Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα αρχεία .dmg είναι αρχεία για mac. Δεν θα ανοίξουν σε windows. Πρέπει να κατεβάσεις το .exe
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω ν το βρω.... μια ωρα ασχολουμαι με αυτο...

 

Μπορεις ν μου το δωσει κανεις? σε p.m αν δεν γινεται εδω...

Link to comment
Share on other sites

:up::up:Είσαι αρχηγός!!!! Πήρα iphone από Αμερική, και αν δεν είχα αυτό το τόπικ, θα με είχε φάει το μαύρο φίδι!!! Όλα καλά εκτός του ότι δεν μπόρεσα - λόγω εγκεφαλικής αναπηρίας, προφανώς - να εγκαταστήσω το appulus στο iphone. :thanks::thanks::thanks::bow::bow::bow:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Appulous είναι Installous και γενικά ότι αφορά σπασμένες εφαρμογές δες τον οδηγό που έφτιαξα (υπολογίζω κατα τις 12 να υπάρχει έτοιμος οδηγός αλλαγής θεμάτων-themes)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια γιατι τα εχω κανει μπαχαλο.ειχαν την 3.0 και την ειχα κανει jailbreak ολα καλα,κατεβασα μια εφαρμογη που μου κολλησε το τηλεφωνο και του εκανα restore και αναβαθμιση σε 3.1,το ξανα εκανα jailbreak, το συνεδεσα με το itunes και ολες οι παρανομες εφαρμογες που ειχα κατεβασει,ενω μου δειχνει και καλα οτι τις περναει οταν κανει sync το κινητο,μετα εμφανιζει ενα error στο τελος και περναει μονο τις "νομιμες"

μπορει καποιος να βοηθησει?

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Γιά σας παρέλαβα το νεο iphone 3GS μόνο που νομίζω έχει μια ιδιαιτερότητα!

Δεν είναι κανονικό αλλά DEMO μάλιστα γράφει ότι δεν είναι προς πώληση τί συμαίνει όμως αυτό !

Διαπίστωσα ότι είχε προεγκατεστημένες αρκετές εφαρμογές, αν μείνει ανοιχτό (δηλαδή όχι με μαυρη οθόνη αλλα κλειδωμένο μετά απο λίγο ) παίζει κάτι σαν διαφημιστικό screen saver σε βίντεο μορφή σχετικά με το ίδιο, επίσης δεν μπορώ να μετακινήσω τα εικονίδια ούτε να διαγράψω κάτι δηλαδή έαν το έχω πατημένο το δάχτυλό μου πάνω σε μια εφαρμογή δεν γίνετε τίποτα που θα έπρεπε να τρεμοπαίζει η οθόνη και να εμφανιστεί το χ απο πάνω του .

έκανα αναβάθμιση και τώρα έχω την 3.0.1 αλλά δεν άλλαξε κάτι το πιο σπαστικό είναι με την οθόνη που εμφανίζετε συνέχεια ακόμα και άν έχω καποια εφαρμογή ανοιχτή πετάγετε και μετα μόλις πατήσω το κουμπί του για να κλείσει ε τότε κλείνει και η εφαρμογή που είχα ανοιχτή

Καμιά ιδέα κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Σου πουλησαν την ντεμο συσκευη που ειχαν στο καταστημα ,

που δεν προοριζεται για πωληση.

 

Προτεινω λοιπον επιστροφη στο καταστημα στο οποιο

το αγορασες

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο πίσω και ζήτα κανονικό κομμάτι ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μας πεις τι error που να ξέρουμε? Δεν μπορούμε να μαντέψουμε. :p

Πριν όμως πεις το error είσαι σίγουρος ότι εγκατάστησες το AppSync από το Cydia? :!::!::!:

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αλλα το πείρα για καλύτερα !!!

δεν έχουν διαθέσιμα γιαυτό και συμφώνισα

αλλα παρόλα αυτά δεν διορθώνετε ?

 

Λοιπόν παιδία ανακάλυψα το εξής

/private/var/mobile εκέι λοιπόν σε αυτή την διαδρομμή υπήρχε ένα αρχείο που λεγότανε demo.mov

το οποίο και ήταν αυτό που έπαιζε μετά απο 1-2 λεπτά δεν θυμάμαι καλά τώρα το έσβησα

και μετά απο αυτόν τον χρόνο τώρα εμφανίζετε μαυρη οθόνη πρέπει να υπάρχει κιάλλο αρχείο μια παράμετρος που θα του λέει τι να κάνει και που

ξέρει κανείς που να κοιτάξω γιατί αυτό συμαίνει ότι μπορείτε να έχετε screensaver δικά σας βιντεάκια !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αλλα το πείρα για καλύτερα !!!

δεν έχουν διαθέσιμα γιαυτό και συμφώνισα

αλλα παρόλα αυτά δεν διορθώνετε ?

 

:lol::lol::lol::lol: και το πηρες στην ιδια τιμη ?

 

σε πιο καταστημα εγινε αυτο ?!!!

Link to comment
Share on other sites

/private/var/mobile .sh_historyκαι λέει αυτά νομίζω είναι σχετικά με το κλείδωμα των εικονιδίων

 

defaults delete com.apple.demo-settings LockIcons

killall SpringBoard

defaults write com.apple.demo-settings LockIcons -bool YES

killall SpringBoard

defaults delete com.apple.demo-settings LockIcons

killall SpringBoard

defaults write com.apple.demo-settings LockIcons -bool YES

killall SpringBoard

defaults delete com.apple.demo-settings LockIcons

killall SpringBoard

defaults write com.apple.demo-settings LockIcons -bool YES

killall SpringBoard

 

Λοιπόν το έκανα πρώτα πάλι restore και μετά πέρασα τα αρχεία μου πάλι και νομίζω έγινε ένα κανονικό iphone 3GS

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια γιατι τα εχω κανει μπαχαλο.ειχαν την 3.0 και την ειχα κανει jailbreak ολα καλα,κατεβασα μια εφαρμογη που μου κολλησε το τηλεφωνο και του εκανα restore και αναβαθμιση σε 3.1,το ξανα εκανα jailbreak, το συνεδεσα με το itunes και ολες οι παρανομες εφαρμογες που ειχα κατεβασει,ενω μου δειχνει και καλα οτι τις περναει οταν κανει sync το κινητο,μετα εμφανιζει ενα error στο τελος και περναει μονο τις "νομιμες"

μπορει καποιος να βοηθησει?

 

AppSync οπως λεει και ο Ανδρεας ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

κρατα το demo, ειναι μακραν οι καλυτερες ποιοτικα κατασκευες. απλως να το πηρες του κουτιου, να μην το ειχαν αφησει ανοιξει και επαιζε μερες το κινητο
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Άρα είσαι μια χαρά. Δεν πειράζει που η συσκευή είναι Demo αλλά τουλάχιστον αν το χρησιμοποιήσαν έστω και για λίγο να σου έριχναν λίγο την τιμή ;)

 

Αν θες να προσθέσεις κάτι χρησιμοποίησε την Τροποποίηση που υπάρχει κάτω από το ποστ σου (απαγορεύονται από το forum τα συνεχόμενα μηνύματα)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Το demo κινητό ήταν σφραγισμένο του κουτιού .

λοιπόν το θρύλερ συνεχίζετε

ενώ εχτές δούλεψε κανονικά αργότερα το βράδυ εξαφανίστικε 2 ρυθμίσεις απο το μενού ρυθμίσεις-γενικά-αυτόματο κλείδωμα εκει λοιπον απο κάτω απο αυτό κανονικά έχει ακόμα 2 επιλογές τις οποίες εγώ δεν τις βλέπω επίσεις κλειδώσανε πάλι τα εικονίδια και δεν μπορώ να διαγράψω ή να μεταφέρω τις εφαρμογές εκέι που θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Το demo κινητό ήταν σφραγισμένο του κουτιού .

λοιπόν το θρύλερ συνεχίζετε

ενώ εχτές δούλεψε κανονικά αργότερα το βράδυ εξαφανίστικε 2 ρυθμίσεις απο το μενού ρυθμίσεις-γενικά-αυτόματο κλείδωμα εκει λοιπον απο κάτω απο αυτό κανονικά έχει ακόμα 2 επιλογές τις οποίες εγώ δεν τις βλέπω επίσεις κλειδώσανε πάλι τα εικονίδια και δεν μπορώ να διαγράψω ή να μεταφέρω τις εφαρμογές εκέι που θέλω...

 

Λοιπον,αν δεν σε πειραζει που ειναι demo,κανε του ενα restore και προσεξε να μη διαλεξεις απο backup,αλλα σαν new iphone!Οποτε θα διαγραφουν ολα και θα εχεις πλεον ενα ολοκαινουργιο iphone!Ειχα κι εγω ενα ντεμο και εκανα αυτη τη διαδικασια;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Το demo κινητό ήταν σφραγισμένο του κουτιού .

λοιπόν το θρύλερ συνεχίζετε

ενώ εχτές δούλεψε κανονικά αργότερα το βράδυ εξαφανίστικε 2 ρυθμίσεις απο το μενού ρυθμίσεις-γενικά-αυτόματο κλείδωμα εκει λοιπον απο κάτω απο αυτό κανονικά έχει ακόμα 2 επιλογές τις οποίες εγώ δεν τις βλέπω επίσεις κλειδώσανε πάλι τα εικονίδια και δεν μπορώ να διαγράψω ή να μεταφέρω τις εφαρμογές εκέι που θέλω...

 

Οτι ειπε ο petran, και το δικο μου demo ηταν και του εκανε restore και ολα τελεια. Δεν παθαινει τιποτα μην ανησυχεις απλα να ξερεις οτι οι εφαρμογες που εχει μεσα διαγραφονται.

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Οκ Θα το κάνω έτσι αλλά αυτά που έχω μετά πώς τα περνάω ? αν το κάνω σαν νεο iphone ιδιαίτερα τα μυνήματα και τις σειμιώσεις που έχω στο notes ?

απο ότι είδα δεν τα παρνάει με απλό sync!

Link to comment
Share on other sites

Στο site http://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/ έχει βγεί "NEW v3.0.1 iPhone2,1_3.0.1_7A400_Restore.ipsw (iPhone 3G)".

Να υποθέσω ότι μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για το 3GS;

Link to comment
Share on other sites

Οκ Θα το κάνω έτσι αλλά αυτά που έχω μετά πώς τα περνάω ? αν το κάνω σαν νεο iphone ιδιαίτερα τα μυνήματα και τις σειμιώσεις που έχω στο notes ?

απο ότι είδα δεν τα παρνάει με απλό sync!

 

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω,διαγραφονται ολα!Ειναι οπως το φορματ στον υπολογιστη!Και ξανα ολα απο την αρχη...Αλλα στο δικο σου,απ'οτι καταλαβα,δεν εχεις εγκαταστησει καποια εφαρμογη,εκτος απο κατι σημειωσεις κλπ.Αξιζει τον κοπο παντως και μη φοβασαι,προχωρα:)Κι εμεις εδω ειμασται;)

 

Στο site http://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/ έχει βγεί "NEW v3.0.1 iPhone2,1_3.0.1_7A400_Restore.ipsw (iPhone 3G)".

Να υποθέσω ότι μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για το 3GS;

 

Φυσικα!Αλλα δεν καταλαβα καλα!Γιατι δεν την κατεβασες μεσω του itunes(update)?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά !

Λοιπόν συνέχεια απο πρίν ...

Έκανα όπως μου τα είπατε δηλ restore και μετά σαν νέο τηλέφωνο

και δουλεψε κανονικά

όμως επειδεί χρειαζόμουνα οπωσδήποτε τα SMS & notes μπήκα στο παλίο μου iphone με το winscp και αντέγραψα απο το notes & sms τα αρχεια notes.gb ,sms.db τα μετέφερα στον νεο iphone 3GS τα notes δουλέψανε αμέσως ,χωρίς πρόβλημα το ίδιο και τα sms τα είδα αλλα μόλις πάω να στείλω μου κλείνει η εφαρμογή !

Τί λύση έχουμε γιαυτό

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις: (εχω το 3gs με 3.0.1)

 

1) Για να αρχισει η διαδικασια το jb πρεπει να κανω οπωςδηποτε restore;

 

2) εαν θελησω να γινει οπως το αγορασα πως γινεται να κανω un-jb ; (οπως θες πεστο)

 

3) μετα το jb το συνδεω με το itunes και κανω restore τις επαφες; Επισης θα γινουν και οι εφαρμογες που ειχα ηδη αγορασμενες;

 

4) Μεσω το Cydia (σαν το appstore δεν ειναι αυτό; ) υπαρχουν εφαρμογες σπασμενες; ΟΛΕΣ ειναι σπασμενες και δεν χρειαζεται να πληρωσεις ουτε ενα ευρω για να τις κατεβασεις;

 

5) Εαν στην διαδικασια παει κατι στραβα (κατι ακουσα οτι κολλαει στο reboot) μπορω να το επαναφερω το τηλ; Εαν ναι πως; Υπαρχει περιπτωση να ΧΑΛΑΣΕΙ και να κλαιω τα λεφτα μου; Οτι και να γινει, διορθωνεται;

 

 

Ευχαριστω για αρχη :)

 

Υ.Γ: A το προγραμμα ειναι το redsnow 0.8 ετσι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...