Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry, αλλά δε το έπιασα καθόλου. Τι κάνει δηλαδή το naviscroll ?

 

Ριξε μια ματια απο το βιβλιαρακι οδηγιων του N81 8g:http://imageshack.gr/files/xb913gf2tcen6ogsfp4r_thumb.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις πως τραβας πανοραμικη φωτογραφια.παω στην επιλογη που εχει αλλα οταν παταω το κουμπι για να τραβηξει δεν κανει τιποτα

 

Δεν χρειαζεται να ρωτας συνεχεια τα ιδια και τα ιδια οταν το δει καποιος που γνωριζει θα σου απαντησει. Η προηγουμενη ιδια ερωτηση σου διαγραφηκε.

 

Δεν εχω το ιδιο κινητο για να σε βοηθησω αλλα εαν ρωτησεις στο θεμα των εφαρμογων θα σου προτεινουν καποια εφαρμογη για αυτη την δουλεια εχω δει μερικες..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πούμε...

Πας στον Ιστό, πληκτρολογείς το url του site που θέλεις και με το που θα πατήσεις μετάβαση θα σε ρωτήσεις ποιο σημείο πρόσβασης επιθυμείς να χρησιμοποιήσεις.

Εσύ εφόσον θέλεις να συνδεθείς μέσω WiFi θα επιλέξεις Αναζήτηση WLan.

Θα βρεις το WiFi που θέλεις και θα συνδεθείς.

ωπα ρε φιλε!δεν το ήξερα αυτο!

εννοώ καποιος που εχει το Ν86,και να μας πει τι επιπλεον ρυθμισεις χρειαζονται για να συνδεθω στο ιντερνετ.

 

τελως παντως,για wap βρηκα τι κανεις.

παιρνεις ρυθμισεις απο εδώ: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=3234

μετα πηγαινεις στην επεξεργασια των ρυθμισεων του wap,και αλλαζεις το σημειο προσβασης σε wapkarta.vodafone.gr ,kai bazete user>>user,kai gia gia pass>> pass.Και μπαινει κανονικα.

για web παντως δεν καταφερα τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι θες να μπεις στο ίντερνετ να διευκρινίζεις με ποιο τρόπο θες, δεν υπάρχει μόνο ένας. Όπως βρήκες τις ρυθμίσεις για το wap της vodafone έτσι θα βρεις και τις ρυθμίσεις για ίντερνετ. Είτε από το site της vodafone είτε από την εξυπηρέτηση πελατών. Επίσης μπορείς να δεις και στο θέμα της Vodafone. Δεν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση να κάνεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι θες να μπεις στο ίντερνετ να διευκρινίζεις με ποιο τρόπο θες, δεν υπάρχει μόνο ένας.

σε πιο προηγουμενο μηνυμα μου(και στην ιδια σελιδα κιολας),το ειχα διευκρινησει! :)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω μηπως "αντικαταστήσω" εν μέρη το Ν82... Θα δειξει.

Μια απλή ερώτηση θα ήθελα να κάνω, υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξήσουμε την ένταση του ραδιοφώνου;(στο Ν82 "βαράει" πολυ πιο δυνατά, και εχει ακομα τη 10.086).

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα ενα ακομη bug οσον αφορα το handy weather .Αν επιλεξεις να εμφανιζεται στην εξοικονομηση ενεγειας ο φωτισμος παραμενει συνεχεια αναμενος.Γνωριζει κανεις καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιηση της περιστροφης οθονης δεν εχει?παντως στις ρυθμισεις οθονης δεν υπαρχει
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιηση της περιστροφης οθονης δεν εχει?παντως στις ρυθμισεις οθονης δεν υπαρχει

Mήπως να κοιτούσες και στις ρυθμίσεις τους αισθητήρα? Λογικά εκεί θα υπάρχει. Και αν δεν το βρεις ούτε εκεί σίγουρα θα το βρεις μέσα στο βιβλίο με τις οδηγίες για την συσκευή.

EDIT Ορίστε και το manual, πήγαινε σελ. 181.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε λευκο ποτε το περιμενουμε παιδια? Ξερει κανεις?

 

θα καθυστερησει ακομα να ερθει σε ασπρο...απο Δεκεμβρη και βλεπουμε...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

λοιπον θα σας πω τις εντιπωσεις μου σχετικα με το n86

1) η ποιοτητα κατασκευης ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε νοκια κινιτο μου θυμιζει κινιτο πολυτελειας

2)οι φωτογραφιες σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου ευκολα βγαινουν κουνημενες

πρεπει να ρυθμησετε σωστα χρονικα το δακτυλο σας την ωρα που θα πατησετε το button της φωτογραφησης ουτε γρηγορα ουτε πολυ αργα αλλα ο πιο σιγουρος τροπος και αποτελεσματικος ειναι με self timer 2 sec

3)ο ηχος κλησης ειναι καλος, ακουγεται δεν ειναι οτι δεν ακουγεται αλλα οχι τοσο δυνατα οπως του ν82

4)το wifi του ειναι πολυ καλο καμια σχεση με ν95,οπου μπαινω με ν82 μπαινω και με το ν86 χωρις κανενα προβλημα και καμια διακοπη και μιλαω για free hot spot οπως

υπαρχουν σε διαφορες καφετεριες

το χακαρα με helloox2 και τωρα εγκαθιστω οτι εφαρμογη θελω

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

...το χακαρα με helloox2 και τωρα εγκαθιστω οτι εφαρμογη θελω

 

Να ρωτήσω κάτι επάνω σε αυτό μια και δεν έχω και πολύ σχέση με το S60. Ποιό το νόημα του hack αν το ζητούμενο είναι απλά η εγκατάσταση unsigned εφαρμογών;

Αν δεν κάνω λάθος αυτό έτσι και αλλιώς γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις του συστήματος.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Για την περιστροφη οθονης πας Εργαλεια-Ρυθμίσεις-Γενικές-Ρυθμ.Αισθητηρα-Και στο αισθητηρες επιλέγειες απενεργοποιημενοι.

@Kgian

Οσον αφορα την καμερα ειναι τελεια απλα πρεπει οπως ειπες κ εσυ να την μαθεις!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι επάνω σε αυτό μια και δεν έχω και πολύ σχέση με το S60. Ποιό το νόημα του hack αν το ζητούμενο είναι απλά η εγκατάσταση unsigned εφαρμογών;

Αν δεν κάνω λάθος αυτό έτσι και αλλιώς γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις του συστήματος.

 

Λαθος κανεις.Ενας απλος λογος για να <<πειραξει>> την συσκευη του καποιος ειναι να μπορει να κανει εγκατασταση απευθειας απο αυτη και οχι απο υπολογιστη ανυπογραφες εφαρμογες.Απο εκει και περα αν υπαρχει ορεξη,προσοχη και καποιες πολυ βασικες γνωσεις τοτε μπορει να επεμβει πιο βαθια και να κανει αλλαγες που δεν θα μπορουσαν να γινουν αλλιως.Υπαρχει επισης πολυ απλα και το ...... της υποθεσης,θελω ανα πασα στιγμη στο τηλεφωνο μου να εχω προσβαση παντου και ας μην εχω σκοπο να κανω κατι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος κανεις.Ενας απλος λογος για να <<πειραξει>> την συσκευη του καποιος ειναι να μπορει να κανει εγκατασταση απευθειας απο αυτη και οχι απο υπολογιστη ανυπογραφες εφαρμογες.Απο εκει και περα αν υπαρχει ορεξη,προσοχη και καποιες πολυ βασικες γνωσεις τοτε μπορει να επεμβει πιο βαθια και να κανει αλλαγες που δεν θα μπορουσαν να γινουν αλλιως.Υπαρχει επισης πολυ απλα και το ...... της υποθεσης,θελω ανα πασα στιγμη στο τηλεφωνο μου να εχω προσβαση παντου και ας μην εχω σκοπο να κανω κατι.

 

Τα περί rom patching κλπ τα γνωρίζω αλλά για να πω την αλήθεια δεν ήξερα πως δεν μπορούν να εγκατασταθούν unsigned apps παρά μόνο μέσω υπολογιστή. Πίστευα πως η ρύθμιση που υπάρχει ισχύει και για τις δύο περιπτώσεις εγκατάστασης.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν υπαρχει save page στο ενσωματομενο web?

 

Μήπως λές για αποθήκευση σελιδοδείκτη; - Επιλογές, επιλογές ιστοσελίδας, Αποθ. ως σελιδοδείκτη.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λές για αποθήκευση σελιδοδείκτη; - Επιλογές, επιλογές ιστοσελίδας, Αποθ. ως σελιδοδείκτη.

oxι, αποθηκευση σελιδας εννοω οπως στο n82

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Και στο 5800 δεν υπάρχει αυτή η επιλογή ενώ σε όλες τις προηγούμενες συσκευές υπήρχε κανονικά. Ίσως επέλεξαν να την αφαιρέσουν.
Link to comment
Share on other sites

μια απορια.

κανει συνεχεια απο μονο του συνδεση στο vodafone web και με χρεωνει, μια φορα το καταλαβα μετα απο 9 ωρες και το αποσυνδεσα. γιατι το κανει αυτο κ πως μπορω να το κανω να μην το κανει?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

μια απορια.

κανει συνεχεια απο μονο του συνδεση στο vodafone web και με χρεωνει, μια φορα το καταλαβα μετα απο 9 ωρες και το αποσυνδεσα. γιατι το κανει αυτο κ πως μπορω να το κανω να μην το κανει?

Για να κάνει σύνδεση κάτι χρησιμοποιείς που χρειάζεται να πάρει δεδομένα όπως το GPS πχ ή κάποια άλλη εφαρμογή που πιθανόν έχεις βάλει. Από μόνο του τελείως δεν είναι λογικό να συνδέετε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...