Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδες, χρονια πολλα και καλη χρονια. εχω το κινητο εδω και 2 βδομαδες και εχω προβλημα με το GPS, ειτε με A-GPS ειτε χωρις αργει πααρα πολυ να κλειδωσει και να εντοπισει θεση, ζω στη Θεσσαλονικη αρα δε νομιζω να μην υπαρχει επαρκης καλυψη, αυτο που σκεφτομαι ειναι μηπως ειναι θεμα ovi maps. εχει κανεις καμια ιδεα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εισαι σε ανοιχτο ουρανο?τις πρωτες φορες αργει πολυ αλλα μετα κλειδωνει ευκολα!

 

και σε εμενα τις πρωτες φορες εκανε αρκετη ωρα, τωρα ομως κλειδωνει πολυ γρηγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα τις πρωτες φορες εκανε αρκετη ωρα, τωρα ομως κλειδωνει πολυ γρηγορα.

 

φυσικα σε ανοιχτο ουρανο, τι εννοειται πρωτες φορες? 10 φορες? παιζει ρολο το A-gps ή και χωρις αυτο κλειδωνει γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

φυσικα σε ανοιχτο ουρανο, τι εννοειται πρωτες φορες? 10 φορες? παιζει ρολο το A-gps ή και χωρις αυτο κλειδωνει γρηγορα?

 

ας πουμε τις πρωτες 10-15 φορες. το a-gps ειναι καλο να το εχεις επιλεγμενο καθως βοηθαει στο να βρει δορυφορους πιο γρηγορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.μολις σημερα πηρα κ εγω το Ν86.μπορει καποιος φιλος να μου πει πως βλεπω την απομενουσα χωρητικοτητα στις μνημες του τηλεφωνου?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ακομα παρατηρησεις:

 

@ Δεν μπορω να βγαλω φωτογραφιες χωρις φλας. Ακομα και να το εχω απεργοποιημενο αυτο βγαζει κανονικα...

 

@ Δεν μπορω να βαλω καποια νουμερα στην ταχεια κληση.

 

@ Μπορω να εχω agps χωρις να συνδεετε και να κατεβαζει τους χαρτες? μια φορα την πατησα κατεβασε χαρτη (ειχα μορφη δορυφορου) και με χρεωσε 36!! ευρω! Ενω εχω ενεργοποιημενο το agps απο τις ρυθμισεις εντοπισμου αλλα πατωντας και συνδεση (Ετσι μαλλον κατεωασε τον χαρτη) δεν κλειδωνει νωριτερα απο μερικα λεπτα ακινητος, εν κινηση πολυ δυσκολα.

 

καλησπερα και απο μενα.μολις σημερα πηρα κ εγω το Ν86.μπορει καποιος φιλος να μου πει πως βλεπω την απομενουσα χωρητικοτητα στις μνημες του τηλεφωνου?

Ευχαριστω

πας εφαρομογες->γραφειο-> διαχ. αρχ.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ακομα παρατηρησεις:

 

@ Δεν μπορω να βγαλω φωτογραφιες χωρις φλας. Ακομα και να το εχω απεργοποιημενο αυτο βγαζει κανονικα...

 

@ Δεν μπορω να βαλω καποια νουμερα στην ταχεια κληση.

 

@ Μπορω να εχω agps χωρις να συνδεετε και να κατεβαζει τους χαρτες? μια φορα την πατησα κατεβασε χαρτη (ειχα μορφη δορυφορου) και με χρεωσε 36!! ευρω! Ενω εχω ενεργοποιημενο το agps απο τις ρυθμισεις εντοπισμου αλλα πατωντας και συνδεση (Ετσι μαλλον κατεωασε τον χαρτη) δεν κλειδωνει νωριτερα απο μερικα λεπτα ακινητος, εν κινηση πολυ δυσκολα.

 

κατι θα κανεις λαθος τι κανεις ακριβως?οταν απενεργοποιεις το φλασ βγαζει χωρις.

με την ταχεια κληση τι δεν μπορεις να κανεις ακριβως?

κατεβασε τον χαρτη γιατι οταν σου εγρψε συνδεση τωρα πατησες ναι,αν δεν πατουσες δεν θα σε χρεωνε.για να κλειδωσει γρηγορα πρεπει να εισια λιγο ακινητος!κλειδωνει και αν εισαι εν κινηση αλλα λιγο πιο αργα.

Link to comment
Share on other sites

@ Tωρα που το δοκιμαζω, δεν βγαζει αλλα ειναι και φορες που βγαζει ενω το εχω απεργοποιημενο. Μπορει να ηταν κολημα και να φευγει με ανοιγοκλεισιμο.

 

@ Ενα νουμερο δεν μου το βαζει ισως επειδη ειναι δευτερο σε μια επαφη.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, εχω μια ερωτηση , πως μπορουμε να εχουμε κρυφες φωτογραφιες? στο Ν73 ονομαζες ενα φακελο temp και δεν εδειχνε τις φωτο στην εκθεση, στο Ν86 δεν πιανει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, εχω μια ερωτηση , πως μπορουμε να εχουμε κρυφες φωτογραφιες? στο Ν73 ονομαζες ενα φακελο temp και δεν εδειχνε τις φωτο στην εκθεση, στο Ν86 δεν πιανει.

Μπορείς να κάνεις κρυφά τα αρχεία που θες είτε μέσω ενός file manager, π.χ. όπως είναι ο X-Plore, είτε μπορείς συνδέοντας το κινητό στον υπολογιστή να τα κάνεις από τα Windows. Αυτό φυσικά προϋποθέτει πως τα αρχεία αυτά βρίσκονται ή στην κάρτα μνήμης ή στην εσωτερική μνήμη των 8GB ώστε να έχεις πρόσβαση από τον υπολογιστή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά...

Μετά από 2 χρόνια με το Ν95 εδώ και λίγες ώρες απέκτησα κι εγώ το ωραιότατο Ν86. θετικότατες οι πρώτες εντυπώσεις με εξαίρεση το κόλλημα με την ένδειξη της μπαταρίας (λύνεται με restart όπως είδα).

 

Θέλω να ρωτήσω...

Γίνεται όταν το συνδέω με usb στο pc (για pcsuite) να μην φορτίζει ?

savras is here:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά...

Μετά από 2 χρόνια με το Ν95 εδώ και λίγες ώρες απέκτησα κι εγώ το ωραιότατο Ν86. θετικότατες οι πρώτες εντυπώσεις με εξαίρεση το κόλλημα με την ένδειξη της μπαταρίας (λύνεται με restart όπως είδα).

 

Θέλω να ρωτήσω...

Γίνεται όταν το συνδέω με usb στο pc (για pcsuite) να μην φορτίζει ?

Καλημέρα και καλορίζικο.

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο να επιλέξεις εάν θα φορτίζει ή όχι όταν το συνδέεις στο USB.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα... το κινητό έχει την έκδοση 10.0.86

 

δεν διαπιστώνω κάποιο πρόβλημα! αξίζει να το αναβαθμίσω ή να περιμένω κάτι νεότερο?

savras is here:lol:
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα... το κινητό έχει την έκδοση 10.0.86

 

δεν διαπιστώνω κάποιο πρόβλημα! αξίζει να το αναβαθμίσω ή να περιμένω κάτι νεότερο?

 

δεν εχεις να χασεις τιποτα,με το να κανεις αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια με το τελευταιο λογισμικο υπαρχει προβλημα αυτονομιας; Η μηπως χαλαει η ενδειξη και η μπαταρια κραταει το ιδιο; Ρωταω γιατι θελει να το κανει αναβαθμιση ενας φιλος και θελουμε να ξερουμε μην γινει καμια πατατα! Παντως απορω που γκρινιαζουν καποιοι με τις φωτο..βγαζει πραγματικα πολυ καλες με ζωντανα χρωματα και το φλας του ειναι πολυ δυνατο, καλυτερο και απο ορισμενα κινητα με xenon!
Link to comment
Share on other sites

Eχω το Ν86 4 μερες και σημερα εκανα την πρωτη προσπαθεια να βγαλω φωτο.

Εχω λοιπον το εξης προβλημα.

ανοιγω το καπακι της καμερας και μπαινει σε λειτουργια, οταν παταω το πλαινο κουμπι για να βγαλω φωτο κανει εναν θορυβο αλλα δεν βγαζει φωτο.ουτε βιντεο μπορω να τραβηξω.μονο με την μπροστινη καμερα για της βιντεοκλησεις μπορω να κανω ληψη.υπαρχει προβλημα με την καμερα του λετε η δεν εχω σωστες ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πατάς το κουμπί μέχρι την μέση? Εκεί που εστιάζει δηλαδή? Αν το πατάς καλά και δεν κάνει τίποτα, ούτε εστίαση ούτε τίποτα, τότε μάλλον έχει πρόβλημα το κουμπί!
Link to comment
Share on other sites

Eχω το Ν86 4 μερες και σημερα εκανα την πρωτη προσπαθεια να βγαλω φωτο.

Εχω λοιπον το εξης προβλημα.

ανοιγω το καπακι της καμερας και μπαινει σε λειτουργια, οταν παταω το πλαινο κουμπι για να βγαλω φωτο κανει εναν θορυβο αλλα δεν βγαζει φωτο.ουτε βιντεο μπορω να τραβηξω.μονο με την μπροστινη καμερα για της βιντεοκλησεις μπορω να κανω ληψη.υπαρχει προβλημα με την καμερα του λετε η δεν εχω σωστες ρυθμισεις?

 

δες αν εχει προβλημα το κινητο η αν δεν κανεις εσυ κατι σωστα και πανε το κινητο για αντικατασταση. μεσα σε μια βδομαδα απο την αγορα εχεις το δικαιωμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η αληθεια δυστυχως.Παραειναι δυνατο το dual led του με αποτελεσμα να χαλαει τις νυχτερινες φωτο,αλλα την ημερα σκιζει!Κατα την γνωμη μου μπορει να συγκριθει ευθεως με 12 mp κινητο στο θεμα ημερησιες φωτο-βιντεο...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα... το κινητό έχει την έκδοση 10.0.86

 

δεν διαπιστώνω κάποιο πρόβλημα! αξίζει να το αναβαθμίσω ή να περιμένω κάτι νεότερο?

 

Να ΜΗΝ το κάνεις αναβάθμιση !!!

Κολλάει υπερβοληκά όταν έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη περιστροφή της οθόνης !!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την τελευταία έκδοση λογισμικού δεν έχω κανένα πρόβλημα με την περιστροφή.

Γενικά όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...