Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως ακουγεται πολυ πρακτικο..........Αν και εχοντας τοσο μεγαλη επιλογη απο σταθμους δυσκολα μπορω να φανταστω την περιπτωση οπου δεν θα βρισκω μουσικη της αρεσκειας μου και θα αναγκαστω να ακουω αυτη του κινητου μου. Πιο χρησιμο ισως θα μου φαινοταν σε ασυρματα ηχεια ???

 

Κατι αλλο τωρα, σχετικα με αυτα που αναφερθηκαν για φορητοτητα και επιδοτηση.

Αν καταλαβα καλα, πας σε μια αλλη εταιρεια απο αυτη που εισαι συνδρομητης και κανεις αιτηση φορητοτητας για καινουργια συνδεση.

Σε συντομο χρονικο διαστημα σε παιρνει η εταιρεια απο την οποια "θελεις" να φυγεις και σου αυξανει την επιδοτηση. Σωστα ?

Η, παιρνεις την εταιρεια σου και ανακοινωνεις οτι θελεις να φυγεις λογω χαμηλης επιδοτησης και αυτοι στην προσπαθεια να σε κρατησουν σου αυξανουν την επιδοτηση ?

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αναλαμβάνει να μεταφέρει μουσική απο το κινητό σου σε οποιοδήποτε δέκτη FM (αρκεί το κινητό να είναι αρκετά κοντά).. Πολυ πρακτικό για αυτοκίνητα.

το κοντα ειναι σχετικο...με το nokia n78 που εχω χρησιμοποιησει σε αρκετα ταξιδια με διαφορετικα αυτοκινητα πιανει και απο τα πισω καθισματα (στα οποια δυστυχως ταξιδευω :) ) χωρις προβληματα /παρασιτα..

πολυ χρησιμο gadjetaki :)

Link to comment
Share on other sites

συνδέεται καλά με wifi και gps;

και απο αυτονομία;

 

Απο wifi μερχι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα έχουν κάνει καλή δουλειά στην διαχείρηση συνδέσεων και έτσι μπορείς ενοποιημένα να επιλέγεις την σειρά δικτύων που θα χρησιμοποιεί και αν θα το κάνει αυτόματα ή με επιβεβαίωση. Παράδειγμα: Του έχω βάλει ως πρώτη προτεραιότητα να συνδέεται με το wifi του γραφείου, μετά του σπιτιού και αν δεν βρεί κάποιο απο τα δύο να με ρωτάει για να χρησιμοποιήσει σύνδεση data απο την εταιρία κινητής. Το GPS κλασσικά A-GPS. Αν του επιτρέψεις να χρησιμοποιήσει το δίκτυο κλειδώνει πολύ γρήγορα και έχει καλή ακρίβεια (απο το λίγο που το έχω χρησιμοποιήσει). Αυτονομία η κλασσική των Nseries.. Το πίεσα κάπως λόγω "σκαλίσματος" την πρώτη μέρα και η μπαταρία βγήκε off σε λιγότερο απο μέρα..

 

Οντως ακουγεται πολυ πρακτικο..........Αν και εχοντας τοσο μεγαλη επιλογη απο σταθμους δυσκολα μπορω να φανταστω την περιπτωση οπου δεν θα βρισκω μουσικη της αρεσκειας μου και θα αναγκαστω να ακουω αυτη του κινητου μου. Πιο χρησιμο ισως θα μου φαινοταν σε ασυρματα ηχεια ???

 

Η τεχνολογία αυτή (που υπάρχει και στο N79) εχει σαν στόχο το να χρησιμοποιείς ενα ραδιόφωνο για να ακούς μουσική που έχεις στο κινητό σου. Για να στείλεις σε ασύρματα ηχεία ισως να μπορεί να γίνει αν τα ηχεία υποστηρίζουν A2DP.

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αναλαμβάνει να μεταφέρει μουσική απο το κινητό σου σε οποιοδήποτε δέκτη FM (αρκεί το κινητό να είναι αρκετά κοντά).. Πολυ πρακτικό για αυτοκίνητα.

 

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά για ποιο λόγο είναι πρακτικό αυτό για το αυτοκίνητο;

Δεν έχει το αυτοκίνητο FM?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά για ποιο λόγο είναι πρακτικό αυτό για το αυτοκίνητο;

Δεν έχει το αυτοκίνητο FM?

το αμαξι εχει FM αλλα δεν παιζει αυτο που θελουμε και οταν το θελουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο τωρα, σχετικα με αυτα που αναφερθηκαν για φορητοτητα και επιδοτηση.

Αν καταλαβα καλα, πας σε μια αλλη εταιρεια απο αυτη που εισαι συνδρομητης και κανεις αιτηση φορητοτητας για καινουργια συνδεση.

Σε συντομο χρονικο διαστημα σε παιρνει η εταιρεια απο την οποια "θελεις" να φυγεις και σου αυξανει την επιδοτηση. Σωστα ?

Η, παιρνεις την εταιρεια σου και ανακοινωνεις οτι θελεις να φυγεις λογω χαμηλης επιδοτησης και αυτοι στην προσπαθεια να σε κρατησουν σου αυξανουν την επιδοτηση ?

Ευχαριστω για την βοηθεια.

 

κάνεις αίτηση φορητότητας από την (π.χ.) βόνταφον στην (π.χ.) κοσμοτέ.

Ε, οι άνθρωποι από το μαγζί που θα πας για να κάνεις την αίτηση θα την στείλουν στα κεντρικά για να λάβει έγκριση. Από εκεί, πρίν δώσουν έγκριση σε παίρνουν τηλ. να σε ρωτήσουν γιατί θές να φύγεις από την εταιρία.Ε εκεί τους αμολάς το παραμύθι οτι για την συσκευή που σε ενδιαφέρέι, οι άλλοι σου δίνουν (π.χ.) 400 ευρώ ενώ εκείνοι μόνο (π.χ.) 200.Ε ΑΜΕΣΩΣ, περιχαρής η υπάλληλος θα σου προσφέρει ακριβώς το ίδιο ποσό για επιδότηση! τοσο απλα!:ninja:

Αγγελίες στο Buy & Sell
Link to comment
Share on other sites

[

 

 

Σε αυτό έχω βρεί ενα προσωρινό workaround και το είχα αναφέρει και στο προηγούμενο topic. Αν δεν σου ανάψει, χρησιμοποίησε ξανά τον διακόπτη για να το κλειδώσεις και αλλη μία για να το ξεκλειδώσεις. Στην τελευταία κράτα τον διακόπτη μέχρι να ανάψει η οθόνη. Δοκίμασε το pls και πες μου αν πιάνει..

 

 

 

ναι πρεπει να το κανεις και δευτερη φορα για να αναψει.προγραμμα gps δεν εχω αλλο απο το garmin na δοκιμασω το οποιο δεν παιζει .

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως γνωριζεται αν δεχεται την υπηρεσια blackberry οπως το ε75.

επισης οταν βλεπω νεο e-mail (hotmail) ειναι στα κινεζικα μηπως γνωριζεται τι πρεπει να κανω

 

επίσης, μηπως εχει δει κανεις καμια ωραια θηκη sos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως γνωριζεται αν δεχεται την υπηρεσια blackberry οπως το ε75.

επισης οταν βλεπω νεο e-mail (hotmail) ειναι στα κινεζικα μηπως γνωριζεται τι πρεπει να κανω

 

Αυτό το είχα δει και στο Νοκια 5800.. Ξέρει κανείς τη λύση ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει δει κανεις καμια ωραια θηκη sos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για θήκες και λοιπά αξεσουάρ υπάρχει αντίστοιχο θέμα.

Χρησιμοποιήστε το!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

:):) καλημέρα σε όλη τη παρέα. Να ρωτήσω όσους το πήραν, αν η ποιότητα κατασκευής είναι η ...... γνωστή της ΝΟΚΙΑ με τα ...... ηχητικά εφέ ????? (κρακ - κρακ και διάφορα άλλα τριξίματα) ανάλογα που πιέζεις τη συσκευή ?? :worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο N series με κατασκευή E series. ;)

 

Μην λες μεγαλα λογια ...

Καλα ,κατσε να το δουμε απο κοντα πρωτα ,και να περασει

ενα χρονικο διαστημα και τα λεμε παλι :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

συνδέεται καλά με wifi και gps;

και απο αυτονομία;

 

η αυτονομια παραπολυ καλη.το μονο bug ιναι το κουμπι κλειδωματος δεν αναβει αμεσως και δεν ξεκλειδωνει αμεσως το κινητο.το wifi εςιναι πολυ γρηγορο και σταθερο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι καλοριζικο σε οσους το αγορασαν.εχω μια απορια που αφορα την λειτουργια του browser του Ν97,εχοντας ανοιχτο το πληκτρολογιο μπορεις να χρησιμοποιεις τις συντομευσεις για την λειτουργια του browser;π.χ το backspace για να πας στην προηγουενη ιστοσελιδα κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το πήραν και περιμένουμε εντυπώσεις καθημερινά :rolleyes:

 

Μπήκε και η πρώτη αγγελία στο Buy&Sell

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

επισης οταν βλεπω νεο e-mail (hotmail) ειναι στα κινεζικα μηπως γνωριζεται τι πρεπει να κανω

Δες αν υπάρχουν πουθενά ρυθμίσεις για το Enconding (κωδικοποίηση) χαρακτήρων των EMAIL σου ώστε να επιλέξεις την σωστή (υποθέτω κάποιο ISO Ελληνικών όπως το 8859-7 ή WinGreek-1253), εναλλακτικά ας σου τα στέλνουν όλα σε μορφή Unicode (δεν θα πρέπει να έχει προβλήματα σε αυτή την περίπτωση) - το ίδιο πρόβλημα (καρμπόν που λέμε) υπάρχει σε αρκετά S60.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευχαριστω δεν βλεπω καποια ρυθμιση αλλα θα το λυσω αυτο που θελω να ξερω ειναι αν δουλευει η υπηρεσια blackberry.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευχαριστω δεν βλεπω καποια ρυθμιση αλλα θα το λυσω αυτο που θελω να ξερω ειναι αν δουλευει η υπηρεσια blackberry.

 

No blackberry, man!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά όσο το έζησα εγώ το θέμα του ξεκλειδώματος θέλει πολύ δουλειά ακόμα απο την μεριά της Nokia.. Χθες ενεργοποίησα το κλείδωμα της συσκευής μετα απο ορισμένο χρόνο και παρατήρησα το εξης. Α) Καποιες φορές οταν παω να το ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο της οθόνης ειναι αριθμητικό και κάποιες οχι. Β) Αν ειναι ανοιχτό το keyboard το 90% των φορών το workaround με το κλείδωμα και ξεκλείδωμα δεύτερη φορά για να ενεργοποιηθεί ο φωτισμός οθόνης δεν πιάνει.
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του έχει καμία διαφορά από εκείνη του 5800; όσοι το έχουν πάρει το έχουν από Πλάισιο η από κατάστημα της Νοκια..και αναφορικά με το ακουστικό τι γίνεται;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nokia N97 Review

http://symbianworld.org/1604-nokia-n97-review/

 

iPhone 3GS vs Nokia N97 - Browser Comparison

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...