Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα .. λοιπον εχω και εγω ενα προβληματακι...

στισ φοτοσ εκει που λει captured εχω 4 εικονεσ οι οπιες ειναι χαλασμενες δλδ δν φενονται. προσπαθησα να τισ σβισω απο το νοκια manager και απο το κινιτο αλλα μου γραφει "system error general failure" εκανα το κινιτο 2 φορεσ hard reset αλλα παλι τπτ.μου γραφει 4 captured items και δν μπορω να τισ σβίσω.

εβαλα και v12 και παλι τιποτα ακομα εκει ειναι οι χαλασμενεσ foto

 

Πηγαινε επανω στις εικονες μεσα απο τον x-plore μετα menu\ file\ attributes\ βγαλε ολα τα Tικ και προσπαθησε να τις διαγραψεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εχω προβλημα με τον αισθητηρα οθονης,κατα την κληση σβηνει η οθονη και μετα αν βγω στον ηλιο για να ανοιξει η οθονη πρεπει να ανοιξω το πληκτρολογιο,εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλο και αν ναι τι πρεπει να κανω.

 

Το προβλημα δημιουργειται μονο εξω στος φως του ηλιου και οχι σε κλειστους χωρους.

 

Για σας παιδια εγω και μετα την αναβαθμιση εχω ακομα το προβλημα με τον αισθητηρα οθονης, το κανει και σε καποιον αλλον;Δοκιμαστε και πειτε μου αν εχει προβλημα ο αισθητηρας να το στειλω για αντικατασταση η ειναι κατι το φυσιολογικο στο ν97.

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

αυτο που σιγουρα εχει βελτιωσει η νεα αναβαθμιση ειναι το εξης, πολλες φορες οταν αλλαζα προφιλ π.χ απο γενικο σε αθορυβο, ενω στην οθονη φαινοταν το αθορυβο το κινητο συνεχιζε να χτυπαει σαν να ειναι στο γενικο. επρεπε να το επιλεξω 2-3 φορες για να αλλαξει τελικα σε αθορυβο. τωρα δεν χρειαζεται αυτο να γινει ξανα και ξανα. με το που επιλεγεις ενα προφιλ με την πρωτη φορα αλλαζει και δεν υπαρχει κανενα προβλημα. αντιμετωπισε κανενας αλλος αυτην την δυσλειτουργια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε επανω στις εικονες μεσα απο τον x-plore μετα menu\ file\ attributes\ βγαλε ολα τα Tικ και προσπαθησε να τις διαγραψεις.

 

τελικα εκανα format τιν καρτα μνηνης μεσα απο το κινιτο και εξαφανιστικαν

ευχαριστω παντως :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που σιγουρα εχει βελτιωσει η νεα αναβαθμιση ειναι το εξης, πολλες φορες οταν αλλαζα προφιλ π.χ απο γενικο σε αθορυβο, ενω στην οθονη φαινοταν το αθορυβο το κινητο συνεχιζε να χτυπαει σαν να ειναι στο γενικο. επρεπε να το επιλεξω 2-3 φορες για να αλλαξει τελικα σε αθορυβο. τωρα δεν χρειαζεται αυτο να γινει ξανα και ξανα. με το που επιλεγεις ενα προφιλ με την πρωτη φορα αλλαζει και δεν υπαρχει κανενα προβλημα. αντιμετωπισε κανενας αλλος αυτην την δυσλειτουργια?

 

εμενα οταν αλλαζα το προφιλ, φαινοταν η προηγουμενη επιλογη του προφιλ. υστερα απο rotate της οθονης εφτιαχνε......τωρα ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν αλλαζα το προφιλ, φαινοταν η προηγουμενη επιλογη του προφιλ. υστερα απο rotate της οθονης εφτιαχνε......τωρα ολα οκ

 

το θετικο της ολης υποθεσης ειναι οτι με την αναβαθμιση αρχιζουμε και βλεπουμε βελτιωσεις σε αρκετα μικροπροβληματα. εχουμε πολυ μελλον ακομα αλλα η αρχη εγινε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και γω την αναβαθμιση το γενικοτερο που ειδα ειναι πιο καλη αποκριση ελαφρως πιο γρηγορο και προς το παρον δεν μου χει κανει τπτ περιεργο:)
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα από τα βασικά προβλήματα, η ανοιχτή ακρόαση συνεχίζει να μη λειτουργεί. Ακούς αλλά δε σε ακούνε.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα από τα βασικά προβλήματα, η ανοιχτή ακρόαση συνεχίζει να μη λειτουργεί. Ακούς αλλά δε σε ακούνε.

 

αυτο ειναι προβλημα hardware οχι software

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η ανοιχτη ακροαση δενλειτουργουσε κανονικα αλλα μετα την αναβαθμιση τελεια

 

τοτε αυτο που εγραψα παραπανω δεν ισχυει. σε μενα ευτυχως δεν υπηρχε αυτο το προβλημα και ετσι δεν μπορω να συγκρινω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν προβληματα μετα απο την αναβαθμιση που δεν υπηρχαν πριν καλο ειναι να κανουν hard format μπορει να στρωσει η συσκευη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν προβληματα μετα απο την αναβαθμιση που δεν υπηρχαν πριν καλο ειναι να κανουν hard format μπορει να στρωσει η συσκευη.

 

μετα το hard format αν ακολουθησει η εγκατασταση του αντιγραφου ασφαλειας που δημιουργηθηκε πριν την αναβαθμιση του λογισμικου θα ειναι λαθος η δεν επηρεαζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι προβλημα hardware οχι software

 

Δεν είναι σίγουρο αυτό. Μπορεί κάλλιστα να είναι θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

μετα το hard format αν ακολουθησει η εγκατασταση του αντιγραφου ασφαλειας που δημιουργηθηκε πριν την αναβαθμιση του λογισμικου θα ειναι λαθος η δεν επηρεαζει?

 

Αναλογα με το τη εχεις κρατησει. π.χ. με τις επαφες δεν θα εχεις προβλημα. Εγω μετα απο καθε hard format περναω μονο τις επαφες και τα μηνυματα (χειροκινητα αν και δεν παιζει ρολο).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εχω προβλημα με τον αισθητηρα οθονης,κατα την κληση σβηνει η οθονη και μετα αν βγω στον ηλιο για να ανοιξει η οθονη πρεπει να ανοιξω το πληκτρολογιο,εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλο και αν ναι τι πρεπει να κανω.

 

Το προβλημα δημιουργειται μονο εξω στος φως του ηλιου και οχι σε κλειστους χωρους.Και μετα την αναβαθμιση εχω ακομα το προβλημα με τον αισθητηρα οθονης, το κανει και σε καποιον αλλον;Δοκιμαστε και πειτε μου αν εχει προβλημα ο αισθητηρας να το στειλω για αντικατασταση η ειναι κατι το φυσιολογικο στο ν97.

ΤΕΛΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ Η ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,(ειναι προβλημα software η τις συσκευης)

Παρακαλω ας μου απαντησει καποιος;;;;;

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εχω προβλημα με τον αισθητηρα οθονης,κατα την κληση σβηνει η οθονη και μετα αν βγω στον ηλιο για να ανοιξει η οθονη πρεπει να ανοιξω το πληκτρολογιο,εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλο και αν ναι τι πρεπει να κανω.

 

Το προβλημα δημιουργειται μονο εξω στος φως του ηλιου και οχι σε κλειστους χωρους.Και μετα την αναβαθμιση εχω ακομα το προβλημα με τον αισθητηρα οθονης, το κανει και σε καποιον αλλον;Δοκιμαστε και πειτε μου αν εχει προβλημα ο αισθητηρας να το στειλω για αντικατασταση η ειναι κατι το φυσιολογικο στο ν97.

ΤΕΛΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ Η ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,(ειναι προβλημα software η τις συσκευης)

Παρακαλω ας μου απαντησει καποιος;;;;;

 

για να μην απανταει κανενας στις αναρτησεις σου προφανως εισαι ο μονος που αντιμετωπιζει αυτου του ειδους το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

για να μην απανταει κανενας στις αναρτησεις σου προφανως εισαι ο μονος που αντιμετωπιζει αυτου του ειδους το προβλημα

 

φιλε εγω παντος δεν αντιμετωπιζω προβλημα

Link to comment
Share on other sites

μετα το hard format αν ακολουθησει η εγκατασταση του αντιγραφου ασφαλειας που δημιουργηθηκε πριν την αναβαθμιση του λογισμικου θα ειναι λαθος η δεν επηρεαζει?

 

Σίγουρα παίζει μεγάλο ρόλο καθώς επαναφέρεις, με αυτόν τον τρόπο, όλες τις ρυθμίσεις αλλά και τα σκουπίδια που υπήρχαν στην συσκευή σου πριν το φορματ.

 

Άποψη μου είναι να κανείς αντίγραφο μέσω του Ρc Suite αλλά και της εφαρμογής Διαχείριση Αρχείων χωρίς να κρατήσεις τις ρυθμίσεις. Μετά από αυτό, η συσκευή σου θα είναι εντελώς καθαρή.

Link to comment
Share on other sites

CHANGELOG FW v12:

 

* Following cases have been corrected and/or improved

- Fix for browser cache consuming more than specified in C drive

- Battery indictor showing wrong status (2-3bars) when charging completes

- Firmware over the air (FOTA) setting correction

- User interaction to device while FOTA may cause need for user to power on/off

- Fix for calendar entry lost

- Fix for mail that may get duplicated

- Fix to resolve GPRS access point selection even if WLAN access point is available

- Fix to not to ask user to do new profile while there is already one available

- Fix to display messaging application correctly when theme effect is set to ON

- Fix for Ovi store client may not properly installed if user has a client already installed earlier version

 

* Applications changes

- Ovi store application is now updated

 

Δεν πρέπει να είναι ολοκληρωμένο.....:(

:devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ερωτηση (μπορει να ειναι εντελως χαζη,αλλα εχω τρελλο προβλημα με το σημα στο σπιτι μου...) :

Υπαρχει μηπως καμια πατεντα-τροπος (οπως στο βιντεο με το παλλικαρι που δυναμωνε το σημα του gps ακουμπωντας ενα εξωτερικο συρματακι στο δεκτη),ωστε να δυναμωνει το σημα του κινητου?

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι υπαρχουν κατι ενισχυτακια σηματος που μπαινουν κατω απο την μπαταρια.

εχω και γω προβλημα με το σημα σπιτι μου[δεν εχω καθολου],αλλα δεν εχω τολμησει να ψαξω να τα βρω γιατι ειναι το τηλ.ακριβο και φοβαμαι μην δημιουργηθει προβλημα.

παντως αν ψαξεις στο google ευκολα θα τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Και νεο bug , τουλαχιστον στη συσκευη μου, πριν λιγο προσπαθησα να κανω βιντεοκληση ξαφνικα η συσκευη παγωσε, εσβησε και εκανε επανεκκινηση και οταν τελικα ανοιξε ειχε σβυστει ολο το μητρωο,δηλαδη ολες οι κλησεις (εισ. εξερ. αναπ.) ενω στις ρυθμισεις εχω επιλεξει να κραταει για 30 μερες.

 

Μια απο τα ιδια με το 5800, βγαζει αναβαθμιση να φτιαξει 1 και χαλαει 10

αααα ρε νοκια μας τας εχεις κανει τσουρεκια

Link to comment
Share on other sites

Και νεο bug , τουλαχιστον στη συσκευη μου, πριν λιγο προσπαθησα να κανω βιντεοκληση ξαφνικα η συσκευη παγωσε, εσβησε και εκανε επανεκκινηση και οταν τελικα ανοιξε ειχε σβυστει ολο το μητρωο,δηλαδη ολες οι κλησεις (εισ. εξερ. αναπ.) ενω στις ρυθμισεις εχω επιλεξει να κραταει για 30 μερες.

 

Μια απο τα ιδια με το 5800, βγαζει αναβαθμιση να φτιαξει 1 και χαλαει 10

αααα ρε νοκια μας τας εχεις κανει τσουρεκια

 

παντως εγω κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου εκανα παρα πολλες φορες βιντεοκληση κ δεν αντιμετωπισα κατι τετοιο:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...