Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Activate από που? To τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά.. και κάνει sync με itunes... Δε βρίσκει όμως σήμα...

 

Λογικά θα θέλει την κάρτα σιμ του δικτίου για το οποίο

προοριζόταν για να γίνει activate

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μετά θα μπορώ να του αλλάξω sim?

Όχι, θέλει jailbreak και unlock για να δουλέψει και με άλλες SIM.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τα ελληνικά, όλα τα iPhone παγκοσμίως έχουν ελληνικά..

 

Αν το αγοράσεις από αμερική να ξέρεις ότι θα είναι κλειδωμένο και θα χρειάζεσαι να το έχεις πάντα "σπασμένο" για να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με ελληνικό πάροχο.

 

Αν το πάρεις τώρα και έχει την 4.1 δεν θα μπορείς να το ξεκλειδώσεις, παρά μόνο όταν βγει η 4.2 και κυκλοφορήσει το νέο εργαλείο για το ξεκλέιδωμα. Το κακό με τα κλειδωμένα είναι ότι θα είσαι πάντα δέσμιος σε αυτή την διαδικασία, και αν σου πάθει κάτι και χρειάζεται restore θα πρέπει πάντα να ακολουθείς αυτή την διαδικασία, και πιθανός να πρέπει να κάνεις υποβάθμιση λειτουργικού γιατί στο τότε τρέχων λειτουργικό όπως και τώρα στην 4.1 να μην υπάρχει το εργαλείο ξεκλειδώματος .

 

Δεν στο συνιστώ προσωπικά το κλειδωμένο iPhone..

 

 

 

 

Ναι μπορείς άφοβα να κάνει update στην 4.1 και το ¨σπας¨ με τα:

 

Greenpois0n

 

limera1n

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, θέλει jailbreak και unlock για να δουλέψει και με άλλες SIM.

 

Ok, jailbrake για τη 4.1 υπάρχει από ότι ξέρω αλλά οδηγίες πως ακριβώς γίνεται που μπορώ να βρώ..... Unlock τώρα υπάρχει για την 4.1?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους,

 

Θα ημουν υποχρεωμένος σε όποιον μπορεί να μου απαντήσει στο παρακάτω:

 

Στις οδηγίες "Πως να κάνετε Jailbreak στο iPhone σας με το Spirit" (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272693), αναφέρεται:

Αυτές είναι οδηγίες πως να κάνετε untethered Jailbreak στο iPhone σας με τη χρήση του Spirit Jailbreak στα Windows. Τι εννοεί untethered? δηλαδή αφου κάνεις το Jailbreak παύει να έχει τη δυνατότητα του tethering?

 

Συγνώμη αν αυτο που ρωτάω είναι χαζό, αλλά δεν έχω πολύ πείρα, απλώς έκανα τη βλακεία και έκανα Update τα carrier settings της Vodafone και μου έκοψε τη δυνατότητα που είχα να χρησιμοποιώ το iphone σαν modem μέσω του προγράμματος χρήσης που έχει και unlimited mobile internet στα 3GB. Οπότε έλεγα αν δεν βρω άκρη με αυτούς στη vodafone να κάνω restore και ξανά Jailbreak (το πρηγούμενο Jailbreak μου το έκανε κάποιος άλλος τον οποίο έχω χασει).

 

Το iphone μου είναι 3GS εκδοση 3.1.3 (7Ε18), μοντέλο MC131GR, Modem firmware 05.12.01

 

ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ok, jailbrake για τη 4.1 υπάρχει από ότι ξέρω αλλά οδηγίες πως ακριβώς γίνεται που μπορώ να βρώ..... Unlock τώρα υπάρχει για την 4.1?

 

Όχι δεν υπάρχει, αναμένεις την 4.2, και έγραψαν ότι μόλις κυκλοφορήσει να βγάλουν σύντομα και τα αντίστοιχα εργαλεία ...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους,

 

Θα ημουν υποχρεωμένος σε όποιον μπορεί να μου απαντήσει στο παρακάτω:

 

Στις οδηγίες "Πως να κάνετε Jailbreak στο iPhone σας με το Spirit" (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272693), αναφέρεται:

Αυτές είναι οδηγίες πως να κάνετε untethered Jailbreak στο iPhone σας με τη χρήση του Spirit Jailbreak στα Windows. Τι εννοεί untethered? δηλαδή αφου κάνεις το Jailbreak παύει να έχει τη δυνατότητα του tethering?

 

Συγνώμη αν αυτο που ρωτάω είναι χαζό, αλλά δεν έχω πολύ πείρα, απλώς έκανα τη βλακεία και έκανα Update τα carrier settings της Vodafone και μου έκοψε τη δυνατότητα που είχα να χρησιμοποιώ το iphone σαν modem μέσω του προγράμματος χρήσης που έχει και unlimited mobile internet στα 3GB. Οπότε έλεγα αν δεν βρω άκρη με αυτούς στη vodafone να κάνω restore και ξανά Jailbreak (το πρηγούμενο Jailbreak μου το έκανε κάποιος άλλος τον οποίο έχω χασει).

 

Το iphone μου είναι 3GS εκδοση 3.1.3 (7Ε18), μοντέλο MC131GR, Modem firmware 05.12.01

 

ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Το untethered jailbreak σημαίνει ότι μετά από κάθε επανεκκίνηση, δε θα χρειάζεται να τρέχεις το jailbreak tool για να λειτουργεί και πάλι το κινητό.

 

Αυτό συνέβαινε σε μια παρτίδα 3GS που είχαν την 3.1.2 και τα οποία είχαν τη νέα bootrom.

 

Πλέον, σε όποια έκδοση iOS κι αν αναβαθμίσεις, δεν τείθεται θέμα tethering. Όλα τα μεταγενέστερα jailbreak tools πραγματοποιούν untethered jailbreak.

 

Συνεπώς, δεν σε απασχολεί και πολύ εκτός κι αν θέλεις να επιστρέψεις-υποβαθμίσεις-κάνεις dowgrade στην 3.1.2... Τότε εκεί τα πράγματα αλλάζουν.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας....θα ρωτησω και γω κατι που σιγουρα εχει ξαναειπωθει αλλα ο χρονος ειναι πολυτιμος και ειναι λιγο δυσκολο να διαβαστουν ολα τα ποστ....εχω ενα iphone 3gs με εκδοση 4.1(8Β117) και firmware modem 05.14.02......Η συνδεση μου ειναι cosmote.....μπορω ανετα να του κανω jailbreak με το greenpoison;......θα χρειαστει και unlock μετα;......το wi-fi θα λειτουργει κανονικα μετα;.....σας ευχαριστω πολυ......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας....θα ρωτησω και γω κατι που σιγουρα εχει ξαναειπωθει αλλα ο χρονος ειναι πολυτιμος και ειναι λιγο δυσκολο να διαβαστουν ολα τα ποστ....εχω ενα iphone 3gs με εκδοση 4.1(8Β117) και firmware modem 05.14.02......Η συνδεση μου ειναι cosmote.....μπορω ανετα να του κανω jailbreak με το greenpoison;......θα χρειαστει και unlock μετα;......το wi-fi θα λειτουργει κανονικα μετα;.....σας ευχαριστω πολυ......

Προχώρα άφοβα σε jailbreak. Θα σου πρότεινα να κάνεις με το Limera1n. Δε θα χρειαστεί να κάνεις unlock από τη στιγμή που απ' ότι καταλαβαίνω, το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα. Προβλήματα με wi-fi δεν υπάρχουν.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου.....απλα πες μου γιατι προτιμας το Limera1n;

Διότι αυτό δοκίμασα εγώ και μάλιστα νομίζω ότι είναι πιο απλό και γρήγορο συγκριτικά με το Greepois0n.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Διότι αυτό δοκίμασα εγώ και μάλιστα νομίζω ότι είναι πιο απλό και γρήγορο συγκριτικά με το Greepois0n.

 

+1.... Limera1n και εγω!!:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Εχω ενα 3gs στην 4.0.1 και λεω να κανω update για την επομενη, που μπορω να βρω τις οδηγιες για το Limera1n?

Επισης εχω ενα Ipod touch στην 3.1.2 μπορω να του κανω update και jailbreak? η δεν υπαρχει jb για τo ipod στην τελευταια αναβαθμιση?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεσαι οδηγίες. Κατέβασέ το και ακολούθησε τα βήματα, σου τα λέει ένα ένα. Και στο ipod μπορείς να κάνεις update. Ρίξτο στο itunes και θα σου το πει μόνο του. Jailbreak το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες καλησπέρα!

Πολύ πρόσφατα βρήκα και αγόρασα ένα μεταχειρισμένο iphone white 3gs 16gb , ομολογουμένως σε καλή τιμή και άριστη κατάσταση. Σήμερα έκανα αναβάθμιση στην 4.2.1. και επειδή σκοπεύω να κάνω jailbreak συντομα (εξαιτίας κάποιων εφαρμογών που χρειάζομαι) μπορεί καποιος να μου πει αν είναι κατάλληλη στιγμή σήμερα ή καλύτερα να περιμένω μια βδομάδα για να τσουλήσει το 4.2.1 στην αγορά?

http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε, το jailbreak tool Limera1n δεν είναι και για την έκδοση 4.2 αφού θα εκμεταλλέυεται, όπως διαβάζαμε, το ίδιο exploit όπως και στην 4.1;:confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα iphone 3GS απο ισπανία και θέλω να λειτουργήσει με ελληνική σιμ. Δεν ξέρω τι firmware έχει πάντως σίγουρα κάτω απο 4.

Blackra1n για jailbreak και ultrasn0w για unlock.

Ψάξου με αυτά τα 2...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις κατεβασα το rednosw 0.9.6b4 για να κανω jailbreak το iphone 4 και οταν το τρεχω στο πρωτο reboot της συσκευης κολαει το προγραμμα και κρασαρει και το Κινητο μενει με το να λεει οτι γινεται instal το προγραμμα, τι να κανω? :(

 

μολις εκανα restore στην 4.2 και κολαει το redsnow.

vista εχω στο pc μου.

 

εκει που φορτωνουμε το λογισμικο βαζουμε 4.2?

Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις κατεβασα το rednosw 0.9.6b4 για να κανω jailbreak το iphone 4 και οταν το τρεχω στο πρωτο reboot της συσκευης κολαει το προγραμμα και κρασαρει και το Κινητο μενει με το να λεει οτι γινεται instal το προγραμμα, τι να κανω? :(

 

μολις εκανα restore στην 4.2 και κολαει το redsnow.

vista εχω στο pc μου.

 

εκει που φορτωνουμε το λογισμικο βαζουμε 4.2?

Restore στην 4.2 και Set up as new!

Από κει και ύστερα, απλά περιμένεις για το jailbreak tool της 4.2

Δεν μπλέκεις με ultrasn0w ούτε με τίποτα προς το παρόν.

 

Σύνδεση στο iTunes και μόλις αναγνωριστεί το iPhone, προχωράς σε Restore.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το resnow αυτο δεν κανει jailbreak στην 4.2? το κινητο ανοιξε κανονικα αλλα δεν περασε cydia μεσα,δηλαδη δεν χρειαζεται restore. απο οτι ειδα με αυτο το redsnow κανεις jailbreak...

 

ειναι ελληνικη η συσκευη μου οποτε δεν θελω καποιο unlock με ultrasnow.

 

:/

Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

το resnow αυτο δεν κανει jailbreak στην 4.2? το κινητο ανοιξε κανονικα αλλα δεν περασε cydia μεσα,δηλαδη δεν χρειαζεται restore. απο οτι ειδα με αυτο το redsnow κανεις jailbreak...

 

ειναι ελληνικη η συσκευη μου οποτε δεν θελω καποιο unlock με ultrasnow.

 

:/

Δεν εχει βγει επισημα κατι για το jailbreak της 4.2 παντως...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...