Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν γίνεται χωρίς JB

Το cydia πολλα μπορει να φταίνε. Το αναβαθμισες στην τελευταία έκδοση?

 

 

 

Γίνεται σε jailbrocken συσκευές.

Χρειάζεται μετατροπη των αρχείων και μετα τα περνάμε αντικαθιστοντας τα γνήσια αρχεία μέσω του iFiles.

 

καλημερα καλη εβδομαδα και σε ευχαριστω πολυ αλλα αν γινεται να μου εξηγησεις λιγο πιο λεπτομερως θα σου ειμαι ευγνωμων.Ειμαι jailbrocken,η μετατροπη αρχειων πως γινεται και πως τα περναμε αντικαθιστοντας τα γνήσια μέσω του iFiles?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε όλους.

Είμαι καινούργιος στο subforum για το iphone. Έχω ένα iphone 3gs 16GB

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον συγχρονισμό της συσκευής με το itunes. Το τηλέφωνο έχει την 4.2.1 ειναι jb με green poison. (ετσι το αγορασα απο γνωστό). Έχω την τελευταία version itunes. Ότι λύσεις αναφέρονται σε διάφορα forums τις έχω δοκιμάσει αλλά δεν βγάζω άκρη.Έχω βάλει το appsync 4.0+ .Έχω απενεργοποιήσει απο Instalous το sync with Itunes. Έχω εγκαταστήσει δωρεάν εφαρμογή απο το App store. αλλά δεν συγχρονίζει. ξεκινάει την διαδικασία αλλά την τερματίζει αμέσως χωρίς να αναφέρει κάποιο error. λέει οτι το κάνει δηλαδή αλλά δεν........

Μια σημείωση. Ενώ στο τηλέφωνο έχω βάλει το δικό μου ID όταν παω να κάνω UPDATE ALL μου βγάζει το email του προηγούμενου κατόχου του τηλεφώνου κ ζητάει password. οταν κατεβάζω εφαρμογέσ βγάζει κανονικά το δικό μου. Απλά το ανέφερα μήπως κ έχει σχεση με το πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Επίσης να ανφέρω οτι και όταν κατεβάζω ένα ipa k παω να το εγκαταστήσω απο τον υπολογιστή δεν εγκαθίσταται.Μια βοήθεια παρακαλώ γιατι είμαι κ ποντικαράς οσον αφορά το μηλόφωνο κ τα χω βρει σκούρα.... ελπιζω να μη σας κούρασα

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει bluetooth για iphone 3gs με 4.3.3 jb;

Για μεταφορά αρχείων με άλλες συσκευές ενδιαφέρομαι.

Επίσης γίνεται να στέλνω μήνυμα με 160 χαρακτήρες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων που σας κούρασα με τις ερωτήσεις μου.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μια μικρη βοηθεια, στο κινητο εχω το MyWi που μοιραζει συνδεση σε αλλες συσκευες και ηδη με αυτο συνδεεται το ipad ακομα και ενα wm κινητο αλλα και ο φορητος μου. Ωστοσο το δοκιμασα με android κινητο- συγκεκριμενα το HTC Desite με εκδοση 2.2.- αλλα δεν βρισκει το δικτυο οποτε δεν επικοινωνει. Μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει αυμβατοτητα ή κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Ναί αλλά πώς.

 

το search δεν βλάπτει!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268611

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω σοβαρο προβλημα με ενα 3g με 4.2.1,μετα απο ξελκειδομα δεν εχει καθολου σημα χραφει ΚΑΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ δοκιμασα και το ultrasn0w απο το cydia αλλα τπτ υπαρχει καμια λυση?η να το πεταξω?
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μια μικρη βοηθεια, στο κινητο εχω το MyWi που μοιραζει συνδεση σε αλλες συσκευες και ηδη με αυτο συνδεεται το ipad ακομα και ενα wm κινητο αλλα και ο φορητος μου. Ωστοσο το δοκιμασα με android κινητο- συγκεκριμενα το HTC Desite με εκδοση 2.2.- αλλα δεν βρισκει το δικτυο οποτε δεν επικοινωνει. Μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει αυμβατοτητα ή κάτι άλλο?

 

Εμένα και τα δυο android το έβλεπαν κανονικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω σοβαρο προβλημα με ενα 3g με 4.2.1,μετα απο ξελκειδομα δεν εχει καθολου σημα χραφει ΚΑΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ δοκιμασα και το ultrasn0w απο το cydia αλλα τπτ υπαρχει καμια λυση?η να το πεταξω?

 

Δοκίμασε ένα restore (as new...)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω διαβάσει όσο μπορώ περισσότερο το θεμα αυτό αλλα συνέχεια μπερδεύομαι.

Έχω ενα iphone 3g με 4.2.1 και μοντεμ έκδοση (firmware) 05.115.04 (αυτο δεν ειναι το baseband?) . Σε αυτο το κινητό θέλω να κάνω jailbrake. Ποιον οδηγό από όλους να ακολουθησω? Διάβασα οτι αν αλλάξω το baseband σε 6.15 δεν θα δουλεύει το gps ειναι αληθεια αυτο?

 

Καμια βοηθεια παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είναι ενεργοποιημένος ο μετρητής χαρακτήρων από τις ρυθμίσεις, αλλά στο μήνυμα δεν τον δείχνει! Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση;

Επίσης ένα sms δεν είναι 160 χαρακτήρες; έστειλα ένα με λιγότερους χαρακτήρες και πήγε σε 2 μηνύματα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα 3gs και θέλω να σβήσω όλα τα προσωπικά μου στοιχεια γιατί το πούλησα σε κάποιον αλλα δεν θέλω να χαθούν τα προγράμματα και τέτοια...υπάρχει λύση ???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια plz καποιος help γιατι εδω και μια βδομαδα δεν μπορω να βγαλω ακρη. Εχω 3GS jailbreakiasmeno με 3.1.2 και απο οτι βλεπω απο cydia εχω SHSH blobs μεχρι και την 4.3 (Δεν εχω 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3).

 

Τι ακριβως πρεπει να κανω τωρα ωστε να μεταβω στην τελευταια εκδοση που μπορω?

 

Επισης, Θα εχω προβληματα με baseband? Θα τρεχει σωστα και ικανοποιητικα η συσκευη?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εαν η συσκευή σου είναι αγορασμένη από Ελλαδα και παίζει κανονικά σε Ελληνικα δίκτυα δεν θα έχεις πρόβλημα με activation. Η τελευταια έκδοση που μπορείς να ανέβεις για να έχεις και JB είναι η 4.3.3

Λογικα εαν βρεις το ipws της 4.3.3 νομίζω ότι θα μπορείς κανονικά να κάνεις RESTORE σε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ένας φίλος μου πήρε χθες από έναν άλλο φίλο του ένα iphone 3gs από Αγγλία, αλλά το πρόβλημα είναι πως όταν ανοίγει το κινητό τον βγάζει μόνο στο μενού του emergency call και δε μπορεί να κάνει τίποτα άλλο. Υπάρχει τρόπος να του το ξεκλειδώσω;
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

πωσ θα ξεκλειδωσο τιν εκδοση 4.3.5 iphone 4.... ξερετε τιποτα ??? ευχαριστω προκαταβολικα

 

Jailbreak υπάρχει μόνο tethered (πρέπει να ξανακάνεις το jailbreak μετά από κάθε επανεκκίνηση) με τη χρήση του redsn0w.

Αν το iphone είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο (π.χ. AT&T) πρέπει να κάνεις το tethered jailbreak και να χρησιμοποιήσεις την Gevey sim.

Link to comment
Share on other sites

Kαλη σπερα μολις μου ηρθε απο Αμερικη ενα Iphone 3 GS με τα παρακατω specs

Version: 4.3.5 (8L1)

Carrier: AT&T 10.0

Modem Firmware: 05.16.02

Εχει γινει jailbrake αλλα ειναι κλειδωμενο στην ΑΤ&Τ υπαρχει τροπος για ξεκλειδωμα??

Ευχαριστω.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας εχω το iphone 3 με Jailbreak και Unlock και θελω να το δωσο στον αδερφο μου πως μπορω να το καθαρισω χωρις να χαθει το Unlock εννοω επαφες και ριθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Ξέρω πως το έχετε 1000αναλύσει αυτό το θέμα αλλά δυστηχώς ΔΕΝ τα καταφερα.

Μου ήρθε απο USA ένα iphone 3GS το οποίο έχει έκδοση 4.1 και είχε κάρτα sim με παροχο απο εκεί (at&t). Πως το καλό μπορώ να βάλω κάρτα cosmote χωρίς να χάσω το GPS;

 

Ευχαριστώ

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα

προσπαθω να συνδεθω στο ιντερνετ απο το iphone 3gs στο δικτυο της WIND με την καινουρια συνδεση που εκανα.

το προβλημα ειναι οτι δεν μου εμφανιζει καθολου το μενου ¨κινητο δικτυο δεδομενων¨μεσα στην ενοτητα δικτυο, ωστε να κανω τις ρυθμισεις. με αλλη καρτα (πχ cosmote) το μενου εμφανιζεται κανονικα. το κινητο το ειχα αγορασει χωρις συνδεση (απλη συσκευη απο τον γερμανο). ρωτησα στην WIND και δεν ξερουν να μου πουν αν ειναι θεμα παροχου που δεν υποστηριζει το Iphone. ξεχασα να σας πω οτι με την καρτα της WIND στο LG δουλευει κανονικα το ιντερνετ. επισης οτι το Iphone ειναι μαμισιο (δεν ειναι jailbroken) και εχει το τελευταιο βερσιον του λογισμικου απο την APPLE. επισης μπηκα και στην σελιδα : help.benm.at/ μηπως και βρω καμμια λυση αλλά εχει μονο για tethering και οχι για το ιντερνετ. εχει κανενας κατι να μου προτεινει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...