Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι θα ελεγες να ριξεις μια ματια εδω για τις διαφορες?:)

thaaaaaank's. Απ' ότι κατάλαβα το 5600 δεν αξίζει τα παραπάνω λεφτά για ένα απλό τηλ. που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα προχτές σε ένα κατάστημα Γερμανός και έπαιξα λίγο μαζί του και κόλλησα και το θέλω.

Άλλωστε δεν θέλω και τίποτα παραπάνω από αυτά που έχει. Αυτό που μου άρεσε είναι η οθόνη του, και η τιμή του :ninja:

Δεν θα με χαλούσε αν είχε και wi-fi αλλά δεν πειράζει. Μάλλον θα το πάρω αυτή την εβδομάδα. Α είδα και από αυτονομία τα πάει πάρα πολύ καλά και είναι μεγάλο συν αυτό.

Όποιος το έχει, έχει μήπως παρατηρήσει κάποιο ελλάτωμα; Κάτι που θα με κάνει να αλλάξω γνώμη;

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Α το 5230 έχει δυνατό "εξωτερικό" ηχείο όπως και το 5600? (Και μια άλλη ερώτηση προς όλους όσους έχουν samsung. Αν βάλετε μια υπενθύμηση, όχι ξυπνητήρι, και κλείσετε το τηλ. εντελώς, το τηλ. ανοίγει για να σας την υπενθυμήσει ή όχι? Το κάνουν τα SE αλλά και πιο παλιά τα Siemens)
Link to comment
Share on other sites

Α το 5230 έχει δυνατό "εξωτερικό" ηχείο όπως και το 5600? (Και μια άλλη ερώτηση προς όλους όσους έχουν samsung. Αν βάλετε μια υπενθύμηση, όχι ξυπνητήρι, και κλείσετε το τηλ. εντελώς, το τηλ. ανοίγει για να σας την υπενθυμήσει ή όχι? Το κάνουν τα SE αλλά και πιο παλιά τα Siemens)

αν υποθέσουμε ότι είναι παρόμοιο με το S5600 τότε ναι, με ρύθμιση από το μενού.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

αν υποθέσουμε ότι είναι παρόμοιο με το S5600 τότε ναι, με ρύθμιση από το μενού.

 

Φίλε rigasnic αν μπορείς κάντο (βάλε υπενθύμιση, όχι ξυπνητήρι) και στο S5600 και αφού κλείσεις το τηλ. πες μου αν ανοίγει για να σου δείξει την υπενθήμιση. (στείλε PM)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε rigasnic αν μπορείς κάντο (βάλε υπενθύμιση, όχι ξυπνητήρι) και στο S5600 και αφού κλείσεις το τηλ. πες μου αν ανοίγει για να σου δείξει την υπενθήμιση. (στείλε PM)

Λάθος, λάθος... Δεν το είχα διαβάσει σωστά το πρώτο σου ποστ, αναφερόμουν σε ξυπνητήρι. Όντως στην υπενθύμιση δεν το κάνει και δε φαίνεται να έχει επιλογή για αυτό. Μάλιστα ούτε καν σε ειδοποιεί όταν το ανοίγεις ότι είχες μια ειδοποίηση.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ούτε καν σε ειδοποιεί όταν το ανοίγεις ότι είχες μια ειδοποίηση.

Είσαι σίγουρος γι αυτό? Φοβερή καλαμία τότε. Πρέπει δηλ. να έχουμε το κινητό συνέχεια ανοικτό ή να φοβόμαστε μην μας κλείσει από μπαταρία και δεν ειδοποιηθούμε για κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι αυτό? Φοβερή καλαμία τότε. Πρέπει δηλ. να έχουμε το κινητό συνέχεια ανοικτό ή να φοβόμαστε μην μας κλείσει από μπαταρία και δεν ειδοποιηθούμε για κάτι?

Η samsung κάτι τέτοια τα κάνει. Μήπως και εδώ όπως και σε αυτό στο αβατάρ μου δεν σε αφήνει να βάλεις κάποιο mp3 για ξυπνητήρι;

Τώρα το να έχεις αυτό το κινητό ανοιχτό δεν νομίζω να πρέπει να το φοβόμαστε με τέτοια αυτονομία που λέει ότι έχει και μάλλον την έχει. Αν δηλαδή αυτό που έχω στο αβατάρ μου μου κρατάει τρείς μέρες τώρα τότε το s5230 θα μου κρατάει μια εβδομάδα σίγουρα. :O

Προχτές την γλύτωσε γιατί δεν το βρήκα σε κανένα κατάστημα που πήγα. Έτσι αποφάσισα να το καθυστερήσω λίγο και να το παραγγείλω από κάνα eshop να γλυτώσω και κάνα € ...

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η samsung κάτι τέτοια τα κάνει. Μήπως και εδώ όπως και σε αυτό στο αβατάρ μου δεν σε αφήνει να βάλεις κάποιο mp3 για ξυπνητήρι;

Τώρα το να έχεις αυτό το κινητό ανοιχτό δεν νομίζω να πρέπει να το φοβόμαστε με τέτοια αυτονομία που λέει ότι έχει και μάλλον την έχει.

 

Προχτές την γλύτωσε γιατί δεν το βρήκα σε κανένα κατάστημα που πήγα. Έτσι αποφάσισα να το καθυστερήσω λίγο και να το παραγγείλω από κάνα eshop να γλυτώσω και κάνα € ...

 

skroutz αρέ το για να βρείς καλή τιμή, όσο για την αυτονομία δεν εννοούσα αυτή όταν το έλεγα, αλλά την ακτινοβολία που τρώμε αν το έχουμε δίπλα στο κρεββάτι μας το βράδυ ανοικτό. Δεν ξέρω όμως σαν να μου καλοάρεσε το S5600, έχει και ηχιάκι από πίσω για πιο δυνατό ήχο ίσως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα παιδια..εγω εχω το lg viewty...σε θεμα λογισμικου και ανταποκριη αφης..ποιο ειναι ποιο καλο?...γτ εχω ακομα την ευκαιρια να το αλαξω..
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/pics/2009/07/playerone_zv_2_f-casque.jpg

 

The Samsung Star S5230 or the Player One is a great featurephone, but as we all know, in France, home to the fashion capital of the world, great features just won’t do, right? So, to dress things up a little, Samsung joined forces with the popular French fashion house, Zadig and Voltaire, and the result is something that the French can tote around without being ostracized. The Z&V version of the S5230 boasts of a full black metal finish with purple contours, a pair of silver wings above the display, and a crown on the navigation key (trademarks of Z&V). No info on pricing or availability, but don’t have hopes to see this outside of France anytime soon.

 

http://www.mobilewhack.com/samsung-s5230-branded-by-zadig-and-voltaire/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω πηρα το star!!ως τωρα πολυ καλο ειναι..πριν ειχα το cookie το οποίο το χα 3 μηνες και θα λεγα οτι αρχισε να κολλάει κ εκλεινε οποτε εμπαινα στο ημερολογιο κ διαβαζα πολλα μνμτα συνεχομενα,ειχε γινει κ μπλε η οθονη σε κπ φαση..τλκ οσα λενε περι LG οτι δεν ειναι αξιοπιστα μπορω να πω πλεον οτι ισχυουν.Επεστρεψα γι αυτο στη SAMSUNG την πλεον αξιοποιστη..Ελπιζω να συνεχισει να λειτουργει σωστα,το μονο που εχω αντιμετωπισει ειναι κ γω προβλημα με το pc suite.K με το LG ειχα το ιδιο,δε μπορω να καταλαβω γτ δεν αναγνωριζει το κινητο κ ειναι βασικο περα απο usb που ναι το βλεπει,γτ αν 8ες να περασεις μνμτα η τηλ στο pc απλα δε γινετε..οποιος ξερει κατι περι pc suite παρακαλω να βοηθησει!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε matbel γιατί πολύ απλά το κινητό δεν είναι συμβατό με το pc suite που παρέχεται με το πακέτο! Γκάφα της samsung αλλα το διόρθωσε "ανεβάζοντας" στο επίσημο site της:

 

Εδώ >> New Official Pc Suite 1.2.0 (110.3 mb)

 

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το φλασάρισμα του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Μολις πρόσφατα αγόρασα και εγώ το star και έχω δύο προβλήματα πολύ σημαντικά

1. Στο ευρετήριο για να βρουμε μια εγγραφή μπορούμε να σύρουμε προς τα κάτω το σημείο με το φακό οπότε εμφανίζονται τα γραμματα και όπου σταματήσουμε πχ στο Μ θα πρέπει να εμφανισθεί το πρώτο όνομα που αρχίζει από Μ. Σε εμένα εμφανίζεται πάντα το πρώτο όνομα από Α

2. Δεν μπορώ να σβήσω επαφή από τα αγαπημένα. Πατάω κατάργηση, βγαίνει ο κάδος σε όλες τις εγραφές και όχι στην επιθυμητή μονο πατώ οκ και δεν συμβαίνει τίποτα

Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει τί φταίει ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο, να ρωτησω κατι. Υπαρχει περιπτωση να επικοινωνει με το pc το κινητο οπως μεσω καλωδιου χωρις την εγκατασταση προγραμματος. ΕΠισης που θα βρουμε εφαρμογες συμβατές και πως μπορουμε να βαλουμε νεα widgets?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω στα χέρια μου το samsung s5230 και σκέφτομαι να το αλλάξω με το KU990 Viewty αλλά επειδή το Samsung ανακοινώθηκε το 2009 ενώ το LG το 2007 μήπως τελικά δεν πρέπει να το αλλάξω γιατί είναι καλύτερο το Samsung? Βέβαια σε χαρακτηριστικά το LG είναι καλύτερο. Υπάρχει κάποιος που να έχει άποψη στο τι να προσέξω και τι μου προτείνει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Στο παρόν θέμα, συζητάμε αποκλειστικά για το S5230. Για σύγκριση μεταξύ των δύο συσκευών, μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα στην ενότητα των Διαξιφισμών, αφού πρώτα διαβάσεις τους κανόνες λειτουργίας του συγκεκριμένου section.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου απαντησει καποιος φιλος στην παραπανω ερωτηση μου για την υποδοχη αρχειων στο κινητο εκτος μεσω ΒΤ και αν μπορουμε να βαλουμε νεα widgets στην αρχικη οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Το είδα παλι απο κοντα σημερα και μου αρεσε η λειτουργικοτητα της οθνης του, ομως να δουμε αν τελικα βοελυει για πλοηγηση αλλα και μουσικη, αλλα και να το ξυπνητηρι δουλευει ακομα και οταν το κινητο ειναι κλειστο..
Link to comment
Share on other sites

... αλλα και αν το ξυπνητηρι δουλευει ακομα και οταν το κινητο ειναι κλειστο..

Τι στο καλό, πρέπει να έχεις ανοικτό το κινητό (να έχεις τον "φούρνο" δίπλα σου) για να σε ξυπνήσει????? :worry::worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...