Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακολουθω τα βηματα για ξεκλειδωμα επειδη δεν γινοταν τιποτα. Περιμενω να αναγνωριστει η συσκευη 2G που ειναι κλειδωμενη, καπου μου ζηταει να κανωNow hold down shift and click the Restore button αλλα τι να κανω δεν γνωριζω. Πατησα το κουμπι εκκινησης αλλα τιποτα, μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

shift θα πατήσεις μέσα στο itunes για να του δειξεις εσύ το Firmware το αρχείο που έχεις κατεβάσει αν εχεις κατεβάσει
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες να το πατησω μεσα απο το itunes τι εννοεις; Μου δειχνει οτι το κινητο δεν εχει σιμ τβν οποια εχω βγαλει. Τα αρχεια τα εχω ολα παντως..
Link to comment
Share on other sites

εχω το iphone 3gs ηταν με jailbreak και cydia κ μολις το συνδεσα στο itune μου ζητησε update το εκανα στην εκδοση 4.3.5 και το κλειδωσα; τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

θα σου επικολλήσω ένα αρχείο που μου είχε στείλει ένας φίλος τον καιρό που πάλευα κι εγώ να μάθω

 

Τα βήματα που ακολουθησα για κάποιον που είναι όπως εγώ πριν 1 μήνα:

1)Εγκατέστησα το i-tunes

2)Κατέβασα τα firmware: 3.1.2 + 3.1.3 (ανάλογα ποιά έκδοση θες να περάσεις)

3)Έκανα restore το i-phone δίνοντας του το παραπάνω firmware (3.1.2 ή 3.1.3) κρατώντας πατημένο το shift ενώ πατούσα το restore μέσα από το i-tunes

4) μετά έτρεξα το redsn0w_win_0.9.6rc16 (και ακολούθησα τις οδηγίες μέσα από το πρόγραμμα)

(εδώ όταν σου ζητήσει να δώσεις το firmware, θα δώσεις το αρχείο 3.1.2)

Link to comment
Share on other sites

TO προβλημα ειναι οτι δεν αναγνωριζεται η σιμ και δεν μπορω με τιποτα να συνδεθει ως αναγνωρισιμο κινητο, οποτε δεν μπορω να κανω τιποτα, τι μου προτεινετε να κανω πριν προχωρησω στο πρωτο βημα, σημειωνω οτι το κινητο εχει ηδη μεσα καρτα σιμ.
Link to comment
Share on other sites

τα έκανες ΟΛΑ τα βήματα που σου γράφω? και το 4? ή απλά τα απορρίπτεις χωρίς να τα δοκιμάσεις?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν με καταλαβες, ουτε στο βημα 3 δεν παει, στο κινητο κανοντας restore μετα απο προβλημα δεν το βλεπει το itunes και κλειδωσε οποτε δεν μπορω να κανω καμια διαδικασια!
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου αμερικανικο ειναι οποτε ολα τα κινητα χρειαζονται jb μονο οταβν βγει η σταθερη εκδοση του, στα ελληνικα δεν υπαρχει προβλημα και οι παρτιδες τους ειναι ξεκλειδωτες....
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το iphone 3gs 4.3.5 και εβαλα cybia !!!!!!!

 

πως με αυτον εδω το οδηγό http://www.redmondpie.com/jailbreak-4.3.5-ios-iphone-4-3gs-ipod-touch-4g-3g-ipad-1-using-redsn0w-how-to-tutorial/

 

Η Συνεχεια στην οθονη σας ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γνωστό από την πρώτη μέρα σχεδόν που βγήκε η 4.3.5

Το κακό στην όλη υπόθεση είναι ότι το JB αυτό είναι tethered, δηλαδή χρειάζεσαι υπολογιστή για να γίνει επανεκκίνηση στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λύση για την ώρα. Θα πρέπει να περιμένεις όπως όλοι όσοι έχουν προβεί σε αυτή την λύση.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα ειμαι νεος στο forum και αν και εχω διαβασει αρκετες σελιδες δεν καταφερα να βγαλω ακρη στο προβλημα μου... μου εδωσαν ενα i phone 3g με 4.2.1 8c148 kai firmware modem 05.15.04 εχουν περασει το ultra snow μεσα αλλα δεν μου εχει σημα δοκιμασα αρκετα απο αυτα που προτεινουν οι φιλοι εδω μεσα αλλα τιποτα....εχω καρτα vodafone και cosmote και με καμοια δεν δουλευει παρα στην αρχη για λιγο μια γραμμη και μετα μου λεει αναζητηση και μετα καμια υπηρεσια τι νακανω παρακαλω βοηθηστε με ...ευχαριστω πολυ και συνεχιστε την καλη δουλεια που κανετε εδω μεσα
SPIDER
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γνωστό από την πρώτη μέρα σχεδόν που βγήκε η 4.3.5

Το κακό στην όλη υπόθεση είναι ότι το JB αυτό είναι tethered, δηλαδή χρειάζεσαι υπολογιστή για να γίνει επανεκκίνηση στη συσκευή.

 

Δλδ καθε φορα που θελουμε να κανουμε επανεκκινηση χρειαζεται Η/Υ ή μονο στην αρχη για να γινει το jailbreak?

Edit: αποτι ειδα στον οδηγο καθε φορα χρειάζεται...

Αρα αναμενουμε καποιο αλλο τροπο πιο ολοκληρωμένο..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας,

Εχω ένα πρόβλημα με το ipod μου το οποιο ειναι το 3g.Πιο συγκεκριμένα, το έκανα jailbreak με το blackra1n οταν το πήρα χωρίς κανένα πρόβλημα.Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι οτι όταν το κλείσω μετά δεν ανοίγει (μπαίνει σε κατάσταση recovery) και πρέπει να ξανατρέξω το blackra1n για να ανοίξει.Μήπως ξέρετε πως αντιμετωπίζεται το πρόβλημα αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια μεγαλη πατατα !!! ειχαι την εκδοση 3.4.5 στο iphone 3gs και εκανα κατα λαθος jailbrake για το ios 5 και οταν το καταλαβα ( αργα γιατι ειχαι γινει ) εκανα μετα και για τ 3.4.5 και τωρα που ειπα να του κανω αναβαθμισι στο ios 5 δεν μου κανει restore !!!

ξερει κανεις τι να κανω ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας,

Εχω ένα πρόβλημα με το ipod μου το οποιο ειναι το 3g.Πιο συγκεκριμένα, το έκανα jailbreak με το blackra1n οταν το πήρα χωρίς κανένα πρόβλημα.Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι οτι όταν το κλείσω μετά δεν ανοίγει (μπαίνει σε κατάσταση recovery) και πρέπει να ξανατρέξω το blackra1n για να ανοίξει.Μήπως ξέρετε πως αντιμετωπίζεται το πρόβλημα αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Έχεις Tethered JB. Θα πρέπει να κάνεις Untethered.

 

Στο iOS που είσαι δεν υπάρχει. θα πρεπει να αναβαθμισεις.

| JailBreak Means System Customization |
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καλησπερα!!!!

 

Θελω τη συμβουλη σας!!! Ειμαι κατοχος ενος 3GS αλλα εχω παλια εκδοση!! Και οταν λεω παλια εννοω πολυ παλια! Ειλικρινα ομως δεν ειχα καθολου χρονο λογω παρα πολλων υποχρεωσεων και ετσι εχω μεινει στην 3.1.2 την οποια ειχα κανει jb με blackra1n!!

 

Επειδη ομως η κατασταση δεν παλευεται αλλο μιας και δεν μπορω να κατεβασω πλεον καμια εφαρμογη θελω να βαλω μια καινουργια εκδοση..

 

Οποτε θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι κατα τη γνωμη σας η καλυτερη εκδοση αυτη τη στιγμη για το 3GS οσον αφορα ταχυτητα, αυτονομια και οτιδηποτε αλλο εχετε να προσθεσετε...

 

Ευχαριστω πολυ!

Ενας (πρωην) φανατικος i-user!!!

Link to comment
Share on other sites

To 3GS μπορεί να πάρει όλες τις εκδόσεις, μέχρι και την τελευταία 5.0.1

Η απόφαση είναι δικιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Από 4.1 μέχρι 4.3.3 πιστεύω είναι οι καλύτερες εκδόσεις για το 3GS.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δηλαδή?? εγω που εχω την 5.0.1 με συμφέρει η 4.1 μέχρι 4.3.3 και γιατί??

σορρυ ειμαι καινούργιος στο iphone 3gs και τώρα άρχισα να ψάχνομαι .....:O:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι η 5.0.1 είναι πιο βαριά απο τις προηγούμενες...
Link to comment
Share on other sites

sorry αν είναι άσχετο με το θέμα.

έψαξα στο φόρουμ και στο ίντερνετ αλλά έχασα την μπάλα...:

Iphone 3gs simlocked σε orange Αγγλίας αγορασμένο από eBay, ξεκλειδώνει με jailbrake? αν ναι, μετά μπαίνει στο app store?

τι πρέπει να ξέρω πριν το αγοράσω;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...