Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Σε iPhone 3g καινούριο ελληνικό με προεγκατεστηνένη την 3.1 δν μπορούμε να κάνουμε ακόμα jailbrake? Αν έχω καταλάβει καλά μόνο σε iphone που είχε υποστεί jailbrake και πριν την 3.1 μπορεί τώρα να δεχτεί custom ipsw της 3.1?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα, λοιπόν, με αυτή την ανακοίνωση:

 

αν το iPhone που θα καταφθάσει, όταν, και αν έχει προεγκατεστημένη την 3.1 τότε θα πρέπει να βγει νέο JailBreak, σωστά τα έχω καταλάβει μέχρι στιγμής?:X:O:confused:

 

 

 

edit:

πηγή

 

Αυτό έχω καταλάβει και εγώ, ύστερα και από επικοινωνία με τον Περικλή.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να σώσεις το ECID της 3.1, ώστε να είναι διαθέσιμο αν δεν βγεί JB για την 3.1 και στο μέλλον βγεί για την 3.2

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Mac έχω, η περίπτωση: πήγα το iphone της κοπέλας μου για επισκευή, εγκρίθηκε αντικατάσταση και μας έδωσαν καινούριο με προεγκατεστημένη την 3.1 Τώρα αν του φτιάξω ενα custom ipsw με pwnage tool θα το δεχτεί απροβλημάτιστα? Ευχαριστώ ;)
Link to comment
Share on other sites

O GeoHot κάνει την έκπληξη: Meet the Family

 

Με μια λιτή ανακοίνωση στο blog του ο GeoHot μας ενημερώνει να περιμένουμε σύντομα το jailbreak όλων των εκδόσεων OS σε iPhone και iPod touch :

http://iphonejtag.blogspot.com/2009/10/meet-family.html

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες τώρα... Τι αρχεία να κατεβάσω? Έχω κάνει πολλά iphone(2g,3g) jailbrake και έχω φτιάξει πολλά custom ipsws τα οποία μετα με dfu+itunes περνάω στις συσκευές. Πρέπει να κάνω κατι διαφορετικό τώρα που είμαι με προεγκατεστημένη 3.1 official? Γιατί συνεχίζω και διαβάζω στο net οτι για να κάνεις jailbrake σε official 3.1 πρέπει η συσκευή σου να είναι pwned before σε κάποιο 3.0 ή 3.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να το κανεις μεσω pwnage ΟΛΗ την διαδικασια! Εγω ετσι το εκανα! Τωρα με shift + restore λογικα θα εισαι ΟΚ! Απλα να μπει σε DFU mode.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Iphone 3G. Με ποια έκδοση λογισμικού μπορώ να του περνάω εφαρμογές και 'σπασμένα' παιχνίδια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με όλες εκτος της 3.1. (προς το παρών)
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι θα πάθουμε μέχρι να βγει το ατιμο το JB. Οι Chronic dev δημοσιοποιησαν το exploit (http://bit.ly/2uMGEa) του Geohot ο οποίος δηλωνει οτι σταματάει την εξέλιξη του εργαλείου του. Ελπίζω να τα βρούνε γρήγορα να μην έχουμε καθυστερήσεις. Αν και βεβαια το νερο εχει μπει στο αυλάκι....
Link to comment
Share on other sites

Ναι (10 χαρακτήρες)
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια θέλω να κάνω downgrade το iPhone 3gs από το λογισμικό 3.1 στο 3.0 πως μπορώ να το κάνω παρακαλώ καποιος βοήθεια ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει άπειρες φορές και έχουμε εδώ μέσα πολλά tutorials αλλά και από αυτά που δοκίμασα εγώ ΔΕΝ γίνεται!!! ΜΟΝΟ αν είχες πριν την 3.0 ή 3.0.1 και την είχες κάνει j/b και στο cydiα είχες σώσει το αρχειάκι που έλεγε εκεί στον server του Saurik. Tώρα που φαντάζομαι όπως και εγώ δεν έχεις κάνει κάτι τέτοιο απλά περιμένεις να βγεί j/b για την 3.1 Λένε δεν αργεί ακόμα, είδωμεν.....
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω downgrade από 3.1 στο 3.0;

 

Εαν πήγες από 3.0 σε 3.1 και είχες κρατήσει τις απαραίτητες πληροφορίες θα γινόταν. Εαν έχεις απ' την αρχή 3.1 δεν γίνεται προς το παρόν

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα περιμενουμε λιγο ακομα... http://appulo.tumblr.com/post/207013445/appuloha1l

Νίκο, αφού δεν είσαι με 3.1 OTB γιατί δεν κάνεις JB με custom ipsw? Εκτός αν έκανες κανένα restore στην 3.1 και είσαι ήδη εκεί χωρίς JB...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω τον geohot...To custom ipsw και το jail μεσω mac εχει εμφανισει πολλα προβλημα...δεν εμφανιζεται ο παροχος...κολαει πολλεσ φορες.

Απο εποχης 2g μονο τον παραπανω κυριο εμπιστευομαι.... ;-) Oποτε περιμενω...αν και να σου πω την αληθεια δεν υπαρχουν και τρομερες αλλαγες στην 3.1

Iphone 3GS 16GB black by cosmote

:p

Link to comment
Share on other sites

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...