Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω κάτι γιατί δεν το έχω δεί από κοντά. Για να κάνεις εύρεση μία επαφή θα πρέπει να κάνεις scroll σε 1000 επαφές για να βρείς ένα όνομα? Γιατί κάτι τέτοιο βλέπω μέσα στο youtube. Ισχύει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είτε κάνεις scroll είτε μπορείς να γράψεις τα πρώτα γράμματα του ονόματος που ψάχνεις και να το σε πάει κατευθείαν εκει που θες.

Το ξυπνητήρι δουλεύει όταν είναι κλειστό.Συγκεκριμένα έχει και επιλογή αν θες να ανοίγει ή όχι.

 

Η ερώτηση που θέλω να κάνω εγώ είναι αν μπορείς να φορτώσεις τους χάρτες κάποιας χώρας αλλά χωρίς καθόλου τη χρήση internet,gps,gprs και τα ρέστα.

Για παράδειγμα στο Nokia 6303 με συνδεση στο pc κατέβασα τους χάρτες της Τσεχίας και τους έχω κανονικά στο κινητό.Δεν χρειάζομαι να μου εντοπίζει θέση να με κατευθύνει κτλ απλά να το έχω σαν χάρτη...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Επισης παιδια παιρνει καρτες micro sd ανετα και μεχρι ποιο μεγεθος, αλλα και αν μπορουμε ευκολα να φορτωσουμε τραγουδια και αρχεια στο κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να βρουμε εφαρμογες και παιχνιδια για το κινητο παιδια, εψαξα αλλα δεν βρηκα πουθενα..
Link to comment
Share on other sites

Τα widgets ανανεώνονται μόνο μεσω Ιντερνετ και φυσικα παιρνει εφαρμογες σε java με τον ιδιο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου pancreco η απάντηση που σου έδωσε η Samsung οτι είναι προβλημα του λογισμικού,είναι για το πρώτο ερωτημά σου,οτι δηλαδή ''στο ευρετήριο για να βρουμε μια εγγραφή μπορούμε να σύρουμε προς τα κάτω το σημείο με το φακό οπότε εμφανίζονται τα γραμματα και όπου σταματήσουμε πχ στο Μ θα πρέπει να εμφανισθεί το πρώτο όνομα που αρχίζει από Μ. Σε εμένα εμφανίζεται πάντα το πρώτο όνομα από Α''?,γιατι αντιμετωπίζω και γω το ίδιο πρόβλημα!!
Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε την έκδοση λογισμικου γιατι το πηρε και ο αδερφος μου? ΕΠισης απο που μπορω να βαλω θεματα για το κινητο, εικονες παιρνει νομιζω κανονικα στην προσοψη του ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρουμε θεματα για το Samsung Star αλλα και wallpapers παιδια τα οποια δεν θα ειναι μονα αλλα τριπλα καθως καλυπτουν τις 3 εικονικες πειφανειες εργασιας που διαθετει το κινητο, αντιμετωπιζω δυσκολια για να βρω κατι στο Γουγλη. Μονο παιχνιδια βρηκα προς το παρον.
Link to comment
Share on other sites

Paidia exw kai egw auto to tilefono polu kalo gia ta leuta tou an kai me exei xalasei polu to wifi kai h kamera gia videokliseis pou einai anhparkta to provlima mou einai to eksis....pernw tilefono kai molis mhlisw panw apo ena lepto stamataei to mikrofono....prin eixa to f480 tis samsung kai pali eixe kapoio provlima otan ekanes kleish kai ekleine mono tou...me ti vohthia tis selidas ekana home update alla gia auto to psaxnw kai tpt...MPOREI NA VOITHISEI KAPOIOS???:cry:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά ακούω που λέτε ότι σας χάλασε που δεν έχει wifi και βιντεοκλήση κλπ και απορώ! Αν τα είχε όλα αυτά, εννοείται φυσικά ότι δεν θα είχε αυτή την προσιτή τιμή και ότι θα μιλούσαμε για κάποιο άλλο τηλέφωνο και όχι το συγκεκριμένο! Αν κάποιος θέλει wifi kλπ, μαζεύει κάποια παραπάνω χρήματα και παίρνει κάτι άλλο.Εγώ το βρίσκω πολύ όμορφο και στυλάτο τηλέφωνο που αξίζει τα λεφτά του! Αλήθεια, αν το έχει κανείς, οι ήχοι κλήσης είναι δυνατοί? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά με 200 ευρώ παρίνω και Νοκια με τα πάντα πανω του, το προτίμησα λόγω widgets και οθόνη αφής. Λοιπόν παιδιά, πουθενα΄δεν μπορω να βρώ fonts για το κινητό παρά μόνο wallpapers. Υπάρχουν σίγουρα φόντο με 3 διαφορετικές επιφάνειες εργασίας και πειτε μου που μπορω να βρώ ετοιμα ή να φτιάξουμε μερικά. Δυστυχώς είναι ελάχιστα οτι βρήκα για το κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα σήμερα το star και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερο απ'ότι περίμενα! Απίστευτα εύχρηστο στην οθόνη αφής, στο να γράφεις sms, στις φωτος, στα μενού, σε όλα! Ωραία οθόνη, δυνατοί ήχοι, καλή κατασκευή, μικρό σε μέγεθος, αψογο! Μπορεί να μην έχει wifi και να έχει 3 megapixels κάμερα και 320 Χ 240 ανάλυση βίντεο, αλλά είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί στο στυλ αυτό στα λεφτά αυτά! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.Θέλω να δω και το nokia 5530 που θα βγει, το οποίο θα έχει περισσότερες δυνατότητες αλλά είναι λίγο πιο άσχημο και τα βασικά του κουμπιά είναι αφής, ενώ θα τα προτιμούσα όπως του samsung.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά. πρόσφατα αγόρασα το Samsung Star S5230 (Tocco Light) και κατέβασα από το internet κάποια παιχνίδια και διαφορα applications. αλλα έχω ένα πρόβλημα. ενώ τα applications παίζουν κανονικά, στο κάτω μέρος τις οθόνης εμφανίζονται κάποια κουμπιά. κάτι βελάκια, και αριθμοί. αυτό συμβαίνει μονο στα παιχνίδια που βάζω εγώ μονος μου. στις εφαρμογές του κινητού (πχ Google Maps) δεν εμφανίζει κάτι τέτοιο. υπάρχει κανένας τρόπος να το κάνω να μην εμφανίζονται αυτά τα κουμπιά?

 

ΥΓ: θα ανεβασω links το συντομοτερο

 

το γραφω εδω μπας και εινε bug του κινιτου

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλο ετσι ειναι απο οτι εχω διαβασει νωριτερα, πειτε μου ομως επειδη θελω κ ιεγω να βαλω εφαρμογες στο κινητο πουθενα δεν υπαρχουν ρυθμισεις για java, με το πρόγραμμα samsung suite μπορω να κανω δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω εχθες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Πολυ ωραια οθονη ζωηρα χρωματα δυνατοι ηχοι που ακουγονται πολυ καλα το μενου αψογο και γρηγορο χωρις κοληματα πολυ καλη ληψη σηματος.Γενικα ειναι αψογο για τα χρηματα του.Απο εβδομαδα θα του βαλω και μια 4αρα μνημη και ειμαστε Οκ.

Το συνιστω ανεπιφυλακτα.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν τα πάντα! Μέσω το PC Suite περνας ότι θες! Εγώ έχω περάσει στο κινητό της αδερφης μου καμιά 25 παιχνίδια :happy: Όσον αφορά τον φίλο που αναφέρει τα βελάκια,αυτά κατα 1ο λόγο δεν γίνεται να μήν υπάρχουν γιατί πώς αλλιώς θα παίξεις το παιχνίδι και κατα 2ον,ακόμα κι αν τα απενεργοποιείσεις το ίδιο το παιχνίδι τα εμφανίζει! Δηλαδή,αν η ανάλυση του παιχνιδιού είναι ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ απο αυτή του κινητού τότε θα σου εμφανίζοντα 2 σειρές βελάκια,η 1η του κινητού και η 2η του παιχνιδιου (τα οποία δεν πατιουνται απλά δείχνουν οτι προορίζονταν για κινητά με μικρότερη ανάλυση.) Έχω ανεβάσει ήδη how to install games για το s5230 στο youtube,αν και πιστεύω πως όλοι μας είμαστε τσακάλια απο εδώ μέσα....!:p:lol::p:D Πλέον περιμένω να βρώ κάπου την έκδοση firmware s5230maie2 ( το τσεκαρεις αν πληκτρολογήσεις *#1234#) και όλα καλά!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν ξέρω αν είμαι ικανοποιημένος με την συσκευή!Το πήρα πριν 1,5 μήνα από τον Γερμανό και το κράτησα στα χέρια μου μόνο 5 μέρες.Από τότε ειναι όλο για service και αναβαθμίσεις!!!!Μου παρουσίασε πρόβλημα με τα Bluetooth (το ένα μετά από 2-3 συνομιλίες κολούσε,ενώ έδειχνε οτι είναι συνδεμένο δεν είχε ήχο και το άλλο είχε πολύ βαθύ ήχο και δεν ρυθμιζε την ένταση από την συσκευή όπως λέει στα manual)Τα Bluetooth είναι ok,δοκιμασμένα σε άλλες συσκευές!!!Εκτός από αυτό είχε προβλήμα και στο ηχείο(εκανε στιγμιαιες διακοπές όταν μιλούσα) καθώς επίσης και στο ευρετήριο κατεβαζοντας την μπάρα επρεπε να σου βγάζει τα ονόματα που αρχίζουν από το γράμμα που σταματάς ενω εμένα με γυρνούσε πάντα στο Α !!! Αυτά,κατά τα αλλα όλα καλά στην συσκευή(από οσο ξέρω γιατί δεν την δούλεψα και καθόλου)

Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν τα πάντα! Μέσω το PC Suite περνας ότι θες! Εγώ έχω περάσει στο κινητό της αδερφης μου καμιά 25 παιχνίδια :happy: Όσον αφορά τον φίλο που αναφέρει τα βελάκια,αυτά κατα 1ο λόγο δεν γίνεται να μήν υπάρχουν γιατί πώς αλλιώς θα παίξεις το παιχνίδι και κατα 2ον,ακόμα κι αν τα απενεργοποιείσεις το ίδιο το παιχνίδι τα εμφανίζει! Δηλαδή,αν η ανάλυση του παιχνιδιού είναι ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ απο αυτή του κινητού τότε θα σου εμφανίζοντα 2 σειρές βελάκια,η 1η του κινητού και η 2η του παιχνιδιου (τα οποία δεν πατιουνται απλά δείχνουν οτι προορίζονταν για κινητά με μικρότερη ανάλυση.) Έχω ανεβάσει ήδη how to install games για το s5230 στο youtube,αν και πιστεύω πως όλοι μας είμαστε τσακάλια απο εδώ μέσα....!:p:lol::p:D Πλέον περιμένω να βρώ κάπου την έκδοση firmware s5230maie2 ( το τσεκαρεις αν πληκτρολογήσεις *#1234#) και όλα καλά!:ninja:

 

 

Ναι αλλα καποια παιχνιδια οπως το Asphalt 4 και το Wonder Blocks και πολλα αλλα δεν εχουν απο μονα τους τα βελακια, επιδι δεν χρησιμευουν κιολας. παιζεις μονο με τα δαχτιλα σου. ετσι, οταν το κινιτο σου βγαζει τα δικα του βελακια δεν βλεπεις ενα μερος του παιχνιδιου. στην προκειμενη περιπτοση δεν βλεπω το μισο αυτοκινιτο (απο το Asphalt 4). παλι μπορω να το παιξω απλα ειναι ενα προβλημα (για μενα τουλαχιστον)

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα.

Αν σε ενοχλεί τόσο λοιπόν μπορείς να τα αφαιρέσεις με τον εξής τρόπο:

Ανοίγεις με το Σημειωματάριο το .jad και προσθέτεις τα εξής:

MIDlet-Touch-Support: True

UseNativeTextButtons: false

ReverseSoftkeys: true

UseNativeCommands: false

LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400

LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240

 

Το ξανακάνεις install κι έτοιμος...!

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω κε θα σου πω. ευχαριστω παντως :)

 

LOL εγραψα το και με εψιλον!

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει αλλα δεν δοκιμασα την σουιτα 1,2 αλλα εφοσον μπαινουν παιχνιδια τοτε με τον ιδιο τροπο μπορουν να περαστουν και εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλεβουν τα παιχνιδια χωρις τα σπαστικα βελακια. ευχαριστω πολυ
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά. πρόσφατα αγόρασα το Samsung Star S5230 (Tocco Light) και κατέβασα από το internet κάποια παιχνίδια και διαφορα applications. αλλα έχω ένα πρόβλημα. ενώ τα applications παίζουν κανονικά, στο κάτω μέρος τις οθόνης εμφανίζονται κάποια κουμπιά. κάτι βελάκια, και αριθμοί. αυτό συμβαίνει μονο στα παιχνίδια που βάζω εγώ μονος μου. στις εφαρμογές του κινητού (πχ Google Maps) δεν εμφανίζει κάτι τέτοιο. υπάρχει κανένας τρόπος να το κάνω να μην εμφανίζονται αυτά τα κουμπιά?

 

ΥΓ: θα ανεβασω links το συντομοτερο

 

k se mena paizei auto to problima : /

 

paides to exw agorasei to staraki apo tis 18 augoustou einai pisteuw i kaliteri aksiopisti agora touch screen kinitou sta 200 eurw . se sigrisi me to cookie exw na pw oti i othoni tou s5230 einai safos kaliteri oso anafora to touch diladi kaliteri antapokrisi to cookie thelei na to patiseis me to nixi gia na antapokrithei to touch screen giauto k to cookie exei akida pisteuw oti to staraki dn xreiazete :D

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, τα μηνύματα με greeklish θα διαγράφονται. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

Link to comment
Share on other sites

tzanakos δοκίμασε την λύση που πρότεινα. Ακόμα ψάχνω εφαρμογές και παιχνίδια με accelerometer/motion sensos.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...