Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Μα ναι αυτο το βρισκω:p αλλα παταω επανω στο install και μου βγαζει αυτο:

''Application not compatible

this application requires the iphone 3.0 software update''

 

και το ιδιο μου βγαζει και για το msn...καμια ιδεα?:p

Πρέπει να το συνδέσεις με το pc/mac σου για να του περάσεις το τελευταίο firmware μέσω itunes.

Αναβάθμιση δλδ του Ipod...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδία σορρυ αν είμαι σε λάθος θέμα μια ερώτησh για έναν φίλο...

 

πήρε ενα iphone 3G από internet με την 3.1.3 επάνω baseband 5.12.01 bootloader 6.04... δεν παίρνει ούτε τηλέφωνα!!! αυτό unlock γίνεται?? και αν ναι πως... αν όχι ξέρετε αν θα βγει τίποτα άμεσα??

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

παιδία σορρυ αν είμαι σε λάθος θέμα μια ερώτησh για έναν φίλο...

 

πήρε ενα iphone 3G από internet με την 3.1.3 επάνω baseband 5.12.01 bootloader 6.04... δεν παίρνει ούτε τηλέφωνα!!! αυτό unlock γίνεται?? και αν ναι πως... αν όχι ξέρετε αν θα βγει τίποτα άμεσα??

 

Για να δεις εάν έχεις την δυνατότητα του jailbreak και του unlock μπορείς να χρησιμοποιήσεις το free εργαλείο f0recast. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ.

 

- Έχω το λαπτοπ μου στο σέρβις γιατί ο καφετζής μου «έχυσε» τον καφέ μου πάνω του (...).

- Έσβησε το iphone απο μπαταρία και χρειάζομαι το blackra1n για να bootάρω, το οποίο blackra1n το έχω στο λαπτοπ (μικρό το κακό λέω, θα το κατεβάσω από το desktop)

- Αμ δε! Κατεβάζω το blackra1n και ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ! Βγάζει ένα ερρορ... Έψαξκα ένα φιξ αρχείο Black Breeze αλλά δεν λειτουργεί!!!

- Έτσι λοιπόν έχω μείνει ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΑΠΤΟΠ (α ρε καφετζή........) αλλά και χωρίς iphone!!! Πώς θα μπουτάρω τώρα; ΑΝ δεν έχει καταστραφεί ο σκληρός από το λαπτοπ, θα μπορώ να μπουτάρω από κει;

 

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.......

 

************************************************************

καλησπερα!!

ελπιζω να μην μου ξεφυγε η απαντηση και να εχει απαντηθει!

απο σελιδα του geohot βρηκα οτι απλα περνουμε το "blackra1n" και το ριχνουμε στην παρακατω διευθηνση (ειμαι σε windows7):

C:\Program Files\Common Files\Apple\Apple Application Support

 

και δουλευει οπως πρεπει!

Link to comment
Share on other sites

************************************************************

καλησπερα!!

ελπιζω να μην μου ξεφυγε η απαντηση και να εχει απαντηθει!

απο σελιδα του geohot βρηκα οτι απλα περνουμε το "blackra1n" και το ριχνουμε στην παρακατω διευθηνση (ειμαι σε windows7):

C:\Program Files\Common Files\Apple\Apple Application Support

 

και δουλευει οπως πρεπει!

Ήρθε το λαπτοπ από το σέρβις και ολα καλά. :p

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να έχει. :)

 

Πάντως, το iphone με έχει προδώσει αρκετές φορές... Ιδίως την τελευταία φορά, ήταν το αποκορύφωμα. Ήμουν στο ΟΑΚΑ και ενώ τραβούσα βιντεάκια και φώτος, με τη μπαταρία στο 50%, ξαφνικά έκλεισε και δεν ξαναάνοιξε. Μιλάμε ήταν ΤΟ ΣΟΚ. Περίμενα πώς και πώς να αποθανατίσω κάποιες εικόνες από την εκδρομή μας και με άφησε σύξυλλο.

 

Μετά ενώ το φόρτιζα πάλι έμοιαζε νεκρό το τηλέφωνο... Ευτυχώς που είχα την ιδέα να πατήσω ταυτόχρονα το home button με το on/off για 10 περίπου δευτερόλεπτα και ΜΟΝΟ τότε άνοιξε κανονικά. :wacko: Τι έπαθε; Τι μπλακαουτ ήταν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

παιδία σορρυ αν είμαι σε λάθος θέμα μια ερώτησh για έναν φίλο...

 

πήρε ενα iphone 3G από internet με την 3.1.3 επάνω baseband 5.12.01 bootloader 6.04... δεν παίρνει ούτε τηλέφωνα!!! αυτό unlock γίνεται?? και αν ναι πως... αν όχι ξέρετε αν θα βγει τίποτα άμεσα??

 

Αν το πηρες φιλε μου απο εξωτεριμκο με αυτη την εκδοση μονο σαν ipod νομιζω οτι το χρησιμοποιεις........:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

sorry post σε λαθος θεμα Edited by UNIQUE
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

iPhone / iPad 'Spirit' jailbreak released to the world

 

http://spiritjb.com/

 

επιτελους κι ενα ευχαριστο :D

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

iPhone / iPad 'Spirit' jailbreak released to the world

 

http://spiritjb.com/

 

επιτελους κι ενα ευχαριστο :D

 

Για σου φίλε. Εγώ είχα κάνει jailbrake και unlock την συσκευή μου με blacktra1n σε 3.1.2 αλλά από δική μου βλακεία πάτησα στο delete all contents and settings και από τότε το μόνο πράγμα που μου εμφανίζετε στην οθόνη είναι το σήμα του itunes με το καλώδιο. Mπορεί να γίνει κάτι στην δική μου περίπτωση με το Spirit?

Link to comment
Share on other sites

Για σου φίλε. Εγώ είχα κάνει jailbrake και unlock την συσκευή μου με blacktra1n σε 3.1.2 αλλά από δική μου βλακεία πάτησα στο delete all contents and settings και από τότε το μόνο πράγμα που μου εμφανίζετε στην οθόνη είναι το σήμα του itunes με το καλώδιο. Mπορεί να γίνει κάτι στην δική μου περίπτωση με το Spirit?

Μπορεί να γίνει ένα ωραιότατο ipod touch! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμήστε λίγο και μην πανικοβάλετε τον κόσμο έτσι. Πλέον με Spirit Jailbreak όποιος έχει οποιοδήποτε iPhone ή iPod Touch με 3.1.2 ή 3.1.3 ή σε iPad με 3.2 μπορεί να έχει κανονικά Untethered Jailbreak στη συσκευή χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Για τον φίλο που είπε ότι το ανοίγει και του δείχνει το καλώδιο και το σήμα του iTunes, κάνε restore στην 3.1.3 άφοβα και χρησιμοποίησε το Spirit Jailbreak.

 

Όσοι χρειάζεστε να κάνετε Unlock τη συσκευή ΜΗΝ αναβαθμίσετε σε 3.1.3 γιατί το Spirit αναλαμβάνει μόνο Jailbreak και όχι Unlock.

 

EDIT: καλό θα ήταν κάποιος mod ή reporter να βάλει το νέο ως hot news στην αρχική σελίδα για να περιοριστούν οι απορίες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

και να προσθέσω οτι όποιος έχει πρόβλημα και του κρασαρει η εφαρμογή η του βγάζει κάποια errors (συνήθως win 7 έχουν αυτά τα συμπτώματα) ας επιλέξουν το τρέξιμο της εφαρμογής σε windows 98 compatibility mode.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβουμε: Για εμάς που έχουμε νέα bootrom και έχουμε κάνει jailbreak μας βοηθά σε τίποτα αυτό; Πλέον δε θα χρειάζεται υπολογιστή για να κάνουμε restart το iphone?
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβουμε: Για εμάς που έχουμε νέα bootrom και έχουμε κάνει jailbreak μας βοηθά σε τίποτα αυτό; Πλέον δε θα χρειάζεται υπολογιστή για να κάνουμε restart το iphone?

 

Ακριβως, πλεον ΔΕΝ χρειαζεσαι υπολογιστη για restart!

 

Για σας παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου πει αν χάνεται το unlock μετά από restore απο 3.1.2 σε 3.1.3?

 

Οπως ειπωθηκε παραπανω, το spirit ΔΕΝ κανει και unlock..οποτε οσοι χρειαζεστε και το unlock μην αναβαθμισετε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPhone 3gs σε 3.1.3 παλαιότερα όμως δεν έχω κάνει jailbreak επειδή μου περαστηκε η 3.1.3 μπορώ να κάνω jailbreak?

 

Και κάτι άλλο ποια είναι η διαδικασία για να κάνω jailbreak, δηλαδή απλά κατεβαζω την εφαρμογή και μετά γίνετε αυτόματα απλά πατώντας συνέχεια, η τίποτα άλλο?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Έχω το iPhone 3gs σε 3.1.3 παλαιότερα όμως δεν έχω κάνει jailbreak επειδή μου περαστηκε η 3.1.3 μπορώ να κάνω jailbreak?

 

Και κάτι άλλο ποια είναι η διαδικασία για να κάνω jailbreak, δηλαδή απλά κατεβαζω την εφαρμογή και μετά γίνετε αυτόματα απλά πατώντας συνέχεια, η τίποτα άλλο?

 

Δες εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247725&page=94 :D:!::!:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να καταλαβω, με το spirit μπορει να γινει κανονικα και ασφαλης jalibreak και στο IPAD???
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να καταλαβω, με το spirit μπορει να γινει κανονικα και ασφαλης jalibreak και στο IPAD???

 

Ναι σε ολα...!!;):)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το εργαλείο που πραγματοποιεί untethered jailbreak σε όλα τα iPhone, Ipod Touch και Ipad αναβαθμίστηκε και πλέον όπως δηλώνει ο ίδιος ο comex

 

I've updated the jailbreak tool. It no longer deletes photos (sorry!) and should resolve the issue with error code c0000005. (If you still get that error with the new version, try setting compatibility mode to Windows 95.)

 

διορθώθηκε το bug που οδηγούσε στην διαγραφή των φωτογραφιών όπως επίσης και στο error code c0000005.

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ : http://www.iClarified.com/entry/index.php?enid=9226

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν αναγραφει καπου το κουτι απ'εξω το λογισμικο του firmware του iphone 3gs??

Η εστω αν υπαρχει τροπος να το δω απο τη συσκευασια?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν αναγραφει καπου το κουτι απ'εξω το λογισμικο του firmware του iphone 3gs??

Η εστω αν υπαρχει τροπος να το δω απο τη συσκευασια?

αν γυρισεις το κουτι απο την κατω μερια θα δεις καπου να γραφει (s) serial No XXXXXYYYXYY, οπου Χ αριθμος οπου Υ γραμμα.με αυτο τον τροπο μπορεις να δεις εβδομαδα κατασκευης το οποιο υποδηλωνεται απο το 4ο κ 5ο ψηφιο,πχ εμενα που γραφει 46 υποδηλωνει 46 βδομαδα κατασκευης αρα νεα bootrom. Ομως πια δεν εχει καμια σημασια αφου και η 3.1.3 με νεα bootrom εγινε j/b. Οποτε προχωρα αφοβα στην αγορα. απο οτι βλεπω εισαι και συμπατριωτης νεοσμυρνιωτης.

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Περσι το καλοκαιρι μου εφερε απο αμερικη ο ξαδελφος μου το 3GS.Μεχρι και εχθες ειχα την εκδοση 3.1.2 μεχρι που πηγα να το κανω σε 3.1.3 και κλειδωσε τι κανω καποιος να με βοηθησει?.
Link to comment
Share on other sites

αν γυρισεις το κουτι απο την κατω μερια θα δεις καπου να γραφει (s) serial No XXXXXYYYXYY, οπου Χ αριθμος οπου Υ γραμμα.με αυτο τον τροπο μπορεις να δεις εβδομαδα κατασκευης το οποιο υποδηλωνεται απο το 4ο κ 5ο ψηφιο,πχ εμενα που γραφει 46 υποδηλωνει 46 βδομαδα κατασκευης αρα νεα bootrom. Ομως πια δεν εχει καμια σημασια αφου και η 3.1.3 με νεα bootrom εγινε j/b. Οποτε προχωρα αφοβα στην αγορα. απο οτι βλεπω εισαι και συμπατριωτης νεοσμυρνιωτης.

 

Φιλος ευχαριστω,

Εχεις pm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...