Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σορι αν εχει απαντηθει εχω την 4 3 1 και ειδα πως βγηκε jb με το redsnow αλλα λενε πως η διαδικασια δεν δουλευει σε win 7 που ναι και το λαπτοπ μου.με πιο αλλο τροπο μπορω να κανω jailbreak στο μηλαρακι;;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγκατέστησα στο τηλέφωνό μου το mywi. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ συνδέεται κανονικά στο internet μέσω του πακέτου δεδομένων, δεν φορτώνονται οι ιστοσελίδες στον υπολογιστή. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

έχω 3.1.3 jailbroken (σε 3GS) και θα ήθελα να κάνω upgrade σε 4.2.1 θα μπορούσατε να μου πείτε λίγο τα βήματα. Δε με νοιάζει αν χάσω τα apps. Θέλω να κάνω την εγκατάσταση όσο πιο καθαρά γίνεται. Προφανώς απο κάπου πρέπει να κατεβάσω το firmware 4.2.1 να κάνω το upgrade και κατόπιν το jb. Αν έχετε κάποια links pz γράφτε τα εδώ.

 

επίσης αξίζει η αναβάθμιση η θα σέρνετε σε σχέση με πριν. Απ οσο ξέρω στο 4.x firmware υπάρχουν οι δυνατότητες multitasking οπότε φαντάζομαι πως θα έιναι και κάπως πιο αργό σε 3GS.

 

thanks:worry:

Edited by FaIIen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σέ όλους.Κάνω όλη τήν διαδικασία γιά iOS 4.3.2: Untethered Jailbreak αλλά τό όλο ενχείρημα σταματάη στό στάδιο πού εμφανίζετε στήν οθόνη η ένδειξη please wait while your device is being processed καί εκεί σταματάη.Εάν καποιος φίλος γνωρίζει άς βοηθήση ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Πως μπορώ να βάλω το Apple 3gs στον υπολογιστή μου πάλι μετά απο format χωρίς να χαθούν τα δεδομένα απ'αυτό?Το έχω κανονικό χωρίς jailbreak.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Πως μπορώ να βάλω το Apple 3gs στον υπολογιστή μου πάλι μετά απο format χωρίς να χαθούν τα δεδομένα απ'αυτό?Το έχω κανονικό χωρίς jailbreak.

Συνδέεις το iPhone με το iTunes αλλά δεν το αφήνεις να κάνει συγχρονισμό!!!

Στη συνέχεια πατάς δεξί κλικ στο xxxxx's iPhone και πατάς Transfer purchases, στη συνέχεια κάνεις Backup για να κρατηθεί ό,τι έχεις στο κινητό και είσαι έτοιμος.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους ...

Εχω μια ερωτηση να σας κανω ....

 

Εχω ενα 3gs απο Αμερικα και ειναι στην 4.2.1 χωρις JB και με baseband 05.15.04 ...

 

Πως θα το ξεκλειδωσω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους ...

Εχω μια ερωτηση να σας κανω ....

 

Εχω ενα 3gs απο Αμερικα και ειναι στην 4.2.1 χωρις JB και με baseband 05.15.04 ...

 

Πως θα το ξεκλειδωσω ?

 

Ναι ρε παιδες ας βοηθήσει κάποιος..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους ...

Εχω μια ερωτηση να σας κανω ....

 

Εχω ενα 3gs απο Αμερικα και ειναι στην 4.2.1 χωρις JB και με baseband 05.15.04 ...

 

Πως θα το ξεκλειδωσω ?

 

Ναι ρε παιδες ας βοηθήσει κάποιος..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3615137#post3615137

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι αυτό ακριβώς??Αναφέρεται στο 4 ουτως η αλλως, και δεν βλεπω καποιο λιnk για να μας βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα στοιχεία που έδωσες είναι αδύνατον να κάνεις Unlock το κινητό σου. Προς το παρόν θα λειτουργεί ως iPod.

Όσον αφορά το post που παρέθεσα, τι ακριβώς δεν κατάλαβες; Μια ελπίδα για Unlock είναι η Rebel Sim Card. Απλά ψάξτο στο Google.

 

ΥΓ. Το ότι αναφέρεται στο 4, δεν έχει καμία σημασία. Υπάρχουν και ανταπτοράκια που κάνουν μια microSIM να φαίνεται κανονική SIM και λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα στοιχεία που έδωσες είναι αδύνατον να κάνεις Unlock το κινητό σου. Προς το παρόν θα λειτουργεί ως iPod.

Όσον αφορά το post που παρέθεσα, τι ακριβώς δεν κατάλαβες; Μια ελπίδα για Unlock είναι η Rebel Sim Card. Απλά ψάξτο στο Google.

 

ΥΓ. Το ότι αναφέρεται στο 4, δεν έχει καμία σημασία. Υπάρχουν και ανταπτοράκια που κάνουν μια microSIM να φαίνεται κανονική SIM και λειτουργεί απροβλημάτιστα.

 

Η γνώμη σου για αυτό?Αν μπορείς να βοηθήσεις..

http://www.iphonejailbreak.me/tag/unlock-baseband-5-15-04/

Link to comment
Share on other sites

και που τα βρισκω αυτα τα ανταπτορακια??

Οποτε αν καταλαβα παιρνω μια rebel sim card για το 4 και με ανταπτορα την βαζω στο 3gs?κι αν ναι πρεπει να κοιταξω καποια χαρακτηριστικα?

Ας βοηθησει οποιος μπορει ρε παιδια!SOS!

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη σου για αυτό?Αν μπορείς να βοηθήσεις..

http://www.iphonejailbreak.me/tag/unlock-baseband-5-15-04/

Θεωρητικά γίνεται αρκεί όταν αναβαθμίσεις σε νεότερη έκδοση iOS, να κρατήσεις σταθερή την baseband(να μην πας δηλαδή στην 06.15.00)

Η εν λόγω διαδικασία επιτυγχάνεται με το Tiny Umbrella, επαναλαμβάνω θεωρητικά, όμως δε γνωρίζω στην πράξη αν αντιμετωπίζεις κάποια προβλήματα.

Πάντως, μέχρι στιγμής, η συγκεκριμένη έκδοση του ultrasn0w που αναφέρεται στο link που παρέθεσες δεν έχω δει να postάρεται πουθενά στο forum εδώ:O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σέ όλους.Είμαι στήν 4.3.2 Jailbreak μέ τηλ.3gs καί ήθελα νά κάνω 2 ερωτήσεις εάν κάποιος φίλος έκανε Jailbreak στήν 4.3.3 χωρίς κανένα πρόβλημα καί εάν ό τρόπος τού Jailbreak είναι ό ίδιος μέ τόν προηγούμενο τρόπο στήν 4.3.2 ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας μια βοηθεια,εχω και εγω ενα 3gs 4.1 με modem firmware 05.14.02 κλειδωμενο απο Αμερικη,διαβασα αυτα που γραφεται αλλα φοβαμαι να το κανω (δεν εχω mac αλλα windows & XP & vista & 7),δεν υπαρχει καμια λυση να το κανω αναβαθμιση και να το ξεκλειδωσω με Resn0w;Αν του περασω την 4.2 δεν αλλαζει το modem firmware 05.14.02 ώστε να μπορω να το ξεκλειδωσω; Απ' οτι καταλαβαινω δεν ξεκλειδωνει η κενουργια 4.3.Με το itunes μπορω να περασω την 4.2;Το 3gs δεν ειναι δικο μου και δεν θελω να του κανω καπια ζημια τι μου προτείνεται;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως μπορουμε να μεταφερουμε εικονες,βιντεο και τραγουδια απο το iphone στο pc και το αντιστροφο εκτος απο το i tunes με κανενα αλλο τροπο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 3GS (από Ελλάδα) με 4.1, το οποίο έχω "σπάσει" με limerain. Επειδή έχω χάσει τα τελευταία επεισόδια σχετικά με τις εξελίξεις στον χώρο του JB, μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η τελευταία έκδοση ios, που έχει σπάσει και με ποιο πρόγραμμα, ώστε να αναβαθμίσω την συσκευή μου και να κάνω στη συνέχεια JB ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια απο εχτες ειμαι κατοχος iphone 3gs με την εκδοση 4.2.1 για να κατεβαζω καποιες εφαρμογες τσαμπα μου ειπαν για σπασιμο κατι παιδια απο την δουλεια αλλα επειδη δεν ξερω παρα πολλα μπορει καποιος να με βοηθησει εστω με ενα λινκ πως να κανω σπασιμο και αν θα ειναι και μονιμο;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια απο εχτες ειμαι κατοχος iphone 3gs με την εκδοση 4.2.1 για να κατεβαζω καποιες εφαρμογες τσαμπα μου ειπαν για σπασιμο κατι παιδια απο την δουλεια αλλα επειδη δεν ξερω παρα πολλα μπορει καποιος να με βοηθησει εστω με ενα λινκ πως να κανω σπασιμο και αν θα ειναι και μονιμο;

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=12159&laid=

 

Και είναι μονιμότατο:)

 

ΥΓ. Βέβαια, μετά την 4.2.1 που έχεις, έχουν βγει κι άλλα iOS firmwares(4.3.0, 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3) τα οποία κι αυτά γίνονται jailbreak. Ψάξε για τις διαφορές μεταξύ των firmware και διάλεξε.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...