Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω και εγώ το κινήτο και έχω μερικές ερωτήσεις.

1) Θέματα παίρνει;

2) Υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση; Γιατί στο NPS μου λέει "Η συσκευή δεν υποστηρίζεται" και στο official site της Samsung δεν το έχει καν!

3) Βρήκατε τελικά τρόπο για να αποθηκεύονται τα maps για offline χρήση;

4) Βρήκατε πουθενά games για accelerometer;

και 4) και πιο σημαντικό.. Στην κάμερα, οι φωτογραφίες ενώ μου τις δείχνει μια χαρά μέχρι την τελευταία στιγμή, όταν τις τραβάω, μου βγαίνουν κάπως θαμπές. Δηλαδή χάνουν λίγο την ευκρίνια και το χρώμα τους. Είναι γενικό του κινητού, ή μήπως έχει κάτι η δικιά μου κάμερα;

 

Κατά τ'άλλα με τόσο χαμηλό sar, και τόσο καλή μπαταρία τα σπάει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια να κανω κ εγω μια ερωτηση γιατι δεν το βρισκω με τιποτα....

σε περιπτωση που θελουμε να περασουμε το πολλαπλο wallpaper δηλαδη να βαλουμε 3 εικονες στην επιφανεια πως μπορουμε να το καταφερουμε αυτο????

εχω ρημαξει το κινητο κ παλι δεν το βρισκω....

οποιος απο εσας μπορει να δωσει μια λυση ευπροσδεκτη ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι ο μονος τροπος για να γινει ειναι να "κολλησεις" 3 εικονες των 240x400 στο pc και υστερα να τις περασεις στο κινητο. Δεν εχω βρει καπου ετοιμες και θα ηθελα! Εγω ακομα δεν εχω καταφερει να μετατρεψω ενα βιντεο ωστε να παιζει στο κινητο και στην ιδια αναλυση. Ας βοηθησει καποιος βρε παιδια.. αξιζει τον κοπο με τοσο καλη αυτονομια που εχει να δουμε καμια ταινιουλα...
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτούς που θέλουν μερικά wallpapers παραπάνω...

http://s5230wallpapercreator.googlecode.com/files/Abstract.jpg

http://s5230wallpapercreator.googlecode.com/files/Ladybird.jpg

http://s5230wallpapercreator.googlecode.com/files/Color.jpg

http://s5230wallpapercreator.googlecode.com/files/Fresh.jpg

 

Θα ετοιμάσω κι εγώ αρκετά και θα σας τα κάνω "πακετάκι".

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορείς να βάλεις χάρτες(χωρίς σύνδεση στο internet) και κανένα προγραμματάκι και που μπορούμε να βρούμε???
Link to comment
Share on other sites

Σάκη, σε κάποιο forum έλεγαν γι'αυτο το προγραμματάκι: weTravel το οποίο είναι σε java και ειναι free.

Στο site του (www.we-travel.co.cc) έχει και χάρτες για να κατεβάσεις.

Αν το βάλεις, πες μας εντυπώσεις, γιατί κι εγώ ακόμα δεν το έχω πάρει το κινητό, δεν το βρίσκω διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. Θα μου κανετε μεγαλη χαρη! Πειτε μου σας παρακαλω πως στο:angry:περναμε βιντεακια για να παιζουν στο ρημαδι το κινητο;;; Εχω παιδευτει τοσες μερες.. τραβηξα βιντεο με το κινητο και το περασα στο pc για να δω τα bitrate και να βαλω τα ιδια μεσω του format factory με το οποιο μετατρεπω τα βιντεο. Και παλι τζιφος!:(

Δεν μπορει να μην υπαρχει ουτε ενας που να εχει περασει βιντεο στο κινητο του.. ελεος δηλαδη! Σορρυ αλλα εχω αγανακτησει γιατι πηρα αυτο το κινητο και για mp4 player λογω της αυτονομιας του. Και επισης για αυτο το λογο του εβαλα 8 γιγα καρτα! Please πειτε μου τι να κανω και αν θα χρειαστω καποιο αλλο προγραμμα για τη μετατροπη.

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. Θα μου κανετε μεγαλη χαρη! Πειτε μου σας παρακαλω πως στο:angry:περναμε βιντεακια για να παιζουν στο ρημαδι το κινητο;;; Εχω παιδευτει τοσες μερες.. τραβηξα βιντεο με το κινητο και το περασα στο pc για να δω τα bitrate και να βαλω τα ιδια μεσω του format factory με το οποιο μετατρεπω τα βιντεο. Και παλι τζιφος!:(

Δεν μπορει να μην υπαρχει ουτε ενας που να εχει περασει βιντεο στο κινητο του.. ελεος δηλαδη! Σορρυ αλλα εχω αγανακτησει γιατι πηρα αυτο το κινητο και για mp4 player λογω της αυτονομιας του. Και επισης για αυτο το λογο του εβαλα 8 γιγα καρτα! Please πειτε μου τι να κανω και αν θα χρειαστω καποιο αλλο προγραμμα για τη μετατροπη.

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

 

Eeeeeeeeeeasy! :D Όλα γίνονται! Εδώ του πέρασα σχεδόν HD (αλλά κόλλησε χεχεχεχε!) Λοιπόν, οι μορφές video μπορεί να είναι MPEG4/H.263/H.264/WMV στα 15fps (το έχω δοκιμάσει μέχρι και 25) και κωδικοποιήσεις ήχου βίντεο MP3, AAC+, eAAC+, WMA, WAV, AMR, MIDI.

240 x 400 resolution.

Βάλε για βίντεο mp4 με H.264/avc και για ήχο aac lc

Κατέβασε τον καλύτερο μετατροπέα απο εδώ:

Super Converter: http://www.filehippo.com/download_super/

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα ρε φιλε.. ειμαι σιγουρος οτι βοηθας πολλους! Αν παιζει στα 25fps νομιζω οτι θα ειναι καλυτερα ε; Δεν με νοιαζει να΄ναι HD αρκει να φαινεται καλα σε ολη την οθονη! Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως και μέσω του New PC Studio μπορούμε να παιρνάμε videos.

Παιδιά είναι η ιδέα μου ή η κάμερα σαν να "θαμπώνει" λίγο στις φωτογραφίες; Εννοω ότι μερικες φορές χάνετε λίγο το χρώμα. Σαν να ξεθωριάζει.

Link to comment
Share on other sites

Θελει σταθερο χερι παιδια γιατι δυστυχως λειπει η αυτοματη εστιαση. Εχω βγαλει πολυ καθαρες φωτο στο φως της ημερας!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω για το Samsung S5230W (αλλιώς Samsung Star WiFi) ?

Λέει είναι εκδοχή του Star με Wifi και από ότι βλέπω στην Ινδία και στις ΗΠΑ θα το πουλάνε περίπου γύρω στα 170 ευρώ σύμφωνα με τις ισοτιμίες.

 

http://mobile.softpedia.com/phones/Samsung/Samsung-S5230W-Star-WiFi.shtml

http://news.softpedia.com/news/Samsung-S5230W-Star-WiFi-Officially-Unveiled-121499.shtml

 

Μήπως έχετε ακούσει πότε θα έρθει Ελλάδα??? Δεν βρήκα κάτι σχετικό στο Διαδίκτυο.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα 1 προς 1 όλα τα σχόλια σας για το τηλέφωνο και αποφάσισα.

Μετά το D900 που είχα πριν 2 χρόνια και για μόλις 3 μέρες αφού έφαγε πολλά σούτια λόγω του ότι με εκνεύριζε αφάνταστα το μενού του και ενώ είχα πει πως δεν θα ξαναπάρω με τίποτα Samsung, με το που ξημερώνει ο Θεός τη μέρα, πάω να το τσιμπήσω.

Αλήθεια, γνωρίζει κανείς που θα μπορέσω να το βρω χωρίς το myview ή το wind plus;

Καθαρά και νοικοκυρεμένα πράγματα δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται θεμα συγκρισης με το D900. Το ειχα κι εγω για λιγους μηνες αλλα ουτε κι εμενα με βολεψε. Ετουτο εδω παρολο που ειναι touch ειναι πολυ πιο ευχρηστο και η μπαταρια του ειναι ολα τα λεφτα. Μονο στην καμερα υστερει λιγο εναντι του D900 αλλα δεν πειραζει αν δεν το παιρνεις για φωτογραφιες.

Οσο για το myview κι εγω ανησυχουσα στην αρχη αλλα τελικα δεν ενοχλει καθολου η υπαρξη του. Βρισκεται μονο μεσα στο κεντρικο μενου και λειτουργει κανονικα σε οποια εταιρια κι αν εισαι συνδρομητης. Π.χ. αν εισαι στη wind πατωντας το σε βαζει στο wind plus(αφου πρωτα σου εχουν στειλει τις ρυθμισεις).

Αρα no problem!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται θεμα συγκρισης με το D900. Το ειχα κι εγω για λιγους μηνες αλλα ουτε κι εμενα με βολεψε. Ετουτο εδω παρολο που ειναι touch ειναι πολυ πιο ευχρηστο και η μπαταρια του ειναι ολα τα λεφτα. Μονο στην καμερα υστερει λιγο εναντι του D900 αλλα δεν πειραζει αν δεν το παιρνεις για φωτογραφιες.

Οσο για το myview κι εγω ανησυχουσα στην αρχη αλλα τελικα δεν ενοχλει καθολου η υπαρξη του. Βρισκεται μονο μεσα στο κεντρικο μενου και λειτουργει κανονικα σε οποια εταιρια κι αν εισαι συνδρομητης. Π.χ. αν εισαι στη wind πατωντας το σε βαζει στο wind plus(αφου πρωτα σου εχουν στειλει τις ρυθμισεις).

Αρα no problem!:D

 

Ναι, μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

Αυτό που θέλω να πω με 2 λόγια είναι πως είχα φάει τέτοιο σπάσιμο που από εγωισμό και μόνο δεν αγόραζα Samsung κινητά.

Δεν έκανα σύγκριση των 2 τηλεφώνων.

Η αλήθεια είναι πως μόνο για την κάμερα δε νοιάζομαι, αν και στην τελική όποτε χρειαστεί να τραβήξω και μια φωτογραφία, μια χαρά είναι και τα 3.2mp.

Εδώ έχω το SE w595 και βγάζει τζάμι φωτό!

Φαντάζομαι πως από θέμα ποιότητας η Samsung είναι κλάσεις ανώτερη σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν κατασκευή είναι πολύ καλή.

Μόνο το καπάκι είναι λίγο ευαίσθητο και (προσωπική άποψη) λίγο οταν δονάται έχω την εντύπωση ότι θα γίνει κομμάτια.

Ίσως έχω συνηθίσει στην δόνηση των SE κινητών...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω ελεγα τοτε οτι δεν θα ξαναπαρω Samsung αλλα αν κρινω απο την ευχρηστια και το γρηγορο λογισμικο των νεων της τηλεφωνων μαλλον θα ειναι απο τις πρωτες επιλογες μου στο εξης. Για την κατασκευη η μονη ενσταση που εχω ειναι οτι το καπακι απο κατω φθειρεται ευκολα με την τριβη. Διαφορετικα ουτε τριξιματα μου κανει ουτε τπτ. Και η καμερα δεν ειναι ασχημη σε ληψεις με καλο φωτισμο. Μια χαρα για τα λεφτα του.. τελος!
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορο λογισμικό;!;

Εμένα μου φάνηκε πολύ πιο αργό απότι τα Sony Ericsson! Εδώ ανοίγω το Music Player και μετά κολλάει η πλοήγηση στο Menu!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα προχθές το s5230, έβαλα την κάρτα μνήμης, όλα μια χαρά μεχρι σήμερα το πρωί. Την έβγαλα και μετά την έβαζα και μου την πέταγε. (σωστά την έβαζα) :S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...