Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενω τον geohot...To custom ipsw και το jail μεσω mac εχει εμφανισει πολλα προβλημα...δεν εμφανιζεται ο παροχος...κολαει πολλεσ φορες.

Απο εποχης 2g μονο τον παραπανω κυριο εμπιστευομαι.... ;-) Oποτε περιμενω...αν και να σου πω την αληθεια δεν υπαρχουν και τρομερες αλλαγες στην 3.1

Κανένα κόλλημα αν επιλέξεις καλό ipsw, και το carrier logo με δύο αρχεία διορθώνεται αμέσως. Τέλος πάντων, γούστα είναι αυτά :)

 

Όσο για αλλαγές στην 3.1 έχω δεί (μέσα σε 2 μέρες μόνο όμως βασιζεται αυτή η διαπίστωση) μια κάποια βελτίωση στην μπαταρία και από κει και πέρα το augmented reality είναι ένας σοβαρός λόγος για να φοράς την 3.1.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως που είμαι πλέον με την 3.1 από την 3.0.1 που είχε όταν το αγόρασα, δεν βλέπω καμία διαφορά και ειδικά στην μπαταρία! την μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω j/b! :mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε jb 3.1 και ομολογώ ότι η μπαταρία κρατάει ελαφρώς περισσότερο. Για παράδειγμα, με την 3.0 όταν το έβαζα σε flight mode το βράδυ από 50% έφτανε το πρωί (μετά από ~7ώρες) να είναι 10%. Τώρα από το 50% φτάνει στα ~40%, χωρίς να τρέχει κάτι στο background.
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είμαι πλέον με την 3.1 από την 3.0.1 που είχε όταν το αγόρασα, δεν βλέπω καμία διαφορά και ειδικά στην μπαταρία! την μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω j/b! :mad::mad::mad::mad:

Για να είμαι πιο ακριβής με το θέμα της μπαταρίας, αυτό που βλέπω δεν είναι καλύτερη κατανάλωση αλλά δεν κάνει κάτι κουφά που έκανε πριν να χάνει δηλαδή 30% το βράδυ που κοιμόμουν. Και ναι, έχω τις ίδιες λειτουργίες ενεργές και τώρα (push από exchange, push από IM+, sync κάθε 15 λεπτά Google Calendar και Contacts, google mail, και άλλα).

 

Όσο για το JB να υποθέσω ότι πήγες στην 3.1 επειδή κάτι κόλλησε και αναγκάστηκες να κάνεις restore ε; Γιατί αλλιώς δε δικαιολογείσαι :p

 

Πάντως μην ανησυχείς φίλε μου. Όπως δείχνουν τα πράγματα το JB για 3.1 ΟΤΒ είναι πολύ κοντά.

 

Είμαι σε jb 3.1 και ομολογώ ότι η μπαταρία κρατάει ελαφρώς περισσότερο. Για παράδειγμα, με την 3.0 όταν το έβαζα σε flight mode το βράδυ από 50% έφτανε το πρωί (μετά από ~7ώρες) να είναι 10%. Τώρα από το 50% φτάνει στα ~40%, χωρίς να τρέχει κάτι στο background.

Το πρώτο δεν είναι σίγουρα λογικό. Το δεύτερο πάλι δε μου κάθεται καλά. 10% σε flight mode τη νύχτα ακούγεται πολύ. Εκτός αν κοιμάσαι 16 ώρες κάθε βράδυ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σε flight mode το βράδυ (5-6 ώρες) δεν κατεβαίνει ούτε 2% η μπαταρία!

 

+1

 

Χωρίς flight mode 4% κάτω μόνο! Το μοναδικό μειονέκτημα του 3G S είναι ότι αν σκιστείς στα παιχνίδια η μπαταρία κατεβαίνει στο μπαμ. Εεε δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα! (προς το παρών:p)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Λογική συνέπεια του open gl 2.0 αλλά τι να κάνεις. Και γω ευχαριστημένος είμαι από την μπαταρία. Κρατάει το διπλάσιο σχεδόν από το 3G
Link to comment
Share on other sites

3.1.2 and you?

 

WARNING! At 10.20AM PDT on October 8th 2009 Apple released the 3.1.2 version (7D11) of the iPhoneOS.

 

If you care about your jailbreak and unlock, don’t update your device - 3G and 3G(S) owners should pay particular attention to this warning.

 

PwnageTool and redsn0w are not yet compatible with 3.1.2

There is no estimated release time for compatible tools (please don’t bug us about this).

Any information we have regarding this update will be posted here.

You can also follow us on twitter - @iphone_dev

 

http://blog.iphone-dev.org/post/207705127/3-1-2-and-you

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

3.1.2 and you?

 

WARNING! At 10.20AM PDT on October 8th 2009 Apple released the 3.1.2 version (7D11) of the iPhoneOS.

 

If you care about your jailbreak and unlock, don’t update your device - 3G and 3G(S) owners should pay particular attention to this warning.

 

PwnageTool and redsn0w are not yet compatible with 3.1.2

There is no estimated release time for compatible tools (please don’t bug us about this).

Any information we have regarding this update will be posted here.

You can also follow us on twitter - @iphone_dev

 

http://blog.iphone-dev.org/post/207705127/3-1-2-and-you

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

3.1.2 and you?

 

WARNING! At 10.20AM PDT on October 8th 2009 Apple released the 3.1.2 version (7D11) of the iPhoneOS.

 

If you care about your jailbreak and unlock, don’t update your device - 3G and 3G(S) owners should pay particular attention to this warning.

 

PwnageTool and redsn0w are not yet compatible with 3.1.2

There is no estimated release time for compatible tools (please don’t bug us about this).

Any information we have regarding this update will be posted here.

You can also follow us on twitter - @iphone_dev

 

http://blog.iphone-dev.org/post/207705127/3-1-2-and-you

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας τα λενε καλα.

Πανω που περιμενουμε το νεο Jailbreak βγαινει νεα εκδοση και αντε να ξαναπεριμενουμε παλι.

Ελεος δηλαδη :mad::mad::mad:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Στη version 2.2.1 του Iphone 3G, μπορούμε να περάσουμε εφαρμογές κ παοχνίδια τρίτων? Το bluetooth γιατί είναι κλειδωμένο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

UPDATE 2: Ο GeoHot μας ενημερώνει ότι το blackra1n, το εργαλείο που όλοι περιμένουμε για jailbreak της 3.1 ΟΤΒ (για συσκευές δηλαδή με προεγκατεστημένη την έκδοση 3.1) λειτουργεί ακόμα στην έκδοση 3.1.2 και μπορείτε να κάνετε το update άφοβα. Συμβουλεύω να μην το κάνετε, όμως, μέχρι να υπάρχει η τελική έκδοση διαθέσιμη. Είναι θέμα ωρών η κυκλοφορία του

 

πηγή:http://www.isepsis.com/

Link to comment
Share on other sites

πηγή:http://www.isepsis.com/

Αυτός μπορεί να ενημερώνει. Το θέμα είναι πώς είναι δυνατόν να το ανακοινώνει πριν κυκλοφορήσει η 3.1.2. Την είχε από πριν στα χέρια του; Είναι δυνατόν; Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

τι κανω λαθος παιδες?

red snow 0.7.2 + 8 οπως τα λενε οι οδηγοι,αλλα μενει στο waiting for reboot.δοκιμασα να κανει και μονο cydia ,

-εκανα restore απο itunes 9.0.1.8, custom ipsw 3.0 os for 2g

-φταιει το itunes?αν ναι πως βρισκω το καταλληλο version για το 3.0(2G iphone)

Link to comment
Share on other sites

τι κανω λαθος παιδες?

red snow 0.7.2 + 8 οπως τα λενε οι οδηγοι,αλλα μενει στο waiting for reboot.δοκιμασα να κανει και μονο cydia ,

-εκανα restore απο itunes 9.0.1.8, custom ipsw 3.0 os for 2g

-φταιει το itunes?αν ναι πως βρισκω το καταλληλο version για το 3.0(2G iphone)

 

Γιατι custom ipsw για το 2G σε 3.0? Το itunes δεν νομιζω να φταιει. Θα σου πω τι εκανα εγω σε 2-3 2G που ξεκλειδωσα.

1)Shift+ restore στην 3.0 (την επισημη), αυτο αν δεν εχεις περασμενη την 3.0. Αν την εχεις δν χρειαζεται.

2)Μεσω redsnow jailbreak και unlock. Να σημειωσω οτι η διαδικασια κραταει αρκετη ωρα (ισως και 15' στο 2g) οποτε αν αργει μην ανησυχησεις,αστο.

 

Ακολουθα προσεκτικα τις οδηγιες του redsnow (για να το φερεις σε recovery mode κλπ κλπ). Αν εχεις ακομα προβλημα ελα να μας το πεις αλλα να εισαι οσο μπορεις πιο λεπτομερεις

Link to comment
Share on other sites

γεια και ευχαριστω για τιν απαντηση

...εβαλα το i tunes 8.2(οπως λενε στον οδηγο iclarified)

...κατεβασα το restore ipsw του ιδιου οδηγου

...και εκανα οτι ειπες με redsnow0.72

...εχει κανα μισαωρο το περιμενω για reboot....

 

ακομα τιποτα

καποιος να βοηθησει....

Link to comment
Share on other sites

Και παλι θα μου επιτρεψεις να σε ρωτησω γιατι redsnow 0.72? κατεβασε το 0.8

Οδηγιες για jailbreak- unlock υπαρχουν και σ αυτο το forum και μαλιστα πολυ αναλυτικα. Δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2838075#post2838075

Αυτο που θα κοιταξεις εσυ ειναι αυτο: Activate/Jailbreak/Unlock στο iPhone 2G μέσω RedSn0w (Windows) αν υποθεσω οτι εχεις Windows

Link to comment
Share on other sites

Αυτός μπορεί να ενημερώνει. Το θέμα είναι πώς είναι δυνατόν να το ανακοινώνει πριν κυκλοφορήσει η 3.1.2. Την είχε από πριν στα χέρια του; Είναι δυνατόν; Θα δούμε...

 

Τι να πω... Απλά έτυχε και το διάβασα και είπα να το πω και εγώ εδώ... Δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο.. Αλλά φαντάστηκα ότι για να το λέει κάτι θα ξέρει....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

τι κανω λαθος παιδες?

red snow 0.7.2 + 8 οπως τα λενε οι οδηγοι,αλλα μενει στο waiting for reboot.δοκιμασα να κανει και μονο cydia ,

-εκανα restore απο itunes 9.0.1.8, custom ipsw 3.0 os for 2g

-φταιει το itunes?αν ναι πως βρισκω το καταλληλο version για το 3.0(2G iphone)

 

'Έχεις δοκιμάσει κατά την διαδικασία του jail με το redsnow στο waiting for reboot να αποσυνδέσεις το καλώδιο από το iphone και να το ξανά συνδέσεις?

 

εάν όχι για δοκίμασε το, νομίζω ότι θα "παίξει". ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 3.1.2 έχει κυκλοφορήσει από χθες το απόγευμα, οπότε δεν αντιλαμβάνομαι την απορία σας. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 3.1.2 έχει κυκλοφορήσει από χθες το απόγευμα, οπότε δεν αντιλαμβάνομαι την απορία σας. ;)

Η απορία ήταν ότι είχε ανακοινώσει το εργαλείο πριν την 3.1.2 και αφού βγήκε η 3.1.2 είπε ότι θα δουλεύει και σ' αυτή. Αυτό είναι όλο. :)

 

Η υποψία ήταν ότι το Update ήταν ασήμαντο και ερχόταν για να κλείσει το exploit. Αυτό μόνο. Τίποτα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Η απορία ήταν ότι είχε ανακοινώσει το εργαλείο πριν την 3.1.2 και αφού βγήκε η 3.1.2 είπε ότι θα δουλεύει και σ' αυτή. Αυτό είναι όλο. :)

 

Η υποψία ήταν ότι το Update ήταν ασήμαντο και ερχόταν για να κλείσει το exploit. Αυτό μόνο. Τίποτα περισσότερο.

 

Ναι, μπορεί το update να βγήκε μόλις χθες αλλά τα αρχεία του λειτουργικού στην 3.1.2 έχουν οριστικοποιηθεί εδώ και καιρό (όπως έχει σωστά αναφέρει και ο Periklis) και επομένως δεν έχει διορθωθεί το exploit που χρησιμοποιεί ο geohot για αυτό τον λόγο δουλεύει και στην 3.1.2 το jailbreak. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με το j/b για την 3.1? θα βγει καμιά φορά??? εγώ όπως έχω ξαναπεί το είχα πάρει με 3.0.1 την έκανα j/b και όταν έβαλα το winterboard μου κόλλησε άσχημα, αναγκάστικα να κάνω restore και μετά μου πέρασε και την 3.1 !!! :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...