Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mano skg, έχεις ενεργοποιήσει μέσα από το yahoo mail το pop3 access? :!:

 

Αν δεν το έχεις ενεργοποιήση τότε δεν πρόκειται να παίξει.

Επίσης αν τα mail είναι το πιο σημαντικό για σένα, τότε ένα blackberry είναι καλύτερη επιλογή, αλλά δεν έχει όλα τα multimedia κόλπα που έχε το Ν97

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα. Ευτυχής νέος ιδιοκτήτης Ν97 ο οποίος δυσκολεύεται απίστευτα πολύ να σετάρει τους λογαριασμούς του email του. Επειδή είμαι συνέχεια στη γύρα αποφάσισα να πάρω ένα τηλέφωνο ως επί τω πλείστων για αυτή τη δουλειά. Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το yahoo mail μου. Μου ζητάει συνέχεια το όνομα χρήστη και τον κωδικό μου και με βάζει σε ένα loop σύνδεσης, ερώτησης κωδικού και user name, αποθήκευσης κωδικού και ξανά μανά φτου και απ' την αρχή. Κάπου διάβασα για το nokia messaging το οποίο και κατέβασα και μόλις τρέχω την εφαρμογή και μετά τον οδηγό σύνδεσης (που υποτίθεται έχει έτοιμα τα πάντα και δεν χρειάζεται κανείς να ασχοληθεί με τις ρυθμίσεις του) άντε πάλι τα ίδια!!! Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει Pleeease! Τι να κάνω να το πάω σε κανένα nokia shop να μου το σετάρουν;; Μήπως πρέπει να κάνω κάτι με τη vodafone καμία αίτηση για καμία συγκεκριμένη υπηρεσία;;

Για το Nokia Messaging υπάρχει αντίστοιχο θέμα, όπου μπορείς να παραθέσεις τους προβληματισμούς σου.

 

Και το άλλο που έχει συμβεί είναι ότι κατά τις προσπάθειές μου να ανοίξω ένα σωστό λογαριασμό έχω ανοίξει 30 άχρηστους μέσα στα μηνύματα. Μπορεί κανείς να μου πει πώς μπορώ να σβήσω τελείως κάποια από τα γραμματοκιβώτια που άνοιξα;;;

Μέσα στα Μηνύματα πατάς Επιλογές > Ρυθμίσεις > E-mail > Γραμματοκυβότια. Επιλέγεις όποιο θέλεις και το διαγράφεις.

 

Επίσης αν θέλω να απεγκαταστήσω την εφαρμογή nokia messaging από που το κάνω αυτό;;;
Η απάντηση βρίσκεται στο S60 5th Edition Platform FAQ!

Οφείλεις να ρίχνεις μια ματιά πριν ρωτήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το n97 και τον τελευταίο καιρό όταν εγκαθιστώ κάποια προγράμματα παρατηρώ ότι μου κολαει π.χ NokiaEmail το έβαλα και όταν μπαίνω στο φάκελο με τις φωτογραφίες δεν μου εμφανίζει καμία και κολαει μου βγάζει μπλε οθόνη και αυτά το κάνει και σε αλλά προγράμματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το n97 και τον τελευταίο καιρό όταν εγκαθιστώ κάποια προγράμματα παρατηρώ ότι μου κολαει π.χ NokiaEmail το έβαλα και όταν μπαίνω στο φάκελο με τις φωτογραφίες δεν μου εμφανίζει καμία και κολαει μου βγάζει μπλε οθόνη και αυτά το κάνει και σε αλλά προγράμματα

 

Εγκατέστησες κάποια νέα εφαρμογή πριν ξεκινήσει αυτό το φαινόμενο;

Μήπως έχεις γεμίσει το C:\;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το n97 και τον τελευταίο καιρό όταν εγκαθιστώ κάποια προγράμματα παρατηρώ ότι μου κολαει π.χ NokiaEmail το έβαλα και όταν μπαίνω στο φάκελο με τις φωτογραφίες δεν μου εμφανίζει καμία και κολαει μου βγάζει μπλε οθόνη και αυτά το κάνει και σε αλλά προγράμματα

 

ενα χαρντ φορματ νομιζω οτι ειναι η μονη λυση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εκανε τα ιδια,μπλε οθονη συνεχεις επανεκκινησεις παγωμα της συσκευης

 

οποτε εκανα χαρντ φορματ στη συσκευη,φορματ σε καρτα μνημη και τηνεσωτερικη του τηλεφωνου(32gb) και το μονο που του περασα ηταν οι επαφεςκαι θα το αφησω ετσι μεχρι να βγει η νεα αναβαθμιση μηπως και ισιωσει η συσκευη και μετα θα ξανα ασχοληθω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα η συσκευη σε σημειο να θελω να την πεταξω σε κανα τοιχο

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εκανε τα ιδια,μπλε οθονη συνεχεις επανεκκινησεις παγωμα της συσκευης

 

οποτε εκανα χαρντ φορματ στη συσκευη,φορματ σε καρτα μνημη και τηνεσωτερικη του τηλεφωνου(32gb) και το μονο που του περασα ηταν οι επαφεςκαι θα το αφησω ετσι μεχρι να βγει η νεα αναβαθμιση μηπως και ισιωσει η συσκευη και μετα θα ξανα ασχοληθω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα η συσκευη σε σημειο να θελω να την πεταξω σε κανα τοιχο

 

Δεν εχει φθασει - ακομη - σε αυτο το επιπεδο μνημης (ακομα στα 5.5mb), αλλα και εγω περιμενω την αναβαθμιση, οποτε πριν να κανω ενα hard format παντου και μετα να την περασω?

 

Μια απορια μονο. Μια αναβαθμιση της java που περασα προσφατα (αυτη το σακατεψε, απο τα 11.5 πηγε στα 5.5 mb), μετα την μεγαλη αναβαθμιση της Νοκια, θα χρειαστει να την ξαναπερασω και αυτη ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση,το Ν97 τι γλώσσες έχει μέσα?εγω το πήρα απο αγγλία,θα έχει μέσα και ελληνικά ή θα πρέπει να το πάω άτα απο κανένα ΝΟΚΙΑ shop?
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση,το Ν97 τι γλώσσες έχει μέσα?εγω το πήρα απο αγγλία,θα έχει μέσα και ελληνικά ή θα πρέπει να το πάω άτα απο κανένα ΝΟΚΙΑ shop?

 

νομιζω οτι δεν θα εχει ελληνικα, αλλα μπορεις να τα περασεις πολυ ευκολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mano skg, έχεις ενεργοποιήσει μέσα από το yahoo mail το pop3 access? :!:

 

Αν δεν το έχεις ενεργοποιήση τότε δεν πρόκειται να παίξει.

Επίσης αν τα mail είναι το πιο σημαντικό για σένα, τότε ένα blackberry είναι καλύτερη επιλογή, αλλά δεν έχει όλα τα multimedia κόλπα που έχε το Ν97

 

το έχω ενεργοποιήσει - δεν ειναι αυτό το πρόβλημα

 

πργματικά τα έχω παίξει με το yahoo!mail. Δεν μπορώ με τίποτα να κανω γραμματοκιβώτιο που να δουλεύει. Τα κάνω όλα σωστά και μου ζητάει συνέχεια username και password, τα αποθηκεύει και μετά μου τα ξαναζητάει. Καποιες λύσεις που έψαξα στα ξένα φορουμ πάλι δεν δουλευουν. Εχει κανεις yahoo!mail στο Ν97 του (στο γραμματοκιβώτιο όμως όχι ιντερνετικα!!!)

 

Θα το πετάξω δεν υπάρχει περίπτωση!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

πργματικά τα έχω παίξει με το yahoo!mail. Δεν μπορώ με τίποτα να κανω γραμματοκιβώτιο που να δουλεύει. Τα κάνω όλα σωστά και μου ζητάει συνέχεια username και password, τα αποθηκεύει και μετά μου τα ξαναζητάει. Καποιες λύσεις που έψαξα στα ξένα φορουμ πάλι δεν δουλευουν. Εχει κανεις yahoo!mail στο Ν97 του (στο γραμματοκιβώτιο όμως όχι ιντερνετικα!!!)

 

Θα το πετάξω δεν υπάρχει περίπτωση!

 

Δεν είναι θέμα του n97.

Το ίδιο μου κάνει μερικές φορές και στο e71 και στο outlook στο pc.

 

Πρέπει να είναι θέμα του yahoo.

Εσύ μάλλον δεν μπορείς να κάνεις κάτι, θα φτιάξει μόνο του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το σπαστικό είναι ότι όταν παω να μπω σε κάποιο πρόγραμμα και πρέπει να βάλω όνομα και κωδικό , πρέπει να πάω να αλλάξω γλώσσα γραφης από Ελληνικά σε Αγγλικά και να το βάλω. Υπάρχει κανένας τρόπος στο πληκτρολόγιο;
Άδραξε τη μέρα και μην άφησεις ούτε στιγμή της ζώης σου να περνάει χωρίς να της δίνεις την αξία που της αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Το σπαστικό είναι ότι όταν παω να μπω σε κάποιο πρόγραμμα και πρέπει να βάλω όνομα και κωδικό , πρέπει να πάω να αλλάξω γλώσσα γραφης από Ελληνικά σε Αγγλικά και να το βάλω. Υπάρχει κανένας τρόπος στο πληκτρολόγιο;

Να διαβάζουμε και λίγο.....έχει γραφτεί δεκάδες φορές:

Sym και βελάκι πάνω (αυτό αριστερά κάτω απο το Α)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο στα δικά σας τα Ν97 όταν έχετε κλειστό το πληκτρολόγιο και το γυρνάτε οριζόντια αλλάζει και η διάταξη οθόνης ή μόνο όταν ανοίγετε το πληκτρολόγιο;
Άδραξε τη μέρα και μην άφησεις ούτε στιγμή της ζώης σου να περνάει χωρίς να της δίνεις την αξία που της αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στις ρυθμισεις\ τηλεφωνο\ Ρυθμισεις αισθητηρα\ ..... και θα καταλαβεις.

 

Μια και εισαι νεος στα nokia καλυτερα διαβασε προσεκτικα το S60 5th Edition Platform FAQ επισης μπορεις να διαβασεις το παρον θεμα για να μαθεις περισσοτερα πραγματα για την συσκευη σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

έβαλα μια ταινία ανι στο κινητό αλλά δεν την παίζει τι να κάνω;

 

Οι λύσεις ειναι 2.

1)μετατροπή σε mp4 (λόγω μικρής καταναλωσης ενέργειας απο την μπαταρία)

2)εγκαθιστάς το smartmovie αλλά έχε υπόψην σου οτι δεν παίζει ελληνικούς υπότιτλους εκτος αν είναι ενσωματωμένοι.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν θα εχει ελληνικα, αλλα μπορεις να τα περασεις πολυ ευκολα

 

απο το ιντερνετ γινεται (ενημερωση λογισμικου) ή πρεπει να το παω στην νοκια και να το κανουν αυτοι???

Link to comment
Share on other sites

απο το ιντερνετ γινεται (ενημερωση λογισμικου) ή πρεπει να το παω στην νοκια και να το κανουν αυτοι???

 

προσωπικα θα σου προτεινα να το πας σε ενα νοκια κλαμπ για να το κανουν αυτοι και να αποφυγεις δυσαρεστες εκπληξεις. αν δεν υπαρχει φορτος εργασιας μπορει και να στο κανουν αμεσως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Σήμερα έγραψα ένα μήνυμα και κατά την αποστολή είχε φάει σκάλωμα και δεν έπιανε σήμα. Έκλεισα το κινητό το ξανάνοιξα και τα μηνύματα εξαφανίστηκαν...

 

Είχα γύρω στα 320 εισερχόμενα και 200 απεσταλμένα, δοκίμασα να αλλάξω τη μνήμη από Ε σε C και το αντίστροφο αλλά τζίφος κενοί οι φάκελοι.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι για να επανέλθουν?

 

Δεν έχω κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας εδώ και 1,5-2 μήνες. :(

 

Thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα τρελαθω....το 2ο ν97 που αλλαξα ξαφνικα αρχισε πριν μια ωρα να κολλαει ,να αργει να ανοιξει και να μου πεταει μηνυματα ανεπαρκους μνημης...του εκανα hard format ...τιποτα...(παρεμπιπτοντως ηταν απολυτως αδειο) ...μετα απο λιγο στρωνει για λιγο...παω να του ξαναπερασω τα updates απο το σχετικο application και τιποτα...και οι 3 ενημερωσεις που υπαρχουν διαθεσιμες δεν εγκαθστουνται...μου γραφει 3 ενημερωσεις απετυχαν ...τεσπα μετα απο λιγο τι ανακαλυπτω????η μνημη e: to mass memory απλα δεν υπαρχει στο τηλ...το κινητο αναγνωριζει μονο την εσωτερικη(το c:)...επισης οταν το απενεργοποιω δεν κλεινει αφου πρωτα ανοιγοκλεισει καποιες εφαρμογες οπως το ξυπνητηρι και διαφορα αλλα...ουτε το guitar hero υπαρχει...η mass memory συμφωνα με τη διαχειριση αρχειων ειναι 'σε χρηση'...μαλλον κολλησε η flash memory...ςχω κανει επανειλλημενα hard format και επανεγκατασταση λογισμικου αλλα τιποτα...ετσι εξηγουνται τα τρελα κολληματα και το διλεπτο startup που ειχα πραγματικα δεν ξερω τι να πω...πραγματικα απογοητευμενος...τι να κανω?να το ξαναπαω πισω?πειτε μου αν γνωριζετε κατι σχετικα.περιμενω με αγωνια
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.... ολα τα Ν97 κανουν σαν ξεχαρβαλωμενα στη δονηση?? η μερικα δεν το κανουν???? εγω την απενεργοποιησα απο την αφη και φαινεται πιο ποιοτικο το τηλεφωνο τωρα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

 

Λοιπόν πηγα στο Νοκια shop που σας είπα για το θεμα με το GPS.

 

Δεν είχανε το ανταλλακτικό αλλά θα το παραγγείλουν και θα μου πουνε οταν ερθει για να πάω να το βλαουν στο τηλ.

 

- Το μάθανε βασικά γιατι τους το ειπα (ΚΑΙ αυτοι το ψαξανε στο site τους και βρηκαν το Link μονοι τους!)

- Παρολα αυτα μου είπανε οτι δεν ειναι σιγουρο οτι φτιάχνει ετσι...

 

Θα περιμένω το καινουριο version και εκπιζω να χουν και το ανταλλακτικό για να κανο και τα δυο μια και καλή.

 

Anyway, αυτα... αν εχω νεωτερα, θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το παρελαβα!!!!

Εχω την εκδοση 11.0.021,να περασω την τελευταια 12.0.024 η δεν χρειαζεται???

 

να την περασεις υπαρχουν αρκετες βελτιωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...