Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνεις πχ στον φάκελο με τα ελληνικά, περνάς τα τραγούδια στο winamp, τα ταξινομείς αν θέλεις με την σειρά που θέλεις και μετά αποθηκεύεις την λίστα μέσα στον φάκελο με τα ελληνικά. Κάνεις μία ανανέωση στην μουσική και σου βρίσκει την λίστα.

 

Βασικά δεν έχει σημασία σε ποιο φάκελο και σε ποια μνήμη θα αποθηκεύσεις την λίστα. Απλά οι λίστες αποθηκεύουν συγκεκριμένη διαδρομή και δεν πρέπει να τις μετακινείς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια η cosmote, το Ν86 το δινει με myview? Και αν ναι, ειναι οπως το vodafone live? Δηλαδη χρησημοποιει ενα πληκτρο, σου ''τρωει'' ενα πληκτρο, γι αυτη τη λειτουργια?

Αφαιρειται το myview ευκολα? τι παιζει?

ευχαριστω:)

 

 

ακυρο! Λυθηκε η απορια μου..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες κκαι χρονια πολλα, εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος του Ν 86, πολυ καλη επιλογη, αλλα εχω ενα μικρο προβλημα, σβηνει η οθονη κατα την πλοηγηση. δεν σβηνει τελειος αλλα δεν φωτιζει. υπαρχει λυση για αυτο? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

στις επιλογές φωτισμού οθόνης βάζεις / υπέρβαση κατά την πλοήγηση / πάντα. και κοιτάζεις μήπως το έχεις στο power saving mode (εκείνο με το μισοφέγγαρο στην μπαταρία)

 

στα ovi maps πας Settings->Navigation->Backlight (Always on)

Link to comment
Share on other sites

στις επιλογές φωτισμού οθόνης βάζεις / υπέρβαση κατά την πλοήγηση / πάντα. και κοιτάζεις μήπως το έχεις στο power saving mode (εκείνο με το μισοφέγγαρο στην μπαταρία)

 

στα ovi maps πας Settings->Navigation->Backlight (Always on)

 

ευχαριστω πολυ, αλλα που ειναι οι επιλογες φωτισμου? επεισης με την ευκαιρια, δε βρησκω την αλλαγη του τροπου εκφωνησης ονοματος καλουντος. υπαρχει προγραμα τετοιο με ελληνικη φωνη?

χρονια πολλα και με το καλο να μας μπει.

Link to comment
Share on other sites

Μα στις Ρυθμίσεις φυσικά... Που αλλού θα μπορούσαν να είναι.

 

Δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι. Το χαρακτηριστικό αυτό είναι ως έχει.

Μόνο απενεργοποίηση υπάρχει από τις ρυθμίσεις των προφίλ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μα στις Ρυθμίσεις φυσικά... Που αλλού θα μπορούσαν να είναι.

 

Δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι. Το χαρακτηριστικό αυτό είναι ως έχει.

Μόνο απενεργοποίηση υπάρχει από τις ρυθμίσεις των προφίλ.

 

κι ομως, δεν βλεπω τιποτα τετοι στις ρυθμισεις. μπορεις να μου δωσεις λεπτομερεις οδηγιες? την επιλογη για το ovi maps την ρυθμισα. ο φωτισμος οθονης ομως δεν υπαρχει πουθενα σαν ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

κι ομως, δεν βλεπω τιποτα τετοι στις ρυθμισεις. μπορεις να μου δωσεις λεπτομερεις οδηγιες? την επιλογη για το ovi maps την ρυθμισα. ο φωτισμος οθονης ομως δεν υπαρχει πουθενα σαν ρυθμιση

 

Από την 11η σελίδα του manual

http://img230.imageshack.us/img230/9007/39262562.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

στην αριθμομηχανη εμαφανιζεται ενα κοκκινο m στην γκρι γραμμηπου πληκτρολογεις τους αριθμους. πως το καταφερα αυτο και πως φευγει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω και εγώ πρόβλημα με την μπαταρία (το φόρτισα το πρωί και το μεσημέρι μετά από ελάχιστη έως καθόλου χρήση μου έβγαλε μήνυμα ότι θέλει φόρτιση......Τι να κάνω???????Επίσης πως μπορώ να κάνω να μην φαίνεται το εικονιδιάκι της memory card που βγαίνει δίπλα από την ώρα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω και εγώ πρόβλημα με την μπαταρία (το φόρτισα το πρωί και το μεσημέρι μετά από ελάχιστη έως καθόλου χρήση μου έβγαλε μήνυμα ότι θέλει φόρτιση......Τι να κάνω???????Επίσης πως μπορώ να κάνω να μην φαίνεται το εικονιδιάκι της memory card που βγαίνει δίπλα από την ώρα?

 

κλειστο και ανοιξε το ξανα, ισως μπλοκαρε και δειχνει οτι θελει ξανα φορτιση. το κανει και σε μενα μερικες φορες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην αριθμομηχανη εμαφανιζεται ενα κοκκινο m στην γκρι γραμμηπου πληκτρολογεις τους αριθμους. πως το καταφερα αυτο και πως φευγει?

 

επιλογες-μνημη-διαγραφη

 

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω και εγώ πρόβλημα με την μπαταρία (το φόρτισα το πρωί και το μεσημέρι μετά από ελάχιστη έως καθόλου χρήση μου έβγαλε μήνυμα ότι θέλει φόρτιση......Τι να κάνω???????Επίσης πως μπορώ να κάνω να μην φαίνεται το εικονιδιάκι της memory card που βγαίνει δίπλα από την ώρα?

 

οτι σου ειπε ο φιλος απο πανω και σε εμενα το κανει μερικες φορες,οχι η καρτα μνημης δεν γινεται να φυγει απο εκει!

Link to comment
Share on other sites

Ο.k παιδιά thanks για τις απαντήσεις...Τελικά το έκλεισα και το ξαναάνοιξα κανα δυό φορές σήμερα και μετά από την φόρτιση που του έκανα έχει κρατήσει κανονικά όλη μέρα χωρίς να πέσει ούτε γραμμή....
Link to comment
Share on other sites

Ο.k παιδιά thanks για τις απαντήσεις...Τελικά το έκλεισα και το ξαναάνοιξα κανα δυό φορές σήμερα και μετά από την φόρτιση που του έκανα έχει κρατήσει κανονικά όλη μέρα χωρίς να πέσει ούτε γραμμή....

 

θα σου ξανασυμβει στο μελλον, ειναι κατι παραπανω απο σιγουρο. δεν χρειαζεται να ανησυχεις. ειναι ενα κολλημα του κινητου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Είμαι κάτοχος το Ν86 εδώ και 8 ημέρες. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Άλλωστε η επιλογή αυτή ήταν αποτέλεσμα μεγάλης έρευνας αγοράς.

Προσπαθώντας να ενεργοποιήσω όλες τις δυνατότητές του κόλησα στο εξής :

Δεν μπορώ να πραγματοποιήσω φωνητικές κλήσεις. Κρατάω πατημένο το πράσινο αλλά τίποτα. Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση? Επίσης φωνητικές εντολές πως γίνονται?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να αντικαταστατης του Ν95 8gb που εχω?

Την εχω καταβρει με το εν λογω κινητο... Θα αξιζε η αλλαγη σε Ν86?

 

Περαν της μικροτερης οθονης βεβαια, που ειναι ενα μικρο μειονεκτημα..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να αντικαταστατης του Ν95 8gb που εχω?

Την εχω καταβρει με το εν λογω κινητο... Θα αξιζε η αλλαγη σε Ν86?

 

Περαν της μικροτερης οθονης βεβαια, που ειναι ενα μικρο μειονεκτημα..

 

μην το σκεφτεσαι καθολου,πιο στιβαρη κατασκευη πολυ καλυτερη καμερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο όμορφο και απλό θέμα στο οποίο μπορείς να βάλεις wallpaper που να καλύπτει όλη την οθόνη του κινητού?

Αυτά που έχει προεγκατεστημένα το κινητό δεν με τρελένουν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο όμορφο και απλό θέμα στο οποίο μπορείς να βάλεις wallpaper που να καλύπτει όλη την οθόνη του κινητού?

Αυτά που έχει προεγκατεστημένα το κινητό δεν με τρελένουν...

 

μονο με καποιο προγραμμα μπορεις να το καταφερεις αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Το μπέρδεμα ήταν ότι στο εγχειρίδιο έγραφε ότι κρατάμε πατημένο το πλήκτρο ομιλίας .... καμία σχέση δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι τετοιο χαλι με την μπαταρια.

Εχω ψηθει 99% να ξαναπαρω Νοκια σοβαρο μετα απο τοσο καιρο αλλα εχω αρχισει να φοβαμαι.

Μονο και μονο για τη μπαταρια ξανακοιταω το ε71

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι τετοιο χαλι με την μπαταρια.

Εχω ψηθει 99% να ξαναπαρω Νοκια σοβαρο μετα απο τοσο καιρο αλλα εχω αρχισει να φοβαμαι.

Μονο και μονο για τη μπαταρια ξανακοιταω το ε71

 

δεν ειναι και τοσο ασχημη η μπαταρια του, εχω δει και πολυ χειροτερες σε νοκια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο απο κατι ομως δε σημαινει οτι ειναι απαραιτητα και καλο ;)

 

σαφως.οταν δινεις ενα σωρο λεφτα εχεις και απαιτησεις.η μπαταρια του ειναι σε πολυ καλα επιπεδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...