Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθεια οπωσδηποτε.ειμαι ασχετος απο iphone κατεβασα το purplera1n για να κανω jailbreak εχει κολλησει στο rebοot ετρεξα ξανα την εφαρμογη αλλα περιμενει το τηλ. πως θα το ανοιξω ξανα ειναι το 3gs 3.1

 

edit εκανα restart

edit2 μου το ξαναβγαζει αφου το ανοιγω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια βοηθεια οπωσδηποτε.ειμαι ασχετος απο iphone κατεβασα το purplera1n για να κανω jailbreak εχει κολλησει στο rebοot ετρεξα ξανα την εφαρμογη αλλα περιμενει το τηλ. πως θα το ανοιξω ξανα ειναι το 3gs 3.1

 

edit εκανα restart

edit2 μου το ξαναβγαζει αφου το ανοιγω

 

Μάλλον εννοείς οτι ειναι το 3gs 3.0.1. το purlera1n δεν υποστηρίζει την 3.0.1 (http://iphonejtag.blogspot.com/2009/08/purplera1n-and-301.html). Εγώ θα δοκίμαζα να έβαζα το iphone σε DFU mode, restore σε 3.0.1 και jailbreak με redsn0w χρησιμοποιόντας το ipsw της 3.0

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς οτι ειναι το 3gs 3.0.1. το purlera1n δεν υποστηρίζει την 3.0.1 (http://iphonejtag.blogspot.com/2009/08/purplera1n-and-301.html). Εγώ θα δοκίμαζα να έβαζα το iphone σε DFU mode, restore σε 3.0.1 και jailbreak με redsn0w χρησιμοποιόντας το ipsw της 3.0

 

thanks για την απαντηση αλλα φιλε μου ειμαι εντελως ασχετος απο iphone οποτε ολα οσα μου ειπες μου φαινοντε κινεζικα.του εβαλα την 3,0 και το εκανα

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες Jailbreak? Με RedSnow είναι καλύτερα να το κάνεις.

 

Βασικά να βάλεις την 3.0.1 και να κάνεις την διαδικασία με Redsnow (είναι πανεύκολο πίστεψε με) αλλά στο RedSnow όταν σου ζητήσει στην αρχή να βάλεις το .ipsw τότε δεν θα βάλεις το αρχείο που κατέβασες για την 3.0.1 αλλά το .ipsw της 3.0. So Simple! (ελπίζω :p)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Μια τελευταία ερώτηση έχω.

 

Έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 3.01 και πρίν προχωρήσω στο jailbreak θα πρέπει να κάνω την διαδικασία καταγραφής στοιχείων iBEC και iBSS που περιγράφεται στα guides ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Μια τελευταία ερώτηση έχω.

 

Έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 3.01 και πρίν προχωρήσω στο jailbreak θα πρέπει να κάνω την διαδικασία καταγραφής στοιχείων iBEC και iBSS που περιγράφεται στα guides ή όχι?

Oxi. Kane jailbreak me redsn0w

Link to comment
Share on other sites

Oxi. Kane jailbreak me redsn0w

 

Και κάτι ακόμα και ξεκινάω.

 

Πρέπει να κάνω restore από το itunes στην 3.0 έκδοση ή όχι? Απλά δηλαδή ξεκινάω το jailbreak έχοντας την 3.0.1 αλλά όταν μου ζητήσει το redsnow το αρχείο ipsw του δίνω το 3.0?

 

Κατάλαβα σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Πριν από το jailbreak πάντα είναι καλό να έχει προηγηθεί restore. restore θα κάνεις στην 3.0.1. και όταν ολοκληρωθεί τότε θα ξεκινήσεις την διαδικασία με το redsn0w, αλλά με το ipsw της 3.0 για το 3gs, αν δεν έχεις το iPhone2,1_3.0_7A341_Restore.ipsw μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ
Link to comment
Share on other sites

Η εκτελεση ενος iphone.....

 

Ετσι για την ιστορια,να το πω για να μου βγει...

 

Μεχρι χτες ειχα ενα πολυ καλο iphone (vodafone) jailbrake με cydia και ολα τα καλα,iphone 3G.

Και με τα ελληνικα απο ripdev,η πως το λενε,το Greek Project.Με την 2.2 αν θυμαμαι καλα.Και ειχα και video απο την μια εφαρμογη που ειχα κατεβασει.

Ειχα κουραστει τοτε θυμαμαι,πριν κανα 5μηνο,6μηνο ,να ψαχνω εδω μεσα (πολυ μεγαλη η βοηθεια ειναι η αληθεια) ,να βρισκω προγραμματακια,να βρισκω τη σωστη σειρα να το κανω,για να το φερω εκει που θελω και ολα να πανε καλα με το jailbreak,και λοιπα.

 

Επειδη μου εκανε κατι περιεργα αλλα οχι σοβαρα προβληματακια εδω και 3 μερες,πιθανοτατα λογω καποιου software,ειπα να κανω αναβαθμιση στην 3.0.

Απο την ωρα που την εκανα (που να μου ειχαν κοπει τα χερια) , εξαφανιστηκαν πολλα,παρατηρησα οτι η μπαταρια τελειωνε πολυ γρηγορα ενω πριν δεν ειχα προβλημα,ξαφνικα δεν μπορουσα να κατεβασω mail,Ουτε να εχω internet ,κατι πολυ σημαντικο για μενα.

Εψαξα εδω να βρω τι να κανω,εκανα ενα restore,κατεβασα ενα redsnow, κατι πηγε στραβα,κατι δεν δουλευε καλα,ειμαι στο ψαξιμο 2 ωρες τωρα,αρχισε η ολη ιστορια να γινεται κουραστικη....

Στο κατω κατω ,αν το δει κανεις λογικα,κατεβασα μια νεοτερη εκδοση και περιμενα να παει καλα η εγκατασταση και να δουλευει καλυτερα η συσκευή και οχι να μαμηθει ο Διας.

Επειδη δεν ειμαι και πολυ ψαγμενος με τα κολπα αυτα των πειραγματων και επειδη δεν διαθετω και πολυ ψυχραιμια με τετοια πραγματα,μετα απο την τελευταια (νιοστή) προσπαθεια ,δεν εβγαλα ακρη ,του εδωσα μια στο δαπεδο και το ψοφησα το ρημαδι.Αντε να παει στο δ@@@ και να μην ξαναγυρισει ,βαρεθηκα πια να πρεπει να γινει κανεις ψιλοειδικος στο software κινητων ,να πρεπει να φαει κανα 2ωρο στο ψαξιμο ,για να βελτιωσει μια ακριβη συσκευη που δεν εχει το σωστό upgrade στο software απο τον κατασκευστη.

Σαν συσκευη μου αρεσε πολυ,με βολεψε πολυ αλλα και μου την "εδωσε" πολυ στο τελος με το θεμα ρυθμισεων.

Δεν ξερω αν θα την ξαναπαρω,αλλα το διδαγμα ειναι το εξης: Aν κατι δουλευει καλα, ΔΕΝ το πειραζουμε.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερες, δεν ρώταγες;:):O

 

Σορρυ φίλε για το κινητό σου αλλά έπρεπε να κάνεις μία έρευνα πρώτα.

Το iPhone είναι ένα ιδιαίτερο τηλέφωνο. Οι μισοί το θέλουν επειδή είναι μούρικο και οι άλλοι μισοί το χρησιμοποιούν σάν εργαλείο, για ψαγμένους.

 

 

Όπως ένας συνάδερφος μου, όταν του πούλησα το 2G, στην αρχή έκανε ερωτήσεις (απολυτα φυσιολογικό), τον παρέπεμψα σε ιστοσελίδες και φόρουμ. Του έχω κάνει restore 4 φορές απο τις μαμακίες που κάνει. Αρνείται να το κάνει μόνος του.

Κάποια στιγμή αρχισε να με παίρνει τηλέφωνο κατι περίεργες ώρες να ρωτήσει γιαυτο και για κείνο, μέχρι πού με ανάγκασε να πάρω πίσω το τηλέφωνο γιατι βαριόταν να διαβάσει, μου είπε.

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι τα πράγματα, δηλαδή επειδή είναι πρόβλημα του κινητού στο harware εννοώ να κάτσω να το πετάξω στον τοίχο ή στο πάτωμα? Πολύ απλά (αν είσαι μέσα στην εγγύηση) του κάνεις ένα restore και το πας στο service

 

Δεν ξερω αν θα την ξαναπαρω,αλλα το διδαγμα ειναι το εξης: Aν κατι δουλευει καλα, ΔΕΝ το πειραζουμε.......

Λίγοι ακολουθούν αυτόν τον λάθος κανόνα (γνώμη μου)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Η εκτελεση ενος iphone.....

 

Ετσι για την ιστορια,να το πω για να μου βγει...

 

Μεχρι χτες ειχα ενα πολυ καλο iphone (vodafone) jailbrake με cydia και ολα τα καλα,iphone 3G.

Και με τα ελληνικα απο ripdev,η πως το λενε,το Greek Project.Με την 2.2 αν θυμαμαι καλα.Και ειχα και video απο την μια εφαρμογη που ειχα κατεβασει.

Ειχα κουραστει τοτε θυμαμαι,πριν κανα 5μηνο,6μηνο ,να ψαχνω εδω μεσα (πολυ μεγαλη η βοηθεια ειναι η αληθεια) ,να βρισκω προγραμματακια,να βρισκω τη σωστη σειρα να το κανω,για να το φερω εκει που θελω και ολα να πανε καλα με το jailbreak,και λοιπα.

 

Επειδη μου εκανε κατι περιεργα αλλα οχι σοβαρα προβληματακια εδω και 3 μερες,πιθανοτατα λογω καποιου software,ειπα να κανω αναβαθμιση στην 3.0.

Απο την ωρα που την εκανα (που να μου ειχαν κοπει τα χερια) , εξαφανιστηκαν πολλα,παρατηρησα οτι η μπαταρια τελειωνε πολυ γρηγορα ενω πριν δεν ειχα προβλημα,ξαφνικα δεν μπορουσα να κατεβασω mail,Ουτε να εχω internet ,κατι πολυ σημαντικο για μενα.

Εψαξα εδω να βρω τι να κανω,εκανα ενα restore,κατεβασα ενα redsnow, κατι πηγε στραβα,κατι δεν δουλευε καλα,ειμαι στο ψαξιμο 2 ωρες τωρα,αρχισε η ολη ιστορια να γινεται κουραστικη....

Στο κατω κατω ,αν το δει κανεις λογικα,κατεβασα μια νεοτερη εκδοση και περιμενα να παει καλα η εγκατασταση και να δουλευει καλυτερα η συσκευή και οχι να μαμηθει ο Διας.

Επειδη δεν ειμαι και πολυ ψαγμενος με τα κολπα αυτα των πειραγματων και επειδη δεν διαθετω και πολυ ψυχραιμια με τετοια πραγματα,μετα απο την τελευταια (νιοστή) προσπαθεια ,δεν εβγαλα ακρη ,του εδωσα μια στο δαπεδο και το ψοφησα το ρημαδι.Αντε να παει στο δ@@@ και να μην ξαναγυρισει ,βαρεθηκα πια να πρεπει να γινει κανεις ψιλοειδικος στο software κινητων ,να πρεπει να φαει κανα 2ωρο στο ψαξιμο ,για να βελτιωσει μια ακριβη συσκευη που δεν εχει το σωστό upgrade στο software απο τον κατασκευστη.

Σαν συσκευη μου αρεσε πολυ,με βολεψε πολυ αλλα και μου την "εδωσε" πολυ στο τελος με το θεμα ρυθμισεων.

Δεν ξερω αν θα την ξαναπαρω,αλλα το διδαγμα ειναι το εξης: Aν κατι δουλευει καλα, ΔΕΝ το πειραζουμε.......

 

λαθος μεγαλο:(..δεν πρεπει να ειναι καποιος ειδικος, για ολα οσα γραφεις..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η εκτελεση ενος iphone.....

 

 

Στο κατω κατω ,αν το δει κανεις λογικα,κατεβασα μια νεοτερη εκδοση και περιμενα να παει καλα η εγκατασταση και να δουλευει καλυτερα η συσκευή και οχι να μαμηθει ο Διας.

Επειδη δεν ειμαι και πολυ ψαγμενος με τα κολπα αυτα των πειραγματων και επειδη δεν διαθετω και πολυ ψυχραιμια με τετοια πραγματα,μετα απο την τελευταια (νιοστή) προσπαθεια ,δεν εβγαλα ακρη ,του εδωσα μια στο δαπεδο και το ψοφησα το ρημαδι.Αντε να παει στο δ@@@ και να μην ξαναγυρισει ,βαρεθηκα πια να πρεπει να γινει κανεις ψιλοειδικος στο software κινητων ,να πρεπει να φαει κανα 2ωρο στο ψαξιμο ,για να βελτιωσει μια ακριβη συσκευη που δεν εχει το σωστό upgrade στο software απο τον κατασκευστη.

Σαν συσκευη μου αρεσε πολυ,με βολεψε πολυ αλλα και μου την "εδωσε" πολυ στο τελος με το θεμα ρυθμισεων.

Δεν ξερω αν θα την ξαναπαρω,αλλα το διδαγμα ειναι το εξης: Aν κατι δουλευει καλα, ΔΕΝ το πειραζουμε.......

 

Κοίτα, αν θές να το δείς πραγματικά λογικά, η Apple δε σου ζήτησε να γίνεις ειδικός πουθενά. Σου πούλησε μια συσκευή βάση ενώς license agreement (το οποίο αυταπόδεικτα δέχεσαι εφόσον αγοράζεις τη συσκευή) σύμφωνα με το οποίο θα χρησιμοποιείς τη συσκευή ως έχει, και θα εισάγεις επιπλέον λογισμικό με τον ενδεδειγμένο, επίσημο τρόπο (iTunes).

 

Απο την στιγμή που επιλέγεις συνειδητά (παραβιάζοντας το license agreement) να τροποποιήσεις τη συσκευή (γιατί αυτό κάνεις με το jailbreak), ο αποκλειστικά μοναδικός υπεύθυνος για οποιαδήποτε δυσλειτουργία είσαι εσύ και κανείς άλλος. Δεν μπορείς λοιπόν να έχεις την απαίτηση απο τον κατασκευαστή να διαθέτει απροβλημάτιστο upgrade στο software της συσκευής, την στιγμή που η συσκευή δεν είναι στην κατάσταση την οποία προύποθέτει ο κατασκευαστής για να σου παράσχει το απροβλημάτιστο upgrade.

 

Στο κάτω - κάτω λοιπόν, και αν το δεί κανείς λογικά, θα έπρεπε να περιμένεις να συμβεί οτιδήποτε απίθανο κατά την διάρκεια του update (απο το να πάνε όλα καλά μέχρι να μαμηθεί ο Δίας), και όχι να περιμένεις να δουλέψουν ντέ και καλά όλα άψογα, επειδή έχεις δώσει ένα σκασμό λεφτά για το μηχανάκι...

Link to comment
Share on other sites

Η εκτελεση ενος iphone.....

 

Ετσι για την ιστορια,να το πω για να μου βγει...

 

Μεχρι χτες ειχα ενα πολυ καλο iphone (vodafone) jailbrake με cydia και ολα τα καλα,iphone 3G.

Και με τα ελληνικα απο ripdev,η πως το λενε,το Greek Project.Με την 2.2 αν θυμαμαι καλα.Και ειχα και video απο την μια εφαρμογη που ειχα κατεβασει.

Ειχα κουραστει τοτε θυμαμαι,πριν κανα 5μηνο,6μηνο ,να ψαχνω εδω μεσα (πολυ μεγαλη η βοηθεια ειναι η αληθεια) ,να βρισκω προγραμματακια,να βρισκω τη σωστη σειρα να το κανω,για να το φερω εκει που θελω και ολα να πανε καλα με το jailbreak,και λοιπα.

 

Επειδη μου εκανε κατι περιεργα αλλα οχι σοβαρα προβληματακια εδω και 3 μερες,πιθανοτατα λογω καποιου software,ειπα να κανω αναβαθμιση στην 3.0.

Απο την ωρα που την εκανα (που να μου ειχαν κοπει τα χερια) , εξαφανιστηκαν πολλα,παρατηρησα οτι η μπαταρια τελειωνε πολυ γρηγορα ενω πριν δεν ειχα προβλημα,ξαφνικα δεν μπορουσα να κατεβασω mail,Ουτε να εχω internet ,κατι πολυ σημαντικο για μενα.

Εψαξα εδω να βρω τι να κανω,εκανα ενα restore,κατεβασα ενα redsnow, κατι πηγε στραβα,κατι δεν δουλευε καλα,ειμαι στο ψαξιμο 2 ωρες τωρα,αρχισε η ολη ιστορια να γινεται κουραστικη....

Στο κατω κατω ,αν το δει κανεις λογικα,κατεβασα μια νεοτερη εκδοση και περιμενα να παει καλα η εγκατασταση και να δουλευει καλυτερα η συσκευή και οχι να μαμηθει ο Διας.

Επειδη δεν ειμαι και πολυ ψαγμενος με τα κολπα αυτα των πειραγματων και επειδη δεν διαθετω και πολυ ψυχραιμια με τετοια πραγματα,μετα απο την τελευταια (νιοστή) προσπαθεια ,δεν εβγαλα ακρη ,του εδωσα μια στο δαπεδο και το ψοφησα το ρημαδι.Αντε να παει στο δ@@@ και να μην ξαναγυρισει ,βαρεθηκα πια να πρεπει να γινει κανεις ψιλοειδικος στο software κινητων ,να πρεπει να φαει κανα 2ωρο στο ψαξιμο ,για να βελτιωσει μια ακριβη συσκευη που δεν εχει το σωστό upgrade στο software απο τον κατασκευστη.

Σαν συσκευη μου αρεσε πολυ,με βολεψε πολυ αλλα και μου την "εδωσε" πολυ στο τελος με το θεμα ρυθμισεων.

Δεν ξερω αν θα την ξαναπαρω,αλλα το διδαγμα ειναι το εξης: Aν κατι δουλευει καλα, ΔΕΝ το πειραζουμε.......

 

ρε φιλαρακο τι το εσπασες???δεν το εστελνες σε μενα???:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην,εαν το πηρατε χαμπαρι,δεν κατηγορησα τη συσκευη.

Ξαναδιαβαστε αν θελετε.

 

Ουτε ειπα οτι καλα εκανα.Απλως ειπα τι εκανα.Και επιπλεον ,ειπα οτι δεν εκανα καλα.

 

Συμφωνω οτι η συσκευη πουληθηκε με το Α λογισμικο.Επισης συμφωνω οτι με το jailταδε γινεται επεμβαση στο λογισμικο.Και για εκεινους που ειπαν οτι δεν εψαξα,δεν ρωταγα,ξαναλεω οτι την πρωτη διαδικασια JB και λοιπα,την εκανα μονος μου ψαχνοντας εδω μεσα ,και πηγε καλα.

 

Η μονη μου ενσταση ειναι στο οτι εφοσον σου δινει αναβαθμιση λογισμικου η ιδια η εταιρια,και αφηστε το JB στην ακρη, θα επρεπε να φροντισει να βελτιωνει την λειτουργια/αποδοση της συσκευης και οχι να ανοιγει αλλες τρυπες (ισως και επιπλεον απο οσες ειχε).

Και ολοι καναμε JB και λοιπα γιατι θελαμε κατι περισσοτερο,και δεν αντιλεω.Αλλα οπως αναφερω παραπανω,δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την λειτουργια της συσκευης με την αναβαθμιση στην εκδοση 3.0 και ΠΡΙΝ κανω αποπειρα JB .Το οτι βαρεθηκα ,μου την εδωσε,κ.τ.λ η διαδικασια ,αφηστε το ,ειπαμε δεν διαθετω και πολυ ψυχραιμια και ετυχε και κακια μερα....

Εκτος εαν μου πειτε οτι πανω απο τους μισους που εβαλαν την 3.0 και σε απειραχτη συσκευη ,ειναι τρισευτυχισμενοι,κατι που ομως δεν διαπιστωσα απο τους διαλογους εδω στο φορουμ.Τοτε παω πασο........

 

Ασχετο με τα παραπανω,απευθυνομενος στην apple,τους λες...αφου τη φτιαχνετε ρε καραγκιοζηδες τη συσκευη και ειναι οντως καλη,πιστευω καλυτερη ολων αυτης της κατηγοριας,ε καντε σωστα τη δουλεια εξαρχης ρε .....η αν βαριεστε,δωστε μια σωστη αναβαθμιση χωρις bugs....

Και ναι,περιμενω να δουλεψει σωστα μετα την αναβαθμιση και το εχω απαιτηση,δεν καταλαβα γιατι να πρεπει να συμβιβαστω με μια μη ολοκληρωμενη αναβαθμιση και να πω,α δεν βαριεσαι,νορμαλ πραγματα....τελος παντων.

 

Η αληθεια ειναι οτι το μετανιωσα αλλα ειπαμε,νευρα ειναι αυτα.....

Παντως το σκυλι το μαυρο,δουλευει,εφαγε το απολυτο crash test και το διαβαζει μια χαρα το itunes,μαλλον η οθονη μονο ειναι η ζημια....(σαν παμπριζ αυτοκινητου μετα απο στουκα)

Link to comment
Share on other sites

 

Εκτος εαν μου πειτε οτι πανω απο τους μισους που εβαλαν την 3.0 και σε απειραχτη συσκευη ,ειναι τρισευτυχισμενοι,κατι που ομως δεν διαπιστωσα απο τους διαλογους εδω στο φορουμ.Τοτε παω πασο........

 

Ασχετο με τα παραπανω,απευθυνομενος στην apple,τους λες...αφου τη φτιαχνετε ρε καραγκιοζηδες τη συσκευη και ειναι οντως καλη,πιστευω καλυτερη ολων αυτης της κατηγοριας,ε καντε σωστα τη δουλεια εξαρχης ρε .....η αν βαριεστε,δωστε μια σωστη αναβαθμιση χωρις bugs....

 

 

Όχι μόνο πάνω από τους μισούς αλλά πάρα πολλοί περισσότεροι δεν έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα κατά την αναβάθμιση σε 3.0 (αυτό όχι μόνο με δείγμα από αυτό το forum αλλά και βασικά ξένα - support forum της Apple, macrumors), αυτό συμπεριλαμβάνει ακόμη και jailbroken συσκευές. Αυτό που πρέπει να λάβουμε υπόψη είναι ότι σε ένα forum κυρίως γράφονται τα προβλήματα και όχι τα επιτυχημένα αποτελέσματα οπότε ακόμη και 5, 10, 15 παράπονα να γραφτούν δεν είναι αντιπροσωπευτικά των εκατοντάδων / χιλιάδων που δεν είχαν πρόβλημα.

 

Πάντως το πρόβλημα που περιγράφεις ως αιτία του "σουταρίσματος" μάλλον θα είχε λυθεί με ένα reset network settings ...

 

Και εις άλλα ... life is a learning experience :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και το reset φιλε,δεν δουλεψε.Μου εδινε και ενα συνεχες μηνυμα οτι δεν ειχα συνδεση πακετων κινητης ,οταν μεχρι προχτες κατεβαζα και τα e mail μου και εβλεπε οτι ιστοσελιδα με ενδιεφερε.(Εχω το πιο μεγαλο πακετο στη vodafone για κατεβασμα-εταιρικη συνδεση)

Βασικα μετα την αναβαθμιση σε 3.0 και εφοσον δεν μου αρεσε ειπα να ξαναμπω στη διαδικασια να κανω ξανα μανα τα ιδια τα μπερδεμενα,δηλ jb,unlock και δεν ξερω και εγω τι αλλο.Βασικα εκανα restore πριν προχωρησω και χωρις να κανω επαναφερω το back up ωστε να ειναι σε μαμα κατασταση.

 

Τελος παντων...οσο περνα η ωρα διαπιστωνω τι μαμακια εκακα,αλλα ειπαμε ειμαι και λιγο νευρικος...Ε και επρεπε να σας το πω εδω ρε,που αλλου να το πω να ξεσκασω :)

 

Και τι να παρεις ,ολα τα αλλα ειναι @α@αριες που συνεχεια κολανε,εχω παρει διαφορα,για win ουτε συζητηση.Τα εχω δοκιμασει ολα.Κανενα δεν εχει την αμεσοτητα του iphone και την ευκολια του.

 

Με βλεπω αμεσα να παιρνω το GS....

(να κανουμε ενα ερανο στο φορουμ,να στειλουμε κανα φραγκο στην Apple ,να τα χωσει και αυτη ,μηπως και βαλουνε κανα flash στην καμερα οι τσιγουνηδες.....να μην το πω αλλιως ...οι φτωχοταδε δηλαδη....

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και το reset φιλε,δεν δουλεψε.

Βασικα μετα την αναβαθμιση σε 3.0 και εφοσον δεν μου αρεσε ειπα να ξαναμπω στη διαδικασια να κανω ξανα μανα τα ιδια τα μπερδεμενα,δηλ jb,unlock και δεν ξερω και εγω τι αλλο.Βασικα εκανα restore πριν προχωρησω και χωρις να κανω επαναφερω το back up ωστε να ειναι σε μαμα κατασταση.

 

Τελος παντων...οσο περνα η ωρα διαπιστωνω τι μαμακια εκακα,αλλα ειπαμε ειμαι και λιγο νευρικος...Ε και επρεπε να σας το πω εδω ρε,που αλλου να το πω να ξεσκασω :)

 

Και τι να παρεις ,ολα τα αλλα ειναι @α@αριες που συνεχεια κολανε,εχω παρει διαφορα,για win ουτε συζητηση.Τα εχω δοκιμασει ολα.Κανενα δεν εχει την αμεσοτητα του iphone και την ευκολια του.

 

Με βλεπω αμεσα να παιρνω το GS....

(να κανουμε ενα ερανο στο φορουμ,να στειλουμε κανα φραγκο στην Apple ,να τα χωσει και αυτη ,μηπως και βαλουνε κανα flash στην καμερα οι τσιγουνηδες.....να μην το πω αλλιως ...οι φτωχοταδε δηλαδη....

 

 

Πάντως το 3GS κυριολεκτικά "φυσάει" - ουδέν κακό αμιγές καλού γιατί αν δεν το είχες σπάσει θα ήσουνα στο δίλημμα, να αναβαθμίσω ή να μην αναβαθμίσω, ενώ τώρα έχεις και υποσυνείδητη δικαιολογία, ότι δεν έχεις πια συσκευή ;)

 

Καλή εξέλιξη σε ότι κάνεις !

 

Κ.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Η μονη μου ενσταση ειναι στο οτι εφοσον σου δινει αναβαθμιση λογισμικου η ιδια η εταιρια,και αφηστε το JB στην ακρη, θα επρεπε να φροντισει να βελτιωνει την λειτουργια/αποδοση της συσκευης και οχι να ανοιγει αλλες τρυπες (ισως και επιπλεον απο οσες ειχε).

Και ολοι καναμε JB και λοιπα γιατι θελαμε κατι περισσοτερο,και δεν αντιλεω.Αλλα οπως αναφερω παραπανω,δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την λειτουργια της συσκευης με την αναβαθμιση στην εκδοση 3.0 και ΠΡΙΝ κανω αποπειρα JB .Το οτι βαρεθηκα ,μου την εδωσε,κ.τ.λ η διαδικασια ,αφηστε το ,ειπαμε δεν διαθετω και πολυ ψυχραιμια και ετυχε και κακια μερα....

Εκτος εαν μου πειτε οτι πανω απο τους μισους που εβαλαν την 3.0 και σε απειραχτη συσκευη ,ειναι τρισευτυχισμενοι,κατι που ομως δεν διαπιστωσα απο τους διαλογους εδω στο φορουμ.Τοτε παω πασο........

 

Πήρα το 3GS την περασμένη Παρασκευή, το ίδιο και ένας φίλος μου. Μέσα σε οκτώ μέρες αναβαθμίσαμε σε 3.01, περάσαμε καμιά σαρανταριά apps απο iTunes, δουλευουμε καθημερινά WiFi και 3G, έχουμε συγχρονίζει Calendar και Contacts με Google, μεταφέρουμε αρχεία στο PC μέσω WiFi (μέσω Bonjour). Jailbreak δεν έχουμε κάνει. Μέσα στις 8 αυτές μέρες, με έντονη χρήση (τόσο έντονη που κάθε βράδυ πάει για φόρτιση), όχο μόνο δεν είδαμε "τρύπες", αλλά αναρωτιόμαστε και οι δύο πως διάολο γίνεται να είναι τόσο σταθερό το λειτουργικό. Οπότε ναι, εμείς οι δύο είμαστε τρισευτιχισμένοι. Οι τρισευτιχισμένοι συνήθως δεν ποστάρουν. Επιπλέον, αυό που διαπιστώνω εγώ στα forums (τόσο εδώ, όσο και αλλού) είναι πως η συντριπτική πλοιοψηφία των posts που αφορούν προβλήματα έχουν να κάνουν με jailbreak συσκευές, και συνήθως τα προβλήματα οφείλονται σε λάθη του χρήστη κατά την εφαρμογή και διαχείριση του Jailbreak...

Link to comment
Share on other sites

Till, αν το διαχειρίζεσαι σωστά και όπως πρέπει και Jailbreak να κάνεις δεν παθαίνει τίποτα.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Till, αν το διαχειρίζεσαι σωστά και όπως πρέπει και Jailbreak να κάνεις δεν παθαίνει τίποτα.

 

Πάντως Ανδρέα, η δική μου εμπειρία σε 2G και σε 3G συσκευή είναι ότι το unlock/activate/jailbreak (πάντα με pwnage και όχι με τις "γρήγορες' λύσεις) οδηγούσε σε αργότερη συσκευή και με προβλήματα κυρίως στο κύκλωμα της σύνδεσης με το δίκτυο της κινητής (πολλές αποσυνδέσεις / χαμένες κλήσεις και δυσκολία να ξανασυνδεθεί με το δίκτυο μετά από π.χ. είσοδο στο μετρό ή σε ασανσέρ). Όλα αυτά τακτοποιήθηκαν όταν από τη 2.2 και μετά σταμάτησα το jailbreak στη συσκευή 3G που είχα πάρει unlocked από Ελλάδα και επομένως δεν χρειαζόταν πρόσθετη παρέμβαση για να λειτουργήσει σε ελληνικά και άλλα δίκτυα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο iPod και στο iPhone 3G του φίλου μου η ταχύτητα είναι ίδια, εκτός αν το βαρυφορτώσεις βέβαια που και πάλι δεν καταλαβαίνει πολλα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο iPod και στο iPhone 3G του φίλου μου η ταχύτητα είναι ίδια, εκτός αν το βαρυφορτώσεις βέβαια που και πάλι δεν καταλαβαίνει πολλα

 

To iPod είναι της ίδιας οικογένειας αλλά άλλη συσκευή χωρίς όλα τα κυκλώματα του iPhone για το οποίο επιπλέον δεν μπορώ να έχω γνώμη γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

 

Αλλά για το iPhone όταν λες ότι η ταχύτητα είναι η ίδια με τι τη συγκρίνεις;

Εννοείς ότι έχεις βάλει δίπλα δίπλα δύο 3G συσκευές με εγκατεστημένες ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές και τα ίδια δεδομένα (π.χ. πλήθος τραγουδιών, ταινιών, κλπ) όπου η μία είναι jailbroken και η άλλη "εργοστασιακή" και οι επιδόσεις είναι ακριβώς οι ίδιες; (και για να ορίσουμε τις επιδόσεις, αναφέρομαι σε άνοιγμα εφαρμογών, "κολλήματα" / πετάγματα έξω από εφαρμογές, ανάγκη να τρέχουμε συχνά το fix directory settings από boss prefs γιατί μερικές εφαρμογές "χάνουν τα 'αυγά και τα πασχάλια'", διάβασμα αρχείων από τη μνήμη, κλπ).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...