Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να κάνω Jailbreak. Ενώ κάνω σωστά τα βήματα με το Power και Home button μου βγάζει, ως αποτέλεσμα, το μήνυμα σφάλματος "No device detected. You probably misunderstood the instractions". Όσες φορές και αν το κάνω. Ενώ το iTunes βλέπει κανονικά το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να κάνω Jailbreak. Ενώ κάνω σωστά τα βήματα με το Power και Home button μου βγάζει, ως αποτέλεσμα, το μήνυμα σφάλματος "No device detected. You probably misunderstood the instractions". Όσες φορές και αν το κάνω. Ενώ το iTunes βλέπει κανονικά το κινητό.

 

Φιλικα παντα και χωρις παρεξηγηση καμμια φορα το μυαλο μας παιζει παιχνιδια και κανουμε λαθος κατι παρα πολυ απλο αν και ειμαστε σιγουροι οτι το κανουμε σωστα....

δοκιμασε να δεις τουτοριαλ του πως γινεται το jailbreak στο youtube μηπως οπτικα ανακαλυψεις καποιο λαθος που κανεις.....εναλλακτικα δοκιμασε σε αλλο pc.........ελπιζω να το βρεις και να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω λάθος σίγουρα. Το καταλαβαίνω αυτό γιατί το iPhone κολλάει στη μέση της διαδικασίας, μετά επανέρχεται μόνο με Home + Power πατημένα ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα. Δηλαδή το RedSnow δεν μπορεί να "δει" το iPhone, επειδή το κινητό κολλάει, για κάποιο λόγο, στη μέση της διαδικασίας. Σε ευχαριστώ πάντως!!!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ σκέφτομαι τι να κάνω με το κινητό μου... Άμα το πάω στο service και τους πω ότι δεν κάνει jailbreak, λέτε να με περάσουν για πολύ τρελό; Εντάξει, πλάκα κάνω. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα βγει καινουριο jailbreak για το 3,0 γιαυτο δεν περνιουνται τα apps μου και μου βγαζουν error?Κανω κατι εγω λαθος?

 

Mετα το jailbreak περασες το Appsync απο cydia στο τηλεφωνο σου για να βλεπει τις ****ed applications το itunes ως οριτζιναλ;

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω το IPSW του 3.0 ;

 

Έκανα τα πάντα... Απεγκατέστησα, κατέβασα και ξανά-εγκατέστησα το itunes, κατέβασα ξανά τo redsnow... έκανα restore το iphone, ξανά-κατέβασα το ipsw... Αλλά το κινητό εξακολουθεί να κολλάει όταν τρέχω το redsnow και δεν μπορεί να ολοκληρωθεί το jailbreak. Παιδιά ξέρετε κανέναν άλλον τρόπο να κάνουμε jailbreak, εκτός από το redsnow;

 

ΥΓ: Το μόνο που μου έμεινε είναι να κάνω format και το pc...

 

Όχι ρε δε γίνονται αυτά, τζάμπα τυραννιέμαι τόσες ώρες! Βγήκε καινούριο redsnow, το 0.8!!! Μάλλον για αυτό δεν μπορούσα να κάνω jailbreak! Πήγα να τρελαθώ...

Όπως λένε με το redsnow 0.8 λύνονται και τα προβλήματα από την ταυτόχρονη εγκατάσταση των Cydia και Icy.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το RedSn0w για το 3GS από την Dev-Team.

 

Επίσης, κυκλοφόρησαν οι συμβατές εκδόσεις Mobile Substrate και Winterboard από τον saurik.

 

http://img39.imageshack.us/img39/4627/picture1uby.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα...

έκανα restore και update το iphone στην καινούρια έκδοση...

είχα πριν το categorize από cydia και τώρα που ξαναπερνάω τις εφαρμογές από itunes,

αυτές που ήταν μέσα σε φάκελο τώρα δεν τις βρίσκω...

όσες δεν ήταν μεσα σε φάκελο υπάρχουν κανονικά...

επίσης όταν ανοίγω cydia για να ξανακατεβάσω το categorize δν μπορώ να βρω τπτ στο search...(γενικά κανένα πρόγραμμα...)

τι μπορω να κάνω.. ???

Link to comment
Share on other sites

:/ τις επαφες μπορω να τις αποθηκευσω με outlook και να τις ξαναπερασω??

τα μηνυματα δν γινεται να τα κρατησω ε?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα...

έκανα restore και update το iphone στην καινούρια έκδοση...

είχα πριν το categorize από cydia και τώρα που ξαναπερνάω τις εφαρμογές από itunes,

αυτές που ήταν μέσα σε φάκελο τώρα δεν τις βρίσκω...

όσες δεν ήταν μεσα σε φάκελο υπάρχουν κανονικά...

επίσης όταν ανοίγω cydia για να ξανακατεβάσω το categorize δν μπορώ να βρω τπτ στο search...(γενικά κανένα πρόγραμμα...)

τι μπορω να κάνω.. ???

 

Μπορείς εάν εγκαταστήσεις μέσωvcydia το bossprefs να κάνεις unhide τις κρυμμένες εφαρμογές και να τις δεις κανονικά στο springboard.

 

Βέβαια εάν όπως λες δεν μπορείς να περάσεις κανένα πακέτο μέσω cydia , καλό θα είναι όπως προανέφερε και ο Lion να κάνεις restore και μετά set as new device και στην συνέχεια αφού εγκαταστήσεις το appsync for 3.0 να ξανα συγχρονίσεις τις εφαρμογές μέσω itunes.

 

όσον αφορά τις επαφές, σώζονται κανονικά μετά από sync με το itunes στο outlook αλλά δυστυχώς το ίδιο δεν ισχύει και για τα μηνύματα τα οποία μπορεί να κρατήσεις μόνο μέσω του backup το οποίο υποχρεωτικά θα πρέπει μετά να το επαναφέρεις.... ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

δν έχω κανει ακόμα back up... έκανα το restore και έκανα κατευθειαν jailbreak...

ανοίγω cydia και οταν πάει να ολοκληρωθει καποιο download μου βγαζει το εξής μήνυμα:

Εrror

couldn't configure pre-depend dphg for grep, probably andependency cycle... :/

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με το redsnow 0.8 δεν μπορούσε να κάνει jailbreak, από το σπίτι.΄Έβαλα τα προγρράμματα σε ένα στικάκι, πήγα στο netcafe και εκει το jailbreak έγινε με την πρώτη!!! :clap:
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση κατα ποσο ειναι ασφαλες να κανω ξεκλιδωμα της συσκευης στην εκδοση 3(μια και ειχα κανει στην 2) μια και ολο διαβαζω για προβληματα(θελω εδω να πω οτι δεν ειμαι και ειδικοσ σε αυτα και για αυτο κρατω μια επιφυλακτικοτητα) η θα ειναι καλλυτερο να το αφησω για αργοτερα οταν θα διορθωθουν τα οποια προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα και αν το θέλουμε να έρθει πιο γρήγορα.....

 

Αντε ντε!!!!

 

Σημερα ανακοινωθηκε 31 Ιουλιου επισημα απο Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με το redsnow 0.8 δεν μπορούσε να κάνει jailbreak, από το σπίτι.΄Έβαλα τα προγρράμματα σε ένα στικάκι, πήγα στο netcafe και εκει το jailbreak έγινε με την πρώτη!!! :clap:

 

αλλος ενας τροπος που θα μπορουσες να κανεις ειναι να ζηταγες απο καποιον να σου φτιαξει ενα ipsw της 3.0 εκδοσης με το pwnage tool και απλα να το περασεις με το itunes σου.. :) αυτο το λεω επειδη θες MAC και υποθετω πως δεν εχεις..

 

αλλα πρωτειμω τον τροπο που το εκανες γιατι βρηκες οτι μαλλον το pc σου δεν ειναι συμβατο με κατι...

 

install win7 και αραξε.... ;) ειδικα σε λιγες μερες που ερχετε και η RC

Link to comment
Share on other sites

To διάβασα, είμαι στην cote και εκεί κοιμούνται του καλού καιρού..

 

Και στην voda ούτε από έξω δεν περνάω..... Έχουν σύστημα συναγερμού όποτε περνάω βαράει....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν βρήκα με τι δεν είναι συμβατό...

Σημειωτέον ότι το pc μου, πριν από δύο εβδομάδες, που βγήκε το 3.0, έκανε κανονικά jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανακοινωθηκε 31 Ιουλιου επισημα απο Vodafone.

 

To διάβασα, είμαι στην cote και εκεί κοιμούνται του καλού καιρού..

 

Και στην voda ούτε από έξω δεν περνάω..... Έχουν σύστημα συναγερμού όποτε περνάω βαράει....

 

Παιδιά θερμή παράκληση να κρατήσουμε το θέμα καθαρό για τις ειδήσεις γύρω από το j/a/u του iphone 3gs.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση..... ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε αν το iphone 4gb μπορει να παρει αναβαθμιση στο OS 3.0?

 

Εάν αναφέρεσαι στο iphone πρώτης γενιάς, η απάντηση είναι ναι...... ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Εάν αναφέρεσαι στο iphone πρώτης γενιάς, η απάντηση είναι ναι...... ;)

 

Και που θες να αναφέρεται ?????:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θελω να επιστρεψω στην 2.2.1 απο την 3.0.....σε 3G

Υπάρχει τρόπος;

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...