Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την προσπάθεια που καταβάλετε ώστε να υπάρχει σωστή ενημέρωση πάνω σε θέματα κινητών.

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο Forum και πριν γράψω διάβασα προσεκτικά όλα τα προαναφερθέντα που τα βρίσκω αξιόλογα σχετικά με το s5230, επειδή αυτά που προσφέρει με καλύβουν απόλυτα ένα μόνο δεν γνωρίζω αν έχει την δυνατότητα να ανοίγει αρχεία του word & excel, αν γνωρίζει κάποιος και μπορει ας απαντήσει.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Τελικά το αγόρασα πολύ καλή συσκευή, βρήκα ότι βλέπει αρχεία του word, excel, pdf, κ.λ.π. αλλά χωρίς δυνατότητα επεξεργασίας.

 

Αν γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιούνται τα κλικ σε κάθε πάτημα ας απαντήσει είναι κάτι που δεν έχω εντοπίσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πείραξε το στα Προφίλ. Δηλαδή δίπλα στο κάθε προφίλ έχει και 2 βελάκια. Πάτα πάνω τους και μετά θα δεις ότι πάνω πάνω έχει μια λίστα με 3 επιλογές. Πάτα ήχοι τηλεφώνου και βγάλε από εκεί τα κλικ. Αλλιώς μπορείς απλά να πατήσεις το κουμπί για μείωση της έντασης, όταν είσαι στην επιφάνεια εργασίας και να βάλεις την ένταση στο 0.
Link to comment
Share on other sites

Πείραξε το στα Προφίλ. Δηλαδή δίπλα στο κάθε προφίλ έχει και 2 βελάκια. Πάτα πάνω τους και μετά θα δεις ότι πάνω πάνω έχει μια λίστα με 3 επιλογές. Πάτα ήχοι τηλεφώνου και βγάλε από εκεί τα κλικ. Αλλιώς μπορείς απλά να πατήσεις το κουμπί για μείωση της έντασης, όταν είσαι στην επιφάνεια εργασίας και να βάλεις την ένταση στο 0.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ το βρήκα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν λίγες μέρες αγόρασα το samsung s5230! Μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένη από το κινητό!

Εμεινα έκπληκτη με την μπαταρία του! Πραγματοποιούνται κλήσεις, "παίζω" γενικά με τις λειτουργίες του, κυρίως τα fonts και αυτό δεν λέει να αποφορτιστεί. :rolleyes:

Προσπαθώ όμως να βρω την λειτουργία αποκλεισμού sms κ δεν την βρίσκω. Μήπως γνωρίζω κάποιος περισσότερα;

Ευχαριστώ!

 

Δημιούργησα και κάποια fonts!

Ελπίζω να σας αρέσουν....:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα και κάποια fonts!

Ελπίζω να σας αρέσουν....:)

Αν θες να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι κάνε τροποποίηση.

Ωραία είναι. Πώς τα έκανες όμως;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα για πρώτη φορά στο forum κ δεν γνωρίζω πολύ καλά πως λειτουργεί. Όσο για τα fonts πήρα τρεις φωτογραφίες 240x400 κ τις ένωσα με το photoshop.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα για πρώτη φορά στο forum κ δεν γνωρίζω πολύ καλά πως λειτουργεί. Όσο για τα fonts πήρα τρεις φωτογραφίες 240x400 κ τις ένωσα με το photoshop.

Για αυτό στο είπα.:)

Καλή δουλεία αλλά θέλει λίγο ακόμα.:)

Σημείωση:

Fonts είναι οι γραμματοσειρές. Λέγε τα καλύτερα εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα κι εγω για fonts και χαρηκα!:p;) Anyway υπαρχει ενα πολυ απλο προγραμματακι για να κανετε τριπλα φοντα ευκολα και γρηγορα.

Τσεκαρετε το εδω: http://code.google.com/p/s5230wallpapercreator/

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη της παρέας γειά σας, θα μου επιτρέψετε να πω ότι κανένα αρνητικό στοιχείο δεν βρίσκω στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είμαι πολύ ικανοποιημένος με το star για τα πάντα.

 

Καλησπέρα!

Πριν λίγες μέρες αγόρασα το samsung s5230! Μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένη από το κινητό!

Εμεινα έκπληκτη με την μπαταρία του! Πραγματοποιούνται κλήσεις, "παίζω" γενικά με τις λειτουργίες του, κυρίως τα fonts και αυτό δεν λέει να αποφορτιστεί. :rolleyes:

Προσπαθώ όμως να βρω την λειτουργία αποκλεισμού sms κ δεν την βρίσκω. Μήπως γνωρίζω κάποιος περισσότερα;

Ευχαριστώ!

 

Δημιούργησα και κάποια fonts!

Ελπίζω να σας αρέσουν....:)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος, περισσοτερο απ΄ολα με τη μπαταρια του. Αντεχει πολυ το ατιμο.. μια μερα ειχε φτασει στην τελευταια γραμμη και μπορεσα να μιλησω περιπου 70 λεπτα!! Αυτο ειναι πανω απ΄ολα να εξυπηρετει σαν τηλεφωνο.

 

Σας δινω κι εγω καποια φοντα που εφτιαξα...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πολυ καλο τηλεφωνο οπως και η τιμη του που ειναι στα 170ευρω. Το S5230W, δηλαδη το ιδιο τηλεφωνο αλλα με wifi γνωριζουμε ποτε θα ερθει Ελλαδα; Στις ΗΠΑ η τιμη του παιζει στα 250$ και πιστευω θα ειναι πιο ολοκληρωμενο σε σχεση με το τωρινο S5230!:)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν ξέρω αν είμαι ικανοποιημένος με την συσκευή!Το πήρα πριν 1,5 μήνα από τον Γερμανό και το κράτησα στα χέρια μου μόνο 5 μέρες.Από τότε ειναι όλο για service και αναβαθμίσεις!!!!Μου παρουσίασε πρόβλημα με τα Bluetooth (το ένα μετά από 2-3 συνομιλίες κολούσε,ενώ έδειχνε οτι είναι συνδεμένο δεν είχε ήχο και το άλλο είχε πολύ βαθύ ήχο και δεν ρυθμιζε την ένταση από την συσκευή όπως λέει στα manual)Τα Bluetooth είναι ok,δοκιμασμένα σε άλλες συσκευές!!!Εκτός από αυτό είχε προβλήμα και στο ηχείο(εκανε στιγμιαιες διακοπές όταν μιλούσα) καθώς επίσης και στο ευρετήριο κατεβαζοντας την μπάρα επρεπε να σου βγάζει τα ονόματα που αρχίζουν από το γράμμα που σταματάς ενω εμένα με γυρνούσε πάντα στο Α !!! Αυτά,κατά τα αλλα όλα καλά στην συσκευή(από οσο ξέρω γιατί δεν την δούλεψα και καθόλου)

Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

 

 

 

Το ιδιο μου παρουσιασε και εμενα και το πηγα στο service και περιμενω να το παρω αυριο η Δευτερα.Ελπιζω να μην τραβηξω τα ιδια γιατι θα γινει χαμος.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μου παρουσιασε και εμενα και το πηγα στο service και περιμενω να το παρω αυριο η Δευτερα.Ελπιζω να μην τραβηξω τα ιδια γιατι θα γινει χαμος.

Φιλε μου αυριο παραλαμβανω & εγω την συσκευή από το service για 2η φορα.Ειχα & εγω αυτο το προβλημα με το ευρετήριο καθως επισης δεν κατεβαζε απο το youtube βιντεακια.Ελπιζω να το επιδιορθωσανε.Αλλιως δεν ξερω τι αλλο γινεται σ`αυτην την περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε ποτε θα ερθει το samsung star wifi στην ελλαδα?please απαντηση!!!!!!

Ελα ντε.. και γιατι να μην εχει wi-fi εξαρχης δεν το καταλαβαινω!:confused: Μια χαρα τηλεφωνο ειναι και εχει πουλησει αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κάτοχοι του star θα ήθελα να σας πω εάν δεν το γνωρίζετε ότι τα 3 μικρά τετραγωνάκια στο κάτω μέρος της οθόνης μας δηλώνουν ανάλογα με το ποιό είναι αναμένο εκ των τριών σε ποιό τμήμα του φόντου της ταπετσαρίας είμαστε, επειδή οι εικόνες που χρησιμοποιούνται για φόντο είναι σε 3 επίπεδα, δηλ. δεξιά, κέντρο ή αριστερά.

Επίσης μπορείτε να σύρετε την επιφάνεια εργασίας προς δεξιά ή αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε παιδια να περιμενω να το παρω τα χριστουγεννα?λετε να εχει ερθει καμια πληροφορια??????η να το παω τωρα???????με βολευει το wifi αλλα αργει???????
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια δεν τα ειχα προσεξει αλλα ηξερα οτι εχει 3 επιφανειες εργασιας και ειναι τελειο αυτο γιατι βαζεις στην καθεμια ο,τι θελεις!:D

ferrari τα Χριστουγεννα κοντα ειναι οποτε δεν χανεις τιποτα να περιμενεις λιγο ακομη. Πιστευω οτι αξιζει να εχει κανεις wi-fi σε τετοιο κινητο!

Link to comment
Share on other sites

αχ ελπιζω να ερθει τα χριστουγεννα...ισχυει οτι μπορει να μην ερθει????????επισης γνωριζετε σε ποια τιμη θα βρισκετε??????please answer!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

αχ ελπιζω να ερθει τα χριστουγεννα...ισχυει οτι μπορει να μην ερθει????????επισης γνωριζετε σε ποια τιμη θα βρισκετε??????please answer!!:rolleyes:

 

 

Παιδια , το ειχα ξαναρωτησει , σε εσας δουλεύουν τα widgets και η ευρεση μουσικής; Γιατί σε εμενα στο πρωτο μου λεει network error connection , και στο δευτερο "αποτυχία εγγραφής εφαρμογής" ...GPRS εχω , συνδεεται κανονικα στο ιντερνετ..απο vodafone αν και το κινητο ειναι branded cosmote

Ελαττωματικό δεν ειναι , γιατι ενας γνωστος μου που εχει κανει ακριβως το ιδιο (vodafone απο cosmote) εχει το ιδιο προβλημα

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Τα widget μου δουλεψαν.. εκεινο δηλαδη που μπαινει στο νετ για να κατεβασεις κι αλλα! Δεν εχει κατι ιδιαιτερο παντως. Η ευρεση μουσικης δεν δουλεψε ουτε σε μενα. Εχω wind.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέτυχα στο internet ένα καινούριο firmware,

. Λέτε να μπορούμε να το περάσουμε;

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με τον mp3 player; Γιατί εγώ όταν το βάζω να παίζει μετά κολλάει το menu του..

Link to comment
Share on other sites

αχ παιδια να σας πω....χτες πηγα στον γερμανο να ρωτησω ποτε θα ερθει με wifi αλλα μου ειπαν οτι εχουν καμια ενημερωση .......σε λιγες μερες γιορταζω και σκεφτομαι τις εξης αποριες(οποιος με βοηθησει θα με "σωσει":happy::D:

1 απορια:Ειναι σιγουρο οτι θα ερθει γιατι σε ενα σιτε λεει για ασια κτλ.....

2 απορια:θα ειναι πιο ακριβο η η τιμη ιδια??????

3 απορια:θα ειναι αναβαθμισμενο?????????

4 απορια:αμα ερθει ποτε θα ερθει?????

 

παιδια ουφ σορρυ που σας κουραζω:cry: αλλα καταλαβαινετε θελω να παρω ενα καλο(για την τσεπη μου) κινητο και το ψαχνω συνεχεια χωρις αποτελεσματα:wacko:....οποιος γνωριζει κατι η εχει ακουστα για τις πανω ερωτησεις pleace χιλια παρακαλω να μου απαντησει:O...ευχαριστω πολυ και ελπιζω να παρω απαντηση:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απλά ήθελα να ρωτήσω αν στο forum υπάρχουν αγγελίες πώλησης / ζήτησης για κινητά Samsung και για κινητά γενικότερα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...