Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το πιο γρήγορο jb ever...:p

 

Έχει έρθει στα χέρια μου ένα αμερικάνικο και μόλις το έκανα (Μac) και τώρα αναμένουμε κάποια στιγμή και το unlock...:ninja:

 

 

Σε ευχαριστούμε νικόλα για τον οδηγό!!!! :)

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δουλεψε και εδώ. οριακό σήμα δικτύου

 

Δε νομίζω ότι φταίει η 3.1.3 ή το JB.

 

Λοιπόν, έχω Vista. Η λύση στο πρόβλημα για να τρέξει το spirit ήταν δεξί κλικ ιδιότητες, συμβατότητα βάλτε Windows 98. Έτσι έτρεξε. ;)

 

Άρα δεν είναι μόνο για τα Wndows 7. Θα ενημερώσω τον οδηγό. Ευχαριστώ.

 

Το πιο γρήγορο jb ever...:p

 

Έχει έρθει στα χέρια μου ένα αμερικάνικο και μόλις το έκανα (Μac) και τώρα αναμένουμε κάποια στιγμή και το unlock...:ninja:

 

 

Σε ευχαριστούμε νικόλα για τον οδηγό!!!! :)

 

Νομίζω ότι είναι όντως πιο γρήγορο και από το blackra1n. Κερδίζει χαλαρά όμως γιατί κάνει untethered JB και είναι και για όλες τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζει χαλαρά όμως γιατί κάνει untethered JB και είναι και για όλες τις συσκευές.

 

 

Καλά αυτό είναι όλα τα λεφτά!! Επιτέλους να σταματήσει ο κόσμος να κυκλοφορεί με το stick στο χέρι μην τυχόν και σβήσει και πρέπει να βρει υπολογιστή...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

3GS 32GB με Jailbreak 3.1.3 today

Kάντε το jailbreak άφοβα παιδιά έιναι ένα παιχνίδι

Το μόνο μου κόλλημα είναι ότι κολλάει το cydia στα αγορασμένα προγράμματα του

Τα ρεπους κατεβαίνουν. Μάλλον θα χρειαστεί 1-2 μέρες να ξεμπλοκάρει από τους πολλούς επισκέπτες

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι πριν λίγες ώρες έκανα επιτυχώς JB το iPad χωρίς το παραμικρό πρόβλημα με το Spirit.

 

http://macfreaks.gr/images/images/1.png

 

Τo appsync εγκαταστάθηκε κανονικά (με ότι συνεπάγεται αυτό) και τα αποτελέσματα ειναι άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε τι θα περάσεις από το cydia. Δεν είναι όλα τα πακέτα συμβατά με το iPad
Link to comment
Share on other sites

Πέτυχαν όλα οκ με το Spirit! Επιτέλους μάθαμε κι εμείς τι θα πει «κλείνω το τηλέφωνο για λίγο» βρε αδερφέ χωρίς το άγχος του να έχω δίπλα συνέχεια έναν υπολογιστή!

Το restore του IphoneBackupUtility δε λειτουργεί. :( Λέει βρίσκει το αρχείο damaged. :wacko:

Βέβαια πάμπολλες ρυθμίσεις μετά θέλει να ξαναρυθμιστούν, τώρα περάστηκε η 3.1.3 έκδοση.

 

Ερώτηση: Ποιο AppSync βάζουμε για την 3.1.3; Το 3.1.2; Δε βλεπω να υπάρχει ειδικό για 3.1.3

Link to comment
Share on other sites

Από το hackulo μόλις έβαλα το 3.1 και δουλεύει άψογα..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πρόβλημα αν περάσω το καινούργιο iTunes?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους φουλ j/b. Πιο γρηγορο κ επιτελους ολοκληρωμενο για τις νεες bootrom. Αυτο που με ανησυχει ομως ειναι μηπως χαραμισαν μια ακομη πορτα για το os4. Θελω ομως να πιστευω το αντιθετο. Μπραβο στον δημιουργο κ μπραβο στο Νικο για τον οδηγο-μεταφραση. Ευγε.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα και συγχαρητήρια για την καλή δουλεία,

 

Δύο σύντομες ερωτήσεις, καθόσον δεν έχω μεγάλη πείρα και έχω χαθεί λίγο στο forum. Έχω 3gs με 3.1.2 και νέα bootrom χωρίς να έχω κάνει ποτέ jailbreak. Θέλω να κάνω τώρα με το spirit.

 

1. Αν κάνω jailbreak δεν θα χάσω εφαρμογές, ρυθμίσεις, contacts κ.λ.π. Σωστά?

2. Προληπτικά για κάθε ενδεχόμενο πέραν των contacts (που τα κρατάω στο outlook) αρκεί να κάνω backup στο itunes για τις εφαρμογές?

3. Οταν θα τελειώσει το jailbreak με το spirit θα έχω cydia σαν εφαρμογή , η θα πρέπει να κάνω κάτι για να το βάλω ?

 

Ευχαριστώ πολυ. και πάλι μπράβο για την βοήθεια που προσφέρετε.

Link to comment
Share on other sites

Κανε αφοβα απλα μπες στο site του Νικου carpenoctum που εχει κανει μια εξαιρετικη δουλεια κ θα βρεις βημα βημα κ στα ελληνικα τι πρεπει να κανεις. Παραθετει πολυ χρησιμες συμβουλες κ ευκολες στην κατανοηση που αν τις ακολουθησεις ολα θα πανε ρολοι. Εγω αυτο τον οδηγο χρησιμοποιησα.οι επαφες σου δε χανονται απο τη στιγμη που μπορεις να συχρονησεις μεσω itunes. Το ιδιο κ οι εφαρμογες που εχεις αγορασει απο applestore. Απλα λιγο υπομονονη με το cydia γιατι σερνεται λογω του οτι πολλοι χρηστες ειναι συνδεδεμενοι λογου του νεου j/b. Το cydia εγκαθισταται αυτοματα με το j/b. Μην ανησυχεις και μην αγχωνεσαι. Ολα καλα. Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα και συγχαρητήρια για την καλή δουλεία,

 

Δύο σύντομες ερωτήσεις, καθόσον δεν έχω μεγάλη πείρα και έχω χαθεί λίγο στο forum. Έχω 3gs με 3.1.2 και νέα bootrom χωρίς να έχω κάνει ποτέ jailbreak. Θέλω να κάνω τώρα με το spirit.

 

1. Αν κάνω jailbreak δεν θα χάσω εφαρμογές, ρυθμίσεις, contacts κ.λ.π. Σωστά?

2. Προληπτικά για κάθε ενδεχόμενο πέραν των contacts (που τα κρατάω στο outlook) αρκεί να κάνω backup στο itunes για τις εφαρμογές?

3. Οταν θα τελειώσει το jailbreak με το spirit θα έχω cydia σαν εφαρμογή , η θα πρέπει να κάνω κάτι για να το βάλω ?

 

Ευχαριστώ πολυ. και πάλι μπράβο για την βοήθεια που προσφέρετε.

Όπως σε συμβούλευσαν ήδη προχώρα άφοβα. Είναι το πρώτο σου JB οπότε δε χρειάζεσαι restore. Κάνε ένα sync με το iTunes πριν ξεκινήσεις και μετά ακολούθα τα βήματα του οδηγού. Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα!

 

[Οδηγός] Πώς κάνουμε Jailbreak (untethered) με το Spirit (PC/Mac)

Link to comment
Share on other sites

μερικα sources δεν κατεβαινουν με τιποτα...μου λεει πως δενυπαρχουν καν ενω πριν 15 ημερες τα ειχα κατεβασει μια χαρα...τι στο καλο τοσο κινηση στο cydia?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Ναι doctor.. υπομονή. Απο χθες έχουν πέσει όλοι με τα μούτρα.
Link to comment
Share on other sites

ok...εδω ειχαμε υπομονη μεχρι να υκλοφορησει το j/b για τις νεες bootrom... εδω θα κολλησουμε...

:)

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

ok...εδω ειχαμε υπομονη μεχρι να υκλοφορησει το j/b για τις νεες bootrom... εδω θα κολλησουμε...

:)

 

Μια ερώτηση θ ήθελα να κάνω επειδή σκέφτομαι να κάνω ίσως σήμερα το jailbreak πιστεύω τουλάχιστον να πετύχει. Η ερώτηση είναι: σε windows vista γινεται να κάνω jailbreak, και αν ναι θα πρέπει να αλλάξω και στα vista από τις ιδιότητες σε windows 98?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, και ναι πρέπει να βάλεις compatibility σε Win98 (αν δεις ότι βγάζει error). Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, και ναι πρέπει να βάλεις compatibility σε Win98 (αν δεις ότι βγάζει error).

 

ok σε ευχαριστώ πολύ αν μπορέσω θα προσπαθήσω σήμερα αλλιώς αύριο,μηπως και καταφέρω να κάνω κάτι.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καληπερα παιδια,καταρχην αν ειμαι εκτος θεματος sorry πειτε μου που να ψαξω γιατι ειμαι τελειως ασχετος.Λοιπον ενας φιλος μου εδωσε ενα 2g απο αμερικη το οποιο ειναι κολλημενο με το μηλαρακι.Το βαζω σε dfu mode το συνδεω με itunes(τελευταια εκδοση) και κολαει...error μετα δοκιμασα με shift και την 1.3.1.2 7d11 και μου βγαζει οτι η καρτα μου δεν ειναι σωστη.Τι βηματα πρεπει να ακολουθησω????Ευχαριστω εκ το προτερων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 3.1.2 με νέα bootrom και ΔΕΝ το έχω jailbroken, πρέπει να κάνω update στην 3.1.3 και μετά να τρέξω το Spirit?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 3.1.2 με νέα bootrom και ΔΕΝ το έχω jailbroken, πρέπει να κάνω update στην 3.1.3 και μετά να τρέξω το Spirit?

Ακριβώς έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Update η restore???

 

Όπα γιατί αν είναι έτσι δεν χάνεις τίποτα από κινητό...

 

Για restore ξέρω, κάνω λάθος>>>??? Εκτός αν και κάνεις update σε καθαρή συσκευή ...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...