυκτιο κτλπ,ως συνηθως υπαρχουν 11 κ μου λειπει ο φακελο νταουνλοαντς,τι παιζει?

 

Το αντικαθιστά με το "Κατάστημα" (ovi store).

Αν σε εσένα λείπει είναι επειδή βρίσκεται στις εφαρμογές. Μπορείς αν θέλεις να το μετακινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβληματακι.

αντιγραφο τραγουδια στο 5800 μου απο το pc μου και μερικα δηλαδη τα περισσοτερα ενω στον υπολογιστη φενονται κανονικα τα γραμματα ειτε αγγλικα ειτε ελληνικα στο κινητο μου τα δειχνει τελειως αλλαμπουρδεζικα!!!με κατι γραμματα περιεργα!πως το φτιαχνουμε αυτο παιδια???

 

και κατι αλλο σημερα το πρωι ειδα πως μερικα απο τα παιχνιδια μου και τις εφαρμογες μου οχι ολα βγηκαν με καποιον μαγικο τροπο(:blink:)απο τους φακελους τους στον βασικο φακελο !!!!πως εγινε αυτο ρε παιδια???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβληματακι.

αντιγραφο τραγουδια στο 5800 μου απο το pc μου και μερικα δηλαδη τα περισσοτερα ενω στον υπολογιστη φενονται κανονικα τα γραμματα ειτε αγγλικα ειτε ελληνικα στο κινητο μου τα δειχνει τελειως αλλαμπουρδεζικα!!!με κατι γραμματα περιεργα!πως το φτιαχνουμε αυτο παιδια???

[...]

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!:D

 

δεν φταίει η συσκευή σε αυτό. θα σου εξηγήσω πως μπορεί να συμβεί.

 

τα windows και γενικός τα λειτουργικά έχουν περισσότερες γραμματοσειρές απο ότι έχει ένα κινητό. αν κάνει κάποιος μετονομασία αυτά τα αρχεία με μία γραμματοσειρά που το κινητό δεν την έχει τότε αυτόματα το κινητό βγάζει ότι να είναι.

 

αυτό συμβαίνει όταν κατεβάζουμε αρχεία απο άλλος. συνήθως αυτό συμβαίνει στα windows επειδή οι γραμματοσειρές τους έχουν bugs... η μόνη λύση είναι να κάνεις ένα ένα τα κομμάτια μετονομασία απο το κινητό σου ή απο τα windows.

 

ΥΓ. οι γραμματοσειρές του Ubuntu δεν έχουν κανένα πρόβλημα. -δοκιμασμένο-

 

-------

 

κάτι δικό μου τώρα. μπαίνοντας στο Ovi maps του κινητού και πατώντας "σύνδεση" άρχισε να με χρεώνει (χωρίς να το ξέρω στην αρχή). πως μπορώ να το κάνω να συνδέετε απο το δίκτυο του σπιτιού μου? υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω το GPS χωρίς να χρεώνομαι όπου και να βρίσκομαι ? είναι το μόνο πράγμα που δεν έχω καταλάβει στη συσκευή και δεν έχω πραγματικά ιδέα το τι παίζει... αν υπάρχει κάποιος οδηγός ας το ποστ-άρει κάποιος εδώ μπας και βγάλω άκρη. ή αν μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει αναλυτικά :)

 

ευχαριστώ :)

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Σαν καινούργιος καλό είναι να διαβάσεις το FAQ της πρώτης σελίδας.Θα σε βοηθήσει πολύ καθώς θα λυθούν πολλές απορίες σου.

Εκεί θα βρεις και τον οδηγό για gps: GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Σαν καινούργιος καλό είναι να διαβάσεις το FAQ της πρώτης σελίδας.Θα σε βοηθήσει πολύ καθώς θα λυθούν πολλές απορίες σου.

Εκεί θα βρεις και τον οδηγό για gps: GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

 

ευχαριστώ,

 

έβγαλα μια άκρη. τουλάχιστον αυτό που θα κάνω για να είμαι 100% σίγουρος πως δεν θα δω τη κάρτα μου στα 0.00 ευρό είναι να βγαίνω εκτός δικτύου :D

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβληματακι.

αντιγραφο τραγουδια στο 5800 μου απο το pc μου και μερικα δηλαδη τα περισσοτερα ενω στον υπολογιστη φενονται κανονικα τα γραμματα ειτε αγγλικα ειτε ελληνικα στο κινητο μου τα δειχνει τελειως αλλαμπουρδεζικα!!!με κατι γραμματα περιεργα!πως το φτιαχνουμε αυτο παιδια???

 

και κατι αλλο σημερα το πρωι ειδα πως μερικα απο τα παιχνιδια μου και τις εφαρμογες μου οχι ολα βγηκαν με καποιον μαγικο τροπο(:blink:)απο τους φακελους τους στον βασικο φακελο !!!!πως εγινε αυτο ρε παιδια???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!:D

Αυτό οφείλεται στη κωδικοποίηση των χαρακτήρων. Γνωστές κωδικοποιήσεις χαρακτήρων είναι οι Unicode, ANSI, UTF-8 κλπ...

Ούτε bugs έχουν οι γραμματοσειρές των Windows (όπως αναφέρθηκε πιο πάνω) ούτε τίποτα άλλο...:blink:

Το κινητό είναι σε θέση να αναγνωρίζει μόνο τη κωδικοποίηση Unicode εν αντιθέσει με το λειτουργικό σύστημα ενός υπολογιστή, το οποίο μπορεί και χειρίζεται -όπως είναι λογικό- ένα μεγαλύτερο εύρος κωδικοποιήσεων.

 

Εν τω προκειμένω τώρα, θα πρέπει να αλλάξεις τη κωδικοποίηση των tags σε Unicode αυτών των τραγουδιών. Αυτό μπορείς να το κάνεις μέσω οποιουδήποτε προγράμματος επεξεργασίας ετικετών ID3.

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο διότι δεν ασχολούμαι με τέτοιου είδους προγράμματα. Με μια αναζήτηση στο Google θα βρεις αρκετά.

 

ΥΓ: Έχει αναφερθεί πως μερικοί έλυσαν το πρόβλημα αυτό, απλά κάνοντας το συγχρονισμό με το κινητό δια μέσω του Windows Media Player.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι ένα καινούριος ευτιχισμένος κάτοχος του κινητού...

έχω v31.0.101 (ημ. εκδ 16/09/2009)

 

τα πάντα λειτουργούν τέλεια (ράδιο-rds , gps (δεν το έχώ ακόμα δοκιμάσει), το καινούρια οvimap το έκανα install.

 

Aξίζει να κάνω update την συσκευή (υπάρχει διαφορά; δεδομένου ότι μπορεί να μου δημιουργηθoυν όπως στους άλλους πρόβληματα με το ράδιο.) - τώρα και το ράδιο και το rds λειτουργούν τέλεια)

 

έχω windows 7 64bit και όταν κάνω update μου βγάζει μήνυμα ότι το λειτουργικό πρόγραμμα δεν αναγνωρίζεται... (όταν τρέχω το Nokia software updater)-- το ovi suite δεν έχει πρόβλημα--

 

με το Ovi suite δεν το δοκίμασα αλλά πέρασα με επιτυχεία τον ελληνικό χάρτι.....ενώ με ενγημερώνει πως υπάρχει καινούρια έκδοση για το τηλεφωνο αλλά φοβάμαι να την κάνω λόγω windows 7)

 

έψαξα αρκετή ώρα to θέμα και δεν έβγαλα ακρη (Συγνώμη αν έχουν ξαναηπωθεί οι ερωτήσεις) αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά τα κινητά (Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Nokia 5210 και είχα και ένα iphone 1gen αλλά έπαθε πρόβλημα με το μικρόφωνο και το χρησιμοποιώ σαν Ipod)

ευχαριστώ

Edited by ZOZOS

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

απο σήμερα η nokia "λανσάρει" τη πλοήγηση μέσο GPS δωρεάν! δεν ξέρω ακριβώς τη διαδικασία αλλά έχω την εντύπωση πως πρέπει να το συνδέσετε με το OVI store (όχι με το PC suit) και να κατεβάσετε ξανά τους χάρτες, επίσης το ίδιο ισχύει και για τη φωνητική πλοήγηση :cool:

 

Εγώ πάντως δεν είδα κάτι τέτοιο ναι μεν κατεβάζεις την φωνή αλλά πάλι για την πλοήγηση μου ζητάει αγορά.

 

 

EDIT

οκ τελικα το εκανα.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά....

 

Μετά την αναβάθμιση παρατήρησα πρόβλημα με το ραδιόφωνο...

Ενώ στους σταθμούς μου βγαίνει η ένδειξη "RDS" δεν βγάζει κανένα μήνυμα...

Ξέρετε πώς μπορεί να φτιαχτεί?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Το συγκεκριμένο θέμα που προέκυψε μετά την τελευταία αναβάθμιση έχει ήδη αναφερθεί επανειλημμένα.Φυσιολογικά σε επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν vodafone και το γνωστό πρόβλημα στην εκκίνηση της συσκευής, μετά την αναβάθμιση στην v.40 δεν υφίσταται πλέον (τουλάχιστον σ' εμένα). Ας το επιβεβαιώσουν και άλλοι να δούμε αν όντως ισχύει.

 

Υ.Γ. Η δωρεάν πλοήγηση είναι πολύ καλή και αρκετά πλήρης (δοκιμασμένη).

Edited by hero
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε v31.0.101 (vodafone) η μπαταρία μετα βίας κρατάει 12 ώρες - χωρίς να τρέχουν εφαρμογές - ενώ δεν μπορώ να το συνδέσω με κανένα υπολογιστή (πρόβλημα με MTP driver).

Έχω φάει πίκρα :cry:

:!: High Voltage :!:
Link to comment
Share on other sites

Eίμαι ένα καινούριος ευτιχισμένος κάτοχος του κινητού...

έχω v31.0.101 (ημ. εκδ 16/09/2009)

 

τα πάντα λειτουργούν τέλεια (ράδιο-rds , gps (δεν το έχώ ακόμα δοκιμάσει), το καινούρια οvimap το έκανα install.

Καλορίζικο.

 

Aξίζει να κάνω update την συσκευή (υπάρχει διαφορά; δεδομένου ότι μπορεί να μου δημιουργηθoυν όπως στους άλλους πρόβληματα με το ράδιο.) - τώρα και το ράδιο και το rds λειτουργούν τέλεια)

Διαφορές υπάρχουν αρκετές. Πιο πίσω υπάρχει και ένα change log της τελευταίας αναβάθμισης.

Βλέπεις και κρίνεις.

Εγώ πάντως τη θεωρώ επιβεβλημένη την αναβάθμιση, έστω και αν χάνεται το RDS από το ράδιο.

 

έχω windows 7 64bit και όταν κάνω update μου βγάζει μήνυμα ότι το λειτουργικό πρόγραμμα δεν αναγνωρίζεται... (όταν τρέχω το Nokia software updater)-- το ovi suite δεν έχει πρόβλημα--

 

με το Ovi suite δεν το δοκίμασα αλλά πέρασα με επιτυχεία τον ελληνικό χάρτι.....ενώ με ενγημερώνει πως υπάρχει καινούρια έκδοση για το τηλεφωνο αλλά φοβάμαι να την κάνω λόγω windows 7)

Υπήρχε κάποια ασυμβατότητα των Windows 7 με το λογισμικό της Nokia, αλλά αν δεν κάνω λάθος, πλέον δεν υφίσταται. Τουλάχιστον με το PC Suite ή το OVI Suite. Για το Nokia Software Updater επιφυλάσσομαι.

 

Αναβάθμιση πάντως μπορείς να τη κάνεις και μέσω του κινητού. Τη λεγόμενη και ως αναβάθμιση OTA.

Οδηγίες υπάρχουν στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ της ενότητας.

 

 

Μετά από αναβάθμιση σε v31.0.101 (vodafone) η μπαταρία μετα βίας κρατάει 12 ώρες - χωρίς να τρέχουν εφαρμογές - ενώ δεν μπορώ να το συνδέσω με κανένα υπολογιστή (πρόβλημα με MTP driver).

Έχω φάει πίκρα :cry:

Για αρχή δοκίμασε να το συνδέσεις σε άλλη θύρα USB.

Αν δεν καταφέρεις κάτι, κάνε επανεκκίνηση του κινητού και του υπολογιστή και δοκίμασε εκ νέου.

Αν και πάλι δεν γίνει κάτι καθάρισε τον υπολογιστή σου από οποιοδήποτε πρόγραμμα/driver της Nokia και πέρνα τα ξανά από την αρχή.

Προμηθεύσου τις τελευταίες εκδόσεις των προγραμμάτων.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα θελα να ρωτήσω μετά την αναβάθμιση αν δε μας αρέσει δε γίνετε να βάλουμε την προηγούμενη έκδοση με κάποιον τρόπο?

Ούτε με φορματ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα θελα να ρωτήσω μετά την αναβάθμιση αν δε μας αρέσει δε γίνετε να βάλουμε την προηγούμενη έκδοση με κάποιον τρόπο?

Ούτε με φορματ?

Όχι δεν μπορείς να κάνεις downgrade.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

διαβάζω εδώ και λίγο καιρό το πολύ καλό forum σας εδώ, αλλά μόλις πριν από λίγο εγγράφηκα ως συν-forum-ιτης θέλοντας να συμμετέχω και εγώ στην κουβεντούλα σας και εκφράζοντας την απορία μου ως νέος κάτοχος του 5800.

Έχω λοιπόν αγοράσει <πό γνωστή αλυσίδα εδώ και 1 μήνα ένα 5800 παρα-εισαγωγής σίγουρα (carphone uk r, αντιστοιχεί ο code) με καρτα vodafone...

Έχω ενθουσιαστεί με την ελεύθερη χρήση του ovi map και του navigator (τα εγκατέστησα σήμερα και δουλεύουν άψογα) εκτός από το πρόβλημα ότι πρέπει να χρεωθώ στη vodafone για να μου κατεβάσει την ελληνική φωνή. Δυστυχώς σε όσα wifi και αν συνδέθηκα δεν κατάφερα να το κατεβάσω. Με ρωτάει αν θέλω να συνδεθώ στη vodafone.... Προς το παρόν αγγλικά μόνο. Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Επίσης έχω μπερδευτεί με την αναβάθμιση του firmware. Από το τηλέφωνο δε είναι διαθέσιμη, από pc suite μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω, αλλά μήπως πρέπει να περιμένω για να μην έχω προβλήματα αντίστοιχα με πολλών παιδιών εδώ? Ποια η γνώμη σας? Έχει κάνει κανένας σε τηλέφωνο παρα-εισαγωγής χωρίς να αντιμετωπίσει πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το μακροσκελές πρώτο μου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα κι εγώ το κινητό σε μπλε χρώμα μέσω ανανέωσης του συμβολαίου. Μέσα στην άλλη βδομάδα θα το έχω.
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δοκίμασε να το συνδέσεις σε άλλη θύρα USB.

Αν δεν καταφέρεις κάτι, κάνε επανεκκίνηση του κινητού και του υπολογιστή και δοκίμασε εκ νέου.

Αν και πάλι δεν γίνει κάτι καθάρισε τον υπολογιστή σου από οποιοδήποτε πρόγραμμα/driver της Nokia και πέρνα τα ξανά από την αρχή.

Προμηθεύσου τις τελευταίες εκδόσεις των προγραμμάτων.

Μπα τα είχα δοκιμάσει αυτά. Δεν έγινε τίποτα. Από ότι είδα στο ίντερνετ με τον MTP driver ταλαιπωρείται αρκετός κόσμος.

 

Τα προβλήματα λύθηκαν με hard reset στο κινητό και εκκαθάριση των στοιχείων της Nokia όχι με απλά uninstall αλλά με το "Nokia pc suite cleaner".

Επιτέλους το έκανα debrand και ξεφορτώθηκα το άθλιο vodafone firmware :cool:

Επιβεβαιώνω ότι με τη 40.0.005 δεν έχω RDS.

:!: High Voltage :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

διαβάζω εδώ και λίγο καιρό το πολύ καλό forum σας εδώ, αλλά μόλις πριν από λίγο εγγράφηκα ως συν-forum-ιτης θέλοντας να συμμετέχω και εγώ στην κουβεντούλα σας και εκφράζοντας την απορία μου ως νέος κάτοχος του 5800.

Έχω λοιπόν αγοράσει <πό γνωστή αλυσίδα εδώ και 1 μήνα ένα 5800 παρα-εισαγωγής σίγουρα (carphone uk r, αντιστοιχεί ο code) με καρτα vodafone...

Έχω ενθουσιαστεί με την ελεύθερη χρήση του ovi map και του navigator (τα εγκατέστησα σήμερα και δουλεύουν άψογα) εκτός από το πρόβλημα ότι πρέπει να χρεωθώ στη vodafone για να μου κατεβάσει την ελληνική φωνή. Δυστυχώς σε όσα wifi και αν συνδέθηκα δεν κατάφερα να το κατεβάσω. Με ρωτάει αν θέλω να συνδεθώ στη vodafone.... Προς το παρόν αγγλικά μόνο. Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Επίσης έχω μπερδευτεί με την αναβάθμιση του firmware. Από το τηλέφωνο δε είναι διαθέσιμη, από pc suite μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω, αλλά μήπως πρέπει να περιμένω για να μην έχω προβλήματα αντίστοιχα με πολλών παιδιών εδώ? Ποια η γνώμη σας? Έχει κάνει κανένας σε τηλέφωνο παρα-εισαγωγής χωρίς να αντιμετωπίσει πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το μακροσκελές πρώτο μου μήνυμα.

 

προσωπικά σταμάτησα να χρησιμοποιώ το pc suit απο τότε που πήρα το 5800, το update απο εκεί δεν έλεγε να γίνει και με το ovi δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. απο ότι κατάλαβα απο εδώ μέσα αν αλλάξεις το product code σε ελληνικό θα μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση εκτός αν με κάποιο τρόπο κάνεις τα windows να φαίνονται απο τη χώρα που είναι και το prodact code σου.

 

κάτι μου λέει πως επίτηδες έβγαλαν το RDS απο το κινητό... για κάποιο λόγο....

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλησπερα σας!!! θα ηθελα να σας ρωτησω κατι γιατι δεν καταφερα να βγαλω ακρη... διαβασα τον οδηγο ασυρματης συνδεσης στο ιντερνετ μεσω η/υ για να μπορεσω να συνδεσω τον νοκια 5800 στο νετ..ενω ακολουθουσα τον οδηγω διαπιστωνω οτι δεν βρησκω για να ενεργοποιησω τις υπηρεσιες που αναφερει(βιστα εχω)... παρ'ολο αυτα ενεργοποιω την κοινη χρηση του ιντερνετ... και συνεχιζω τον οδηγο.. για μην τα πολυλογω βρηκα τον υπολογιστη απο το κινητο και συνδεομαι κανονικα, οταν ομως παω να κανω περιηγηση μου λεει καμια αποκριση απο την πυλη... τι να κανω;;; ξερει κανεις;;; ευχαριστω!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by gsymia
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια ερώτηση το tv out πρέπει να να υπάρχει μέσα στην συκευασία γιατί εμένα δεν υπήρχε ουτε 2ο stylus

 

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και (περίπου) 1 εβδομάδα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Νοκια 5800 μου. Παλαιότερα φόρτωνα το κιν. μου με μουσική συνδέοντας το στον υπολογιστή,πατώντας "μαζική αποθήκευση και αποθήκευα τη μουσική σε έναν φάκελο (του οποίου το όνομα δεν θυμάμ) 'Οταν μια μέρα, όμως, ακολούθησα την παραπάνω διαδικάσία για να φορτώσω το κιν. μου με μουσική ο φάκελος (του οποίου το όνομα αυτη τη στιγμή δεν θυμάμαι) έλειπε. Βρήκα όμως έναν άλλον φάκελο ο οποίος ονομάζετε "sounds". Μπήκα μέσα και μου εμφάνισε αυτούς τους φακέλους: "Digital" και "Simple". Μπήκα στον πρώτο (Digital) και αποθήκευσα την μουσική που ήθελα. Όταν άνοιξα το κιν. η μουσική που μετέφερα δεν υπήρχε στη Συλλογή>Μουσική (για την ακρίβεια εκέι υπήρχαν μόνο τα κομμάτια που είχα φορτώσει παλαιότερα στο κιν.) Όταν,όμως, πήγα ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ> (και το προορισμό που είχα αποθηκεύσει τη μουσικη) τα αποθηκευμένα αρχεία υπήρχαν Έτσι αποφάσισα να φορτώσω το κιν μου με μουσική με το "PC Suite". Έτσι μόλις σύνδεσα το κιν μου στον υπολογιστή επέλεξα "PC Suite" και μπηκα στη "σουίτα για να προσθέσω μουσικη. Αποθήκευσα τη μουσική στο τηλέφωνο όμως μόλις ξανάνοιξα το κιν. πάλι δεν μου διάβαζε τα τραγούδια αλλά όταν πηγαινα στη ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ> (και το προορισμό που είχα αποθηκεύσει τη μουσικη) τα αποθηκευμένα κομμάτια εμφανιζόταν.

 

Αυτό είνα το πρώτο μου πρόβλημα και σας παρακαλώ θερμα, να μου δώσετε μια λύση.

 

Το δεύτερο πρόβλημα: Επειδή είδα πως το κινητό δεν εβρισκε τη μουσική που φόρτωνα, έσβησα όλα τα αρχεία μουσικής που είχα ,μεσω του "PC Suite", και τώρα όταν πάω Συλλογή>Μουσική>Καλλιτέχνες/Αλμπουμ, υπάρχουν Καλλιτέχνες/αλμπουμ τα οποία ενώ έσβησα εμφανίζονται ακόμα μεσα στη συλλογη χωρίς όμως, όταν τα ανοίγω, να περιέχουν αρχεία. Προσπάθησα να τα διαγράψω, όμως, μου λέει Κατεστραμένα αρχεία αδύνατη η διαγραφή(ή κάτι παρόμοιο).

 

Περιμένω λύσεις....

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...